BitMEX İncelemesi – Bitmex Hakkındaki Gerçek

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, bazen daha sonra ne olacağını merak etmek zorunda kalıyoruz. Bunu söylememizin nedeni, sahada zaten çok şey yapıldığından, şimdi keşfedilecek şeyler ve henüz yapılacak yenilikler olduğuna inanmanın büyülü görünmesidir..

Her şey, Bitcoins’i içeren ve 2009’da çok eski bir deneyle başlayan basit bir deneyle başlamasına rağmen, bugün dünyanın her yerinde var gibi görünen devasa bir endüstri şeklini almak için ölçülemez oranlarda büyümüş ve genişlemiştir..

Hangi ülke ya da dünyanın hangi bölgesi olursa olsun, her yerdeki insanlar kripto para birimlerinden bahsediyor. Ve bu sadece konuşma değil, çünkü insanlar paralarını bu kripto para birimlerinin birçoğuna yatırım yapmak için sıraya giriyorlar ve trend hiç de yavaşlamıyor gibi görünmüyor..

Bitcoins, Litecoins, Ethereum, Dash ve daha pek çok seçenekle neden olsun ki? Neredeyse tüm bu para birimlerinin paranızın karşılığını harika getirdiği defalarca kanıtlanmıştır. Yatırım yapmak kolaydır, fazla bir şey istemeyin ve büyük karlar verirler. Yatırımcıları paralarını toplamaya ikna etmek için bunlar yeterli neden değilse, ne olacağını bilmiyoruz.

Ek olarak, rahat değilseniz her zaman doğrudan para yatırmanız gerekmez. Daha ziyade, kripto para birimi madenciliği gibi kripto para birimleri ile uğraşmanın biraz daha incelikli yollarını bile seçebilirsiniz. Madencilik, yüzyıllardır var olan bir kavramdır, ancak çok yakın zamanda bu yeni teknolojik formu elde etmiştir..

Bu tür madencilik, ağır makineleri veya mağaralara inmeyi içermez, ancak sizden yalnızca bir maden teçhizatı satın almanızı ister. Bunu yaptıktan ve kurduktan sonra, Bitcoin, Litecoin veya ilgilendiğiniz diğer kripto para birimlerinizi madencilik yapmaya hazır olacaksınız. Bu kadar basit.

Açıkçası, yine de dikkate alınması gereken şeyler var ve girişimin genel kârlılığı, sonuçta bununla nasıl başa çıkmayı seçtiğinize ve sergilediğiniz adanmışlık miktarına bağlı olacaktır..

Değişim Platformları: İhtiyaç

Şimdi kripto para satın almayı seçtiğinizi söyleyelim, sonra neye bakmanız gerektiğini düşünüyorsunuz? Açıkçası, ihtiyacınız olan ilk şey, istediğiniz kripto para birimini satın almanıza izin veren bir platformdur. Neyse ki, bunlardan birkaçı şu anda mevcut.

Sahada yapılan çok sayıda yenilik ve iyileştirme ile, uygun şekilde kullanıldığında satın almanıza, satmanıza ve hatta satın almanıza olanak tanıyan çevrimiçi web siteleri şeklinde kapsamlı ve etkili platformlar geliştirmeyi başardık. kripto para ticareti.

Bu ticaret platformları veya değişim hizmetlerinin en iyi yanı, sizden tek bir para birimi türü seçmenizi istememeleri, çoğu için aslında birden fazla kripto para birimiyle ilgileniyorlar ve hangisi olursanız olun size aynı şekilde hizmet edecekler. işlem yapmayı seç.

Şimdi başka bir şeye geçmeden önce, bu makaleyi neden yazdığımıza bakalım. Bunun amacı, sizi böylesine harika bir kripto para birimi değişim hizmeti olan BitMEX ticaret platformu hakkında bilgilendirmektir. Önce BitMEX’in temellerini ve özelliklerini kapsamlı bir incelemede ele alacağız ve ardından bu hizmetlerin iç ve dış kısımları hakkında kısa bir tartışmaya geçeceğiz..

BitMEX İncelemesi

bitmex incelemesiBitMEX, kendisini uluslararası bir kripto para birimi değişimi olarak pazarlamaktadır. Hiçbir zaman belirli bir kripto para biriminden bahsetmediklerini, sadece ‘kripto para’ terimini kullandıklarına dikkat edin. Bunun nedeni, bir platform olarak BitMEX’in gerçekten çok çeşitli olması ve ortalama bir kullanıcının istediklerini denemesine izin vermesi ve onlara kripto para birimi ticaret işinin sularını gerçekten test etme özgürlüğü vermesidir..

Aynı şekilde, gemide birden fazla para birimi vardır ve bunlardan herhangi birinde işlem yapmanıza kolayca izin verirler. Ayrıca kendilerine uluslararası demeleri de şaka değil. Hizmetleri aslında sadece belirli belirli bölgelerde değil, dünyanın hemen hemen her yerinde çalışır durumda. Müşteri sorunlarını veya şikayetlerini ele almak için çeşitli, hızlı ve hızlıdırlar.


BITMEX İLE BAŞLAYIN

Giriş

2014 yılında HDR Global Trading Ltd şirketi tarafından piyasaya sürüldü. Sahiplerin isimleri Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed’dir. Başlangıcından bu yana geçen sadece dört yıl içinde, BitMEX kendisi için oldukça iyi bir isim yapmayı başardı ve aslında birçok ülkede iyi işler yaptı..

İddialı ama küçük bir proje başlatırken, bugün önemli bir pazar payına sahiptir ve dünyanın en önde gelen kripto para birimi değişim hizmetleri ve ticaret platformlarından biridir..

Kusurlar

Bununla birlikte, hizmetle birlikte gelen bazı sınırlamalar da vardır. Örneğin, BitMEX şu anda düz havale yapmanıza izin vermez. Hizmet, kendisini “kripto para birimine özel” olarak tanıtıyor ve bu itibarı korumak için gerçekten kendi yollarından çıktılar. Sizin için tek seçenek, Bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile işlem yapmaktır, düz havale yoluyla para yatırma veya çekme işlemlerine izin verilmez..

Ek olarak, endişelenmeniz gereken bir şey daha var. BitMEX, Bitcoin’lerle uğraşmak için mükemmel olsa da, onu diğer kripto para birimlerinde ticaret yapmak için kullandığınızda biraz dezavantajla karşılaşabilirsiniz. BitMEX, marj ticareti ilkesine göre çalışır, bu nedenle Bitcoin işlemi size 100 kata kadar kaldıraç kazandırabilir, bu harika bir şey, altcoinlerle yapılan işlemler, işlemden işleme değişebilecek kaldıraç getirecektir..

Örneğin, Ethereum yalnızca 50x’e kadar kaldıraç sunarken, Litecoin size yalnızca 33.3x’e kadar kaldıraç getirecektir. Özetle, Bitcoin sizi sonuna kadar götürecek ve size tam 100x kaldıraç getirecek tek para birimidir. Ayrıca, işlemi yaparken kripto para piyasasının oldukça değişken olduğunu ve bu nedenle dikkatli olunması gerektiğini unutmamalısınız..

Kripto Para Birimi Aralığı   

BitMEX’in çok çeşitli kripto para birimleriyle çalıştığını ve para birimi tekliflerinde oldukça çeşitli olduğunu daha önce belirtmiş olsak da, yakından baktığınızda burada biraz dezavantaj var. BitMEX’te sunulan sağlıklı sayıda kripto para birimine rağmen, özellikle diğer kripto para birimi değişim hizmetlerinden bazılarıyla karşılaştırdığınızda, bu alanda biraz yetersiz kalıyor..

Örneğin Poloniex, Cryptopia ve Bittrex gibi platformlar, müşterilere Altcoins ile hizmet verme konusunda çok daha açık ve kabul görüyor. BitMEX’te ortaya çıkmaya devam eden yeni projelerin iyi sıklığına rağmen, bazı nedenlerden dolayı genel hacim Bitcoin hariç tüm para birimleri için her zaman düşük kalır..

Dolayısıyla, kendini yalnızca Bitcoin ile sınırlamamak ve kripto para birimi alanında sahip olduğunuz seçenekleri gerçekten keşfetmek isteyen biriyseniz, o zaman belki daha önce bahsedilen diğer seçeneklerden biriyle daha iyi durumda olabilirsiniz..

Size BitMEX’in uğraştığı kripto para birimlerinin sayısı hakkında temel bir fikir vermek için, işte bunlardan birkaçı varsa isimler; Bitcoin, Binary, Ethereum, Dash, Litecoin, Monero, Qtum, Tezos, Ripple ve Zcash.

Ticaret Hacmi

Daha önce de belirtildiği gibi, BitMEX küçük ama iddialı bir proje olarak 2014 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri sıçramalar ve sınırlarla büyümeyi başardı. İşlerini yürütmek için muhteşem bir gösteri yaptılar ve tamamen irade ve adanmışlık gücü ile pazar payının önemli bir bölümünü yönetmeyi başardılar..

Aynı şekilde, Bitcoin işlemleri söz konusu olduğunda BitMEX için likidite aslında oldukça yüksek. Bitcoin için spot ve vadeli işlemler piyasalarına sahipler ve her ikisi de son derece iyi performans gösteriyor ve şirket için büyük işler kazanıyorlar..

Bununla birlikte, diğer para birimleriyle ilgili sorun, Bitcoins dışında, başka hiçbir kripto para birimi platform için iyi derecelendirmeler gösteremediğinden, BitMEX’in başarısını durdurmaya devam ediyor..

Şimdi, kayma, ticarette belirli bir pozisyona girerken veya çıkarken fiyat hareketinin derecesinin miktarını tanımlamak için sıklıkla kullanılan teknik bir terimdir. Bu belirli miktarın değeri, işlemlerin uygulanabilir ve bir değerde olduğunu düşünmek için her zaman belirli bir platformdaki belirli bir para birimi için önceden belirlenmiş sınırlar içinde kalmalıdır..

Ne yazık ki BitMEX için, bazı çiftlerde kayma değerleri o kadar büyük ve kontrol edilemez ki, kısa vadeli işlemler ve hatta büyük hacimli girişler veya çıkışlar tamamen imkansız ve değersiz kabul edildi..

Güvenlik

Bir kripto para birimi değişim platformuna veya ticaret hizmetine karar verirken akılda tutulması gereken en büyük faktör, sunmaya hazır oldukları güvenlik türü ve paranızı ve para birimlerinizi güvende ve güvende tutmak için göstermeye istekli oldukları çabaların kapsamıdır..

Son zamanlarda, şirketlerin veya bireylerin büyük kayıplara uğradığı ve birçok sıkıntıya girdiği siber hırsızlık veya sanal soygunlarda artış eğilimi var. Son zamanlarda büyük bir kripto para birimi değişim hizmeti hackerlar tarafından saldırıya uğradı ve milyonlarca değerinde kripto para birimleri çalındı.

Kripto para birimleri tasarım gereği izlenemez hale getirildiğinden, yetkililerin suçluları bulması aslında oldukça zorlaşıyor. Aynı şekilde, doğru değişim platformunu seçtiğinizden emin olmak size, müşteriye kalmıştır ve bunu yapmadan önce, paranızı idare edecek kadar yetenekli olup olmadıklarını bulmak için büyük çaba sarf edin..

Neyse ki, BitMEX’in hizmetleriyle bu kadar gurur duymasının nedenlerinden biri, gerçekten iyi bir güvenlik sistemine sahip olmalarıdır. Bu onların en güçlü yönlerinden biridir ve web sitelerinde açıkça listelenmiştir..

Bu iddialarına en büyük destek, bugüne kadar hiçbir güvenlik ihlali veya bilgisayar korsanlığı girişiminin sunucularına giremediği ve kasalarıyla uğraşamadığıdır. Her türlü dış saldırıya karşı her zaman güvende kaldılar ve müşterilerine şikayet etmeleri için kesinlikle hiçbir neden vermediler..

Bu kadar harika çalışmalarının ve güvenliklerinin birinci sınıf olmasının nedenlerinden biri, platformlarında gerçekleşen tüm para çekme işlemleri için her gün en az bir kez elle işlem gerçekleştirmeleridir. Bu, sistemlerine fazladan bir güvenlik katmanı ekleyerek ihlal etmeyi neredeyse imkansız hale getirir..

Güvenlik önlemleri söz konusu olduğunda bilmeniz gereken bir başka şey de, platformun tamamen büyük bankacılık kuruluşları tarafından yüksek frekanslı ticaret uygulamalarında kullanılan kdb araç seti kullanılarak tasarlanmış, programlanmış ve oluşturulmuş olmasıdır..

Şimdi, eğer bankalar BitMEX motorlarının kullandığı aynı hizmete güveniyorlarsa, o zaman paranızın ve kripto para birimlerinizin onlarla oldukça güvende olduğundan emin olabileceğinizi söylemek belki de çok zor olmayacaktır..

BitMEX’in motorları aşırı derecede hızlı ve güvenilir olacak şekilde tasarlanmıştır; bu, piyasadaki diğer birçok kripto para birimi değişim hizmetlerinde ve hatta BitMEX’in en yakın rakiplerinde sıklıkla eksik görülen bir durumdur..

Kullanıcı arayüzü

Günümüzde ve çağda, teknolojik müdahaleler ve yenilikler söz konusu olduğunda gerçekten çok ilerlemiş görünüyoruz. Şu anda dünyanın dört bir yanındaki harika araçlar ve en son teknoloji ile açıkça görüldüğü gibi, zihnimizi kolektif olarak buna koyarsak başarabileceklerimizde kesinlikle hiçbir sınır yok gibi görünüyor. Bununla birlikte, muhtemelen diğerlerinden daha yavaş ilerleyen bazı alanlar var gibi görünüyor..

Bu tür bir etki alanına bir örnek, bu tür ticaret platformlarındaki kullanıcı arabirimidir. Genel olarak konuşursak, şu anda ticaret platformları için pek akıcı ve sorunsuz web sitesi deneyimlerimiz yok. Birkaç istisna dışında, kripto para birimi değişim hizmetlerimizin birçoğu, web sitesi deneyimini müşterileri için sorunsuz bir sürüş haline getirme becerisine sahip değil gibi görünüyor..

Bu gerçek, Poloniex ve Bittrex arayüzünde gösterilen zayıf kullanıcı arayüzünde oldukça belirgindir; her ikisi de, özellikle Altcoins söz konusu olduğunda, iyi bir pazar payına sahip olan oldukça başarılı şirketler..

Daha önce belirtildiği gibi, BitMEX, Altcoin hacimleri söz konusu olduğunda tam olarak kesinti yapmıyor. Bununla birlikte, platformlarına birçok kullanıcıyı getirmekten büyük ölçüde sorumlu olan oldukça güçlü bir grafik ve ilgi çekici kullanıcı arayüzüne sahiptir..

Örneğin BitMEX ve Poloniex tarafından sunulan hizmetlerin seviyesi oldukça farklı çalışıyor. Poloniex, Altcoin hacimlerinde üstünlük sağlarken ve Litecoins, Dash ve diğerleri söz konusu olduğunda harika işler yaparken, web sitesinde iyi bir kullanıcı deneyimi uygulama söz konusu olduğunda başarısız görünüyor..

Öte yandan BitMEX, Altcoins söz konusu olduğunda neredeyse güçlü değildir, ancak sırf onlara harika bir kullanıcı arayüzü sunduğu için büyük bir müşteriye komuta eder..

Kullanılabilirliğin yanı sıra basitlik konusunda da büyük bir komuta sahip olan BitMEX, bir web sitesinin harika bir karışımını oluşturmayı başardı ve hatta mobil uygulamada ustalaştı. Mobil portalları, masaüstü sürümünde bulabileceğiniz hemen hemen tüm hizmetleri içerir ve bazı gelişmiş tüccarlar için, kullanıcıların kontrol etmesi ve kullanması için daha fazla işlev ve yardımcı program açan ‘gelişmiş UI’ adlı bir seçenek bile vardır. nın-nin.

Burada bahsetmeye değer, BitMEX’in aslında portallarında tam teşekküllü bir TradingView grafiği içeren en çok değişim hizmetlerinden biri olduğu gerçeğidir. Bu grafik hizmeti, çok sayıda sezgisel araç sunar ve diğer portalların şu anda sunduklarında büyük bir gelişme olur..

Para Yatırma ve Para Çekme

Daha önce de belirtildiği gibi, BitMEX yalnızca Bitcoins’te para yatırma veya çekme işlemi yapmanıza izin verir. Para yatırma işlemleri günün herhangi bir saatinde rahatlıkla yapılabilirken, elle işlendiği için para çekme işlemleri yalnızca her gün bir kez yinelenen bir zamanda gerçekleşir..

El işlemenin yönü, herhangi bir hileli para çekme talebinin üstesinden gelmek ve hatta iptal etmek için fazladan zaman sağladığı için, güvenlik protokollerini daha da güçlendirmek için platformun yapımcıları tarafından tanıtıldı. Aynı zamanda işe yarıyor çünkü sıcak cüzdan sistemi ve otomatik sistemlerin kullanımı, el işleme sistemine kıyasla biraz daha savunmasız ve bilgisayar korsanları veya bilgisayar korsanlığı girişimleri tarafından saldırıya uğrama eğiliminde..

ABD’de BitMEX?

Amerika Birleşik Devletleri sakinleri için haberler o kadar iyi değil. Bugün itibariyle BitMEX, platformlarında ABD’deki müşterileri veya tüccarları kabul etmeye hazır değil. VPN veya sanal özel ağlar aracılığıyla bu özel kuralı atlamak mümkün olsa da, kullanıcının bir şeyle devam etmeyi planlıyorlarsa böyle bir eylemin artılarını, eksilerini ve sonuçlarını göz önünde bulundurması son derece kritiktir. böyle.

ABD’de ikamet edenlerin, Birleşik Devletler yasal çerçevesi içinde kesin olarak var olan diğer seçenekleri tercih etmelerini tavsiye ederiz. Ayrıca, tüccar olarak kaydolmak için en az 18 yaşında olduğunuzdan emin olun..

Karar

BitMEX, Bitcoins için harikadır. Bitcoin spot ve vadeli işlem piyasalarında 100x marj kaldıracı ve mükemmel bir müşteri deneyimi ve kullanıcı arayüzü ile, bir Bitcoin tüccarı iseniz muhtemelen bundan daha iyi hizmet alamazsınız. Altcoinler söz konusu olduğunda biraz yetersiz kalıyor, ancak yalnızca suları test eden acemi tüccarlar için müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyen bir hizmetle başlamak size iyi gelebilir. Sonuç olarak, BitMEX’i gönülden tavsiye ediyor ve harika bir ticaret deneyimi yaşamanızı diliyoruz..

BITMEX İLE BAŞLAYIN

Kripto Para Birimi Değişimi: Çalışma Biçimleri

Bu tür ticaret platformları için mekanizma aslında çok basit ve anlaşılırdır. Çok fazla şey istemezler, ancak müşterilerine fayda sağlayabilecek yararlı hizmetler vermeye inanırlar. İhtiyaç duydukları ilk şey, web sitelerinde oturum açmanızdır. Bunu yaptığınızda, tüm süreç boyunca kendinizi sorunsuz bir şekilde yönlendirilmiş bulacaksınız. Ancak, bu bir dereceye kadar seçtiğiniz hizmetin türüne bağlıdır. Bazıları müşteri memnuniyetinin çok önemli olduğuna inanırken ve web sitesi deneyiminizi keyifli ve sorunsuz hale getirirken büyük çaba sarf ederken, diğerleri o kadar düşünceli olmayabilir. Bu nedenle, sadece doğru hizmet türünü seçmeniz oldukça önemli hale gelir; bu, sunulan hizmetler söz konusu olduğunda sadece birinci sınıf değil, aynı zamanda müşterilerine büyük özen gösterir..

Bilmeniz Gereken Şeyler

Şimdi hangi hizmetle gideceğiniz konusunda son kararı vermeden önce, ilk olarak kendi başınıza birkaç şeyi gözden geçirmenizi öneririz. Dikkate almanız gereken ilk şey, gerçekten uğraşmak istediğiniz para birimidir. Litecoin ile işlem yapmak istediğinizi veya belki bunlardan bazılarını satın almak istediğinizi varsayalım..

Bu durumda, önce platformu araştırmanız ve Litecoin tabanlı hizmetler sunup sunmadıklarını öğrenmeniz gerekir. Elbette bunu ölçmek çok da zor olmamalı, çünkü bu hizmetler genellikle bu tür şeyleri doğrudan ana sayfada listeleme eğilimindedir. Ardından, sizden alacakları işlem ücretine bir göz atmak isteyebilirsiniz. Bazı kullanıcıların bilmediği, bu hizmetlerin çoğu aslında hizmetle gerçekleştirdiğiniz her işlem için küçük bir işlem ücreti alma eğilimindedir..

Bu tür gizli masraflar hakkında önceden bilgi sahibi olmak ve size en az dolara mal olan bir hizmeti seçtiğinizden emin olmak kesinlikle size iyi hizmet edecektir. Son olarak, yapmanız gereken son bir şey, belki de önceki müşterilerin web sitesinde veya diğer platformlarda bıraktığı incelemelerin bazılarına iyice bakmaktır. Web sitesi gerçekten iyiyse, İnternette aynı şeyi onaylayan gerçekten olumlu bazı müşteri incelemeleri bulmanız olasıdır..

Değilse, müşteri incelemelerine bir kez baktığınızda, bu konuda da gerektiği gibi bilgilendirileceksiniz. Hizmetle ilgili kamuoyundan haberdar olduktan sonra, kendiniz için bilinçli bir karar vermek için çok daha donanımlı olacaksınız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map