Coinmama İncelemesi – Dürüst Bir İnceleme

İnsanlığı, her seferinde bir insanı güçlendirmek”. Coinmama, kullanıcıların uluslararası düzeyde kripto para birimi satın almanın daha hızlı, güvenli ve etkileşimli bir yolunu deneyimlemelerini sağlayan bir finansal hizmettir. Bu Coinmama incelemesinde, Coinmama’nın yönlerine bakacağız ve sizin için uygun olup olmadığını anlayacağız..

Sadece gelecekteki paranın içgörüsünün kontrol edildiğine inanmaktan başka hiçbiri uygun bir şekilde insanların kendisinden başkası değildir. Bu, “aracı, ince baskı ve gizli ücretler“.

Etkili müşteri hizmetleri ile kullanıcıların anlayabileceği ve güvenebileceği dil engeli olmayan bir dünya yaratmak.

COINMAMA’YA BAŞLAYIN! Coinmama Hakkında Arka Plan

Slovakya’da kayıtlı olduğu, ancak merkezi İsrail’de bulunan New Bit Ventures Limited’e ait olduğu 2013 yılında kurulan bir kripto para birimi borsası. Operasyonlar dünya çapında 217 ülkede bulunmaktadır ve şu anda 24 ABD eyaletinde bulunmaktadır. Kullanıcılar, banka ve kredi kartlarını kullanarak ve hatta Western Union aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum satın alabilirler..

Ancak Coinmama’nın, kullanıcıların kripto para birimlerini satmalarına veya alıp satmalarına izin vermediği, bunun yerine kullanıcılar tarafından yapılan tüm alımların şirketin kendi sermayesinden ve varlıklarından gönderildiği / aktarıldığı ve böylece işlemlerin daha istikrarlı ve taşınmaz olmasını sağladığına dikkat edilmelidir. rakipleri.

Coinmama, banka veya kredi kartıyla bitcoin veya Ethereum satın almanın en hızlı ve karmaşık yöntemlerinden biri olarak öne çıktığını iddia ediyor. Çoğu borsa böyle bir özellik sunmadığından bu benzersizdir.

Coinmama’ya kaydolma

Coinmama, mobil uygulama olmamasına rağmen yalnızca bir web sitesi olarak görüntülenir. Ayrıca, Coinmama, kullanıcıların platforma paralel veya uyumlu ticaret uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyan bir Uygulama Programı Arayüzü (API) yayınlamadı. Coinmama’nın dünya çapında erişilebilirliğinin yanı sıra, kullanıcılara sunduğu en ilgi çekici ve ilgi çekici özelliklerden biri, kimliklerini doğrulayan herhangi bir gizli bilgi sağlamadan 150 $ / € ‘ya kadar kripto para alma fırsatına sahip olmasıdır. Bu, diğer birçok rakip arasında mevcut değildir.

Bununla birlikte, bu sınırın ötesine geçmek için, kullanıcıların tam adı, tarihi gibi doğrulama formları eklemek de dahil olmak üzere KYC ve AML nedenleriyle (genellikle bir pasaport, ulusal kimlik kartı veya ehliyet) resmi devlet tarafından verilmiş bir kimlik kullanarak kimliklerini kanıtlamaları gerekecektir. doğum, cinsiyet, adres ve kredi veya banka kartı numarası. Hesapların doğrulanması için Coinmama’nın verilen belgelerin aşağıdaki gibi olduğundan emin olması gereken belgelerin her iki tarafının da ibraz edilmesi gerekir:

 • Tamamen veya toplu bir şekilde gösterilir;
 • Yüksek kaliteli görüntüler (300 dpi veya daha yüksek renkli görüntüler);
 • Açıkça görülebilen son kullanma tarihi ile birlikte geçerli belgeler;
 • Maksimum dosya boyutu 4 MB olmalıdır.

Doğrulama için Coinmama’ya gönderilen tüm belgeler, iş saatleri içinde birkaç saat içinde ve akşamları ve hafta sonları daha uzun işlem süreleri ile işlenecektir. Coinmama, müşteri hizmetleri personelinin, kullanıcılara doğrulamalarında yardımcı olacak hızlı işlem yapılmasını sağlayacaktır..

İlk aşamadaki doğrulamalar genellikle 10 dakikadan az sürer. Bu aşamadan sonra kullanıcılar, sipariş verildikten birkaç dakika sonra siparişlerin teslimatlarının gerçekleşeceği kripto para birimini hemen satın alabilecekler. Bu, kullanıcıların hareketli fiyat hareketlerinden yararlanmasını sağlayacaktır. Piyasa boğa olduğunda sipariş verememek zorunda kalmayacaksınız.

Siparişler alındıktan sonra, satın alma işleminin gerçekleştiği zamandaki döviz kuru kilitlenecek ve bu, kullanıcıların sipariş zamanı ile sipariş zamanı arasında meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten bağımsız olarak sipariş ettikleri aynı miktarda kripto para birimini elde edeceklerini yorumlayacaktır. kripto para biriminin teslim zamanı.

Geliştiricilerin araştırmasının belirttiği gibi, bunun ana nedeni, siparişler piyasa oranına sabitlendiğinde, tipik olarak tüketiciler beklenenden daha az para kazandığında ortaya çıkan şüphecilik ve yanlış anlamadır. Siparişin iptal edilme şansı varsa, Coinmama sistemi işlemi otomatik olarak iptal edecek ve tutarı kullanıcının banka hesabına iade edecektir..


Kaydolma adımları:

 • Bir hesap için kaydolun.
 • Satın almak isteyen Bitcoin miktarını seçin ve “Şimdi satın al” ı tıklayın.
 • Ödeme yöntemini seçin.
 • Ödeme ile ilgili formu doldurun, örneğin: nakit veya Western Union.
 • Ödemeyi Doğrula.
 • Cüzdan adresini onaylayın.
 • Coinmama tarafından alındıktan ve doğrulandıktan sonra, madeni paralar saygı duyulan cüzdana teslim edilecektir..

COINMAMA’YA BAŞLAYIN!

Coinmama’da Bitcoin’i nasıl satın alırız?

Coinmama, kredi veya banka kartlarını kullanarak Bitcoin satın almak için, kullanıcıların borsada kripto para satın almak için banka veya kredi kartlarıyla kayıt olmalarını talep etmeyecek, bunun yerine kredi veya banka kartlarını kullanarak Bitcoin satın almak için Coinmama, kullanıcıların Borsada kripto para satın almak için kredi veya banka kartını kaydettirin.

Alternatif olarak, prosedür, kullanıcıların kimlikleri doğrulanıp doğrulanmadıklarına bakılmaksızın kaydettikten sonra, ne kadar satın almak istediklerini seçerek, cüzdan adreslerini girerek ve son olarak kartı doldurarak siparişi oluşturmaya devam edeceklerini belirtir. ödeme sayfasındaki ayrıntılar. Kullanıcılar kimliklerini zaten doğrulamışsa, kredi kartı adreslerinin müşteri hesap adresleriyle aynı olması gerektiği unutulmamalıdır..

Coinmama sunucuları, müşterinin kredi veya banka kartı bilgilerini saklamaz. Ödeme tamamlandıktan sonra, işlem müşterinin cüzdanına aktarılmadan önce maksimum 20 dakika süreyle kredi kartı işlemcisi tarafından işlenecektir. Ödeme ve cüzdan adresinin onayı ayarlandıktan sonra, kripto para birimi kullanıcıya aktarılacaktır. Kullanıcılar Coinmama’da minimum 60 USD (EUR cinsinden eşdeğer) satın alırlar, ancak bu Bitcoin’in fiyatına bağlı olacaktır (0.1 Bitcoin’in kayıtlı fiyatı ne olursa olsun, etkili bir düşük satın alımdır).

Diğer rakiplere rağmen Coinmama, kullanıcıların borsadaki kripto para birimlerinde saklamaları için çevrimiçi bir cüzdan sunmuyor. Bu nedenle, satın alındıktan sonra, kullanıcıların, satın aldıktan sonra miktarını göndermek için uygun bir cüzdan oluşturması ve karar vermesi gerekecektir. Cüzdan adreslerinin onaylanması gerekecek ve bunun için kullanıcıların, adresin yasal olup olmadığını onaylamalarına izin vermek için Coinmama’dan bir e-posta bağlantısı almaları gerekecek. Bu doğrulama protokolü nedeniyle, kullanıcılar başkaları adına veya başkaları adına kripto para satın alamayacaklar. Para birimini başka bir kişinin cüzdanına aktarmayı amaçlayan veya isteyen kullanıcılar, bunu kendi cüzdan sağlayıcıları aracılığıyla yapmak için protokolü dikkate almalıdır..

Ücretler

Coinmama’nın rakipleriyle karşılaştırıldığında işlem ücretleri nispeten yüksektir ve Coinmama’ya ödenen her işlem için% 5,5 ödenir. Ücret oranı, Coinmama’nın web sitesinde açıkça gösterilen Bitcoin veya Ethereum oranına zaten dahil edilecektir. Ayrıca, her banka ve kredi kartı işleminde% 5 ek ücret alınacaktır. Kullanıcılar, ödeme yöntemini seçtikten sonra ücreti alacaklardır. Buna ek olarak, finans kuruluşuna bağlı olarak, işlemleri “nakit” işlem olarak değerlendirip değerlendiremeyeceği, kullanıcının bankası veya kartı veren kuruluş tarafından bir Nakit Avans ücreti alacaktır. Araştırmalar, kullanıcıların Coinmama üzerinden işlem yaparken ücretlere% 10 ek yatırım yapması gerektiğini belirtiyor..

COINMAMA’YA BAŞLAYIN!

Satın Alma Sınırları

Coinmama ile kullanıcılar özellikle kredi kartı işlemleri açısından yüksek alım limitlerinden yararlanabiliyor. Coinmama’ya kaydolan kullanıcılar, aylık olarak maksimum 20.000 $ limitiyle günlük 5.000 $ ‘a kadar satın alabilirler. Günlük olarak limitler, limite ulaşılana kadar 24 saate kadar sürebilirken, aylık limit, önceki 30 günün birikmiş toplamıdır.Şu anda, USD ve EUR kullanarak fiyat değişimlerini gösterir ancak yakın gelecekte diğer para birimleri eklenecektir. . Bununla birlikte, platform tüm para birimlerinde farklı siparişleri kabul edecek ve burada döviz ücretlerinin USD veya EUR dışındaki para birimlerinde tahsil edileceğine ve uygulanacağına dikkat edilmelidir..

Belirli bir miktarda kripto para birimi satın almak, kullanıcıların platformla ulaştıkları doğrulama aşamasına bağlı olacaktır. Daha büyük miktarlarda satın almak için, kullanıcıların çok sayıda belge sunması gerekecektir. Ne kadar çok belge sağlanırsa, kullanıcılar normalden daha fazla para birimi satın alma hakkına sahip olacaktır. Öte yandan, kullanıcılar, doğrulamaları ile ilgili hangi aşamaya ulaştıklarına bakılmaksızın, günlük ve aylık limitlerin uygulandığı kurallara yine de tabi olacaklardır. Aşağıdaki noktalar, sınırların ve gereksinimlerin basitleştirilmiş bir versiyonunu göstermektedir:

 • Seviye 1: Bu seviye sayesinde kullanıcılar hizmeti kullanarak 10.000 USD’ye kadar satın alabilirler. Bu aşama yalnızca kullanıcıların resmi kimlik belgesi sunmasını gerektirir (yukarıda belirtildiği gibi)
 • Seviye 2: Bu seviye, kullanıcıların 50.000 USD değerine kadar kripto para birimi ödemesini sağlar. Kullanıcıların seviyeye erişebilmesi için, kullanıcıların, kamu hizmeti faturası veya kendi resmi gibi belgeler de dahil olmak üzere, devlet tarafından verilmiş iki geçerli kimlik sağlamaları gereklidir, örneğin: kimliği tutulan kullanıcının selfie’si.
 • Seviye 3: Bu, Coinmama’da yetkilendirme ve doğrulamanın en önde gelen seviyesi veya aşamasıdır ve kullanıcılara kripto para biriminde 1 milyon USD’ye kadar satın alma erişimi sağlar. Kullanıcılar, kısa bir form doldurarak bu yetki seviyesini elde edebilir ve aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak e-posta yoluyla Coinmama’ya gönderebilirler: [e-posta korumalı] veya posta yoluyla.

Desteklenen ülkeler ve eyaletler

Yukarıda belirtildiği gibi, Coinmama çok çeşitli ülkelere karşılıklı destek sağlar, muhtemelen kripto para birimi borsaları arasında en geniş yayılım olabilir ve özellikle Coinbase ve Bitstamp gibi doğrudan rakiplerinin çoğundan daha fazlası olabilir. Coinmama’nın kayıtlı olmadığı ve faaliyet göstermediği ülkeler gerçekten onaylanmış ülkelerdir. Coinmama’dan satın almak için, onaylanmayan ülkelerdeki kullanıcıların bu tür ülkelerde verilmiş bir VISA veya MasterCard sağlamaları gerekecektir. Ayrıca Coinmama, listelenen ABD eyaletlerinde mevcuttur:

 • Arizona
 • Kaliforniya
 • Colorado
 • Florida
 • Illinois
 • Indiana
 • Kansas
 • Kentucky
 • Louisiana
 • Massachusetts
 • Maryland
 • Michigan
 • Missouri
 • Montana
 • Nevada
 • New Jersey
 • Yeni Meksika
 • kuzey Carolina
 • Pensilvanya
 • Güney Carolina
 • Tennessee
 • Teksas
 • Virjinya
 • Wisconsin

Ayrıca işlemler Western Union üzerinden gerçekleştirildiği için Coinmama, kullanıcıların “nakit” para yatırma yoluyla kripto para satın alabildikleri türden sitelerden biri olarak biliniyor..

Güvenlik & Müşteri desteği

Coinmama, canlı ağ ve kripto para ekosisteminde bir değişim olarak orantılı olarak küçük kalsa da, bilinen herhangi bir siber saldırı ve güvenlik ihlaline henüz maruz kalmadı, ancak pazar paylarını ve gelirlerini istikrarlı ve yavaş bir şekilde artırıyorlar. Ne kadar gösterişli olursa olsun, Coinmama, ayda ortalama 600.000 ziyaretçi ziyaretiyle rekabetin altında görünüyor, ancak buna kıyasla, Coinbase çevrimiçi olarak ayda 34 milyon ziyaret kaydı alırken, Poloniex devasa miktarda ziyaret, yani 44 milyon ziyaretçi alıyor. aynı zaman diliminde.

Coinmama, bir para hizmeti işletmesi olarak kayıtlı olduğu The Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) ile kurulmuş bir bağlantıya sahiptir. Öte yandan Coinmama’nın kullanıcılar adına herhangi bir kripto para birimine sahip olmadığı ve bu da onu diğer borsalara göre siber saldırılara ve hackleme saldırılarına daha az yatkın hale getirdiği belirtiliyor. Bununla birlikte, Coinmama’nın web sitesinde kredi ve banka kartı bilgilerinin değişim sunucusuna kaydedilmeyeceğini belirtmesine rağmen, kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin veri belgelerini saklıyor..

Müşteri desteği ve kapsamlı bir SSS listesine posta yoluyla ulaşılabilir. Genel olarak, çoğu kripto para birimi borsaları, kullanıcılarının yanıtlarının web incelemelerini yayınlar. Bununla birlikte, çoğu soru 24 saat içinde yanıtlandığı, ancak hafta sonları veya resmi tatillerde uzun yanıtlar verildiği için yanıt sürelerinde herhangi bir soruna yol açmayacağından emin olunur. Standart çalışma saatleri Pazar’dan Perşembe’ye – 23:00 – 07:00 Pasifik Saati’dir..

Bırakma

Coinmama, kullanıcılarına dünya çapında erişilebilirlik, Western Union üzerinden farklı nakit ödeme yöntemleri, kredi ve banka kartı alımları ile Ethereum ve Bitcoin’e anında erişim ve günlük yüksek limitli coin satın alma gibi çeşitli avantajlar sunsa da birçok dezavantajı da bulunuyor. Örneğin:

 • Coinmama, kullanıcıların yalnızca sipariş almasına izin verir. Borsaların çoğu, kullanıcıların ticaret / satış yapmasına izin verir, bu nedenle bu platformun diğer borsalara kıyasla etkinliği oldukça basittir. Ayrıca, Coinmama satın alındıktan sonra para birimini tutmayacaktır, bu nedenle kullanıcı kriptolarını satmak istediğinde, bunu yapmak için başka bir borsaya kaydolmak zorunda kalacaktır..
 • Bilindiği gibi Coinmama, dünyanın pek çok ülkesinden kredi ve banka kartı ödemeleri alıyor ancak diğer seçeneklerde çeşitlilik sunmuyor, havale veya SEPA ödemeleri yapamama, bu da nihayetinde onları açısından geride bırakıyor. rakipleriyle rekabet.
 • Şimdiye kadar Coinmama yalnızca Bitcoin ve Ethereum’u destekliyor. Ek olarak, geliştiriciler gelecekte de başka kripto para birimleri eklemeyi hedeflediklerini belirttiler, ancak Coinmama, diğer para birimlerini destekleme hayalini gerçekleştirmek için acil planlar yapmaya pek ilgi göstermiyor. Bu, diğer platformlar tarafından dünya çapında sunulan hisse senetleri açısından dakikadır. Örnek: Poloniex, kullanıcılara ticaret yapabilecekleri 70’den fazla farklı kripto para birimi sağlar. Örneğin Poloniex, 70’in üzerinde farklı kripto para birimini destekliyor.
 • Coinmama’nın ayrıca hızlı veya hareket halindeyken kripto para satın almak ve bakiye takibi gibi diğer sorunları kontrol etmek isteyen kullanıcılar için talihsiz olduğu bir mobil uygulaması da bulunmamaktadır..

Dezavantajlarla karşılaştırıldığında, Coinmama’nın öne çıkan avantajlarından biri, kullanıcıların güvenli ve güvenli bir dijital cüzdan kurma konusunda etkilenmelerini sağlamasıdır. Coinmama’nın web sitesi, kullanıcıların para birimlerini borsada bırakmamalarını sağlamanın güçlü bir patronudur çünkü hackerlara ve diğer siber saldırılara yatkın olduğundan, miktar kullanıcıların cüzdanlarına ulaşacağı için iyi bir seçenek olabilir. Kripto para birimi, kullanıcının hesabına veya adına tutulmadığından, Coinmama, kullanıcıların dikkatli olmalarını ve dijital cüzdanlarını sıkılaştırmalarını (veya başka bir seçenek olarak bir donanım cüzdanı satın almalarını) sağlayacak kadar güçlüdür..

Sonuç

Coinmama, çevrimiçi kripto para topluluğu içinde güvenli, güvenilir ve samimi bir broker olarak güçlü bir konuma veya duruşa sahiptir. Coinmama ile uğraşırken, ticaret yapmak pahalı olabilir ve diğer borsaların hizmet açısından sahip oldukları tüm ek özelliklere sahip olmasa da, tüketici etiği ve ticaret güvenliği güvenli, güvenilir ve etkilidir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map