1. CryptoPay 2. Xapo 3. WireX
wirex bitcoin banka kartı
BAŞLAMAK! BAŞLAMAK! BAŞLAMAK!

kredi kartıGeleceğin para birimi olarak lanse edilen Bitcoins, yakın geçmişte dünyayı gerçekten fırtınaya soktu. İktidara olağanüstü yükselişleri ve aşırı büyüme oranıyla, küresel nüfus bir bakıma oturup para piyasasındaki en yeni oyuncunun dikkatini çekmek zorunda kaldı. Bugün bile, Bitcoin’in küresel hakimiyeti sona ermiş gibi görünmüyor. Artan sayıda insan gerçekten satın almaya ve onlarla işlem yapmaya başladıkça popülariteleri artmaya devam ediyor. Ve yine de herhangi bir yeni girişimde olduğu gibi, yolun aşağısında birkaç hıçkırık yaşanacaktır..

Bitcoinler de kendi başlarına büyük bir engelle karşılaşmaya mahkumdur. Şu anda onlar için en acil konulardan biri, Bitcoins ile hizmetler için ödeme yapacak etkili ve uygun ödeme ağ geçitlerinin bulunmamasıdır. Bitcoinleri bir ödeme şekli olarak kabul etmekten mutlu olan satıcıların sayısı artmaya devam etse de, bir müşterinin ödemeyi gerçekten yapabileceği endişe verici derecede kısa bir kanal arzı var..

Bitcoin için Banka Kartları

Ancak tüm bunlar değişmek üzere, çünkü Bitcoin’den sonuna kadar yararlanmanızı sağlamak için gece gündüz çalışan insanlar var. Ve bu insanlardan birkaçı parlak Bitcoin banka kartları konseptiyle ortaya çıktı. Bitcoin banka kartları tam olarak kulağa benzedikleri gibidir. Banka kartlarına benzer şekilde, ödemelerin Bitcoins ile yapılacağı gerçeği dışında, sahibinin ödeme yapmasına ve ürün veya hizmet satın almasına izin verir. Bu kartlar, Bitcoin cüzdanlarınıza doğrudan girmek ve onlardan jeton çıkarmak için tasarlanmıştır; bunlar daha da dönüştürülür ve siz bir satın alma işlemi yaptığınız anda satıcınızın finansal hesabına gerçek para birimi olarak aktarılır. Süreç anlıktır ve anlaşılması oldukça kolaydır.

Bitcoin banka kartı seçerken nelere dikkat etmelisiniz

BTC banka kartlarını kullanmanın diğer bazı avantajları nelerdir? Yeni başlayanlar için, tamamen nakitsiz gitmenize izin veriyorlar, yaptığınız her satın alma işlemi, satıcının Bitcoin’i kabul edip etmediğine bakılmaksızın Bitcoin banka kartınızla ödenebilir. Bitcoin banka kartları hemen hemen her yerde kabul edilir, yani banka kartı ödemelerini kabul eden herhangi bir mağaza veya satıcı, Bitcoin banka kartı ödemelerini de memnuniyetle kabul eder..

Ayrıca, banka kartınıza Bitcoin sağladığınız anda, bunları hesabınızda gerçek para birimi olarak sakladığından, dönüşümler konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Artık, bir satın alma işlemi yapmanız gerektiğinde, tek yapmanız gereken, kartı satıcının makinesinde kaydırmaktır ve istenen para birimine dönüştürülen geçerli tutar, hesabınızdan borçlandırıldıktan sonra anında satıcı hesabına yatırılır..

Sonuç olarak, uluslararası işlemler güçlük olmaktan çıkıyor. Yurtdışına seyahat etmeyi seçtiğinizde, yanınızda taşımanız gereken tek şey Bitcoin banka kartınızdır ve uluslararası mağazalarda ve satış noktalarında ödeme yapmanın hiç bu kadar kolay olmadığını göreceksiniz..

Ancak bir madalyonun iki yüzü ve her yang için bir yin olduğu gibi, bu potansiyel olarak oyun değiştiren planın da birkaç dezavantajı olması gerekir. Ve eğer sizi bu kartların uygulanabilirliği ve kullanışlılığı konusunda eğitmeye çalışıyorsak, dezavantajlar konusunda sizi olabildiğince az bilgilendirmek bizim tarafımızdan otomatik olarak bir sorumluluk haline gelir..

Bu stratejinin tamamında beliren en büyük kusurlardan biri merkezileştirmedir. Ayrıntılandırmak için, Bitcoin’lerinize banka kartınız aracılığıyla erişmek için, önce banka kartı şirketinizin hesabına para yatırmanız gerekecektir. Bu nedenle, temel olarak madeni paralarınızı, bir güvenlik ihlali durumunda Bitcoin’lerinizi korumak için yeterli önlemlerin uygulandığı veya uygulanamayacağı üçüncü taraf bir şirkete veriyorsunuz..

Aynı nedenden ötürü, Bitcoin banka kartınıza çok fazla para yüklememeniz, bunun yerine yalnızca daha sonra satın alma işlemleriniz için gerekli olacağından tamamen emin olduğunuz kadar çok para yatırmanız önerilir. Aslında, satın alma işlemi tamamlanır tamamlanmaz ve kartın hizmetlerine artık gerek kalmaz, şimdilik karttaki bakiyenin ihmal edilebilir bir miktara ulaştığından emin olun. Bu şekilde, madeni paralarınız kasalarında güvende kalır ve bir güvenlik sorunu ortaya çıksa bile, madeni paralarınızın yalnızca küçük bir kısmını kaybedersiniz..

Ek olarak, böylesine kullanışlı bir hizmet için, banka kartı şirketlerinin kolaylık veya kullanım ücreti adına sizden biraz fazla ücret almasını bekleyemezsiniz. Bu hizmete kaydolmanız gerekiyorsa kesinlikle birkaç dolar ödemeniz ve aynı hizmeti kullanmaya devam etmek için aylık kira ödemeniz gerekecektir..

Bitcoins için banka kartı çıkaran çeşitli şirketler hakkında biraz araştırma yapmayı seçerseniz, aylık kiralamalardan kaçınılabilse de, hepsine bu tür ücretler uygulanmaz. Ve olumlu tarafta, etrafta birden fazla Bitcoin banka kartı şirketi olduğu için, farklı şirketlerin ücretlerini ve ücretlerini gerçekten karşılaştırırsınız ve ardından ekonomik değer ve uygun fiyat açısından lotun en iyi seçimine ulaşırsınız..

Artık Bitcoin banka kartlarının tüm ayrıntılarını ve bunların hayatımızı nasıl kolaylaştıracağını iyice öğrendiğimize göre, sektördeki bazı büyük oyunculara gerçekten bir göz atmak çok mantıklı. Şu anda bu tür kartların çıkarılması uygulamasında olan çeşitli şirketlerin turu. Her birini gözden geçireceğiz ve sundukları hizmetlerin uygulanabilirliğini ölçmeye çalışacağız ve her birinin artılarını ve eksilerini analiz ederek, hangisinin en iyisi olduğuna kendiniz karar verebileceksiniz. Bitcoin banka kartı.

En İyi 5 En İyi Bitcoin Banka Kartı 2021

1. Cryptopay


cryptopay banka kartıBu sektördeki bir diğer önemli oyuncu, kendisini rakiplerinden farklı kılan ve birçok müşteriyi çeken bir dizi benzersiz özelliğe sahip Crytopay’dir. Bu şirket hem sanal hem de fiziksel banka kartları sunar; yani, Bitcoin’lerle çevrimiçi olarak sanal bir banka kartı aracılığıyla ilgilenmek isteseniz bile, Crytopay bunu yapmanıza izin verecektir..

Cryptopay için gerçekten işe yarayan tek şey, milliyet veya bölgeden bağımsız olarak dünyadaki herhangi birine banka kartı vermeleridir. Ayrıca, daha önce belirtildiği gibi, sanal banka kartı seçeneği, e-ticaret ödemelerini cüzdanlarınızdan nakit vermek kadar basit hale getirdiği için tüm çevrimiçi alışveriş meraklıları için büyük bir hayat kurtarıcıdır. Öte yandan fiziksel kart, Bitpay’den daha güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bir “çip ve pin” güvenlik özelliği ile birlikte gelir..

Crytopay’i tercih etmekten kazanacağınız bir diğer bonus ise, tam bir kimlik geliştirmenize gerek kalmamasıdır, çünkü kapsamlı doğrulama, yalnızca yüksek değerli işlemler için genişletilmiş limitlere sahip bir karta kaydolmayı seçerseniz gerçekleşir..

Bu durumda kartın maliyeti 15 ABD dolarıdır ve dünyanın her yerine ücretsiz kargo ile birlikte gelir. ATM işlemleri size 2,5 dolara mal olur ve para birimi dönüştürme maliyetleri, Bitpay’de olduğu gibi 3 dolardır. Bu dünyadaki hiçbir şey mükemmel ve benzer olmasa da Crytopay’de durum böyle, çünkü kendine has birkaç anormalliği var. Kart, aylık 1 ABD doları tutarında ek bakım maliyetine neden olur ve kartı her yüklediğinizde% 1 ek ücret ödemeniz gerekir. Bu tür bakım maliyetleri, hizmetin net fiyatını önemli bir miktarda artırır, ancak onlar için fazla rahatsız olmamanız durumunda, Cryptopay sizin için oldukça uygun bir seçenek olabilir. Ayrıca, karta para yüklemeyle ilgili üst limit 2500 $ olur..

CRYPTOPAY İLE BAŞLAYIN

2. Xapo

xapo banka kartıXapo, en iyi, şirketin yıllar içinde kendisi için inşa ettiği iyi isimle karakterize edilir. Şirketin elde etmeyi başardığı itibar ve beğeni, kendi içinde sundukları hizmetlerin yararlılığının bir kanıtıdır. Aslında Xapo, Bitcoin banka kartları işine gerçekten giren ilk şirketlerden biriydi, bu da sahada iyi deneyime sahip oldukları ve bu kartların nasıl tasarlanması veya uygulanması gerektiğinin tam olarak farkında oldukları anlamına geliyor..

Bitpay’in sunduğuna oldukça benzer bir kart sunuyor, çoğunlukla da ‘çip ve pin’ doğrulaması sunmamaları anlamında. Güvenlik sizin için en acil endişelerden biriyse veya kartınıza bol miktarda para yüklemeyi dört gözle bekliyorsanız, diğer seçenekleri aramanız iyi olabilir..

20 $ ‘lık bir düzenleme maliyeti ve yıllık 12 $’ lık bir ücret ile, bu kesinlikle piyasada bulunan daha pahalı olanlardan biridir. Yıllık ücret ancak kullanımın ilk yılından sonra yürürlüğe girer. Xapo’nun web sitesi, kartı dünyanın hemen hemen her yerine gönderdiğini iddia ediyor ve biraz sarsıcı bir gerçek, bir kullanıcının banka kartının pinini değiştirmek istemesi durumunda ek bir ücret talep etmeleridir. Cryptopay’de olduğu gibi, para depolamanın üst limiti 2500 $ ‘dır ve planlarının tek dezavantajı, “çip ve pin” doğrulamasının olmaması ve biraz fazla ücret planıdır..

XAPO’YU KULLANMAYA BAŞLAYIN

3. Wirex

wirex bitcoin banka kartıWirex, birkaç yıldır piyasada ve bir finansal hizmetler sağlayıcı şirketi olarak dünya çapında kabul görüyor. Kripto para cüzdanları sağlar ve son zamanlarda aynı şekilde VISA banka kartlarını vermeye bile başladı. Aslında daha önce E-coin olarak adlandırılmıştı ve daha sonra 2016’da Wirex olarak değiştirildi..

Bu şirketin kart kampanyasına gerçekten destek veren tek şey, kendi itibarı ve marka değeridir. İyi yapılandırıldıkları için, hizmetlerinin yararlılığına kefil olmaya hazır özel bir müşteri lejyonuna zaten sahipler. Wirex, hem mobil hem de masaüstü cihazlarınıza yüklenebilen ve çalıştırılabilen bir uygulama için destek sağlar. Bir kez kurup çalıştırdığınızda, bu uygulama banka kartınızı yüklemek gibi belirli işlevleri gerçekleştirmek için kullanılabilir, bu da onu en kullanışlı ve kullanıcı dostu hizmetlerden biri haline getirir..

Kullandıkları banka kartı önceden paketlenmiş olarak “çip ve şifre” kimlik doğrulaması ile gelir, bu da güvenliğin Wirex ile ilgili pek bir sorun olmayacağı anlamına gelir. Ücret yapısı, daha önce bahsedilen diğer tüm kart dağıtma hizmetleriyle karşılaştırılabilir, yani kartı uluslararası olarak kullanmaya karar vermeniz durumunda% 3’lük bir dönüşüm ücreti, bir ATM’de yapılan her işlem için 2,5 ABD Doları ATM ücreti ve son olarak 17 ABD Doları ücret aslında kartın size gönderilmesini sağlamak için.

Xapo’ya benzer şekilde Wirex, kartın fiziksel plastik modelini kullanmak veya almakla ilgilenmediğiniz durumda sanal bir banka kartı da sunar. Wirex, yukarıda belirtilen diğer maliyetlerin yanı sıra, müşterilerine ayrıca aylık nitelikte bir bakım veya servis ücreti almaktadır. Cryptopay’e benzer şekilde, Wirex size bakım adına ayda 1 dolar daha ödüyor. Tüm bu maliyetler bir araya geldiğinde, bu şirketin hizmetlerine katlanmayı biraz daha zorlaştırır ve kartlarına iyi miktarlarda para harcamaktan çekinmeyen müşteriler için daha uygun hale getirir..

WIREX İLE BAŞLAYIN

4. Bitpay

bitpay banka kartıBitpay, Bitcoin işlemleri için gerçekten iyi bilinen ve çok beğenilen bir şirkettir ve müşterilerine verdikleri kartlar, küresel olarak kabul edilebilir olma gibi benzersiz bir özelliğe sahiptir. Dünyanın neresinde olursanız olun, bir Bitpay banka kartı kullanarak ödeme yapabilir ve hizmet satın alabilirsiniz..

İşin dezavantajı olsa da, bu kartlar şu anda yalnızca ABD vatandaşlarına verilebiliyor. Bununla birlikte, işi diğer ulusların vatandaşlarına genişletme planları kesinlikle devam ediyor. Ek olarak, çoğu bankacılık hesabına genellikle çift kat güvenlik ekleyen bir özellik olan kartlarında “çip ve pin” kimlik doğrulaması olmadığı için güvenlik Bitpay için biraz sorun gibi görünüyor. Size Bitpay hesabınız üzerinden yükleyebileceğiniz genel bir ön ödemeli Visa kartı sunarlar ve artık hazırsınız. 50 Amerika Birleşik Devletleri bölgesinin her birinde faaliyet gösteren, kendi kartınızı almanız gereken tek şey bir devlet kimliği, bir ev adresi ve geçerli bir Sosyal Güvenlik numarasıdır..

Tahakkuk eden masraflar söz konusu olduğunda, sadece 9,95 $ ‘lık kayıt ücretini ödüyorsunuz ve kart en fazla bir hafta içinde size hemen ulaşacaktır. Bu teslimat ücretsiz olarak gerçekleşir ve ortaya çıkan ek masraflar kayıt ücretine dahil edilir..

Bilmeniz gereken bir diğer önemli bilgi de, kartı para birimi dönüştürme maliyetleri adına ABD dışında kullanmayı planlamanız durumunda Bitpay’in sizden% 3 ücret almasıdır. ATM işlemlerinin maliyeti 2-3 ABD Doları arasındadır; bu, ABD’deki bir ATM’den bir miktar çekişinizde fazladan 2 ABD Doları ve ülke dışındaki bir ATM’de işlem yaptığınızda 3 ABD Doları ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, diğer işlem ücretleri tamamen ortadan kalkar.

BITPAY KULLANMAYA BAŞLAYIN

5. Vardiya

bitcoin banka kartını kaydırShift, Amerika Birleşik Devletleri merkezli ilk banka kartı şirketi olduğunu iddia ediyor ve verdikleri kartlar Coinbase hesaplarınızla yakından bağlantılı. Coinbase, farkında olmayanlar için aslında özellikle dijital para birimleri ve kripto para birimlerini hedefleyen bir döviz bozdurma hizmetidir ve şu anda San Francisco merkezli. Müşterilere dijital para birimlerinde satın almak, satmak, transfer etmek veya işlem yapmak için sanal ama güvenli bir platform sağlarlar. Böyle bir hesaba bağlanan Shift, Bitcoin’lerde işlem yapmayı ve hizmetler ve ürünler için banka kartınızla ödeme yapmayı son derece kolay ve rahat hale getirir..

Bununla birlikte, tamamen ABD merkezli olduğunu iddia eden ve ulusal işiyle gurur duyan bir banka kartı hizmeti için, Shift aslında ABD’nin elli eyaletinin yalnızca 45’inde faaliyet gösteriyor. Genişlemeler kesinlikle yolda ve belki bir gün Vardiya diğer ülkelere bile genişleyebilir, ancak şu anda ABD’nin yalnızca kırk beş bölgesine hizmet ediyor. Ayrıca, Shift’in kapasitelerinin sınırlı olması nedeniyle değil, Shift ile birlikte çalışan Coinbase’in pek çok ülkede kullanılamaması nedeniyle, uluslararası olarak Shift banka kartınızla alışveriş yapmaya çalıştığınızda ve gerçekleştirdiğinizde bile sorunlarla karşılaşabilirsiniz..

Erişim ve kullanılabilirlik bu kartla ilgili birkaç sorun olsa da, maliyetler kesinlikle değildir. Vardiya, piyasadaki en ekonomik kartlardan biri haline geliyor ve alınan ücretler, benzer hizmetler sunan diğer şirketlerin ücretlerine kıyasla çok daha az. Bir Shift Bitcoin banka kartı, teslimat ve üretim için size yalnızca 10 dolara mal olurken, kesinlikle fazlalık, yıllık veya aylık ücretler yoktur. Ancak, tüm maliyetler ortadan kalkmaz. Kart, para birimi dönüştürme maliyetleri adına uluslararası olarak yapılan işlemler için ek 3 ABD doları ve bir ATM’de işlem yapmayı seçtiğinizde 2,5 ABD doları ücret alır. Ancak tüm bu maliyetleri hesaba katmayı seçseniz bile, Shift, uygun fiyat ve ekonomik uygulanabilirlik açısından tüm büyük Bitcoin banka kartı sağlayıcılarını kolayca geride bırakıyor..

VARDİYA ÖDEMELERİ İLE BAŞLAYIN

Sonuç

Bitcoin satın alımlarınız için bir banka kartı aradığınız şeyse, şansınız yaver gider, çünkü yukarıda belirtilenler de dahil olmak üzere şu anda kart veren yedi farklı şirket vardır. Bu Bitcoin banka kartı incelemesinde, bu tür kartlarla uğraşan yedi önde gelen şirketten beşini inceledik ve sizi her biriyle karşılaşabileceğiniz avantajlar veya dezavantajlar konusunda mümkün olan en iyi şekilde eğitmeye çalıştık..

Halen şu anda başlangıç ​​aşamasındayken, tüm piyasa eğilimlerine göre gidip aldıkları yanıt türlerine göre değerlendirirken, yakında Bitcoins’in en çok tercih edilen ve en yaygın olarak ortaya çıkacağını söylemek yanlış olmaz. tüm dünyada kullanılan para birimi. Ve eğer bu olursa, hazır olmak gerekir. Basitçe iyi bir değişim hizmetini seçmek ve Bitcoins ile işlemler hakkında bilgi edinmek, kripto para birimi ile tam bir uyumluluk ve rahatlık aşamasına ulaşmak için hiçbir şekilde yeterli değildir. Bunu başarmak için ayrıca bir banka kartına da yatırım yapmalısınız. Ancak akıllıca seçim yapın, çünkü seçenekler çok çeşitlidir ve gereksinimleriniz oldukça özeldir..

Kartınızla başarmak istediğiniz her şeyi hesaba katın ve yalnızca bu ihtiyaçları gerçekten karşılayan şirketleri düşünün. Dikkat etmeniz gereken birkaç nokta, seçtiğiniz kartın bölgenize göre yerelleştirilmesi ve özellikle ABD vatandaşı olmayanlar için herhangi bir kısıtlama olmaksızın serbestçe çalıştırılabilmesidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, her bir kartla ilişkili maliyetler grubudur. Size ne tür suçlamalar konulduğunu ve bunların gerçekten gerekli olup olmadığını anlamak için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. Gizli masraflara dikkat edin ve farklı şirketler ve sundukları fiyatlar arasında karşılaştırma yapın, çünkü ancak o zaman en uygun fiyatlı ancak verimli banka kartı için bilinçli bir karar verebilirsiniz..

Kalan iki banka kartı veren şirkete de bir göz atmak ve hizmetlerinin size yukarıda belirtilen beş şirket tarafından sunulanlardan daha uygun olup olmadığını görmek isteyebilirsiniz. Şirketler, yani ANXPRO ve CoinsBank, büyük ölçüde bu makalede özetlediklerimize benzerler ve yine de başka hiçbir yerde bulamayacağınız bazı karakteristik özellikler taşırlar..

Sonuç olarak, kripto para biriminiz veya Bitcoins için bir banka kartı seçmek o kadar da karmaşık değil. Ne kadar zaman ve enerji gerektiriyor olursa olsun, bunları bu banka kartlarının hayatınıza getireceği kolaylık ile karşılaştırdığınızda çok da önemli görünmeyecektir. Öyleyse devam edin, seçeneklerinizi tartın ve birini seçin, çünkü diğer tarafta çok daha basit bir hayat sizi bekliyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector