BINANCE HAVUZ – En İyi Seçimimiz

Binance, benzerleri arasında en güvenilir seçenek olarak öne çıkıyor. Sağlam güvenilirlik ve kripto alanındaki destek ile Binance havuzu kesinlikle denemeye değer.

BINANCE HAVUZUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Madencilikte yenisiniz ve bir Bitcoin madencisi olmaya ilgi duyuyor musunuz? Yoksa bir madenci misiniz ve şu anda yeni bir maden havuzu mu arıyorsunuz? Bu yazıda, başlamanız için size yardımcı olacak en iyi Bitcoin madencilik havuzlarından bazılarını inceledik. Hemen içine atlayalım!

Bitcoin madencilik havuzu nedir?

Bitcoin madencileri, ödül / ödül kazanmak için bir blok çözme konusunda istekli olan bir “madenci” grubudur. Ödül, katkıda bulundukları madencilik hash gücüne göre kendi aralarında eşit olarak paylaştırılır. Bitcoin havuzu, kaynaklarını çıkarmanın ve hash güçlerini paylaşmanın bir yoludur..

Ödül kazanmak için geçerli bir çalışma kanıtı sunulmalıdır. Başlangıçta, tek bir blok oluşturmak yavaş madenciler için yıllar alıyordu ve ardından madencilerin blok ödülünün bir kısmını alacağı ve blokların hızlı bir şekilde oluşturulacağı Bitcoin madencilik havuzu ortaya çıktı. Çeşitli Bitcoin madencilik havuzları vardır ve en popüler olanı seçmek oldukça caziptir. Potansiyel olarak zararlı hash gücü konsantrasyonunu önlemek için küçük bir Bitcoin havuzu seçilmesi tercih edilir..

Dünya genelinde Bitcoin havuzları

Çin, en fazla sayıda Bitcoin havuzuna sahip olma açısından dünyayı yönetiyor. Bitcoin havuzları, bir havuz tarafından kontrol edilen hash gücüne göre sıralanır. Blockchain’in havuz paylaşım tablosundaki bilgilere dayanan hash gücüne sahip en büyük madencilik havuzlarının bir listesi..

En büyük havuzdan başlayıp en küçüğü ile biten.

AntPool (% 25,2), BTC.TOP (% 11,2), BTC.com (% 10,2), Bixin (% 8,1), BTCC Havuzu (% 7,3), F2Pool (% 5,4), ViaBTC (% 5), BW.COM (% 5), BitClub Ağı (% 4,8), Bitcoin.com (% 3), SlushPool (% 2,6), Bilinmeyen (% 2,3), GBMiners (% 2), BitFury (% 1,9), CANOE (% 1,2), 1Hash (% 1,1), Telco 214 (% 1,1), Eligius (% 1) BATPOOL (% 0,9), Waterhole (% 0,6), ConnectBTC (% 0,6), Bitcoin Hindistan (% 0,2), Solo CKPool (% 0,2), BitcoinRussia (% 0.2).

Madenciliğe başlamadan önce

Çeşitli kripto para birimleri için çeşitli madencilik havuzları vardır. Havuzun boyutu arttıkça, birçok madenci arasında paylaşılacağı için ödeme azalır. Madencilikten önce bilmeniz gereken farklı ödül türleri var.

Hisse Başına Ödeme (PPS) – Tutar her kullanıcı için sabittir ve her hisse gönderildiğinde ödenir..

Orantılı – Kullanıcılar, katkıda bulundukları pay miktarıyla orantılı olarak ödüllendirilir.

Puana dayalı – Bu yöntem, eski hisselerden daha yeni hisse senetlerine önem verir ve kullanıcı, hissenin ibraz zamanına göre orantılı olarak ödüllendirilir.

Son N Hisse Başına Ödeme (PPLNS) – Bu, orantılı türe benzer, ancak her bir hissenin birden fazla turda ödüllendirilmesinde farklılık gösterir..

Tam Hisse Başına Ödeme (FPPS) – PPS’ye benzer, ancak işlem ücretinin ödüllerle birlikte madenciler arasında bölünmesini içerir. İşlem ücreti, madencinin hash gücüne göre dağıtılır.

Paylaşılan Maksimum Pay Başına Ödeme (SMPPS) – Hisse başına ödemeye benzer, ancak havuzun kazandığından daha az ödeyecek.

Madencilik havuzları ile bulut madenciliği arasında bir fark var. Madencilik havuzları, paylarına göre ödülleri paylaşan bir grup madenciyi içerir, ancak bulut madenciliği, madencilik için ödemeniz gereken bir hizmet sağlayıcı içerir ve karşılığında ödülleri alırsınız..

En İyi 12 Bitcoin Madencilik Havuzu 2021

1. Binance Havuzu

Binance IoS Cüzdanı

PoW (Proof-of-Work) ve PoS (Proof-of-Stake) üzerine odaklanan Binance, alım satımlar, yatırımlar, borsalar ve madenciler için eksiksiz bir ekosistem yarattı. Bu, kullanıcıların Binance hizmetlerini üçüncü şahıslarla entegre etmeye gerek kalmadan işlevler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmasını sağlar..

Madencilik kazancını iyileştirmeye adanmış bir vizyonla, yüksek hash oranına sahip olanlara ücretsiz VIP üyeliği bile sunuyorlar. Bunu haklı çıkarmak için Binance, karma oranlarını otomatik olarak değiştirmek için SHA256 algoritmasını kullanan bir Binance Akıllı Havuza sahiptir, böylece aynı algoritma farklı para birimlerinde madencilik için kullanılabilir..

Algoritma, tüm madencilere minimum gelir sağlamak için otomatik olarak BTC, BCH ve BSV arasındaki daha yüksek hash oranına geçer..

Ücretler ve Ödeme

Şu anda, ödeme FPPS ödeme modeline dayanmaktadır ve Şans Değeri’nin hesaplamaları işçiler için daha basit hale getireceği otomatik olarak varsayılmaktadır. İşçilere madencilik ödülleri ve işlem ücretleri, hash oranına göre dağıtılır. Kullanılan formül “FPPS = Teorik Ortalama Günlük Uzlaştırma Kazançları * (1 + İşlem Ücreti Oranı) * (1 – Madencilik Havuzu Ücret Oranı)”.

BTC ve birleştirilmiş madencilik kazançları aynı anda verilir, yani Pekin saatiyle 15:00.

Standart madencilik oranları% 2,5’tir – piyasa ortalamasına kıyasla ortalamanın altında bir miktardır.

Güvenlik

Madencilik platformu, Cloudflare kullanılarak DDoS saldırılarına karşı korunmaktadır. Bu, hash gücünün kaybolmamasını sağlar. İsteğe bağlı 2FA (2-Faktörlü Kimlik Doğrulama) web sitesinde mevcuttur. Bunun dışında Binance’in tüm ekosistemi, cüzdanlarından ticaret platformuna kadar gelişmiş güvenlik önlemleri uygular. Bu ekosistem, finansal ve ticari bir koza görevi görür, yani kullanıcılar madencilikten ticarete ve yatırıma kadar korunur..  

Artıları

  • Kazançlar, FPPS kazanç modeline dayanmaktadır, yani blok başına kazanç yüzdelerinde yaklaşık% 5’lik bir artış anlamına gelir.
  • Çok düğümlü dağıtım ve okuma-yazma ayrımı gibi gelişmiş bir teknolojik uygulama ile birden çok algoritma ve para birimi için eksiksiz destek.
  • VIP müşteriler için 7/24 destek hizmetleri, özel avantajlar ve özelleştirilmiş hizmetler.
  • Binance, kendi borsası, laboratuvarları, launchpad ve diğer platformları ile eksiksiz bir ekosistem oluşturarak müşterilerin platformları değiştirmek zorunda kalmadan çeşitli hizmetler almasını sağladı..
  • ELA, VCash aracılığıyla birleştirilmiş madencilik desteği.

Eksileri

  • Yerleşim döngüleri içinde yerleşim eşiğine ulaşana kadar size ödeme yapılmayacaktır.. 

BINANCE HAVUZU İLE BAŞLAYIN!

2. Karınca Havuzu

AntPool, Çin merkezli hash gücü açısından en büyük Bitcoin havuzudur. Bitmain Technologies adlı dünyanın en büyük Bitcoin donanım üreticisi tarafından işletilmektedir. AntPool’da herhangi bir ücret ödemeden bir hesap oluşturabilirsiniz, ancak daha sonra indirebileceğiniz madencilik yazılımı ile birlikte bir Bitcoin madencilik donanımı gereklidir. Arayüz oldukça ergonomik. Kazançlarınız kontrol panelinizde görüntülenebilir ve hash oranınızı bir dakika, bir saat veya günlük olarak izleyebilirsiniz..

Ücretler ve Ödeme

AntPool’da bir hesap oluşturmak ücretsizdir. Donanımınızla (% 1 ücret) eşler arası solo madeni seçmenize izin verilir veya PPLNS (% 0 ücret) ve PPS (% 2,5 ücret) arasında seçim yapabilirsiniz. İşlem üzerinden alınan ücret gizlidir ve AntPool tarafından açıklanmaz. Son zamanlarda Bitcoin işlem ücreti artırıldı ve AntPool, yüksek hacimli madencilerle paylaşılmayan her bloktan kendisi için 1-2 bitcoin topladı.

AntPool’un ödeme eşiği yoktur ve her gün saat 10:00 UTC civarında 0.001BTC’nin üzerindeki bakiyeler için ödeme yapar. Her Bitcoin bloğu AntPool tarafından 12.5BTC ile ödüllendirilir.

Güvenlik

AntPool, güvenlik önlemleri olarak iki faktörlü kimlik doğrulama, cüzdan kilitleri ve e-posta uyarılarından oluşur. Havuz operatörleri kendi forumlarını sürdürür ve madencilerin havuzda yaptığı ana görevler için kolay ve basit belgelerden oluşur..

Artıları

Antpool, yeni madencilerin başlaması için şık bir arayüze sahip en büyük ve popüler Bitcoin havuzudur. Ek bir bonus olan PPLNS ve PPS arasında seçim yapabilirsiniz. Havuzun derinliklerine gömüldüğünde birçok harika seçenek mevcuttur. Ödemeler oldukça iyi. AntPool, büyük güvenlik önlemleriyle birlikte gelir.

Eksileri

Büyük bir havuz olduğu için ödemeler azaltılmalıdır. İşlem ücreti AntPool tarafından açıklanmıyor.

3. Slush Havuzu

Slush Pool, 2010 yılında Bitcoin Pooled Mining Server adıyla başlatılan ilk Bitcoin Havuzu’dur. Site ilk blok zincirini 2012 yılında aldı ve o zamandan beri bu site tarafından 15000’den fazla blok çıkarıldı. Slush Pool, Çek merkezli teknoloji şirketi Satoshi Labs tarafından işletilmektedir. İlk çevrimdışı Bitcoin cüzdanı ve ilk Bitcoin merkezli dünya haritası, diğer madencilik havuzları tarafından kullanılan madencilik tabakası protokolüne ek olarak Satoshi Labs tarafından oluşturuldu. Slush Pool, eski hisselerin turun başlangıcında haber paylaşımlarından daha az öne çıktığı Puan tabanlı yöntemi kullanmak için benzersizdir. Bu yöntem, havuzları bir turda değiştirirlerse diğer madenciler tarafından aldatma riskini ortadan kaldırır. Tüm yeni madencilerin gerçekten oturum açmadan önce test etmeleri için bir demo hesabı sağlanır. Bu, yeni madenciler için yararlıdır. Kullanıcılar, sürüm notları veya sosyal medya hesapları aracılığıyla grafikler, bilgiler ve haberlerle düzenli olarak güncellenecektir..

Ücretler ve Ödeme

% 2’lik standart işlem ücreti sabittir ve madencilerle paylaşılır. 0.0002BTC’nin üzerindeki bakiye için bir eşik belirlenir ve kullanıcı tarafından eşik değere ulaşıldığında ödemeler düzenli olarak yapılır. Puan temelli yöntem, madenciler arasında ödüllerin adil bir şekilde dağıtılmasına izin verir.

Güvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulama olarak slush havuzu, Bitcoin madenciliğinizi bir başkası izliyorsa kullanıcılar tarafından sağlanan salt okunur bir giriş belirteci ile birlikte cüzdan adresi kilitleme. Slush Pool, kullanıcının Bitcoin cüzdanlarını koruyan yüksek güvenlikli sunucularda çalışır..

Artıları

Slush Pool, iyi kurulmuş en eski maden havuzudur. Arayüz, aldatma riskini ortadan kaldıran puan tabanlı yöntemin benzersiz bir özelliği ile kaygandır..

Eksileri

İşlem ücreti diğer sitelere göre biraz yüksek. Puan tabanlı yöntemi kullanmak bir avantaj olsa da, madencilik durdurulduğunda kullanıcının puanı hızla düşüyor.

4. F2Pool

F2Pool, 2013 yılında piyasaya sürülen en büyük Çin Bitcoin havuzlarından biridir. Bitcoin madenciliği dünyasında daha çok Discus Balık madencilik havuzu olarak bilinir. Bitcoin dışında Litecoin, Ethereum ve Zcash burada mayınlı. Madencilikteki zorluk seviyesi, site tabaka madenciliği protokolü ve vardiff kullandığından, hash gücüne dayanmaktadır. Site İngilizce bir arayüzle gelir ve basit ve kolay anlaşılırdır.

Ücretler ve Ödeme

F2Pool, PPS ödül sistemi üzerinde çalışır ve oldukça yüksek olan% 4’lük bir ücret alır. Ödemeler, her gün para çekme limiti, yani 0.001BTC belirlenerek yapılır..

Güvenlik

Site HTTPS protokolü üzerinde çalışıyor ve Bitcoin cüzdan kilidi özelliğinden oluşuyor. Kayıt olduktan sonra e-posta adresinizi değiştirmenize izin verilmez, ancak site iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmıyor.

Artıları

F2Pool, Bitcoin, Litecoin ve Zcash madenciliğine izin verir. Ödeme eşiği gerçekten düşük ve düzenli ödemeler sunuyor.

Eksileri

Uygulanan ücret (% 4) diğer havuzlara göre oldukça abartılı.

5. BTCC Havuzu

BTCC Pool, 2014 yılında piyasaya sürülen bir Çin havuzudur. Bitcoin borsası, cüzdanlar ve fiziksel bitcoin basımı ve daha fazlasını işleten Bitcoin tabanlı bir şirkettir. Site, madencilerin hash güçlerini, havuz hash gücünü ve ayrıntılı istatistiklerle sağlanan ağı takip edebilecekleri WeChat adlı resmi bir hesaptan oluşur..

Ücretler ve Ödeme

BTCC Havuzu, madencileriyle paylaştığı için çok şeffaftır. Site ayrıca havuza her Bitcoin bloğu için 1-2 BTC değerinde işlem ücreti veriyor. Ödemeler normaldir ve kullanıcının istediği cüzdanlara yapılır. Ödemeler BTCC cüzdanlarına anında yapılır ve diğer cüzdanlar için ödeme yapmak 30 dakika sürer. Saha PPS modelinde (% 2 ücret ile) çalışmakta ve tabaka madenciliği protokolünü takip etmektedir. Son zamanlarda BTCC, FPPS adlı yeni bir şeffaf kripto para madenciliği modeline geçeceğini duyurdu ve ayrıca bitcoin madencileri için% 1 madencilik ücreti teklif etmeye başlayacağını duyurdu. BTCC, madencilerini kendi aralarında eşit olarak bölünmüş olan 12,5 BTC ile ödüllendiriyor.

Artıları

BTCC, kendi değişim ve cüzdan hizmetlerinin yanı sıra en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biridir. Site şeffaf ücret yapısından oluşmakta ve kendi sitesine FPPS modelini de tanıtmıştır. Bu sitenin sunduğu ödül gerçekten çok iyi.

Eksileri

Bazı kazançlara sahip olan kullanıcıların hareketsiz hesapları, 90 gün hareketsiz kaldıktan sonra site tarafından askıya alınacaktır. Kazançlar site tarafından alınacaktır.

6. Eligius

Eligius, 2011 yılında piyasaya sürülen ABD merkezli en küçük Bitcoin havuzlarından biridir. Kaydolduktan sonra, kullanıcılara kazanç konusunda fikir verecek oldukça iyi istatistikler ve grafikler sunulur. Kullanıcıların, kullanıcıların hash gücünü içeren liderlik tablosundaki diğer kullanıcıların istatistiklerini de görüntülemelerine izin verilecektir. Bu, tüm madenciler için harika bir özellik. Site ayrıca benim Namecoin madenini birleştirmeyi teklif ediyor.

Ücretler ve Ödeme

Site PPS (% 0 ücret) modeliyle çalışmaktadır. Bitcoin kazanmak için bir eşik belirlendi. Bir kullanıcının ödeme almaya hak kazanması için minimum 0,04194304 BTC’ye sahip olması gerekir. Eşiğe ulaşıldığında ve blok bulunduğunda, kullanıcı ödemeyi alacaktır. Madenciliği birkaç gün durdursanız bile, kazançlarınız ödeme kuyruğuna eklenecektir. Bu, az miktarda hash gücüne sahip kullanıcıların bile cüzdanlarında bir şeyler kazanmasını sağlar..

Güvenlik

Yapılacak herhangi bir değişiklik, aynı zamanda kullanıcı adınız olan bitcoin cüzdan adresinizle imzalanmayı gerektirir. Havuzlarının istatistikleri kendi GitHub’larına sahip.

Artıları

Kayıt gerekli olmadığından bu siteye kolayca katılabilirsiniz. Site yüzde sıfır ücretle çalışır ve ayrıca müşteri destek sistemi olarak bir telefon numarası sağlar.

Eksileri

Ödemelere hak kazanmak için bir eşik değerine ulaşmanız gerekir. Arayüz oldukça ayrık.

7. BTC.com

BTC.com, AntPool’un yaratıcısı Bitmain’in sahip olduğu en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biridir. Site, katman madenciliği protokolü ve VarDiff üzerinde çalışıyor. Site 2015 yılında piyasaya sürüldü ve madencilik havuzunun yanı sıra kendi cüzdanlarına da sahip.

Ücretler ve Ödeme

BTC.com, işlem ücretini madencileriyle paylaşarak şeffaflığı ön plana çıkıyor. Site, ortalama% 1.5 ücret ile PPS modelinde çalışmaktadır. Sitenin kullanıcılara ödeme göndermesi 2 saat sürer. Tamamen Bitcoin ağına bağlıdır. Ancak, BTC.com kazancı kısa bir süre içinde göndermeye çalışır..

Güvenlik

Cloudflare, DDoS saldırısına karşı koruma sağlamak için bu site tarafından uygulanır ve avantajların ve hash gücünün kaybolmamasını sağlar..

Artıları

BTC.com dünya çapında faaliyet gösterir ve madencilerle şeffaflığını korur. Site iyi bir destek sistemi ve güvenlik sunuyor.

Eksileri

Bazen ödeme göndermek, Bitcoin ağına bağlı olduğu için biraz zaman alabilir..

8. BW Havuzu

BW Pool, kullanıcı dostu bir arayüze sahip bir Çin Bitcoin madencilik havuzudur. Bitcoin dışında site, Litecoin ve Ethereum madenciliği teklif ediyor. Site, katman madenciliği protokolü ve vardiff üzerinde çalışıyor.

Ücretler ve Ödeme

Site ayrıca işlem ücretini madencilerle paylaşarak şeffaflık da sunuyor. Ortalama% 1 ücret ile PPLNS, PPS ve SOLO ödeme yöntemlerini takip eder. Minimum ödeme 0,001 BTC’dir.

Artıları

Site, basit bir hata korumalı arayüzle uzun süre farklı kripto para birimleri madenciliği sunuyor. Madenciliğin yanı sıra, başka birçok dijital hizmet sunar ve bulut bilişim üzerine çalışır..

Eksileri

Site herhangi bir birleştirme madenciliği sunmuyor.

9. Bixin

Bixin, yine Çin merkezli en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biridir. Bixin, cüzdanıyla da insanlara hizmet veriyor. Bixin, basit arayüzüyle kullanıcıların onu görüntülemesini kolaylaştıran düzenli güncellemeler ile gelir.

Ücretler ve Ödeme

Bixin, ödül dağıtımı için PPS (% 4) modelini kullanır. Ödemeler hızlıdır ve her gün yapılır.

Güvenlik

Site DDoS saldırılarına karşı güvenlidir.

Artıları

Bixin, kullanıcının ödülleri önceden tahmin edebileceği bu harika özellikle birlikte gelir

Eksileri

Çinli kullanıcıların bu siteyi kullanması tercih edilmektedir. Site tarafından alınan ücret oldukça yüksek.

10. Bitfury

Bitfury, Gürcistan’da bulunan özel bir havuzdur. Bitfury, madencilik donanımı ve cips üreticisidir. Bitfury, Bitcoin’i merkezi olmayan hale getirmek için çalışıyor. Tüm blokların yaklaşık% 11’ini çıkarır. Bitfury% sıfır ücret ile çalışır.

11. ViaBTC Havuzu

ViaBTC, Bitcoin, Litecoin ve BitcoinCash madencilik havuzundan oluşan yeni başlatılan bir Bitcoin madencilik havuzu. ViaBTC, PPS (% 4 ücret) ve PPLNS (% 2 ücret) ödeme modlarını takip eder. Bu site tarafından sunulan minimum ödeme 0.0001 BTC’dir. Site, şık izleme sistemi sunarak katman madenciliği protokolü ve vardiff üzerinde çalışır ve ayrıca birleştirme madenciliği sağlar..

12. CkPool

KanoPool olarak da bilinir, 2014 yılında başlatılan en küçük Bitcoin madencilik havuzlarından biridir. Site, paylaşılan işlem ücreti ödülleri ile PPLNS (% 0,9 ücret) ödeme modunu takip eder. Eşik yoktur ve sık sık az miktarda ödeme sunar. İki faktörlü kimlik doğrulama güvenlik kurulumu, siteye koruyucu bir katman ekler. Sitenin sık sık güncellenmesi gerekiyor ve kullanıcı arayüzü oldukça can sıkıcı.

Alt çizgi

Gördüğünüz gibi, farklı ödüllerin yanı sıra farklı hizmetler sunan çeşitli Bitcoin madencilik havuzları var. Bir solo madencilik seçeneği aklınıza, onu paylaşmadan tam ödüller verebileceğiniz için vurabilir, ancak bu madencilik dünyasında yeniyseniz bir havuza katılmanız önerilir. Madencilik havuzları da birçok avantaja sahiptir. Madenciliğe başlamanın tam zamanı. Herhangi bir Bitcoin değişim platformuna kaydolmaya benzer bir hesap oluşturmak çok kolaydır. Madencilik havuzuna başlamak için ana kriter, bir madencilik donanımına sahip olmanız gerektiğidir. Bu ihtiyacın dışında çeşitli maden havuzları ile madencilik basitleştirilmiştir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me