1. CEX.IO 2. Binance 3. Coinbase
BAŞLAMAK! BAŞLAMAK! BAŞLAMAK!

Bitcoin’in değerinin durgun olmadığını ve değişmeye devam ettiğini biliyoruz. Bu değişken fiyatla kar etmek oldukça zorlu bir iştir. Bitcoin sahibi biri misiniz ve ondan nasıl kar elde edeceğiniz konusunda hiçbir fikriniz yok mu? İşte kârı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak bir yol. Bitcoin günü ticareti, bir borsadaki diğer kripto para birimleri ile ticaret yaparak bitcoin üzerindeki karınızı artırmanın bir yoludur..

Bitcoin Günü Ticareti nedir?

Günlük ticarete girmeden önce Bitcoin ticaretinin tüm yönlerinin farkında ve aşina olması gerekir. Günlük ticaret, finansal kaldıraç kullanılarak yapılabilir, ancak hem karlı hem de kârsız olabilir, bu nedenle, başlamadan önce tüm yönlere aşina olunması gerekir. Günlük ticaret, kolayca ticaret yapmanıza yardımcı olacak birçok broker ve borsayı içerir. Bugün bir gün içinde ticaret yapmanıza yardımcı olacak iki ana yol vardır. İki yol şunları içerir:

1. CFD ticareti

Bir tüccarsanız ve blok zincirinin teknik tarafına dahil olmak istemiyorsanız, CFD sizin için doğru seçenektir. CFD ile bitcoinleri tıpkı bitcoin borsası gibi alıp satabilirsiniz, ancak zaman alıcı olan blok zincirinden onay beklememe avantajıyla. Günlük ticarette, çok fazla zaman tüketimi verimli olmayacaktı. CFD, normal bitcoin alım satımına kıyasla çok daha iyidir.

2. Normal Bitcoin Borsalarında İşlem Yapmak

İkinci seçenek, bitcoinleri onlarla tutmak ve bunları doğrudan bitcoin borsaları aracılığıyla ticaret yapmak isteyenler içindir. Bitcoin borsalarını içeren birçok platform var, ancak bu platformlar işlemler için bir miktar ücret alıyor. Ticarete başlamadan önce tüm sitelerin kontrol edilmesi ve karşılaştırılması daha iyidir (bunu biz yaptık). Burada hızlı bir şekilde ekleyebilecekleri ve karınızı tüketebilecekleri için yüksek ücretlere dikkat etmelisiniz..

Bunları kullanmak için düşük ücretlerin yanı sıra ekstra özellikler sunan bazı platformlar vardır (bu, günlük ticaret için mükemmeldir). İşte günlük ticaret için düşünebileceğiniz en iyi bitcoin borsası sitelerinin bir listesi..

Günlük Ticaret 2021 için En İyi 7 Borsa

1. CEX.IO

2.000.000’den fazla müşteriden oluşan bir kullanıcı tabanına sahip olan CEX.IO, USD, EUR, GBP, RUB gibi çeşitli fiat seçeneklerine karşı kripto para birimi ticareti sunar. CEX.IO iki amaca hizmet eder:

1) geleneksel kripto para birimi değişim hizmeti – anında fiat için kripto para birimi alıp satmaya izin verir;

2) gelişmiş kripto para birimi alım satım platformu – kullanıcılar piyasa yapabilir ve emirleri sınırlayabilir, marj ticareti yapabilir (1: 3’e kadar kaldıraç) ve otomatik ticaret için API çözümlerini kullanabilir..

CEX.IO ile başlamak kolaydır. Platforma kaydolmak basittir ve fazla zaman gerektirmez. Ancak, CEX.IO’yu tam olarak kullanmak için müşterilerin doğrulanması gerekir. Değişim, kredi kartları veya banka havaleleri yoluyla para yatırma ve çekme işlemlerini destekler. Para yatırma işlemleri herhangi bir itibari para biriminde yapılabilir ve daha sonra platformda otomatik olarak mevcut olana dönüştürülür..

İşlem ücretleri söz konusu olduğunda, tüm çiftler için aylık işlem hacmine göre değişir. CEX.IO ücret planına göre, tüccarlardan% 0 -% 0,25 ücret alınır. Piyasa yapıcılar için ücret% 0 -% 0,16 aralığında, alıcılar için ise% 0,1 -% 0,25 aralığındadır. Marj ticareti ücretleri farklılık gösterir ve bir açılış ücreti (% 0,2), pozisyon yenileme ücreti (% 0,01) ve kapatma ücreti (% 0) içerir.

Otomatik ticaret için API çözümlerine gelince, CEX.IO, tam ticaret işlevselliğine sahip çeşitli seçenekler sunar – REST API, WebSocket API, FIX API. Hem bireylere hem de kurumlara uygundurlar.


Alım satımları yönetmek ve piyasa verilerini takip etmek için müşteriler, CEX.IO tarafından geliştirilen bir mobil uygulamayı da kullanabilir..

CEX.IO’YA BAŞLAYIN

2. Binance

Binance IoS Cüzdanı

Binance, çeşitli kripto para birimlerini destekler. Temel ve gelişmiş olmak üzere iki tür bitcoin değişimi sunar. Kullanıcının tercihine bağlı olarak, bu iki seçenek ticaret hakkında çok az ve ayrıntılı bilgi gösterir. Grafikteki veriler, kullanıcının görüntüleme tercihine bağlı olarak “mum çubuğu” ve “derinlik” arasında değiştirilebilir..

Bu değişim ücretsiz mevduat sunar ve% 0.1 işlem ücreti ile çalışır. Yüksek likidite sunar. Arayüz oldukça karmaşık olduğundan, yeni başlayanlar bu siteyle çalışmayı zor bulabilir. Web sitesi gecikmez, bu da günlük tüccarlar için bir avantajdır.

BINANCE’E BAŞLAYIN

3. Coinbase

Coinbase günlük ticaret

İtibari para birimlerini kullanarak kripto satın alabileceğiniz çok az borsadan biri olarak, dünyanın en büyük ve en popüler günlük işlem platformları arasında kabul edilmektedir. Henüz tüm ülkelerde mevcut olmasa ve birçok küçük kripto para birimini desteklemese de, piyasadaki en iyilerden bazıları olarak kabul edilen özelliklere ve güvenlik özelliklerine sahiptir..

20 Milyar USD’nin üzerinde varlığa sahip olan Coinbase, sadece bir değişim platformu değil, aynı zamanda kullanıcılara entegre bir cüzdan sağlıyor. Temel ürünleri, GDAX adlı ticaret platformları ve bir komisyoncu borsasıdır. Ticaret yapabilmek için, satın alma ve satma hizmetlerinin ülkenizde mevcut olduğundan emin olmalısınız. Şu anda, dünya çapında 32 gelişmiş ülke bu özelliğe sahiptir..

Coinbase yalnızca BTC, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash’in satın alınmasına izin verir ve genellikle potansiyel güvenlik veya hisse senedi kripto para birimlerini desteklemez. Yeni başlayanlar için, kullanımı kolay arayüz ve gezinme kolaylığı, dört gözle bekleyecek çok şey sunar.

Coinbase’in en büyük avantajı, fiat para birimlerinin kripto para birimleri ile değiştirilmesine izin vermesidir (şu anda EUR, GBP ve USD kabul etmektedir). Bunun dışında, en gelişmiş kullanıcıların sevdiği anlık değişim, Shift Card ve sık tüccarlar için ücretsiz GDAX yükseltmesi gibi özelliklere sahiptir..

Güvenlik açısından, Coinbase varlıklarının% 99’u çevrimdışı olarak saklanırken, çevrimiçi olarak saklanan kalan% 1’i hırsızlığa veya her türlü kayba karşı sigortalıdır. Bir diğer önemli güvenlik özelliği ise Coinbase’in anonim olarak kullanılamamasıdır. Bu nedenle, her bir tüccar izlenebilir, bu da yalnızca doğrulanmış, yasal kullanıcıların bu platformda işlem yapabileceği anlamına gelir.. 

COINBASE KULLANMAYA BAŞLAYIN

4. BitMEX

bitmex incelemesiBitMEX, bitcoin ve diğer kripto para birimleri ticareti yapmayı teklif ediyor. Burada işlem yapabilir, para yatırabilir ve bitcoin’de kar elde edebilirsiniz. Şirket, 2014 Kasım ayında kurulmuştur. Bu sitenin finans uzmanları 40 yıldan fazla deneyime sahiptir. Bu site, işlemlerini yalnızca bitcoin ile ve başka para birimi ile kabul etmiyor ve gerçekleştiriyor. Gelecekteki sözleşmeler ve takaslar, bu site tarafından sunulan iki ana ticaret türüdür.

Bu sitenin bitcoin yatırma ve çekme için herhangi bir ücreti yoktur. Tüm kullanıcılar için tek bir hesap türü vardır ve herhangi bir özel hesap için yer yoktur. Basit bir arayüze sahiptir, ancak bu platformda yeni olan kullanıcılar başlangıçta kullanmakta zorlanabilir. Bu sitenin güvenlik seviyesi çok yüksektir. Yapımcı ücreti olarak% 0,025’lik bir indirim sunar ve yapıcı-alıcı işlem ücretlerini uygular.

BITMEX İLE BAŞLAYIN

5. Balina kulübü

balina kulübüWhaleclub her gün binlerce tüccara hizmet vermektedir. İşlemlerini sadece dijital para birimi ile kabul eder ve işler. Müşterilerine sıfır işlem ücreti ile düşük spreadler sunar. Bitcoin yatırmak ve hesap hareketleri için herhangi bir ücret yoktur, ancak evet, para çekme sırasında bazı ücretler alır. Bir alış ve satış politikası izler. Para çekme işlemleri, talep yapıldıktan bir saat sonra gerçekleştirilir. Güvenlik amacıyla çoğu zaman manuel olarak yapılır. Bu site, sipariş defteri ticaretini desteklemektedir. Site marj ticareti sunduğundan, burada yer alan ticaret biraz spesifiktir. Kolay bir kullanıcı arayüzü sunar ve nispeten hızlıdır.

BALİNA KULÜBÜ İLE BAŞLAYIN

6. Bitfinex

Bitfinex, tüm büyük kripto para birimleri için spot ticaret sunar. Bitcoin ile kolay ve yüksek likidite sunar. Marj ticareti sunar ve eşler arası marj fonlama platformundan fon elde ederek alım satım için 3,3 kat kaldıraç sağlar. Kaldıraçla ticaret yapmak isteyen tüccarlara finansman sağlayarak, marj finansmanı piyasası, bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden kar elde etmenin bir yolunu sağlar. Kullanıcılar, siparişi girerek, istedikleri miktarda ve istedikleri süre ve oranda fon ödünç alabilirler..

Bu değişim, tüccarlar için çok sayıda sipariş türü sunar ve bu, günlük tüccarlar için çok yararlıdır. Hatta itibari para birimlerini kabul eder ve bunlarla ilgilenir. Sırasıyla% 0.1 ve% 0.2 oranında üretici-alıcı ücretlerini içerir. Kullanıcı arayüzü basittir ve yeni başlayanlar için de uygundur. Benzersiz bir özellik olan özelleştirilmiş bir kullanıcı arayüzü sunar. Bu site gelişmiş güvenlik önlemleri sağlar.

BITFINEX İLE BAŞLAYIN

7. Cryptopia [KAPALI]

cryptopia logosuCryptopia, çeşitli kripto para birimleri sunar. Kullanıcıların kripto para karşılığında dünya çapında her şeyi satmalarına izin verir. İşlem ücreti, toplam bitcoin miktarının% 0,20’sidir. Para yatırma işlemleri için herhangi bir ücret almaz. Alış ve satış fiyatını veya diğer pazarlardan fiyat farkını sizin için karşılaştıran “arbitraj” adlı yeni bir özellik kullanılmaktadır. Bu site size birkaç tıklama ile piyasa eşitsizliği hakkında bilgi sağlar..

KRİPTOPİ İLE BAŞLAYIN

Sonuç

Bitcoin’e olan talep artıyor ve bu nedenle bitcoin’den kar elde etme arzusu da artıyor. Yukarıda belirtilen siteler, hem yeni başlayanların hem de deneyimli profesyonellerin günlük ticaretle kar elde etmelerine yardımcı olur. Ticaret sırasında engellemekten kaçınmak için, bitcoin ticaretinin tüm yönlerine atlamadan önce aşina olmak gerekir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector