1. LocalBitcoins 2. Paxful 3. LocalCryptos
LocalBitcoins.com-logo sakin
BAŞLAMAK! BAŞLAMAK! BAŞLAMAK!

Bitcoinler hayatımızı kolaylaştırmak için yaratıldı. Dünyadaki bir sonraki büyük devrim olarak lanse ediliyorlar ve şu an itibariyle kesinlikle beklentilere göre performans gösteriyorlar. Başlangıçta tüm yutturmaca ile yaşayamadıktan sonra, Bitcoins 2014’te muzaffer bir dönüş yaptı. Ondan sonra durdurulamaz hale geldi. Rekorları sola, sağa ve merkeze indirdiler ve kısa sürede herkesin yatırım yapmak istediği tek para birimi haline geldiler. Bazı web siteleri kullanıcıların hediye kartlarıyla bitcoin satın almalarına bile izin verdi.

Yatırım sektörü, Bitcoin’in çılgın popülerlik artışından sonra herhangi bir şey gibi patlama yaşadı ve finans sektörü bazı büyük değişikliklerden geçti. Önde gelen birkaç şirket ve liderleri, Bitcoin’in gelecekte büyük bir rol oynayacağını ve er ya da geç dünyanın tek merkezi para birimi olacağını söyleyerek rekor kırdı. Bunlar büyük adamlardan gelen büyük sözlerdi. Ama Bitcoin bağlamında olduklarından kimse onları sorgulamadı.

Bitcoin’in benzeri görülmemiş popülaritesi bu güne kadar devam ediyor ve aslında kripto para birimi endüstrisinin şu anda yaşadığı büyük itişin sorumlusu. Kripto para birimleri yeni değil, aslında epeydir ortalıkta dolaşıyorlar. Ancak, daha kısa süre önce hak ettikleri türden bir şöhrete kavuştular ve hepsini Bitcoin’e borçludurlar..

Ancak hayatımızı kolaylaştırmak için açıkça yaratılmış bir şey için, Bitcoin satın almak kesinlikle oldukça zor olabilir. Elbette, her yerdeler ve kelimenin tam anlamıyla Bitcoins için etkili bir şekilde alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce kanala sahibiz ve yine de genel prosedür ve partinin en iyi uyumu hala çoğu insanın açık olduğu bir şey değil. Bitcoin satın almak için en iyi aracın ne olduğuna dair daha net bir resim elde etmek için net bir ihtiyaç, hem kolay hem de kullanışlı ve aynı zamanda çok fazla ücret talep etmiyor..

İşte bu yazıda, daha az bilinen Bitcoin satın alma yöntemlerinden birini, yani hediye kartları yoluyla keşfetmeyi hedefliyoruz. Önce size konuyla ilgili küçük bir giriş veriyoruz, ardından hediye kartlarıyla Bitcoin satın almanın neden harika olduğunu açıklamaya devam ediyoruz. Ardından, hediye kartlarınızı kullanarak Bitcoin satın almak için kullanabileceğiniz prosedürü listeliyoruz ve son olarak, her biri için ilgili artıları ve eksileri ile birlikte bunu yapmanıza izin verecek çeşitli hizmetleri veya platformları listeliyoruz. Aslında ele alınacak çok şey var, bu yüzden sadece konuya girelim.

Bitcoin Hediye Kartları

Bitcoin hediye kartı bir çeşit battaniye terimidir. Hediye kartlarınızı Bitcoin ile değiştirmeyi ve bunun tersini de kapsar. Bu yazıda, sadece öncekine, yani Bitcoins ile hediye kartlarının takas edilmesine odaklanacağız. Ancak, bildiğiniz gibi, aslında, en sevdiğiniz hediye kartını, Amazon veya Coffee Shop için, Bitcoin ile değiştirerek satın almanız mümkündür. Doğru, yapabilirsin Amazon hediye kartı ile Bitcoin satın al.

Bitcoin hediye kartı aslında birçok endişeli kullanıcı için nihai çözüm olduğunu kanıtlayabilir. Bu borsalardan Bitcoin satın almayı zor bulan herkes için her zaman bu küçük ve temiz yöntemi tercih edebilir ve Bitcoin’e anında erişebilir. Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından yapılan sürekli düzenleme akışı, uygulanabilir ve uygun uluslararası satın alma seçeneklerinin olmaması ile birleştiğinde durumu daha da kötüleştirdi. Ancak hediye kartı yöntemiyle, tüm bu kısıtlamaları aşarsınız ve jetonlarınıza doğrudan erişim elde edersiniz. Ve tek kaybetmen gereken hediye kartlarından birkaçı. Örneğin şunları yapabilirsiniz:, Walmart hediye kartı ile Bitcoin satın al. İşin büyük kısmı, hemen hemen tüm perakendecilerden gelen hediye kartlarının değişim için işe yaramasıdır. Amazon, eBay veya Bread Panera’dan olup olmadıkları önemli değil, her şey işe yarayacaktır. Aslında, Master Card veya Visa hediye kartları bile aynı şekilde çalışacak ve kolayca Bitcoin satın almanıza izin verecektir..

Hediye Kartlarıyla Bitcoin Satın Alma Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Eğer gidiyorsan Visa hediye kartını kullanarak Bitcoin satın alın, veya arzu ettiğiniz herhangi bir başka hediye kartı, ilk adım, oldukça açık bir şekilde, ilk önce bu hediye kartlarını almaktır. Onları satan birçok perakendeciden herhangi birini satın alabilirsiniz. Bir işlemi başlatmak için, çoğu durumda, bir satıcının istediği ilk şey, gerçek hediye kartı kodunu açıkça listeleyen kartın arka yüzünün bir görüntüsüdür. Ayrıca, satın alma sırasında almış olmanız gereken hediye kartının makbuzunu da isteyeceklerdir. İlginç bir şekilde, bazı satıcılar çevrimiçi olarak aldığınız e-kodları veya yalnızca kupon kodlarını bile kabul edebilir, böylece onları da kullanabilirsiniz..

Şimdi aslında böyle bir işlem yapmanıza izin verecek değişim hizmetleri veya platformlarından bahsedeceğiz. Size kolaylık sağlamak için, internette kripto para birimi platformları ve değişim hizmetleri için taradık ve Bitcoin için hediye kartı değişimine izin verenlere odaklanmaya başladık..

Şimdi bu tür pek çok hizmet olmasa da, sadece gereksinimlerimizi karşılamakla kalmayıp aynı zamanda kullanışlı ve kullanıcı dostu olan bu tür platformlardan iki tane bulmayı başardık. LocalBitcoins ve Paxful vardı. Dolayısıyla, bu prosedürdeki bir sonraki adım, bu web sitelerinden birinde açıkça bir hesap oluşturmaktır. Bunların her ikisini de biraz okuduğunuzdan emin olun, böylece kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Artık bu web sitelerinin her ikisinde de kayıt işlemi kendi içinde oldukça basit ve zamanınızın çok azını alıyor.

Artık ticarete başlamanız için, seçtiğiniz web sitesinde gerçekten hediye kartlarını kabul eden satıcılar için bir arama yapmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda, size bir satıcı listesi gösterilecek ve aralarından birini seçmeniz gerekecek. İhtiyaçlarınız için en iyi satıcı hakkında bilinçli bir karar verebilmeniz için teklif ettikleri ticareti ve almaya istekli oldukları fiyatı okuduğunuzdan emin olun..

Mükemmel satıcınızı bulduğunuzda, bir ticaret başlatmak için tıklamanız gerekir. Bunu yaptığınız anda, satıcının hesabındaki Bitcoin’ler derhal borçlandırılacak ve emanete yatırılacaktır. Bu şekilde, hediye kartı bilgilerinizi satıcıya vermenin güvenli olduğunu bileceksiniz. Benzer şekilde, bir hediye kartı için bir e-kodunuz varsa, tek yapmanız gereken, böyle bir e-kodu kabul eden bir satıcı aramak ve ardından ödemenizi yapmak için yukarıdaki tüm talimatları takip etmektir..

Şimdi size işlemi gerçekleştirmeniz kalıyor. Satıcı, hediye kartı bilgilerini alır almaz ve geçerliliğini kontrol eder etmez, paraları emanetten derhal serbest bırakacaktır. Bir kez yaptıklarında, paralar kişisel hesabınıza aktarılacaktır. Birini bağlamayı seçerseniz cüzdanınızda veya işlemi gerçekleştirmeyi seçmiş olduğunuz web sitesinde bulunurlar..


Ve işte bu, tamamen bitirdiniz ve artık bir hediye kartı karşılığında kendi Bitcoin’lerinize erişebilirsiniz. Çıkmadan önce ideal olarak yapmanız gereken tek şey, web sitesinde satıcıya bir tür geri bildirim bırakmaktır, böylece gelecekteki alıcılar, ister olumlu ister olumsuz olsun, deneyimlerinizden yararlanabilsin. Son işleminizden sonra kesinlikle güncellenecek olan yeni Bitcoin bakiyenizi kontrol etmek için nihayet cüzdanınızı ziyaret edebilirsiniz..

Yöntemin hem basit hem de hızlı olduğu defalarca kanıtlanmıştır ve en iyi yanı, alıcının banka veya kredi kartı bilgileriniz gibi internetteki yabancılara herhangi bir kişisel bilgi vermesini gerektirmemesidir. Ve daha da iyisi, işlemin tamamının bir günden daha kısa sürede tamamlanmış olması ve genellikle bazı kredi kartı işlemlerinde olduğu gibi birkaç gün kadar sürmemiş olmasıdır..

Güvenlik Önemlidir

LocalBitcoins ve Paxful’un her ikisi de yaygın olarak kullanılan, saygı duyulan ve kendi başlarına güvenilir web siteleri olsa da, platformlarındaki her bir satıcı veya kullanıcı için kefil olamayacaklarını unutmayın. Web sitesinin, platformlarına kaydolan her satıcı için geçmiş kontrolleri yapması pratikte mümkün olmadığından, alıcıların kendileri için almaları gereken bazı kararlar vardır. Her satıcı eşit derecede saygın veya güveninize layık olmayabilir ve bu ayrım alıcının kendisi tarafından yapılmalıdır. Kendinizi güvende ve potansiyel olarak her türlü dolandırıcılıktan uzak tutmak için, takip edebileceğiniz birkaç önemli nokta aşağıda verilmiştir; bunlar, uzun vadede, birinin sizi aldatmaya çalışması durumunda oldukça kullanışlı olabilir..

İşleminizin nasıl ve ne zaman gerçekleştiğine dair kayıtlı bir kayda sahip olmak için işleminizin ve satın alma sürecinizin çeşitli adımlarda ekran görüntülerini aldığınızdan emin olun. Web sitesine gönderdiğiniz her ayrıntı kritik ve önemli olabilir. Kendinizi güvende tutmak için, web sitesine gönderdiğiniz her türlü bilginin kaydını tutun ve kişisel bilgilerinizi elinizden geldiğince koruduğunuzdan emin olun. Kesinlikle gerekli olana kadar bilgilerinizi vermeyin.

Unutma ki isteyebileceğin en son şey, paranı kaybetmen. İstemiyorsun Vanilla Visa hediye kartı ile Bitcoin satın al, ve karşılığında Bitcoin bile alamıyorum.

Geri bildirim derecelendirmeleri kritik ve önemlidir. Ne yazık ki, çoğumuz bunları gereksiz görüyor ve bir işlem başlatırken kontrol edemiyoruz. Satıcınızın geri bildirim puanlarına iyice bir göz atmak için zaman ayırdığınızdan emin olun ve diğer alıcıların onun hakkında söylediklerine bakın. Olumlu yorumlardan daha olumsuz yorumlar varsa, o zaman onun sizin için mükemmel satıcı olmadığını bilirsiniz. Satıcınızın güvenilirliğini kanıtlamanın bir başka yolu da, web sitesinde verilen bilgilerine bakmak ve ardından sağlanan bilgilerin web sitesinin kendisi tarafından doğrulanıp doğrulanmadığını kontrol etmektir. Varsa, satıcının gerçek olması ve platformda gerçekten Bitcoin satmak istemesi ihtimali vardır, oysa doğrulanmamış satıcılar için asla gerçekten söyleyemezsiniz..

Ödemeyi sizin tarafınızdan yapmadan önce satıcıyla sağlam bir iletişim kurun. Kişisel ayrıntılara girmeniz gerekmez, ancak en azından profesyonel bir ilişki kurmaya çalışın; bu, işlemle ilgili olası şüphelerinizi daha da netleştirmek için sizin tarafınızdan soru sormanızı kolaylaştıracaktır. Hediye kartı bilgilerinizi vermeden önce doğru soruları sorduğunuzdan ve bunu yaptığınızdan emin olun. Satıcı ve genel olarak ticaret konusunda kesinlikle rahat olmadığınız sürece, işleme devam etmenizi önermiyoruz..

Alıcı olarak elinizde bulunan büyük bir esneklik, herhangi bir zamanda işlemi iptal etme yetkisidir. İşlem sırasında herhangi bir zamanda aldatıldığınızı hissederseniz veya işlemle ilgili bir miktar risk varsa, işlemi sonunuzdan anında iptal edebilirsiniz ve tüm işlemler anında durur..

Ancak, bu alternatifle ilişkili akılda tutmanız gereken önemli bir risk vardır. Satıcıya hediye kartı ayrıntılarını verdikten sonra herhangi bir zamanda işlemi iptal ederseniz, aslında ona hediye kartını kullanma ve karşılığında herhangi bir Bitcoin bile vermeden parayı alma yetkisi vermiş olursunuz. İptalin gerçekleşmesi gerekiyorsa, hediye kartı ayrıntılarınızı vermeden önce yaptığınızdan emin olun..

Artık Bitcoin hediye kartlarıyla ilgili gerçekleri ve süreçleri özetlediğimize ve ayrıca sağlıklı bir işlemin kimsenin başı derde girmeden veya aldatılmadan gerçekleşmesini sağlamak için potansiyel olarak şımartabileceğiniz güvenlik önlemlerini listelediğimize göre, şimdi tam zamanı. Bu tür Bitcoin hediye kartlarını gerçekten dağıtan veya satan yerleri listelemek, böylece onları aramak için fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz. Lütfen bu yerlerin size rahatça izin vereceğini unutmayın. iTunes hediye kartı ile Bitcoin satın al veya sahip olduğunuz başka herhangi bir hediye kartı.

Bu Bitcoin hediye kartlarını en düşük fiyatlarla satan yerlerin üzerinden geçeceğiz. Aslında, gerçek yüz değerlerinden daha düşük değerlerde hediye kartları satın almak mümkündür ve sizi bu konuda gerçekten yardımcı olabilecek yerlere yönlendireceğiz..

Hediye Kartlarıyla Bitcoin Satın Alın 2021: En İyi Değişimler

1. LocalBitcoins.com

LocalBitcoins devasa bir topluluğa sahip olsa da, eşler arası bir pazar olduğu için alıcılar için biraz risk oluşturuyor. Büyük topluluk, birlikte gitmek için harika bir özellik olsa da, kendi başına sorunlar yaratır. Bu kesinlikle Visa hediye kartıyla bitcoin satın almanın kolay bir yolunu sağlar.

Çok sayıda kullanıcıyla, yalnızca sizi paranızdan kandırmak amacıyla var olan gizli dolandırıcılık veya dolandırıcılık planları için daha büyük bir risk ortaya çıkar. Bununla birlikte, olumlu tarafında, LocalBitcoins genellikle diğer takas hizmetlerinde bulunmayan bir özellik taşır; bu, bu tür hediye kartlarının hem satın alınmasına hem de satılmasına izin verir..

LOCALBITCOINS KULLANMAYA BAŞLAYIN

2. Paxful

Hediye kartı ile Paxful bitcoin

Bitcoin visa hediye kartı arıyorsanız, Paxful doğru seçenektir. Paxful, yüklü hediye kartları da dahil olmak üzere 300’den fazla ödeme yönteminin tatlı özelliğine sahiptir ve bu da onu bu listedeki en benzersiz platformlardan biri haline getirir..

Ayrıca, LocalBitcoins dışında, hem alış hem de satış seçenekleri sunan tek platformdur ki bu da başlı başına bir başka harika özelliktir..

Bununla birlikte, olumsuz tarafta, Paxful eşler arası bir pazar olduğu için, dolandırıcılara veya spam yapanlara dikkat edilmelidir..

PAXFUL’U BAŞLAYIN

3. LocalCryptos

Hediye kartları ile yerel Cryptos bitcoin

LocalCryptos’u, hediye kartları karşılığında Bitcoin ticareti yapmak için güvenli bir platform olarak kullanabilirsiniz. LocalBitcoins, satıcıyla doğrudan iletişim kurmanıza olanak tanır ve çok çeşitli ödeme yöntemleri sunar. Ayrıca, ilgili her iki taraf için daha iyi güvenlik sağlamak için yerleşik bir emanet sağlar.. 

LocalCryptos’a kaydolmak ve ticaret yapmak çok kolaydır ve bu eşler arası pazar, neredeyse 130 ülkede işlem yapmak için 40’a yakın ödeme yöntemi sunar. Hediye kartları için nasıl Bitcoin satın alabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? Merak etmeyin çünkü oldukça basit.

LocalCryptos’ta Hediye Kartları için Bitcoin Satın Alma

LocalCryptos’ta bir hesap oluşturun. Kayıt kolay bir işlemdir ve hemen hesabınızı ve ücretsiz cüzdanınızı alırsınız. 

Bu yapıldıktan sonra, gereksinimlerinize uyan alım satımları arayın. Ödeme yönteminiz olarak Hediye Kartlarını seçin ve ticarete devam etmeden önce hüküm ve koşullarınızı okuyun. 

LocalCryptos Müşteri Desteği

LocalCryptos, 7/24 müşteri desteği sunar. Buna, Twitter ve Telegram’daki web sitesi, e-posta ve topluluk kanalları aracılığıyla birden fazla kanal aracılığıyla ulaşılabilir. Ayrıca, kapsamlı SSS tabanları en sık sorulan sorulara yanıtlar sunar.. 

Gerçek temsilcilere cevap verdiğinizden ve sorular sorduğunuzdan ve kişisel bilgilerinizi asla açıklamadığınızdan emin olun..

LOCALCRYPTOS İLE BAŞLAYIN

4. eGifter.com

E hediye edenAdından da anlaşılacağı gibi eGifter, çeşitli çevrimiçi hizmetler ve platformlar için hediye kartları satın almak için bir çevrimiçi portaldır. eGifter, hizmetin artan popülaritesinde oldukça etkili olan benzersiz bir puan sistemine sahiptir..

Platformda bir satın alma işlemi tamamlandığında, ilgili alıcının hesabına, işlemin toplam değerine bağlı olarak birkaç puan yatırılır. Bu tür puanlar daha sonra biriktirilir ve daha sonra alıcının bir sonraki satın alımında indirim olarak kullanılır. Hediye kartınızı bitcoin’e dönüştürmek istiyorsanız, bu siteyi kullanabilirsiniz..

Bitcoin hediye kartlarının satın alınması için ek bir ücret yoktur. EGifter’ın uygulamayı başardığı ve henüz başka herhangi bir çevrimiçi platformda bulamadığımız bir başka oldukça sezgisel ve benzersiz özellik, grup hediye etme girişimidir. Bu plana göre, bir alıcı bir grup hediye projesi oluşturmakta özgürdür ve daha sonra grubun tüm ilgili üyeleri, grup tarafından toplu olarak seçilen hediye kartının gerçek değerini karşılamaya katkıda bulunmak zorundadır..

Ek olarak, eGifter, geniş bir kitleye hitap eden çeşitli ödeme yöntemlerine izin verir. İnsanlar ödemelerini tamamlamak için aslında VISA, Bitcoin, American Express, MasterCard, Paypal ve Discover arasından seçim yapabilirler. Bu kadar çok çeşitli ödeme yöntemleri nadiren tek bir borsada bulunur ve kullanıcılar için oldukça tatmin edici bir deneyim sağlar. Bununla birlikte, bu platformda gerçekten uçurduğumuz bir özellik, aslında devam edip hediye kartlarınızı sizin için sakladıkları gerçeğiydi. Bu şekilde, hediye kartınızı kaybetseniz veya üzerindeki kodu unutsanız bile, her zaman portala geri dönüp bakabilirsiniz..

Bununla birlikte, bu çaptaki bir hizmet bile kendi başına birkaç düşüşten yoksun değildir. Birincisi, eGifter değerlendirmeniz için çok çeşitli hediye kartları sunsa da, sayı olarak Gyft tarafından sunulanlara göre daha azdır. İkinci olarak, eGifter’ın eksik göründüğü önemli bir alan, Bitcoin için hediye kartları satma seçeneklerinin olmaması ve bunun tam tersi olmasıdır..

EGIFTER İLE BAŞLAYIN

5. YesToBitcoins.com

yestobitcoinsBugün çevrimiçi olarak hediye kartları satın almak için mevcut olan bu kadar geniş hizmet yelpazesiyle, bir işlem başlatmadan önce herhangi bir kişisel ayrıntı veya herhangi bir yatırım gerektirmeyen bir hizmete gerçekten ihtiyaç duyulmalıdır. Diğer hizmetlerin çoğu, kullanıcılardan başarılı bir işlem için portala kaydolmalarını isterken, YesToBitcoins böyle bir talepte bulunmaz. Hatta satın alabilirsin bitcoin içeren vize hediye kartı bu bölgede.

Kayıt olmadan işlemlere izin verir ve hatta Amazon hediye kartları ve kredi kartı kuponları sunar. Bununla birlikte, bu makaleyi yazarken, portalın şu anda çok seçici bir hediye kartı koleksiyonu sergilediğini gördük ve bu, aralarından seçim yapabilecek iyi bir seçim arayanlar için serseri olabilir. Ayrıca, eGifter’a benzer şekilde, YesToBitcoins de şu anda Bitcoins için hediye kartlarının satışına izin vermiyor.

YESTOBITCOINS İLE BAŞLAYIN

6. CoinCards.ca

tesadüflerCoinCards, özellikle Kanadalılar için yapılmış Bitcoin hediye kartları sunması ve aynı zamanda yüzden fazla Kanadalı perakendeciye hizmet vermesi açısından benzersizdir. Bu, Kanadalı müşterilerin sevinmesi için yüzden fazla neden. Ek olarak, platform sundukları harika döviz kurları nedeniyle hızla bir takip ve popülerlik kazanıyor..

Bununla birlikte, her zaman olduğu gibi, iyi olanlarla birlikte bazı kötü haberler de var. Başlangıç ​​olarak, CoinCards şu anda yalnızca Kanada’da ikamet edenler için mevcuttur. Dünyanın geri kalanı, işlerini büyütmeyi planlamak için gerçekten uzun bir süre sabırla beklemek zorunda kalabilir. İkincisi, tıpkı diğerleri gibi, CoinCards şu anda Bitcoins için hediye kartı satışı sunmuyor. Dolayısıyla, Kanada’dan değilseniz, vanilya vizesi ile bitcoin satın alma seçeneği yoktur..

COINCARDS KULLANMAYA BAŞLAYIN

7. Gyft.com

golf sopasıGyft, mevcut en geniş perakendeci çeşitliliğine sahip bir platform olma ayrıcalığına sahiptir. Benzersiz marka özellikleri, onu bu listedeki tartışmasız en popüler seçenek yapar. hediye kartı ile Bitcoin satın al. Ve bol miktarda sahip oldukları sadece perakendeciler değil, aynı zamanda ödeme yöntemleridir. Gyft şu anda MasterCard, Discover, American Express, VISA, vanilya vizeli Bitcoinbuy bitcoin, vanilya vizeli bitcoin satın alma, ApplePay, Paypal ve aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla ödeme seçeneği sunuyor..

Ek olarak, onlar da hediye kartınızı platformun kendisine kaydeder, böylece kodu unutsanız bile müşteri asla kaybetmez. Bununla birlikte, Gyft bile belirli eksilerden yoksun değildir. Şu an itibariyle, Gyft yalnızca Amerika vatandaşları için mevcuttur ve bu, hizmetlerine erişmeleri gerektiğinde dünyanın geri kalanı için bir serseri durumdadır; IP adreslerini bir şekilde değiştirmeleri gerekiyor. Ayrıca Gyft, Bitcoin için hediye kartı satışı bile sunamıyor..

GYFT’E BAŞLAYIN

Hediye Kartı ile Bitcoin satın almanın en iyi yolu nedir?

Bu makalenin size Visa hediye kartıyla bitcoin satın almanız için birkaç seçenek sunacağını umuyoruz. Bitcoin’inizi hediye kartına dönüştürme konusunda hala kafanız karışıksa, lütfen bir yorum bırakın ve size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector