Kendinizi şu anda inşa etme sürecinde olduğumuz bu yeni çağ dijital dünyanın bir parçası olarak görüyorsanız, o zaman kendinizi onu yapan en son hile ve özelliklere hemen alıştırmalısınız. Son birkaç yılda dijital büyüme ışık hızında gerçekleşti.

Akıllı bilgisayarların, akıllı telefonların ve internetin ortaya çıkışından bu yana, bir şekilde kendimizi o kadar çok teknolojik müdahaleye kaptırmayı başardık ki, belki de yaşamayı seven gerçek bir dijital yarış haline geldiğimizde fark etmemiştik. dijital yolla çalışın ve oynayın. Telefonlarımızdan televizyonlarımıza, müzik çalarlarımıza ve fitness cihazlarımıza kadar her şey artık internete bağlı ve birbirine bağlı.

Tüm bu farklı teknolojiler etkileşimde bulunur ve bir araya gelir ve en önemlisi hayatımızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırmak için birlikte çalışır. Aslında tüm bunların geçtiğimiz on yıldan daha uzun bir süre içinde olmadığını hayal etmek oldukça zor. El yazısıyla yazılan mektuplardan ve yavaş telefon görüşmelerinden e-postalara ve canlı yayınlanan videolara kadar bizi almak için gereken her şey bu kadardı..

Ama son birkaç yıla kadar bir şekilde tüm bu müdahalelerle dokunulmadan kalmayı başaran bir şey varsa, o da bizim paramızdı. Para birimi, bir şekilde her zaman fiziksel olarak hamiline verilmesi gereken fiziksel nakit veya madeni para faturalarına atıfta bulunur. Ve yine de, bu kavram bile solmaya başladı.

Hayatlarımızı neredeyse tamamen ele geçiren teknolojiyle, şimdi hızla dijital para dünyasına doğru ilerliyoruz veya muhtemelen içindeyiz. Göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleşen para transferleri ve sanal nakit depolamaya yönelik dijital cüzdanlarla, hepsi müthiş bir uyum içinde bir araya geliyor. Dijital para birimi niş, aslında kripto para birimlerinin ortaya çıkmasıyla şimdiye kadarki en büyük artışını elde etti..

Bitcoin bir gerçeklik haline gelir gelmez ve daha sonra şimdiye kadarki en başarılı girişim haline gelir gelmez, insanlar artık dokunulmak yerine depolanabilen ve aktarılabilen para birimine başarıyla geçiş yaptığımızı biliyorlardı..

Ancak yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla, bunlara uyum sağlamak ve bunları kullanmak için yeni araçlara olan ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Benzer şekilde, kripto para birimlerindeki artışla birlikte, tüm kripto paralarımızı kolayca yönetebilen ve aynı zamanda çok fazla güçlük çekmeden alıp satmamıza yardımcı olan bu kadar kapsamlı ve verimli platformlara olan ihtiyaç artmıştır..

Makul fiyatların altında kripto para birimlerimizle depolamamıza, aktarmamıza ve satın almamıza izin veren platformlara ihtiyacımız var. Kullanıcıların kolayca hesap oluşturabilecekleri ve ardından kripto para birimi sorunlarına tek elden çözüm bulmak için giriş yapabilecekleri yeni teknolojiler ve platformlar bulmak için bilinçli çabaların içtenlikle yapılmasının nedeni budur..

Bu tür platformlardan biri, kendisini günümüzün en popüler para birimi olan Bitcoins ile ilgilenen bir kripto para birimi değişim hizmeti olarak tanıtan ve işlem yapma, daha fazla coin alma veya satma esnekliği sunan ve ayrıca over-the- sayaç veya OTC hizmeti.

itBit: Mütevazı Başlangıçlar

itBit, Kasım 2013’te piyasaya sürüldü ve onlar için merkezi operasyon üssü Amerika Birleşik Devletleri, New York’ta bulunuyor. Singapur’da uluslararası bir ofisi var ve genellikle Singapur doları cinsinden para çekme ve ücretsiz para yatırma sağlayarak çalışıyor. itBit, Coinbase’in Amerikan bölgesinin tüm pazar payı üzerinde güçlü bir hakimiyet kazandığı bir zamanda ortaya çıktı..

İtBit’in CEO’su ve kurucu ortağı Chad Cascarilla, o sırada yaygın olan diğer birçok kripto para birimi değişim hizmetinin önünde yarıştığı etkileyici bir 25 milyon dolarlık bir birikim yaparak bu iddialı girişimi başlattı..

Daha sonra, itBit’in New York’tan bir banka olarak işlev göreceği açıklandı, bu da ona Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerinde serbestçe çalışma ve borsaya dayalı hizmetler sunma esnekliği verildiği anlamına geliyordu. Bu tür sert önlemler şirketin pazar payı üzerinde doğrudan bir korelasyona ve etkiye sahipti ve itBit kısa süre sonra öne geçti ve en zorlu rakiplerinden biri olan Coinbase’in piyasa kapitalizasyonunu aştı..

Doğrulama

İtBit’i kalabalığın geri kalanından ayıran tanımlayıcı özelliklerden biri, geçerli bir kimliği olmayan hiç kimsenin portalı kullanmasına ve herhangi bir haksız yolla hizmetlerinden yararlanmasına kesinlikle izin verilmemesini sağlamak için tasarlanmış doğrulama sürecidir. itBit, tüm endüstri standartlarını ve çalıştığı düzenlemeleri derinlemesine takip eder, kara para aklamayı önleme ilkelerine güçlü bir vurgu yapar ve yasadışı veya hassas faaliyetler yürütmek isteyen kişileri dikkatli bir şekilde kontrol eder..

Hizmetlerine kaydolmadan önce, itBit, pasaportunuzu veya ehliyetinizi içerebilecek, devlet tarafından verilmiş kimlik kartınızın bir kopyasını göndermenizi isteyecektir. İkamet belgenizi sunmanız durumunda, tam adınızı ve adresinizi gerçekten içermesi gereken yasal ancak izlenebilir bir belgeyle birlikte sunulmalıdır. Adres, mevcut fiziksel ikametgahınızın adresi olmalı ve söz konusu belge her durumda İngilizce dilinde basılmalıdır..

Şimdi, bu doğrulama işlemi anında tamamlanmıyor, ancak aslında herhangi bir yerde bir ila üç iş günü sürebilir. Ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları, doğrulama sürecini tam olarak tamamlamak için itBit’te önceden programlanmış sistem tarafından oluşturulan bazı soruları gerçekten yanıtlamak zorunda kalabilir..

Desteklenen Para Birimleri

Artık hiçbir hizmet, özellikle de bir kripto para birimi borsası, en azından hakim olduğu bölgeden çok sayıda popüler para birimini desteklemediği ve kullanıcıların istedikleri şekilde işlem yapmalarına izin vermediği sürece tamamlanmış sayılmaz. Neyse ki itBit tam da bunu yapıyor.

Aslında USD, EUR ve SGD gibi para birimlerini destekliyor. Bunlara ek olarak; tüm FIAT para birimleri, Bitcoin’e karşı kolayca işlem görme potansiyeline sahiptir. Ayrıca, şu an itibariyle doğrulanmamış hesaplara herhangi bir alım satım sınırlaması getirilmemiştir..

Başlarken

İtBit’te işlem yapmaya başlamanız gerekiyorsa ilk adım, devam etmek ve web sitesinin kendisinde gerektiği gibi bilgilendirileceğiniz işlem ücretini doğrulamaktır. Ayrıca, işlemin ilerleyebilmesi için onlara alıcı adresi sağlamanız gerekir. Son olarak, seçtiğiniz para birimini seçin ve son onay seçeneğini belirledikten sonra ödemeyi yapın..

Hemen hemen anında, ilgili paralar kullanıcının cüzdanına yatırılır. Önemli bir not olarak, itBit, kripto para birimlerinde Banka veya Kredi kartlarıyla satın alımlar bile sunar, ancak bununla ilişkili aşırı yüksek işlem maliyetleri nedeniyle çok tavsiye edilen bir seçenek değildir..

Çalışma Şekli

itBit, kullanıcıların kendilerini tamamen evlerinde hissetmelerini sağlamak için tasarlanmıştır ve gereksiz bilgiler ve karmaşık terimlerle hiç karıştırılmamıştır. Web sitesi, olumlu bir kullanıcı deneyimine ve sorunsuz bir kullanıcı arayüzüne özel önem verilerek son derece dikkatli bir şekilde oluşturulmuştur..

İtBit’in arkasındaki programcılar ve geliştiriciler, kripto para birimleri hakkında ihmal edilebilir bilgiye veya arka plan bilgisine sahip en temel kullanıcıların bile platformu kolayca çalıştırabilmesi ve kullanabilmesi amacıyla çalıştı..

Bir kullanıcı web sitesinde oturum açar açmaz, değiştirilmesi gereken para miktarının sisteme beslenmesi gerekir, bu daha sonra dönüştürülen para birimine ve tam olarak ekranda görüntülenmesine yol açar. Bu noktada, kullanıcı ya işleme devam edebilir ya da yeterince tatmin olmazsa seçimlerinde bir kez daha değişiklik yapabilir..

Kullanıcının değerlendirmesine göre, ilgili işlem için itBit tarafından tahsil edilen işlem ücreti ile birlikte döviz kuru, varış zamanı ve elde edilecek miktar gibi bir takım detaylar ekranda görüntülenir. işlem tutarınız. İşlemi tamamlamak için, gerekli parayı transfer etmeniz yeterlidir; kısa süre içinde kayıtlı e-posta adresinize bir onay e-postası alacaksınız..

Olumsuz tarafı, web sitesi daha önce belirtildiği gibi son derece iyi tasarlanmış ve yapılandırılmış olsa da, henüz Android veya iOS uygulamalarını desteklemiyor. Kullanıcılar, bazen bir işlem gerçekleştirirken veya bir satın alma işlemi yaparken, web sitesinin yanıt vermeyi reddettiğini ve hatta genel kullanımının bile şaşırtıcı derecede yavaş çalışma hızı nedeniyle biraz acı verdiğini bildirdi..

İşlem Ücreti Hakkında

Şimdi, bazı kullanıcılar aldığı işlem ücreti nedeniyle itBit’i kullanmaktan çekinirken, bunun neden gerçekten ekonomik olduğunu ve birden fazla işlem durumunda en iyi sonucu verdiğini anlamak size iyi gelebilir. Her şeyden önce,% 0 üretici ücretinden yararlanacaksınız.

Ek olarak, bir seferde 25 BTC’den fazla satın almayı içerenler gibi büyük alımlar yaparken, aldıkları geleneksel ücretten çok daha düşük özel bir ücretin tadını çıkarırsınız. Büyük BTC alımları yaparken, onunla ticaret yapmanın son derece faydalı olmasının nedeni budur..

Artıları & Eksileri

itBit, maksimum ödeme yöntemi ve ağ geçidi türlerini destekleyen şu anda mevcut birkaç değişim hizmetinden biridir. İstediğiniz işlemi gerçekleştirme kabiliyetine sahip olma ve bulunduğunuz bölgeye desteği sağlama olasılığı yüksek..

Ve elde ettiğiniz sadece çeşitlilik değil, çünkü itBit size aynı zamanda sorunları çözmede ve ihtiyaçlarınızı karşılamada hızlı olan harika bir müşteri destek ekibi sağlıyor. Bu yeterli değilse,% 0,2’lik bir alıcı ücretinde, itBit, etrafındaki en ekonomik hizmetlerden biri olur..

Ayrıca, merkezi ABD’de bulunan bir hizmet olarak itBit’e kolayca erişilebilir ve Teksas hariç olmak üzere ABD’nin elli eyaletinin tamamında bu hizmetlere kolayca erişilebilir. ABD dışında bile, itBit’e dünyanın birçok ülkesinden erişilebilir. İşlerin dezavantajı olsa da, doğrulama süreci oldukça uzundur ve üç tam iş günü sürebilir. Bununla birlikte, bilgi tabanlı kimlik doğrulama veya KBA sistemi kullanılarak ABD’de ikamet edenler için bu kısaltılabilir veya hızlandırılabilir..

Güvenlik endişeleri

İtBit’te güvenlik, herhangi bir istenmeyen erişim veya güvenlik ihlalini önlemek için oturum açma zamanınızı ve oturum açmak için kullanılan IP adresinizi açıkça belirten otomatik bir e-postanın tetiklenmesi gibi ciddi önlemler aldıklarından, uykuya dalacak bir şey değildir..

Ayrıca, çok katmanlı DDO korumasını kullanan türden üçüncü taraf güvenliği, güvenlik güvenlik duvarlarını daha da geliştirir. Ayrıca itBit, potansiyel güvenlik risklerinden kaçınmak için bir kullanıcı oturum açtığında güvenilir ve yaygın olarak kullanılan iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanır..

Müşteri desteği

Artık kripto para birimleri nispeten yeni bir alan olduğundan, müşteriler hala onlara güvenmeye ve zor kazandıkları paralarını onlara yatırmaya karşı ihtiyatlılar, bu nedenle tüm kripto borsalarında her zaman müşterileri etkin bir şekilde ikna edebilecek mükemmel bir müşteri hizmetleri ekibi olmalıdır yatırım yapmanın faydaları ve sorunlarını mümkün olan en kısa sürede çözme. itBit bir istisna değildir.

Oldukça yetenekli bir müşteri hizmetleri ekibiyle övünürken, genel olarak kripto para borsalarıyla ilgili henüz kök salmamış birkaç temel sorun var. Ve tıpkı diğerleri gibi, itBit de onlardan muzdarip. Ama hepsi söylendi ve yapıldı, itBit müşterilerine hizmet vermede iyi bir iş çıkarıyor ve özellikle şikayet edebileceğiniz neredeyse hiçbir şey yok.

Sonuç

İtBit’in piyasadaki en iyi kripto değişim hizmeti olup olmadığı sorusunun basit bir cevabı olmasa da, müşterilerini memnun etmek için her şeyi yapmaya ve ne gerekiyorsa yapmaya istekli oldukları gerçeği inkar edilemez. Uygun fiyatları, akıcı web sitesi tasarımı ve mükemmel müşteri hizmetleri ile, yalnızca marj ticareti eksikliği, mobil uygulamaların olmaması ve bunun önünde duran ACH transferlerinin bulunmaması sorunu var. kripto değişim sektöründe.

ITBIT’E BAŞLAYIN

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me