Kripto para biriminin ortaya çıkışı, son zamanlarda yüksek bir değere ulaştığında fark edildi. O zamana kadar, insanlar bu yeni blockchain ve kripto para teknolojisine aldırış etmediler. Kripto para birimine olan talep gün geçtikçe artıyor ve bu nedenle platformların satın alma talebi de artıyor. Birçok platform zaten var ve diğerleri gelişiyor. Bu alandaki köklerini yakın zamanda kuran bir borsa Koinex’tir..

Koinex, kripto para birimlerini Hint fiat para birimi ile alıp satabileceğiniz Hindistan merkezli bir kripto para birimi ticaret platformudur. Rahul Raj (IIT Kharagpur), Rakesh Yadav (IIT Delhi), Aditya Naik (BITS Pilani) tarafından kurulmuştur. Bitcoin ile birlikte, bu platform aynı zamanda Ethereum, Litecoin, Ripple ve Bitcoin Cash gibi birden fazla kripto para birimini de destekliyor. ZebPay, CoinSecure, Unocoin, Coinome gibi bazı yerel bitcoin değişim platformları Hindistan’da Koinex’ten önce zaten mevcuttu..

Hindistan’da Bitcoins’i başlatan ilk şirket olan ZebPay, Hindistan’ın en iyi bitcoin değişim platformu olarak biliniyor. Kendi cüzdanını sağlar ve mobil uygulama olarak mevcuttur. CoinSecure, bir mobil uygulama ile en büyük bitcoin alım satım platformu olması, birçok kullanıcı tarafından beğeniliyor. Ancak, Koinex’te olduğu gibi anında para yatırma sağlamaz. Unocoin aynı zamanda bir bitcoin ticaret platformudur ve Coinome, kendi değişim platformunda farklı kripto para birimlerini kabul eden biridir. Şu anda, pratikte en büyük ve en güvenli bitcoin değişim platformu Koinex’tir..

KOINEX İLE BAŞLAYIN!

Koinex İncelemesi

Son zamanlarda, yerleşik kripto para birimi değişim platformu olan Koinex, birden fazla para birimini destekliyor ve Hindistan’da popüler bir site olarak büyüyor. Kripto para satıcıları ve alıcıları bu platforma bağlıdır ve fiat para birimi (INR) ile alım satım kolaylaştırılmıştır. Kızılderilileri kripto para dünyasıyla tanıştıran yeni bir platformdur..

Koinex’e başlarken

Bir hesap oluşturmak çok kolaydır, bu ilk adımdır ve ardından KYC doğrulama adımı gelir. Herhangi bir kanıt kimliğinin ve geri ödenecek olan 100 INR ödemesinin gönderilmesini içerir. İşlemin tamamlanmasına banka hesabınızı bağlamak için PAN Kart zorunludur. Tüm bu detaylar eklendikten ve KYC tarafından doğrulandıktan sonra (48 saat sürer) ilk biriktirme ile ticarete başlayabilirsiniz. Burada yeni ve benzersiz olan bir özellik, banka hesabınızı alacaklı olarak ekleyebilmenizdir, bunun ayrıntıları Koinex hesabınızın altındaki “Bakiye” sekmesinde bulunabilir. Para yatırıldıktan sonra bu site tarafından hesabınıza otomatik olarak eklenir (5 dakika içinde), minimum 2500 INR yatırılmalıdır.

Banka hesabının dışında Airtel money, Jio money, PayUMoney, Ola money, PayZapp ve diğerleri gibi farklı cüzdanlarla para yatırabilirsiniz. Bu cüzdanlar aracılığıyla para yatırmak sizden% 2 hizmet ücreti alacaktır..

Ticaret Kripto Para Birimi

Bu site jetondan jetona değişim sunmamaktadır. INR karşılığında kripto para birimi satın alabilir veya satabilirsiniz. Ticaret söz konusu olduğunda, başlangıçta kripto para birimi türü seçilmelidir. Alım satım arayüzü, bir alıcı / satıcı için gerekli olan toplam alım ve satım hacmini gösterme gibi bazı özellikler açısından bir miktar iyileştirme gerektirir. Önemli olan canlı bir grafik özelliği sağlar. Koinex’in ticaret kısmında bir kusur var. Alıcı veya satıcı, herhangi bir kripto satın almayı planladığında, hesaplamadan sonra toplam tutarı ondalık basamak olarak görüntüleyemez. Bu yakında düzeltilmeli ve yükseltilmelidir.

Koinex’in düşük bir işlem ücreti vardır (% 0,4) ve cüzdan kullanan ödemeler sizden% 2’lik bir ücret alır. Ancak, NEFT / IMPS fon transferini kullanmak için işlem ücreti alınmaz. Koinex hesabınıza para yatırmak için işlemin minimum 2500 rupisi yapılmalıdır..

Koinex’in güvenlik seviyesi

Güvenlik, kripto para söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Koinex, fon mevduatları için bir sıcak ve soğuk depolama tesisinin bir kombinasyonuyla birlikte en son ve gelişmiş güvenlik önlemlerini sağlar. Google kimlik doğrulama uygulaması kullanılarak etkinleştirilmesi gereken 2 faktörlü bir kimlik doğrulama (2FA) vardır. SMS veya e-posta yoluyla 2 faktörlü kimlik doğrulama sağlanır, ancak Google kimlik doğrulama uygulamasını kullanarak bunu etkinleştirmek gerekir. Parola yönetimi için Dashlane kullanılarak benzersiz bir parola ayarlanmalıdır.

Koinex, madeni paralarınızı saklamak için ücretsiz bir cüzdan sağlar, ancak madeni paralarınızı saklamak için en güvenli yer değildir. Bunun nedeni, güvenlik önlemi olarak kullanılan özel anahtarın veritabanlarında saklanması ve değişimin henüz merkezileştirilmemesidir. Bu nedenle, cüzdan, özellikle içinde büyük miktarda bozuk para olduğu zaman, bilgisayar korsanlarına karşı hassastır..


Birkaç yıl önce Mt.Gox hack olarak bilinen güvenlik önleminin eksikliğini gösteren bir olay meydana geldi. Tüm dünyadaki Bitcoin işlemlerinin% 70’inden fazlası onlar tarafından gerçekleştirildi. Şubat 2014’te Mt. Gox, tüm ticaret ve takas hizmetlerini sonlandıran web sitesini kapattı. Bitcoin olarak 350 milyon dolar kaybettiler ve alacaklılardan iflas koruması için başvuruda bulundular. Basitçe, Mt.Gox’ta bitcoin sahibi olmanın boşuna olduğunu, çünkü herhangi bir özel anahtara sahip olmadıklarını gösteriyor. Sahip olduğunuz tüm kripto para birimlerini diğer savunmasız cüzdanlardan ziyade sert bir cüzdanda koymak daha iyidir..

Alış / Satış Deneyimi

Sezgisel bir arayüze sahip Koinex, diğer ticaret borsalarında olduğu gibi ticaret miktarını sınırlamaz. Koinex tam bir fiyat eşleştirme algoritması uygular ve tüm işlemler kesinlikle bu algoritmaya göre gerçekleştirilir. Bir örnekle açıklamak gerekirse – 10.50’de INR 200 XRP satın almak için bir sipariş verdiğinizi varsayalım, o zaman 10.50’de 200 INR değerinde XRP satan birini bulmalısınız, tam olarak sizinkiyle aynı değerde. 10,75’te 200 INR değerinde XRP satan bir satıcının sizinle ticaret yaptığı düşünülemez.

Düşük ticaret içeren işlemlerin riskli olmasını önlemek için bu fiyat eşleştirme algoritmasından oluşan ticaret için bir yükseltme henüz yapılmadı.

Para Yatırma / Çekme Deneyimi

Kullanıcılar arasında para yatırma / çekme konusunda kafa karışıklığını önlemek için Ripple işlemleri için bir hedef etiketi gereklidir. Koinex INR cüzdanından yapılan tüm para çekme işlemleri, bağlantılı banka hesabına sunulur. IMPS, 200.000 INR’ye kadar (5 dakika içinde) kredi çekimleri için uygulanır. 200.000 INR’den fazla para çekme işlemleri NEFT kullanılarak gerçekleştirilir (3-4 iş bankası saati içinde). Koinex bağlantılı banka hesabı dışında herhangi bir banka hesabından para çekme işlemi, işlemler için geçerli değildir. Para çekme ücreti farklı kripto para birimleri için değişir. Bitcoin (0.001BTC), Ethereum (0.001ETH), Ripple (0.02XRP), Litecoin (0.01LTC), Bitcoin Cash (0.001BCH), Hint Para Birimi (INR 0).

İşlem ücreti

Şu anda kripto para satın almak için minimum% 0,4 ücret uygulanırken, Litecoin (0.01LTC) ve Bitcoin çekildiğinde ücret oldukça yüksek. Ayrıca Koinex, anında para yatırma için% 2’lik bir maliyete neden olan diğer ödeme ağ geçitlerini de destekler. IMPS ve NEFT, Koinex tarafından desteklenen, herhangi bir ücret içermeyen ancak işlemlerin tamamlanması bir veya iki saat süren diğer ödeme seçenekleridir..

KOIN Sohbet

KYC doğrulandıktan sonra, kayıtlı üyelerin sohbetlerini görüntüleyebileceğiniz ve ayrıca buna katılabileceğiniz açık bir sohbete erişebileceksiniz. Bazen bu özellik, yalnızca yaklaşık 150 kullanıcı aktif olduğunda işlem hacmini sınırlamaya yardımcı olur. Bu özelliğin temel işlevi, çoğu zaman kullanıcılarla iletişim kuran yöneticiler tarafından etkin bir şekilde gerçekleştirilen sohbet yoluyla kullanıcılara sorgularında yardımcı olmaktır. Bu özelliğin bir dezavantajı, bazı kullanıcıların ilk adının aynı olması belirsizliğe yol açmasıdır.

Koinex’in Artıları ve Eksileri

Artıları

Kripto para birimi değişimi için Hint fiat para birimini içeren işlemler, diğer sitelerin sunamadığı Koinex’in büyük bir avantajıdır. Düşük işlem ücretinin yanı sıra, bu site aynı zamanda düşük işlem ücreti olan bazı ödeme ağ geçitlerini ve sıfır para çekme ücreti sunan diğer ödeme yöntemlerini de içerir. Sezgisel bir arayüzle birlikte, bu site aracılığıyla birden fazla kripto para birimi sunulmaktadır..

Eksileri

Koinex, madeni paradan madeni paraya değişim içermez. Litecoin gibi kripto para birimlerinden bazıları nispeten daha yüksek para çekme ücreti içerir. İşlemin boyutunu sınırlandırmanın yanı sıra kaldıraç ve kredi kartı ödemelerini içermez. Bazen önemli olmayan tam eşleşen ticaret algoritmasını takip eder. Buna ek olarak, işlem yapmadan önce minimum bir miktarın yatırılmasını sağlar. Müşteri desteği biraz iyileştirilmelidir, ancak bu tüm borsalarda geçerlidir.

Alt çizgi

Koinex yeni bir platform olmasına rağmen her geçen gün sağlam bir şekilde büyümektedir. Şık bir arayüz ve nispeten düşük işlem ücreti ile Hindistan’daki insanlar arasında popülerlik kazanıyor. Şimdiye kadar bu sitede herhangi bir hatayla karşılaşılmadı, ancak kullanıcıların kolayca erişebilmesi için bir mobil uygulamaya çok ihtiyaç var. İtibari para birimi ile ticaret yapmayı içerdiğinden, tüm Kızılderililerin kripto para birimine dahil olması için en iyi platformdur. Kripto para birimine yönelik artan talep, kripto para birimi değişimi için yeni siteler geliştirme talebini yoğunlaştırdı. Kızılderililer arasında para cezasının kaldırılmasının ardından kripto para birimine olan talep arttı.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector