Son zamanlarda hepimiz “Bitcoin” fenomenini duyduk. “Nedir?”, “Nereden geldi?”, “Hepsini nasıl kazanırım?” Ne yazık ki bu Pokemon Go değil. Gerek yok; neyse ki, bunun için insanları yakalamak ve savaşmak; daha ziyade medeni insanların yaptığı gibi müzakere ve ticaret yapıyoruz.

LocalBitcoins nedir?

Temel bilgilerle başlayalım. 2012 yılında Jeremias Kangas tarafından kurulan LocalBitcoins, Helsinki, Finlandiya’da bir başlangıç ​​şirketidir. Ana amaçları, alım satım sırasında kendi aralarında hiçbir denetim gerektirmeyen alıcı ve satıcı arasındaki doğrudan bitcoin ticaretini gözden geçirmektir. “Tezgah üstü” ticaret olarak da bilinir. Veya daha basit bir ifadeyle: İnsanlar için açık bir çığlık.

Ağ üzerindeki kullanıcılar web sitesinde reklamlar yayınlar; Bitcoin’lerini satmaya istekli oldukları döviz kurlarını belirtiyorlar. Merak edilen kullanıcılar, bitcoin satan kişiyle tanışacak veya işlemi çevrimiçi bankacılığı kullanarak gerçekleştirecek. Tüm sistem, Jeremias Kangas’ın kendisi tarafından geliştirilen Escrow konseptine dayanmaktadır..

Bununla birlikte LocalBitcoins, emanet ve pazarlık hizmeti olan kullanıcılar için bir itibar ve geri bildirim mekanizması / programı sağlar. Burası, LocalBitcoins’in, itibar yoluyla güven duygusu oluşturmak için kullanıcıların çevrimiçi topluluklarda birbirlerini derecelendirebilecekleri programları başlattığı yerdir..

Giriş bölümünü gördüğümüz gibi, LocalBitcoins’in artılarını ve eksilerini inceleyelim:

Artıları:

 • Gizlilik açısından LocalBitcoins, işlemlerin gerçekleştirilmesi için en güvenli yolu, yani Bitcoin satın almak için sağlar..
 • Bazı ülkelerde, LocalBitcoins, bitcoin satmanın / ticaretinin tek yolu gibi görünebilir.
 • Yalnızca gizlilik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Bitcoin satın almak için farklı seçenekler (ödeme yöntemleri) mevcuttur..
 • Doğrulama kimliğine gerek yok.
 • Siyasi çatışmalar ve üçüncü taraf müdahaleleri yok.

Eksileri:

 • Kullanıcıların dolandırıcılıklardan haberdar olması gerekeceğinden, yağmalanmaktan kaçınmak için önlem ve özen gösterilmelidir..
 • Ödeme yöntemi olarak nakit kullanıldığında, pek çok kişi LocalBitCoin gizlilik tekliflerini almak için fazladan harcama yapmaya istekli olduğundan biraz pahalı olma eğilimindedir..
 • Çok fazla Bitcoin’e yatırım yapan alıcılar için genellikle uygun değildir.
 • Yukarıdaki noktadan dolayı, satıcılar doğrulama kimliğini soracak veya soracaktır..
 • Hızlı bir işlem yapmak genellikle ödeme yöntemine bağlıdır.
 • Paypal gibi bazı ödeme yöntemleri, tersine çevrilebilir ödeme özelliklerine sahiptir. riskli.

Genel bir bakış açısı olarak, LocalBitcoins, kullanıcılara bu tür bir sınırlama getirmez, bunun yerine kullanıcılar, sınırlar da dahil olmak üzere ne kadar bitcoin satmak veya satın almak istedikleriyle ilgilenmekte özgürdür. Bu, gizlilik teklifleri ile birlikte sağlanan hiçbir sınırlama olmaması nedeniyle kullanıcılar için dikkate değer bir deneyimdir. Kullanıcılar adil bir müzakere seviyesine ulaşıyor gibi görünebilir, ancak gerçekte ne kadar güvenilir? Dahası, tüm ülkeler böyle bir ticaret değişimini teşvik ediyor mu??

Ülkeler ile ilgili olarak, LocalBitcoins çoğunlukla Almanya ve New York Eyaleti dışındaki tüm şirketlerde mevcuttur. Bunun nedeni, LocalBitcoins’in BitLicense nedeniyle New York’u reddetmesidir. Şu anda belirtildiği gibi, 248 ülke ve 15971 şehir, alıcılar ve satıcılar arasında bitcoin sağlamak için değiştiricilere sahiptir..

LOCALBITCOINS KULLANMAYA BAŞLAYIN!

Peki, LocalBitcoins’i diğer ticaret borsalarından farklı kılan nedir??

 • İnsanlarla ilgilenmek: Daha önce de belirtildiği gibi, gerçekleşen işlemi aksatabilecek herhangi bir üçüncü taraf veya herhangi bir siyasi müdahale yoktur. Diğer merkezi Bitcoin sitelerinin aksine, kurumsal bir kafa yoktur, bu nedenle süreç yalın ve hızlıdır ve Bitcoinler anında alınır. Bu nedenle, ana odak noktası başka bir ülkeye değil, bir kullanıcı ile çevrimiçi topluluk arasındadır..
 • Ödeme yöntemlerini destekleme: LocalBitcoins, kullanıcı topluluğunun dahil olduğu her ödeme yöntemini destekleyebilir.
 • Gizlilik: Yine, belirtildiği gibi, gizlilik, bir P2P ticaret değişimi sunduğu öne çıkan özelliklerinden biridir..

LocalBitcoins ve diğer nakit borsaları:

LocalBitcoins dışında, P2P ticareti için, insanların ekonomik krizle yüzleşmemeye yönelik önemli özelliği vurgulayan ve merkezi bir döviz borsasının sıklıkla karşılaştığı sorunları vurgulayan farklı borsaları keşfetmeye devam ettiği başka seçenekler de vardır..

 • BitSquare

Bir itibari para borsasından altcoin’e ve bitcoin’e, BitSquare, bu üç tür para biriminden oluşan tamamen merkezi olmayan bir pakettir. Dahası, merkezi olmayan bir sunucuda barındırılıyor, bu nedenle ademi merkezileştirme tanımını gerçek bir anlama alıyor. Bu, BitSquare’i düğümler üzerinde çalıştığı için avantajlı bir duruma sokar, dolayısıyla bilgisayar korsanlığı, kötü amaçlı yazılım ve sansüre karşı savunmasızdır. Tor gizli hizmetlerini kullanmak ve tüm özel verileri kablo üzerinden şifrelemek, kullanıcı için güvenli bir deneyim sağlar.

Bununla birlikte, LocalBitcoins ile karşılaştırıldığında, takas sırasında yaramazlık yapan kişiye veya iki veya daha fazla kullanıcıya karşı bir ücret veya disiplin cezası için devreye girip cezaları ödeyebilen bir moderatör vardır. Alıcı, satıcı ve moderatör, fonları serbest bırakmak için “özel kodlara” sahiptir.


Aslında, düşük bir likiditeye sahiptir, ancak bu zamanla yavaş yavaş artmaktadır. Belirtildiği gibi, altcoin ve fiat borsaları gibi borsaları proxy belirteçlerine ihtiyaç duymadan destekleyebilir. Yani (kimlik doğrulama doğrulaması).

 • Bitkan

Bitkan, P2P bitcoin tüccar eşleştirmesi sağlayan iOS ve Android için kullanılabilen bir uygulamadır. Tüccarların alım satım teklifleriyle kullanıcıların alanına eklendiği OTC piyasasını kullanmak. Kullanıcılar, anlaşma yapmak istedikleri bir tüccarı seçme, uygulama aracılığıyla onlarla iletişime geçme ve gerçekleşecek işlemi / ticareti ayarlama esnekliğine sahiptir..

Bitkan, kullanıcıların korunabileceğini düşündükleri geleneksel bir emanet yöntemi kullanır, bu nedenle birçok kişi tarafından LocalBitcoins’den daha uygun bir hizmet olarak kabul edilir. Örnek: Çin – Bitcoin ticaret hacminin önceki aylara göre 12 kat arttığı ana odak noktasıdır.

Kullanıcılara madeni para ticareti yapma ve satın alma özgürlüğü veriliyor, ancak büyük miktarlarda / hacimde, yani günde 5 BTC’den fazla sipariş vermek, kullanıcının KYC ve ADL prosedürlerine uymasına ve bu da kişisel bilgilerin paylaşılmasına neden olabilir..

 • Paxful

LocalBitcoins’e benzer şekilde çalışan kullanıcılar, bant dışı ödeme mekanizması, yani ana bant veri akışı yerine bağımsız bir akış kullanılarak aktarılan veriler aracılığıyla fiat para birimleri için Bitcoin ticareti yapabilir veya ödeme yapabilirler..

Exchange moderatörleri, bitcoin’leri merkezi bir emanet mekanizması aracılığıyla kontrol eder. Bununla birlikte, LocalBitcoins’in gerisindedir, ancak yavaş yavaş trendde artan bir eğilim göstermektedir..

Karşılaştırma durumları olarak, LocalBitcoins ve Paxful, ticaret süreci açısından benzerdir. Paxful’da bulunan her satıcı ve LocalBitcoins, Bitcoin döviz kuru ile birlikte geçmiş işlemlerle ilgili iyi bilinen bir üne sahiptir. Ancak satıcılar yeterli veya çeşitli farklı ödeme yöntemleri sağladığından, daha yüksek ücret alma eğiliminde olacaklardır..

Paxful ile Bitcoin satın alma süreci:

 • Kullanıcı satın alınacak / satın alınacak Bitcoin sayısına karar verir.
 • Kullanıcı, döviz kurunun hesaplanacağı para birimini seçer..
 • Ödeme yöntemi seçimi – çeşitli seçenekler.
 • Farklı satıcılar gösterilecek.
 • İşlemleri tartışırken çevrimiçi canlı sohbetler.

LocalBitcoins, sahada uzun süredir faaliyet gösterdikleri için Paxful’a kıyasla daha dijital bir deneyime sahiptir. Ama sonuçta her şey satıcılara bağlı.

 • Paraların Duvarı

Wall of Coins, Bitcoin’i nakit kullanarak satın almayı ve satmayı kolay bulan kullanıcılara yeni başlayanlar için bir deneyim sunar. Kullanıcıyı nakit para ile bitcoin satın alma ve satın alma konusunda rahat bir deneyime götüren olağanüstü bir SMS sistemine sahiptir..

Bu platform Almanya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri dahil 13 ülkede mevcuttur. Bunun gibi resmi bir sınır yoktur, ancak hepsi satıcılardan gelen tekliflere bağlıdır. Bir dezavantajı, çoğu satıcının büyük miktarlarda Bitcoin’e sahip olmadıkları için çok sayıda Bitcoin satmaya istekli olmamasıdır..

Gizlilik açısından, kullanıcının doğrulama için telefon numaralarını göndermesi gerekecektir. WOC, kullanıcıların konumunu sorabilir, ancak yalnızca yakındaki banka şubelerini bulmak için.

Son adımda, alıcıların onayından sonra Bitcoin’leri almak 15 dakika sürecek, ancak bunların tümü satıcının ödemeyi onaylama zamanına bağlı olacaktır (standart süre 15 dakika olacaktır).

Alıcılar için ücretler halka değil, Bitcoin’in kote edilen fiyatında gösteriliyor, ancak ücretler sadece% 1-2 olduğu için kullanıcıya bir avantaj katıyor, bu yüzden oldukça düşük. LocalBitcoins yalnızca% 1’e kadar ücret alır, bu nedenle WOC, karşılaştırma bazında pahalı görünebilir ancak çok maliyetli olmayabilir.

LocalBitcoins incelemesine geri dönüyoruz

Nakit para yatırma yoluyla Bitcoin satın almak isteyen kullanıcıların, bitcoinleri almak için genellikle bir saat beklemesi gerekecektir. Bununla birlikte, yüz yüze veya yüz yüze nakit ticaret gerçekleşirse, daha az zaman alır ve organize edilmesi çok daha kolay olur. Ne yazık ki, belirtildiği gibi, teslimat hızı yaklaşık 15 dakika sürecektir, bu nedenle zaman alıcı olabilir..

Ücretlerle ilgili olarak, belirtildiği gibi, her türlü işlemden sadece% 1 tahsil edilmiştir, ancak fiyat, ödeme yöntemine bağlı olarak enflasyon nedeniyle farklılık gösterecektir..

Sorulan asıl soru şudur:

LocalBitcoins’e güvenebilir misin?

 • Geçmişine bakıldığında, Bitcoin alışverişi için köklü platformlardan biridir..
 • Bununla birlikte, dolandırıcılık veya ani beklenmedik nedenlerden dolayı riskli olabileceğinden, kullanıcıların bitcoinlerini cüzdanda saklamaması önerilir..
 • Genel olarak itibar iyidir, ancak borsada sahtekarlığı önlemek için her kullanıcının itibarı kontrol edilmelidir..

LOCALBITCOINS KULLANMAYA BAŞLAYIN!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector