bilgisayarKripto para birimleri alanı, son birkaç yılda büyük bir sıçrama gördü. Son on yıl içinde, kripto para birimlerinin bugün haline geldiği fenomenini daha da doğuran Bitcoin’in hızlı yükselişini ve düşüşünü ve ardından yükselişini gördük. Yatırımlardan madenciliğe neredeyse her yerde iz bırakmış görünüyorlar. Başlangıçta paramızı depolamak için alternatif bir araç olarak yola çıksalar da, bugün dünyanın en büyük finans piyasalarında önemli bir pay oluşturuyorlar. Ayrıca, endüstri görünüşte çok büyük ve etkili hale geldi ve kendi başına, hepsi iyi işler yapıyor ve önemli karlar elde ediyor gibi görünen belirli pazarlara ve küçük endüstrilere yol açtı..

Örneğin madencilik endüstrisi, maden ocakları için bir pazarın oluşturulmasını zorunlu kılmıştır. Bu donanımlar güç ve operasyon açısından ağırdır ve bir kez işlevsel olduklarında, yüksek enerji maliyetleri ve elektrik faturaları talep ederler. Bununla birlikte, mantıklı ve etkili bir şekilde yapılırsa, kripto para birimi madenciliği, kullanıcı için son derece karlı bir ticaret haline gelme ve kripto paralar şeklinde beklenenden daha fazla kar sağlama potansiyeline sahiptir. Bu nedenle, madencilik endüstrisinin patlama yapması şaşırtıcı değildir ve madencilik teçhizatı alanındaki sürekli yenilikler ve ilerlemeler, madenciliğin bir faaliyet olarak kendi başına madenciliğin içinde yer alan insanlar için her zaman karlı kalmasını sağlamıştır..

Benzer şekilde, kripto para birimleri ve popülerlikleri nedeniyle ortaya çıkan bir başka sektör de Bitcoin cüzdan endüstrisi gibi görünüyor. Madenciliği düşündüğünüzde, çoğu hesapta onları nasıl elde edeceğinizi veya çeşitli kanallardan nasıl satın alacağınızı düşünüyorsunuz. Bazıları belirli ticaret platformlarında ödeme yapmayı tercih ederken, diğerleri madeni para için madenciliğin daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor. Ancak onları temin ettiğiniz araç ne olursa olsun, bir gerçek ortak kalır. Güvenliklerini sağlamak söz konusu olduğunda çevrilmemiş taş bırakmayacak şekilde onları saklayabileceğiniz bir yer aramanız gerekir. Kripto paralarınızı saklamak sadece hepsini bir kerede istiflemek için bir yer bulmakla sınırlı değildir, aslında paralarınızın gizliliğini korumada kritik olan tüm kalite ve güvenlik standartlarını korumaya çalışan bir ortam aramayı içerir ve Emniyet.

Neyse ki uzağa bakmamıza gerek yok, çünkü kripto para cüzdanları günü kurtarmak için buradalar. Kripto para birimlerini tutmak için özel olarak tasarlanmış bu cüzdanlar hızlı, kolay ve güvenlidir. Bize her türden kripto para birimini saklamak için kolay bir platform sunmanın yanı sıra, güvenliklerini en üst düzeyde sağlamaktan da sorumludurlar. Madeni paralarınızın bir kısmını bir cüzdanda sakladığınızda, onları herhangi bir dış sabotaj girişiminden korumak için her türlü güvenlik duvarı ve güvenlik protokolü kullanırlar. Ek olarak, bunun yeterli olup olmadığı konusunda hala şüpheleriniz varsa, her zaman internete bağlı olmayan bir çevrimdışı cüzdanı tercih edebilir, böylece paralarınızı herhangi bir harici saldırıdan otomatik olarak koruyabilirsiniz..

Artık kripto para birimi işinin temel giriş ve çıkışlarını bitirdiğimize göre, konunun özüne geçme zamanı geldi; bu, Bitcoin için bulmanız muhtemel en fantastik masaüstü cüzdanlarından bazılarının gözden geçirilmesidir. bugün piyasa. Devam ettik ve sizin zorunda kalmamanız için araştırmayı yaptık. Kripto para birimlerinde bir iş kurmayı dört gözle bekliyorsanız, büyük olasılıkla iyi işleyen ancak tüm depolama gereksinimlerinizi karşılayan güvenli bir cüzdana ihtiyacınız olacaktır. Bugün piyasada bulunan çok sayıda modelle, bir alıcının ihtiyaçlarına göre doğru uyumu ararken kafası karışacaktır. Benzer bir sorunla mücadele ediyorsanız, okumaya devam edin, çünkü burada, Bitcoins’in pazara girmesi için en iyi tasarlanmış ve uygulanmış masaüstü cüzdanlarının bir listesini derledik..

Masaüstü Bitcoin Cüzdanları

Masaüstü cüzdanlar, tamamen sorunsuz olmaları ve kullanımı gülünç derecede kolay olmaları açısından harikadır. Bitcoin ile ödeme yapması veya Bitcoin işlemlerini sık sık gerçekleştirmesi gereken herkes için, masaüstü cüzdanları gitmenin yoludur. Düzgün arayüzleri ve akıcı navigasyon sistemleriyle, oldukça harika bir kullanıcı deneyimi ve harika bir hizmet sağlarlar. Donanım cüzdanları, kullanmak istemeniz durumunda fiziksel cihazı her zaman yanınızda taşımanızı gerektirirken, masaüstü cüzdanlar böyle bir şey istemez ve her yerde ve her zaman kullanılabilir..

Yine de devam etmeden önce akılda tutulması gereken bir husus var. Masaüstü cüzdanlar harika olsa da, yine de dış saldırılara veya siber hırsızlıklara karşı savunmasız olma gibi ek sorumlulukları vardır. Sürekli olarak internete bağlı olduklarından, bilgisayar korsanlarının kötü niyetli girişimlerine veya hesabınıza istenmeyen izinsiz girişlere karşı son derece hassastırlar. Öte yandan, donanım cüzdanları, kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda biraz daha az tatmin edici olsa da, fonlarınızı bir dizi güvenlik protokolü ve güvenlik duvarının arkasında son derece güvenli tutmayı başarır. Güvenlik açısından daha iyi çalışıyor gibi görünüyorlar çünkü internete bağlı olmaları gerekmiyor, bu da onlara bilgisayar korsanlığı girişimlerine ve siber hırsızlıklara karşı otomatik bağışıklık sağlıyor..

En İyi 5 En İyi Bitcoin Masaüstü Cüzdanları 2021

1. Elektrum

Electrum, şu anda piyasadaki tartışmasız en popüler masaüstü Bitcoin cüzdanıdır. Gelişmiş özelliklere, sezgisel bir arayüze ve müşteri memnuniyetini sağlamak için büyük bir adanmışlığa sahiptir. Bu başarılı cüzdanın birincil satış noktası, kullanımının inanılmaz derecede kolay olması ve kripto para birimleri ve Bitcoin yatırımları konusunda tamamen yeni olanlar tarafından bile kolayca çalıştırılabilmesidir..

Bu ünitede bulabileceğiniz bazı gelişmiş özellikler, diğer masaüstü cüzdanlarında nadiren bulacağınız soğuk depolama tesisi ve TOR’dur..

Aralık 2011’de yaratılan bir markanın, bu kadar uzun süredir piyasadayken iyi olduğunu biliyorsunuz. Electrum kendisini hafif bir cüzdan olarak pazarlar ve Mac, Windows ve hatta Linux makinelerde kolayca çalıştırılabilmesi açısından esnektir. Artık masaüstü veya yazılım cüzdanlarının, kullanıcı için tatmin edici bir deneyim için çoğu zaman donanım cüzdanlarıyla birlikte çalışması gerekiyor ve Electrum masaüstü cüzdanı tam da bunu yapmanıza izin veriyor. Trezor, Ledger Nano ve HW1 ile entegrasyonları destekler. Ek olarak, çevrimdışı bir bilgisayar aracılığıyla güvenli ve güvenli bir soğuk depoya erişebilir ve hatta SPV aracılığıyla merkezi olmayan doğrulamanın keyfini çıkarabilirsiniz..

  • Electrum: Güvenlik

Electrum’u ya internete her zaman bağlı bir sıcak cüzdan ya da bağlantısı kesilmiş ve madeni paralarınızı siber hırsızlıklara karşı güvende tutan bir soğuk hava deposu olarak kullanabilirsiniz. Cüzdanınızın yapılandırması ne olursa olsun, paranıza erişmek ve verilerinizin yedeklerini almak ve anahtarlarıyla birlikte tüm cüzdanın geri yüklenmesi gibi temel işlevleri gerçekleştirmek için her zaman 12 kelimelik bir tohum veya geçiş anahtarı oluşturmanız gerekecektir..

Cüzdanınızı soğuk depolama modunda çalıştırıyorsanız, tohumun güvenilir bir çevrimdışı bilgisayar sisteminde oluşturulması ve daha sonra kullanıcı tarafından ileride kullanılmak üzere not edilmesi gerekecektir. Çekirdeği kullanarak, daha sonra bir ana ortak anahtar oluşturulur ve daha sonra genel bilgisayar sisteminizde yüklü olan Electrum’un ayrı bir sürümüne aktarılır..

Tüm bu önlemler, cüzdan bakiyenizi kolayca kontrol etmenize, ödemeleri kabul etmenize veya göndermenize ve hatta bilgisayarınızdan çalınan fon riskini taşımadan yeni adresler oluşturmanıza olanak tanır. Maksimum güvenlik sağlamak için tüm işlemlerin çevrimdışı bilgisayarda imzalanması gerekir..


Güvenlik anahtarları söz konusu olduğunda, hepsi özeldir ve bilgisayar sisteminizden asla çıkamazlar, bu nedenle kesinlikle çalınma şansı yoktur..

  • Electrum: Gizlilik

Electrum’un çalışma şekli, bakiye ve işlem bilgilerini almak için kullanıcıların kendileri tarafından oluşturulan sunucuları kullanmasıdır. Artık bu sunucular çoğunlukla rastgele olduklarından, adınız gibi kişisel bilgilerinizi bilmenin olası yolları yoktur, ancak IP adresinize, bakiyenize ve hatta cüzdan adresinize erişebilirler..

Tor gibi proxy hizmetleri, IP adresinizin Electrum tarafından kullanılan sunucular gibi harici hizmetlerden korunmasında etkilidir. Bununla birlikte, bunun bir sınırlaması vardır. Tor, sunucunun bir adres listesinin tekil bir varlığa ait olduğunu bilmesini engelleyemez. Bazı sunucular, uygulamada olmadıklarını veya kişisel bilgilerinizi saklamadıklarını veya günlüğe kaydetmediklerini açıkça belirtirken, bir Electrum sunucusu oluşturmadan ifadenin doğruluğunu belirlemek aslında imkansızdır..

Electrum bir HD cüzdanı olduğunu iddia ettiğinden, aslında her yeni işlem için yeni adresler yaratır ve hiçbir koşulda eski adresleri yeniden kullanmaz. Bu, casusluk tekniklerine ve fonlarınız ve ödemelerinize yönelik girişimlere karşı büyük bir caydırıcı görevi görür..

Open Bitcoin Privacy Project’in 2015 İlkbahar raporuna göre, Electrum 100 üzerinden 46 puan aldı.

2. Çok bitli

Multibit, bir süredir kullanımda olan Bitcoins için bir masaüstü cüzdanıdır. Çok çeşitli özelliklerle birlikte gelir ve hafif olduğu kadar hızlıdır. Bununla birlikte, hizmetin en büyük dezavantajı, artık geliştirilmemesi ve geliştiricilerin kendileri tarafından tamamen terk edilmiş olmasıdır. Bu, aksi halde iyi performans gösteren cüzdan için büyük bir engel oluşturdu ve satışlar ve karlar üzerinde pratik olarak bir durdurucuya neden oldu. Kullanıcıların, bu sorun çözülene kadar Multibit’e gitmemelerini ve bunun yerine Electrum’u tercih etmelerini öneririz. Cüzdanı zaten satın almış veya zaten kullanmakta olan kullanıcılar için okumaya devam edin.

Kendi başına harika bir donanım cüzdanı olan KeepKey tarafından işletilen Multibit, yalnızca Bitcoins için bir masaüstü cüzdanı işlevi görür. 2011’de yeniden piyasaya sürüldü ve bu nedenle iyi ve nispeten başarılı bir çalışma yaşadı. Halen kullanımda olan en eski Bitcoin cüzdanlarından biridir ve bu nedenle tonlarca deneyim ve yıllarca süren sürekli güncellemelerle birlikte gelir. MultiBit’in müşterilere hitap eden başlıca özellikleri, kendisiyle ilişkili markanın son derece itibarlı olması ve programın kaynak kodunun halka açık olması, yani herhangi bir kişinin kendi web sitesinde oturum açıp çıkış yapabilmesi kaynak kodları ve hatta iyileştirme önerileri.

Ek olarak, kullanım kolaylığı, Multibit’in üstün olduğu başka bir parametredir. Ödeme gönderme veya alma ve hesabınızı oluşturma süreci oldukça basitleştirilmiştir ve harika bir kullanıcı deneyimi sağlar..

  • MultiBit: Nasıl Kullanılır

Multibit’i gerçekten kullanmaya başlamanın ilk adımı, Multibit’in resmi web sitesinde oturum açmak ve cüzdanı sisteminize indirmektir. Bunu yaptıktan sonra programı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir. Bunun için talimatlar sistemden sisteme değişebilir. Ancak bunu tamamladığınızda ve başlatmak için uygulamanın simgesini çift tıkladığınızda, arayüz dilini seçmenizi isteyen bir uyarı alacaksınız..

Ardından, kendiniz için bir cüzdan türü seçmeniz gerekir. Tüm seçenekleri gözden geçirdikten ve her birinin artılarını ve eksilerini tarttıktan sonra, seçiminizi yapın ve sonraki düğmeyi tıklayın. Ekranda beliren talimatları okumaya devam edin. Bir noktada, yeni bir cüzdan oluşturmaya karşılık gelen işlemi seçmeniz gerekecek ve buna doğru yönlendirileceksiniz..

Ek olarak, cüzdanınızın sisteminizdeki yedeklemesi için bir hedef belirlemeniz de gerekecektir. Bir tür aksilik veya acil durumda cüzdanın yedeği çok önemli olacağından, bunu oldukça güvenli ancak erişilebilir bir yerde yaptığınızdan emin olun. Bu yedekler, yükleme sihirbazının kendisinde açıklandığı gibi, bilgisayarınız hasar görürse veya çalınırsa ödemelerinizi ve kişilerinizi korumaktan sorumludur..

Güvenli bir konum seçme işiniz bittiğinde, daha da ileri gidecek ve sonunda cüzdanınızın kurtarma ifadesini oluşturacaksınız. Bu cümle, bir kişi hesabının şifresini kaybettiğinde veya başka bir nedenle hesaba giriş yapamadığında devreye giren bir güvenlik sorusuna benzer. Bu kurtarma ifadesinin çok dikkatli kullanılması gerekir. En çok güvendiğiniz kişiler dışında kimseyle paylaşmamaya çalışın ve unutmanız durumunda bir kağıda dikkatlice yazın. İfadenin dijital veya elektronik bir cihazda saklanmasını önermiyoruz, çünkü bunlar bugünlerde kolayca hacklenebilir veya kırılabilir. Cüzdan kurtarma ifadenizi ve tarih damganızı tekrar girdikten sonra, cüzdan yedeklemenizi onaylamış olacaksınız..

Tüm bunları tamamladıktan sonra, uygulamanın iletişim kutusunda tipik olarak çıkış düğmesinin üzerinde ve üstünde sol tarafta görünen “doğrulanmış” bir işaret görmeniz gerekir. Bu düğmenin olmaması durumunda, kelimeleri yazarken bazı hatalar yaptığınız anlamına geldiği için doğrulama sürecinden tekrar geçmek isteyebilirsiniz..

Sonraki adım, hesabınız için bir şifre oluşturmayı içerir. Bu çok önemlidir, çünkü ya başka biri bilgisayarınızı kullanırsa? Bu diğer kişinin kripto para bakiyenize bakmasını veya hesabınızdan para gönderip almasını istemezsiniz, bu nedenle hesabınızı bir parola ile güvence altına alırsınız, böylece başka biri bilgisayarınızı kullansa bile kazanır. Multibit hesabınıza giremezsiniz. Şimdi şifreyi tekrar girin ve bunu yaptığınızda cüzdanınızın kilidi açılacaktır..

  • Multibit: Dolaşmak

Artık cüzdanın kurulumu tamamlandığına göre, özellikleri keşfetmekte ve kontrol etmekte özgürsünüz. Sol üst köşede ödemeler seçeneğini listeleyen bir panel varken bakiye görüntülenir. Ödemeler sekmesi, para gönderip alırken tüm işlemlerinizi kolayca görüntüleyebileceğiniz yerdir. Aynı kenar çubuğunda, açıkça bir ödemeyi başlatmak veya talep etmek için kullanılan Gönder / Talep seçeneğini bulacaksınız. Gönder’e tıkladığınızda, kendinizi başka bir açılır kutuya yönlendirilmiş bulacaksınız, ardından sizden paraları göndermeniz gereken alıcıyı ve miktarı listelemenizi isteyecektir. Talep hizmeti hemen hemen benzer şekilde çalışır. Ayrıca bir QR kodu yöntemini seçme seçeneği de vardır ve aslında istek sekmesindeki açıklamalı düğmeye tıklayarak kendi adresiniz için QR kodunu görüntüleyebilirsiniz..

  • Multibit: Para Ekleme

Multibit ile para eklemek oldukça basittir ve karmaşık bilgi gerektirmez. Aslında, Multibit artık Gildera ile entegre oldu, bu da Bitcoin’leri cüzdanın kendisinden satın almanın artık mümkün olduğu anlamına geliyor. Bu, diğer Bitcoin masaüstü cüzdanlarında kolayca bulamayacağınız harika bir özelliktir..

Bununla birlikte, Gildera sizin fincan çayınız değilse veya tercih ettiğiniz başka bir hizmet varsa, bunu her zaman Bitcoins’i Multibit’e devretmek için kullanabilirsiniz. Bu tür Bitcoin değişim hizmetlerine birkaç örnek, ABD, Kanada, Avrupa, Singapur ve İngiltere genelinde çalışan Coinbase, Bitcoins satışında uzmanlaşmış bir web sitesi olan Avrupa ve Dünya çapında lisanslı ve düzenlenmiş bir borsa olarak işlev gören Bitstamp’tır..

  • Multibit: Ücret

Multibit, söz konusu ödeme olduğunda sizden küçük bir ücret alır. Ancak, bu ücret gerçekten Multibit cüzdanına gitmiyor, aslında Bitcoin ağı tarafından alınan bir ücrettir. Ağa ödeyeceğiniz ücret için kesin bir sabit miktar yoktur, ancak aslında bu, ödemeyi günün hangi saatinde yaptığınıza ve ne kadar para göndermek üzere olduğunuza bağlı olan bir değişkendir..

Bitcoin masaüstü cüzdanları söz konusu olduğunda bunlar birincil seçeneklerden ikisi olsa da, sizin için daha karlı ve faydalı olabilecek, aynı derecede sağlam ve yetenekli başka alternatifler de vardır. Bir masaüstü cüzdanı seçmek riskli bir iştir, çünkü bir satın alma işlemi yapmadan önce kendi gereksinimlerinizi ve ihtiyaçlarınızı dikkate almazsanız ve genel piyasa incelemelerine göre en iyisi olan cüzdanı alırsanız, yapmama şansınız vardır. Paranızın karşılığını en iyi şekilde alın veya alabileceğiniz en iyi hizmeti alın. Bu tür tuzaklardan ve yaygın hatalardan kaçınmak için, bu farklı modeller hakkında biraz bilgi edinmek ve ardından size en uygun olduğunu düşündüğünüz birini seçmek en iyisidir..

3. Atomik Cüzdan

Atomik Uygulamadaki 500’den fazla diğer coin ve tokenı yönetmenize izin veren, gözetim dışı bir Bitcoin çoklu cüzdanıdır. Sorunsuz, iyi korunan bir arayüzde kripto satın alabilir, güvence altına alabilir ve takas edebilirsiniz. Özel anahtarlarınız anımsatıcıdan üretilir. Paranızın güvenliği tamamen sizin elinizde.

Tüm büyük işletim sistemleri desteklenir

Windows, macOS, Linux ve Android için Atomic Wallet sürümleri resmi web sitesinde mevcuttur. İOS sürümü, 2021’in 4. çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Anonimlik ve Güvenlik

Atomic Wallet, kullanıcılarının kişisel verilerini toplamadığından, paranıza tam erişimi olan tek kişi sizsiniz. Belirlediğiniz parola ve 12 kelimelik bir anımsatıcı tohum cümle ile, gizliliğiniz iyi korunur. 

Çoklu parabirim

Atomic Wallet şu anda 500’den fazla coin ve token ile çalışıyor. Kullanıcılar, bunları tamamen güvenli bir şekilde yönetebilir, Simplex, Changelly, Shapeshift ve ChangeNOW tarafından sağlanan yerleşik hizmetler aracılığıyla kripto varlıkları alıp verebilir ve satın alabilir. Dahası, Atomic’te herhangi bir ERC20 jetonunu birkaç saniye içinde ekleyebilirsiniz..

Sıfır Ücret

Atomic Wallet’ı yüklemek veya benzersiz bir cüzdan adresi oluşturmak için sizden herhangi bir ücret alınmaz. Yalnızca gerekli ağ ücretlerini ödemeniz gerekir (ör. Borsaya kripto koyarken). 

Anında Değişim ve Satın Alma Kripto Seçeneği

Atomic Wallet, 60 kripto para birimini değiştirmenize izin verir. Hizmet Shapeshift, Changelly ve Changenow tarafından desteklenmektedir.

Simplex tarafından desteklenen yerleşik satın alma seçeneği, banka kartınız ile Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash ve LTC gibi kriptoları saniyeler içinde satın almanızı sağlar.. 

24/7 Destek

Atomic Wallet kullanıcılarını önemsiyor. Destek personeli 7/24 çalışır ve bir şeyler ters gittiğinde her zaman yardıma hazırdır.

ATOMİK CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

4. Bitcoin Cephaneliği

Bitcoin Armory, uzun süredir kullanımda olan ve tüm masaüstü platformları için oldukça iyi çalışan bir başka oldukça eski masaüstü cüzdanıdır. Bitcoin Armory platformu üçünde de sorunsuz çalıştığı için Windows, Mac veya Linux sistemi kullanmanız fark etmez. Artık cüzdanı iyi anlamaya başlayan eski zamanlayıcılar, aslında bu deneyimli birimi soğuk depo olarak kullanabiliyor ve paralarına internet bağlantısının kesilmesi nedeniyle bilgisayar korsanlarından veya siber hırsızlıklardan otomatik olarak muafiyet veriyor. Bu cüzdanın denenmiş ve test edilmiş yapısı, onu belirli müşteriler için makul bir seçenek haline getiriyor ve gelecekte de öyle olmaya devam edecek..

5. Bitcoin Çekirdeği

Bitcoin çekirdeği, bir Bitcoin tam düğüm cüzdanıdır. Bir Bitcoin tam düğümü, blok zincirindeki işlemleri ve blokları tamamen kontrol eden ve doğrulayan bir programdır. Basit bir ifadeyle, Bitcoin Core’un temel olarak tüm blok zincirini sisteminize indirdiği, böylece onu çalıştırmak ve çalıştırmak için daha ağır bir uygulama haline getirdiği anlamına gelir. Aynı kategoriye ait diğer masaüstü cüzdanlara göre doğası gereği biraz karmaşık olduğu için kurulumu çok daha uzun sürüyor ve kullanıcının sabırlı olmasını gerektiriyor. Bununla birlikte, her şey ayarlandığında ve yapıldığında, piyasadaki en özel Bitcoin cüzdanı olarak işlev görür..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector