BINANCE POOL – náš najlepší výber

Binance vyniká ako najdôveryhodnejšia možnosť medzi svojimi rovesníkmi. Vďaka solídnej dôveryhodnosti a podpore v krypto sfére Binance pool určite stojí za to.

KLIKNUTÍM SA PRIPOJTE K BINANČNÉMU BAZÉNU

Ste v ťažbe noví a máte záujem stať sa bitcoinovým baníkom? Alebo ste baník a momentálne hľadáte nový banský bazén? V tomto článku sme preskúmali niektoré z najlepších združení na ťažbu bitcoinov, ktoré sú užitočné pre začiatok. Poďme do toho!

Čo je to bitcoinová ťažobná skupina?

Bitcoinoví ťažiari sú skupinou „ťažiarov“, ktorí sa oddávajú riešeniu bloku na získanie odmeny / odmeny. Odmena sa medzi seba rovnako rozdelí podľa ich prispelej ťažobnej sily. Bitcoinová skupina je spôsob, ako ťažiť ich zdroje a zdieľať ich hashovaciu silu.

Aby ste získali odmenu, mali by ste predložiť platný doklad o práci. Spočiatku generovanie jedného bloku trvalo pomalším baníkom roky a potom vznikol fond na ťažbu bitcoinov, kde ťažiari dostali časť blokovej odmeny a bloky sa vygenerovali rýchlo. Existujú rôzne združenia na ťažbu bitcoinov a výber toho najobľúbenejšieho je dosť lákavý. Je lepšie zvoliť malý bitcoinový fond, aby sa zabránilo potenciálne škodlivej koncentrácii hashovacej sily.

Bitcoinové fondy po celom svete

Čína vládne svetu, pokiaľ ide o vlastníctvo najväčšieho počtu bitcoinových poolov. Skupiny bitcoinov sú zoradené podľa hashovej sily riadenej združením. Tu je zoznam najväčších ťažobných bazénov s ich hashovou silou na základe informácií z grafu zdieľania bazénov spoločnosti Blockchain.

Počnúc najväčším bazénom a končiac najmenším.

AntPool (25,2%), BTC.TOP (11,2%), BTC.com (10,2%), Bixin (8,1%), BTCC Pool (7,3%), F2Pool (5,4%), ViaBTC (5%), BW.COM (5%), BitClub Network (4,8%), Bitcoin.com (3%), SlushPool (2,6%), neznáme (2,3%), GBMiners (2%), BitFury (1,9%), KANOE (1,2%), 1Hash (1,1%), Telco 214 (1,1%), Eligius (1%) BATPOOL (0,9%), Waterhole (0,6%), ConnectBTC (0,6%), Bitcoin India (0,2%), Solo CKPool (0,2%), BitcoinRusko (0,2%).

Skôr ako začnete s ťažbou

Existuje celý rad banských združení pre rôzne kryptomeny. Ako sa veľkosť bazénu zväčšuje, výplata klesá, pretože sa má zdieľať medzi mnohých baníkov. Pred ťažbou by ste si mali byť vedomí rôznych typov odmien.

Platba za zdieľanie (PPS) – Suma je pevne stanovená pre každého používateľa, ktorá je zaplatená pri každom odoslaní akcie.

Proporcionálne – Používatelia sú odmeňovaní proporcionálne k výške ich podielu.


Na základe skóre – Táto metóda dáva do popredia novšie podiely ako staršie podiely a používateľ je ohodnotený proporcionálne na základe času odoslania podielu.

Výplata posledných posledných N akcií (PPLNS) – Je to podobné ako proporcionálny typ, ale líši sa odmeňovaním každej akcie vo viacerých kolách.

Plná platba za zdieľanie (FPPS) – Je to podobné ako PPS, ale zahŕňa rozdelenie transakčného poplatku medzi baníkov spolu s odmenami. Transakčný poplatok je rozdelený podľa hashovej sily baníka.

Zdieľaná maximálna platba za zdieľanie (SMPPS) – Je to podobné ako pri platbe za akciu, ale vyplatí vám menej, ako zarobí fond.

Je rozdiel medzi ťažbou bazénov a cloudovou ťažbou. V banských bazénoch je skupina baníkov, ktorí zdieľajú odmeny podľa ich podielu, ale ťažba v cloude zahŕňa poskytovateľa služieb, ktorého musíte za ťažbu zaplatiť, a vy zase získate odmeny..

Najlepšie 12 najlepších združení na ťažbu bitcoinov 2021

1. Binance Pool

Peňaženka Binance IoS

Spoločnosť Binance so zameraním na PoW (Proof-of-Work) a PoS (Proof-of-Stake) vytvorila celý ekosystém pre obchody, investície, výmeny a ťažiarov. To umožňuje používateľom plynule prepínať medzi funkciami bez potreby integrácie služieb Binance s tretími stranami.

So špecializovanou víziou na zlepšenie výnosov z ťažby dokonca ponúkajú bezplatné VIP členstvo tým, ktorí majú vysoký hash rate. Aby to ospravedlnil, má Binance inteligentný fond Binance, ktorý používa algoritmus SHA256 na automatické prepínanie hašovacích sadzieb, aby bolo možné na ťažbu rôznych mien použiť rovnaký algoritmus..

Algoritmus sa automaticky prepne na vyššiu hashovaciu frekvenciu medzi BTC, BCH a BSV, aby zaručil minimálny príjem všetkým svojim ťažiarom.

Poplatky a platby

V súčasnosti je platba založená na modeli vyrovnania FPPS a automaticky sa predpokladá, že hodnota šťastia uľahčí pracovníkom výpočty. Odmeny za ťažbu a transakčné poplatky sa zamestnancom rozdeľujú na základe hashovacej sadzby. Použitý vzorec je „FPPS = teoretický priemerný denný zárobok zúčtovania * (1 + sadzba poplatku za transakciu) * (1 – sadzba poplatku za ťažobný súbor)“.

BTC, ako aj zlúčené výnosy z ťažby sa udeľujú súčasne, tj. O 15:00 hodín v pekingu.

Štandardná miera ťažby je 2,5% – čo je menej ako priemerná hodnota v porovnaní s priemerom na trhu.

Bezpečnosť

Ťažobná platforma je chránená pred DDoS útokmi pomocou Cloudflare. To zaisťuje, že sa hashová sila nestratí. Voliteľné 2FA (dvojfaktorové overenie) je k dispozícii na webových stránkach. Okrem toho celý ekosystém Binance, priamo od jeho peňaženiek po obchodnú platformu, implementuje pokročilé bezpečnostné opatrenia. Tento ekosystém funguje ako finančný a obchodný kokon, čo znamená, že používatelia sú chránení priamo od ťažby až po obchodovanie a investovanie.  

Pros

  • Zárobky sú založené na modeli zárobkov FPPS, čo znamená približne 5% zvýšenie percenta zárobku na blok.
  • Kompletná podpora viacerých algoritmov a mien s pokročilou technologickou implementáciou, ako je nasadenie viacerých uzlov a oddelenie čítania a zápisu.
  • Služby podpory 24/7, špeciálne výhody a prispôsobené služby pre VIP zákazníkov.
  • Vďaka svojej vlastnej burze, laboratóriám, launchpadu a ďalším platformám vytvoril Binance kompletný ekosystém, ktorý zaisťuje, že zákazníci dostanú celý rad služieb bez toho, aby museli meniť platformy..
  • Podpora zlúčenej ťažby prostredníctvom ELA, VCash.

Zápory

  • Platba vám nebude vyplatená, kým nedosiahnete medznú hodnotu pre zúčtovanie v rámci zúčtovacích cyklov. 

ZAČNITE S BINANCE BAZÉNOM!

2. AntPool

AntPool je najväčší bitcoinový fond z hľadiska jeho hash sily so sídlom v Číne. Prevádzkuje ju najväčší svetový výrobca bitcoinového hardvéru s názvom Bitmain Technologies. Účet v AntPool si môžete vytvoriť bez platenia akýchkoľvek poplatkov, ale je potrebný hardvér na ťažbu bitcoinov spolu s ťažobným softvérom, ktorý si môžete stiahnuť neskôr. Rozhranie je dosť ergonomické. Vaše zárobky sa dajú zobraziť na vašom hlavnom paneli a môžete monitorovať svoju hašovaciu frekvenciu za minútu, hodinu alebo každý deň.

Poplatky a platby

Vytvorenie účtu v AntPool je bezplatné. Máte povolené zvoliť si peer-to-peer solo baňu pomocou hardvéru (poplatok 1%) alebo si môžete vybrať medzi PPLNS (poplatok 0%) a PPS (poplatok 2,5%). Poplatok účtovaný za transakciu je skrytý a program AntPool ho nezverejňuje. Poplatok za bitcoinové transakcie sa v poslednej dobe zvýšil a AntPool pre seba uchováva 1 – 2 bitcoiny zhromaždené z každého bloku, ktoré nie sú zdieľané s ťažiteľmi veľkého množstva.

AntPool nemá výplatnú hranicu a každý deň vypláca zostatky nad 0,001 BTC okolo 10:00 UTC. Každý bitcoinový blok je AntPool odmenený 12,5 BTC.

Bezpečnosť

AntPool pozostáva z dvojfaktorovej autentifikácie, zámkov peňaženky, e-mailových upozornení ako bezpečnostných opatrení. Prevádzkovatelia bazénu si udržiavajú svoje vlastné fóra a pozostávajú z ľahkej a jednoduchej dokumentácie k hlavným úlohám, ktoré baníci v bazéne robia..

Pros

Antpool je najväčší a obľúbený bitcoinový fond s elegantným rozhraním pre začiatočníkov nových baníkov. Môžete si vybrať medzi PPLNS a PPS, čo je bonus navyše. Keď sa ponoríte hlbšie do bazéna, je k dispozícii veľa skvelých možností. Výplaty sú celkom dobré. AntPool prichádza s veľkými bezpečnostnými opatreniami.

Zápory

Výplaty by sa mali znížiť, pretože ide o veľkú skupinu. AntPool transakčný poplatok nezverejňuje.

3. Snežný bazén

Slush Pool je prvý bitcoinový fond spustený v roku 2010 pod menom Bitcoin Pooled Mining Server. Prvý blockchain získal tento web v roku 2012 a odvtedy ho tento web vyťažil viac ako 15 000 blokov. Slush Pool prevádzkuje česká technologická spoločnosť Satoshi Labs. Prvá offline bitcoinová peňaženka a prvá mapa sveta zameraná na bitcoiny boli vytvorené spoločnosťou Satoshi Labs popri protokole o banskej vrstve, ktorý používajú ďalšie banské fondy. Slush Pool je jedinečný pre použitie metódy založenej na skóre, kde sa starým akciám na začiatku kola pripisuje menšia dôležitosť ako novinkám. Táto metóda zabráni riziku, že vás ostatní baníci podvedú, ak v priebehu kola zmenia bazény. Pre všetkých nových ťažiarov je k dispozícii ukážkový účet, ktorý je potrebné otestovať pred skutočným prihlásením. To je užitočné pre nových ťažiarov. Používatelia budú pravidelne informovaní o grafoch, informáciách a novinkách prostredníctvom poznámok k vydaniu alebo svojich účtov na sociálnych sieťach.

Poplatky a platby

Štandardný poplatok za transakciu vo výške 2% je pevne stanovený a je zdieľaný s ťažiarmi. Pre zostatok je stanovená hranica nad 0,0002 BTC a platby sa uskutočňujú pravidelne, hneď ako používateľ dosiahne túto hranicu. Metóda založená na skóre umožňuje spravodlivé rozdelenie odmien medzi baníkov.

Bezpečnosť

Slush pool ako dvojfaktorová autentifikácia, uzamknutie adresy peňaženky spolu s prihlasovacím tokenom iba na čítanie, ktorý poskytujú používatelia, ak niekto iný sleduje vašu ťažbu bitcoinov. Slush Pool beží na vysoko zabezpečených serveroch, ktoré chránia bitcoinové peňaženky používateľa.

Pros

Slush Pool je dobre zavedený najstarší banský bazén. Rozhranie je hladké s jedinečnou vlastnosťou metódy založenej na skóre, ktorá zabráni riziku podvedenia.

Zápory

Poplatok za transakciu je v porovnaní s inými webmi mierne vysoký. Aj keď je použitie metódy založenej na skóre výhodou, skóre používateľa sa po ukončení ťažby rýchlo zníži.

4. F2Bool

F2Pool je jedným z najväčších čínskych bitcoinových poolov, ktorý bol uvedený do prevádzky v roku 2013. Vo svete ťažby bitcoinov je známejší ako Discus Fish mining pool. Okrem bitcoinov sa tu ťaží aj litecoin, ethereum a Zcash. Úroveň obtiažnosti pri ťažbe je založená na hashovacej sile, pretože stránka používa protokol ťažby vrstiev a vardiff. Stránka má anglické rozhranie a je jednoduchá a ľahko zrozumiteľná.

Poplatky a platby

F2Pool pracuje na systéme odmien PPS a účtuje si poplatok 4%, čo je dosť vysoké. Výplaty sa uskutočňujú každý deň stanovením limitu pre výber, teda 0,001 BTC.

Bezpečnosť

Stránka funguje na protokole HTTPS a pozostáva z funkcie uzamknutia peňaženky Bitcoin. Po zaregistrovaní nemáte povolenie meniť svoju e-mailovú adresu, ale stránke chýba dvojfaktorové overenie.

Pros

F2Pool umožňuje ťažbu bitcoinov, litecoinov a Zcashov. Výplatná hranica je skutočne nízka a ponúka pravidelné výplaty.

Zápory

Uplatňovaný poplatok (4%) je v porovnaní s inými fondmi dosť prehnaný.

5. Pool BTCC

BTCC Pool je čínsky fond založený v roku 2014. Je to spoločnosť založená na bitcoinoch, ktorá tiež prevádzkuje bitcoinové burzy, peňaženky a tlačí fyzické bitcoiny a ďalšie. Stránka sa skladá z oficiálneho účtu s názvom WeChat, kde môžu baníci sledovať ich hash power, hash power pool a sieť poskytovanú s podrobnými štatistikami.

Poplatky a platby

Fond BTCC je veľmi transparentný, pretože je zdieľaný so svojimi baníkmi. Stránka tiež odmeňuje poplatok za transakciu v hodnote 1 – 2 BTC za každý blok bitcoinu do fondu. Výplaty sú pravidelné a uskutočňujú sa do požadovaných peňaženiek používateľa. Platby sú okamžité do peňaženiek BTCC a na zaplatenie ďalších peňaženiek je potrebných 30 minút. Stránka funguje na modeli PPS (s 2% poplatkom) a riadi sa protokolom o ťažbe vrstiev. Spoločnosť BTCC v poslednej dobe oznámila prechod na nový transparentný model ťažby kryptomien s názvom FPPS a taktiež oznámila, že začne ponúkať 1% poplatok za ťažbu pre ťažiarov bitcoinov. BTCC odmeňuje svojich baníkov 12,5 BTC, ktoré sú medzi sebou rovnako rozdelené.

Pros

BTCC je jedným z najväčších združení na ťažbu bitcoinov spolu s vlastnou burzou a peňaženkovými službami. Stránka pozostáva z transparentnej štruktúry poplatkov a na svojej stránke predstavila aj model FPPS. Odmena, ktorú ponúka tento web, je naozaj dobrá.

Zápory

Neaktívne účty používateľov, ktorí v nich majú nejaké zárobky, web pozastaví po 90 dňoch nečinnosti. Príjmy získa web.

6. Eligius

Eligius je jeden z najmenších bitcoinových poolov so sídlom v USA, ktorý bol spustený v roku 2011. Po registrácii sú používateľom poskytnuté veľmi dobré štatistiky a grafy, ktoré používateľom poskytnú predstavu o zárobkoch. Používateľom sa tiež umožní zobraziť štatistiky ostatných používateľov v rebríčku, ktorý obsahuje hashovaciu silu používateľov. Toto je skvelá funkcia pre všetkých baníkov. Stránka tiež ponúka zlúčenie bane Namecoin.

Poplatky a platby

Stránka funguje na modeli PPS (poplatok 0%). Pre zarábanie bitcoinov je stanovená hranica. Užívateľ musí vlastniť minimálne 0,04194304 BTC, aby sa kvalifikoval na získanie výplat. Po dosiahnutí limitu a po nájdení bloku dostane používateľ platbu. Aj keď ťažbu na niekoľko dní prestanete, vaše zárobky sa pridajú do fronty výplat. To umožňuje dokonca aj používateľom s malým množstvom hashovacej sily niečo získať v peňaženke.

Bezpečnosť

Akékoľvek zmeny, ktoré je potrebné vykonať, musia byť podpísané vašou adresou bitcoinovej peňaženky, ktorá je zároveň vašim používateľským menom. Štatistiky ich fondu majú svoj vlastný GitHub.

Pros

Na túto stránku sa môžete ľahko pripojiť, pretože registrácia sa nevyžaduje. Stránka funguje na nulovom percentuálnom poplatku a tiež poskytuje telefónne číslo ako systém podpory zákazníkov.

Zápory

Aby ste sa kvalifikovali na vyplácanie, musíte dosiahnuť minimálnu hodnotu. Rozhranie je dosť disjunktné.

7. BTC.com

BTC.com je jedným z najväčších združení na ťažbu bitcoinov vo vlastníctve spoločnosti Bitmain, tvorcu programu AntPool. Stránka pracuje na protokole o ťažbe vrstiev a VarDiff. Stránka bola spustená v roku 2015 a má vlastné peňaženky spolu s banským bazénom.

Poplatky a platby

Zdieľaním transakčného poplatku so svojimi baníkmi vyniká web BTC.com transparentne. Stránka funguje na modeli PPS s priemerným poplatkom 1,5%. Odosielanie platieb používateľom trvá 2 hodiny. Úplne to závisí od bitcoinovej siete. Avšak BTC.com sa snaží poslať zárobok v krátkom časovom období.

Bezpečnosť

Cloudflare je implementovaný týmto webom na ochranu pred útokom DDoS a zaisťuje, aby sa nestratili výhody a hash power.

Pros

BTC.com funguje po celom svete a udržuje transparentnosť s baníkmi. Stránka ponúka dobrý systém podpory a zabezpečenie.

Zápory

Odosielanie platieb môže niekedy vyžadovať určitý čas, pretože to závisí od siete bitcoinov.

8. BW bazén

BW Pool je čínsky fond na ťažbu bitcoinov s užívateľsky prívetivým rozhraním. Okrem bitcoinu stránka ponúka ťažbu litecoinu a ethereum. Stránka pracuje na protokole o ťažbe vrstiev a vardiffe.

Poplatky a platby

Stránka tiež ponúka transparentnosť zdieľaním transakčných poplatkov s baníkmi. Sleduje spôsoby platby PPLNS, PPS a SOLO s priemerným poplatkom 1%. Minimálna výplata je 0,001 BTC.

Pros

Stránka ponúka na ťažbu rôzne kryptomeny dlhú dobu s jednoduchým rozhraním odolným voči prepúšťaniu. Okrem ťažby ponúka mnoho ďalších digitálnych služieb a pracuje na cloudových výpočtoch.

Zápory

Stránka neponúka žiadnu zlúčenú ťažbu.

9. Bixin

Bixin je opäť jedným z najväčších združení na ťažbu bitcoinov so sídlom v Číne. Bixin tiež poskytuje svojim ľuďom peňaženku. Bixin prichádza s pravidelnými aktualizáciami so svojim jednoduchým rozhraním, ktoré používateľom uľahčuje jeho prezeranie.

Poplatky a platby

Bixin používa na rozdeľovanie odmien model PPS (4%). Výplaty sú rýchle a vyplácajú sa každý deň.

Bezpečnosť

Stránka je zabezpečená proti útokom DDoS.

Pros

Bixin prichádza s touto skvelou funkciou, kde používateľ môže vopred predvídať odmeny

Zápory

Používateľom z Číny sa dáva prednosť, aby používali túto stránku. Poplatok účtovaný webom je pomerne vysoký.

10. Bitfury

Bitfury je súkromný bazén nachádzajúci sa v Gruzínsku. Bitfury je producentom ťažobného hardvéru a čipov. Bitfury pracuje na tom, aby boli bitcoiny decentralizované. Ťaží okolo 11% všetkých blokov. Bitfury funguje s nulovým% poplatkom.

11. Fond ViaBTC

ViaBTC je novo spustený ťažobný fond bitcoinov, ktorý sa skladá z ťažobného fondu bitcoin, litecoin a bitcoincaš. ViaBTC sa riadi platobnými režimami PPS (poplatok 4%) a PPLNS (poplatok 2%). Minimálna výplata ponúkaná touto stránkou je 0,0001 BTC. Stránka pracuje na protokole o ťažbe vrstiev a vardiffe tým, že ponúka elegantný monitorovací systém a tiež poskytuje zlúčenie.

12. CkPool

KanoPool, známy tiež ako KanoPool, je jedným z najmenších bitcoinových ťažobných fondov spustených v roku 2014. Stránka sleduje platobný režim PPLNS (poplatok 0,9%) so zdieľanými poplatkami za transakcie. Neexistuje žiadna hranica a ponúka často malú sumu výplat. Nastavené zabezpečenie dvojfaktorovej autentifikácie dodáva webu ochrannú vrstvu. Web je potrebné často inovovať a jeho používateľské rozhranie je dosť nepríjemné.

Spodný riadok

Ako vidíte, existujú rôzne ťažobné bitcoinové bazény ponúkajúce rôzne služby spolu s rôznymi odmenami. Možno vám napadne možnosť sólo ťažby, pretože môžete rozdávať úplné odmeny bez toho, aby ste ich zdieľali, ale ak ste v tomto svete ťažby nováčikom, odporúča sa pripojiť sa k bazénu. Banské bazény majú tiež veľa výhod. Je načase, aby ste začali s ťažbou. Vytvorenie účtu je veľmi jednoduché, podobne ako pri registrácii na akúkoľvek platformu na výmenu bitcoinov. Hlavným kritériom pre začatie ťažby je to, že by ste mali mať ťažobný hardvér. Okrem tejto požiadavky sa ťažba zjednodušila pomocou rôznych banských združení.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector