1. CryptoPay 2. Xapo 3. WireX
bitcoinová debetná karta wirex
ZAČAŤ! ZAČAŤ! ZAČAŤ!

kreditná kartaBitcoiny, označované ako mena budúcnosti, v nedávnej minulosti skutočne dobyli svet útokom. Vďaka svojmu fenomenálnemu vzostupu k moci a nehoráznej miere rastu bola globálna populácia svojím spôsobom nútená posadiť sa a všímať si najnovšieho hráča v menovom biznise. Zdá sa, že ani dnes globálna dominancia bitcoinov zďaleka neskončila. Ich popularita stále rastie, pretože čoraz viac ľudí s nimi začína skutočne nakupovať a obchodovať. A tak ako pri každom novom podniku, aj tu sa určite stane pár škytaviek po ceste.

Aj bitcoiny sú určené na to, aby narazili na poriadny podiel svojich vlastných prekážok. Jednou z najpálčivejších vecí pre nich je momentálne nedostupnosť efektívnych a pohodlných platobných brán, pomocou ktorých je možné platiť za služby bitcoinmi. Aj keď počet predajcov, ktorí sú radi, že prijímajú bitcoiny ako formu platby, stále stúpa, existuje alarmujúco nízka ponuka kanálov, prostredníctvom ktorých môže zákazník skutočne uskutočniť platbu..

Debetné karty pre bitcoiny

Ale všetko sa to čoskoro zmení, pretože sú tu ľudia, ktorí pracujú vo dne aj v noci, aby sa ubezpečili, že bitcoiny využijete naplno. A niekoľko z týchto ľudí prišlo s geniálnym konceptom bitcoinových debetných kariet. Bitcoinové debetné karty sú presne také, aké znejú. Podobne ako debetné karty umožňujú držiteľovi platby a nákup produktov alebo služieb pre seba, s výnimkou skutočnosti, že platby sa budú uskutočňovať v bitcoinoch. Tieto karty sú navrhnuté tak, aby priamo vnikli do vašich bitcoinových peňaženiek a extrahovali z nich mince, ktoré sa ďalej prevedú a prevedú ako skutočná mena na finančný účet vášho dodávateľa hneď po uskutočnení nákupu. Proces je okamžitý a je ľahko pochopiteľný.

Čo treba brať do úvahy pri výbere bitcoinovej debetnej karty

Aké sú ďalšie výhody používania debetných kariet BTC? Pre začiatočníkov vám umožňujú ísť úplne bezhotovostne, za každý nákup, ktorý vykonáte, je možné zaplatiť vašou bitcoinovou debetnou kartou, bez ohľadu na to, či obchodník bitcoiny akceptuje alebo nie. Bitcoinové debetné karty sú akceptované takmer všade, to znamená, že každý obchod alebo predajca, ktorý prijíma platby debetnou kartou, s radosťou prijme aj platby bitcoinovou debetnou kartou..

Rovnako sa nemusíte obávať konverzií, pretože akonáhle na svojej debetnej karte dodáte bitcoiny, uloží ich ako skutočnú menu na vašom účte. Teraz, kedykoľvek potrebujete uskutočniť nákup, stačí prejsť prstom po karte na prístroji dodávateľa a príslušná suma prevedená na požadovanú menu sa okamžite pripíše na účet dodávateľa po odpísaní z vášho účtu..

V dôsledku toho medzinárodné transakcie prestávajú byť problémami. Kedykoľvek sa rozhodnete vycestovať do zahraničia, potrebujete so sebou iba svoju bitcoinovú debetnú kartu a zistíte, že platby v medzinárodných obchodoch a predajniach nikdy neboli jednoduchšie..

Ale rovnako ako existujú dve strany mince a každý yang jin, musí existovať aj niekoľko negatívnych stránok tejto schémy, ktorá potenciálne mení hru. A ak sa vás pokúsime poučiť o životaschopnosti a užitočnosti týchto kariet, automaticky sa stáva zodpovednosťou z našej strany informovať vás o nevýhodách, aj keď sú také malé..

Jednou z hlavných chýb, ktorá sa objavuje nad touto celou stratégiou, je centralizácia. Aby ste to prepracovali, na prístup k vašim bitcoinom prostredníctvom debetnej karty budete musieť najskôr vložiť mince na účet spoločnosti, ktorá vydala svoju debetnú kartu. Preto v zásade dávate svoje mince do rúk spoločnosti tretej strany, ktorá môže alebo nemusí mať zavedené adekvátne opatrenia na ochranu vašich bitcoinov v prípade narušenia bezpečnosti.

Z rovnakého dôvodu sa odporúča, aby ste svoju bitcoinovú debetnú kartu nenačítali množstvom peňazí, ale radšej vložili iba toľko mincí, koľko ste si úplne istí, že od nich budete neskôr požadovaní. Hneď ako sa nákup dokončí a služby karty už nebudú potrebné, v skutočnosti skontrolujte, či zostatok na karte dosiahne zanedbateľnú čiastku. Takto vaše mince zostanú v bezpečnom stave v trezoroch a aj keď sa bezpečnostný problém podarí vyriešiť, stratíte iba malú časť svojich mincí..

Navyše za takúto pohodlnú službu nemôžete očakávať, že spoločnosti debetných kariet vám nebudú účtovať žiadne ďalšie poplatky v mene poplatku za používanie alebo použitie. Ak sa chcete zaregistrovať na získanie tejto služby, budete určite musieť minúť pár dolárov. Ak chcete naďalej používať to isté, musíte platiť mesačné nájomné..

Aj keď sa mesačnému prenájmu dá vyhnúť, ak sa rozhodnete preštudovať si rôzne spoločnosti, ktoré vydávajú debetné karty pre bitcoiny, nie všetky z nich takéto poplatky vyberajú. A čo je pozitívne, keďže existuje viac spoločností vydávajúcich bitcoinové debetné karty, môžete skutočne porovnať poplatky a platby rôznych spoločností a potom dospieť k najlepšiemu výberu z hľadiska ekonomickej hodnoty a dostupnosti..

Teraz, keď sme sa podrobne oboznámili so vstupmi a výstupmi bitcoinových debetných kariet a s tým, ako majú uľahčiť náš život, má zmysel skutočne sa pozrieť na niektorých významných hráčov v tomto odbore, to znamená trochu prehliadka rôznych spoločností, ktoré v súčasnosti vydávajú takéto karty. Každý z nich prejdeme a pokúsime sa posúdiť životaschopnosť služieb, ktoré ponúkajú, spolu s analýzou výhod a nevýhod každého z nich, aby ste sa sami mohli rozhodnúť, ktorá z častí je najlepšia Bitcoinová debetná karta.

Top 5 najlepších bitcoinových debetných kariet do roku 2021

1. Kryptopay


debetná karta cryptopayĎalším významným hráčom v tomto odbore je spoločnosť Crytopay so súborom jedinečných funkcií, vďaka ktorým stojí mimo svojej konkurencie a priťahuje množstvo zákazníkov. Táto spoločnosť ponúka virtuálne aj fyzické debetné karty, to znamená, že aj keď chcete s bitcoinmi obchodovať online, prostredníctvom virtuálnej debetnej karty vám to Crytopay umožní..

Jedna vec, ktorá pre Cryptopay skutočne funguje, je tá, že vydávajú debetné karty komukoľvek na svete bez ohľadu na národnosť alebo región. Ako už bolo uvedené skôr, možnosť virtuálnej debetnej karty je obrovskou záchranou života pre všetkých nadšencov nakupovania online, pretože platby elektronickým obchodom sú také jednoduché ako rozdávanie hotovosti z vašich peňaženiek. Fyzická karta je na druhej strane vybavená bezpečnostnou funkciou „čip a špendlík“, vďaka čomu je jej použitie bezpečnejšie ako Bitpay..

Ďalším bonusom, ktorý získate pri výbere aplikácie Crytopay, je, že nemusíte uvádzať úplné ID. Dôkladné overenie sa uskutoční iba v prípade, že sa rozhodnete zaregistrovať kartu s rozšírenými limitmi určenými pre transakcie vysokej hodnoty..

Karta v tomto prípade stojí 15 dolárov a dodáva sa s dopravou zdarma po celom svete. Transakcie v bankomate vás stoja 2,5 USD a náklady na prevod meny, rovnako ako v prípade Bitpay, 3 doláre. Aj keď nič na tomto svete nie je dokonalé a podobné je to v prípade Crytopay, pretože má niekoľko vlastných anomálií. Vďaka tejto karte vám vzniknú ďalšie náklady na údržbu vo výške 1 $ mesačne a za každé jej načítanie budete musieť zaplatiť ďalší 1% poplatok. Takéto náklady na údržbu podstatne zvýšia čistú cenu služby, ale ak sa s nimi nebudete veľmi trápiť, môže byť pre vás Cryptopay celkom vhodnou voľbou. Horná hranica, čo sa týka načítania peňazí na kartu, je tiež 2 500 dolárov.

ZAČÍNAME CRYPTOPAY

2. Xapo

debetná karta xapoSpoločnosť Xapo sa najlepšie vyznačuje dobrým menom, ktoré si za tie roky spoločnosť vybudovala. Reputácia a uznanie, ktoré sa spoločnosti podarilo získať, je samo o sebe svedectvom o užitočnosti služieb, ktoré poskytujú. Xapo bola v skutočnosti jednou z prvých spoločností, ktorá sa v skutočnosti začala venovať bitcoinovým debetným kartám, čo znamená, že majú dobré skúsenosti v tejto oblasti a sú si dobre vedomí spôsobu, akým musia byť tieto karty navrhnuté alebo implementované.

Ponúka kartu, ktorá je dosť podobná tej, ktorú ponúka Bitpay, väčšinou v tom zmysle, že ani ona neponúka overenie „čipom a pinom“. Ak je pre vás bezpečnosť jedným z najnaliehavejších problémov alebo sa tešíte, že svoju kartu naložíte do veľkého množstva peňazí, môže sa vám hodiť hľadať ďalšie možnosti..

S nákladmi na vydanie 20 USD a poplatkom 12 USD ročne, je tento určite medzi drahšími dostupnými na trhu. Ročný poplatok však nadobúda účinnosť až po prvom roku používania. Webové stránky spoločnosti Xapo tvrdia, že kartu dodávajú takmer kdekoľvek na svete. Mierne nepríjemnou skutočnosťou je, že si účtujú ďalší poplatok v prípade, že chce používateľ zmeniť PIN debetnej karty. Horná hranica pre ukladanie peňazí, rovnako ako v prípade Cryptopay, je 2 500 dolárov a jedinou nevýhodou ich schémy je absencia overovania „čipom a pinom“ a mierne nadbytočná schéma poplatkov..

ZAČÍNAME S XAPO

3. Wirex

bitcoinová debetná karta wirexSpoločnosť Wirex existuje už niekoľko rokov a je globálne uznávaná ako spoločnosť poskytujúca finančné služby. Poskytuje kryptomenové peňaženky a nedávno dokonca začal vydávať debetné karty VISA za rovnaké peniaze. V skutočnosti mala skôr názov E-coin, ktorý bol neskôr v roku 2016 zmenený na Wirex.

Jedna vec, ktorá skutočne podporuje kampaň tejto spoločnosti na karty, je ich vlastná reputácia a hodnota značky. Pretože sú dobre etablovaní, už majú špecializovanú légiu zákazníkov, ktorí sú pripravení zaručiť užitočnosť ich služieb. Aplikácia Wirex dokonca poskytuje podporu pre aplikáciu, ktorú je možné nainštalovať a spustiť na mobilných aj stolových zariadeniach. Po spustení môže byť táto aplikácia použitá na vykonávanie určitých funkcií, ako je načítanie debetnej karty, čo z nej robí jednu z najpohodlnejších a najpríjemnejších služieb v okolí..

Debetná karta, ktorú používajú, je vopred zabalená s autentifikáciou „čipom a pinom“, čo znamená, že s bezpečnosťou Wirex nebude veľký problém. Štruktúra poplatkov je porovnateľná so všetkými ostatnými vyššie spomenutými službami sprostredkovania kariet, to znamená poplatok za konverziu 3% pre prípad, že sa rozhodnete kartu používať na medzinárodnom trhu, poplatok za bankomat vo výške 2,5 USD za každú transakciu uskutočnenú v bankomate a nakoniec poplatok vo výške 17 USD. za to, že ste si skutočne dostali kartu.

Podobne ako Xapo, aj Wirex ponúka virtuálnu debetnú kartu pre prípad, že by ste nemali záujem o manipuláciu alebo príjem fyzického plastového modelu karty. Okrem ďalších vyššie uvedených nákladov spoločnosť Wirex účtuje svojim zákazníkom aj poplatok za údržbu alebo servis, ktorý má mesačnú povahu. Podobne ako v prípade Cryptopay, spoločnosť Wirex vás núti platiť ďalší 1 dolár mesačne v mene údržby. Všetky tieto náklady spolu spôsobujú, že sú služby tejto spoločnosti o niečo ťažšie znášateľné a vhodnejšie pre tých zákazníkov, ktorí sú v poriadku s utrácaním dobrých peňazí za svoju kartu..

ZAČÍNAME S WIREXOM

4. Bitpay

debetná karta bitpayBitpay je skutočne dobre známou a všeobecne uznávanou spoločnosťou pre bitcoinové transakcie a karty, ktoré vydávajú svojim zákazníkom, majú jedinečnú vlastnosť byť globálne prijateľnou. Bez ohľadu na to, kde sa na svete nachádzate, pomocou platobnej karty Bitpay môžete uskutočňovať platby a nákupné služby.

Na druhej strane, tieto karty môžu byť v súčasnosti vydané iba pre občanov USA. Určite však prebiehajú plány na rozšírenie podnikania na občanov iných národov. Okrem toho sa zdá, že pre Bitpay predstavuje zabezpečenie trochu problém, pretože ich karty nemajú autentifikáciu „čipom a pinom“, čo je funkcia, ktorá väčšine bankových účtov pridáva dvojitú vrstvu zabezpečenia. Ponúkajú vám všeobecnú predplatenú kartu Visa, ktorú môžete načítať zo svojho účtu Bitpay, a máte všetko pripravené. K dispozícii na každom z 50 teritórií USA je to, čo potrebujete, aby ste si zaobstarali svoju vlastnú kartu, je vládny preukaz, adresa bydliska a platné číslo sociálneho zabezpečenia..

Pokiaľ ide o vzniknuté náklady, stačí zaplatiť registračný poplatok vo výške 9,95 USD a karta by sa k vám rýchlo dostala maximálne do týždňa. Toto doručenie je bezplatné a všetky ďalšie vzniknuté náklady sú zahrnuté v samotnom registračnom poplatku.

Ďalšou dôležitou informáciou, ktorú by ste si mali uvedomiť, je to, že spoločnosť Bitpay vám účtuje poplatok 3% v prípade, že plánujete kartu používať mimo USA, a to v mene nákladov na prevod meny. Transakcie bankomatov sa pohybujú medzi 2 až 3 dolármi, čo znamená, že pri výbere z bankomatu v USA budete musieť zaplatiť ďalšie 2 doláre a za transakcie v bankomate mimo krajiny 3 doláre. Akékoľvek ďalšie transakčné poplatky sú však úplne odstránené.

ZAČÍNAME S BITPAY

5. Posun

posun bitcoinovej debetnej kartyShift tvrdí, že je vôbec prvou spoločnosťou v oblasti debetných kariet so sídlom v Spojených štátoch, a karty, ktoré vydávajú, sú úzko spojené s vašimi účtami Coinbase. Pre tých, ktorí si to neuvedomujú, je Coinbase vlastne služba výmeny mien zameraná najmä na digitálne meny a kryptomeny a momentálne sa nachádza mimo San Francisca. Poskytujú zákazníkom virtuálnu, ale bezpečnú platformu na nákup, predaj, prevod alebo obchodovanie v digitálnych menách. Po pripojení k takémuto účtu umožňuje spoločnosť Shift veľmi ľahkú a pohodlnú transakciu v bitcoinoch a platby za služby a produkty debetnou kartou..

Pokiaľ však ide o službu debetných kariet, ktorá tvrdí, že má výhradne sídlo v USA a je hrdá na svoje národné záležitosti, spoločnosť Shift v skutočnosti funguje iba v 45 z päťdesiatich štátov USA. Rozšírenia sa určite chystajú a možno sa niekedy môže stať, že sa Shift niekedy rozšíri aj do ďalších krajín, ale v súčasnosti slúži iba štyridsaťpäť regiónom USA. Problémy môžete naraziť aj pri pokuse o uskutočnenie nákupu na medzinárodnej úrovni pomocou debetnej karty Shift, a to nie preto, že sú kapacity Shift obmedzené, ale preto, že Coinbase, ktorý pracuje v tandeme so Shift, nie je k dispozícii v mnohých krajinách..

Aj keď s touto kartou môže byť dosah a dostupnosť len pár problémov, náklady určite nie. Shift je jednou z najekonomickejších kariet a účtované poplatky sú oveľa nižšie v porovnaní s cenami iných spoločností poskytujúcich podobné služby. Debetná karta Shift Bitcoin vás stojí iba 10 dolárov za doručenie a výrobu, zatiaľ čo neexistujú absolútne žiadne nadbytočné ročné alebo mesačné poplatky. Nie všetky náklady sú však eliminované. Táto karta vám účtuje ďalšie 3 doláre za transakcie vykonané na medzinárodnej úrovni v mene nákladov na prevod meny a poplatok 2,5 dolára, kedykoľvek sa rozhodnete uskutočniť transakciu v bankomate. Ale aj keď sa rozhodnete vziať do úvahy všetky tieto náklady, spoločnosť Shift stále ľahko prevyšuje všetkých hlavných poskytovateľov bitcoinových debetných kariet z hľadiska cenovej dostupnosti a ekonomickej životaschopnosti.

ZAČNITE S PLATBAMI NA POSUN

Záver

Ak hľadáte debetnú kartu na nákupy v bitcoinoch, máte šťastie, pretože v súčasnosti je k dispozícii až sedem rôznych spoločností, vrátane tých, ktoré sú uvedené vyššie. V tomto prehľade debetných kariet s bitcoinmi sme prešli piatimi z týchto siedmich popredných spoločností, ktoré sa zaoberajú takýmito kartami, a pokúsili sme sa vás čo najlepšie poučiť o výhodách alebo nevýhodách, s ktorými sa môžete stretnúť pri každej z nich..

Aj keď sú stále v počiatočnej fáze, idú podľa všetkých trhových trendov a súdiac podľa druhu odpovedí, ktoré dostávajú, nebolo by zlé povedať, že čoskoro sa bitcoiny objavia ako najobľúbenejšie a najrozšírenejšie používanú menu po celom svete. A ak sa tak stane, človek musí byť pripravený. Jednoduchá voľba dobrej výmennej služby a učenie sa o transakciách s bitcoinmi v žiadnom prípade nestačí na to, aby ste dosiahli stupeň úplnej kompatibility a pohodlia s kryptomenou. Aby ste to dosiahli, musíte tiež investovať do debetnej karty. Vyberajte však s rozvahou, pretože možnosti sú rozmanité a vaše požiadavky celkom konkrétne.

Berte do úvahy všetko, čo chcete pomocou svojej karty dosiahnuť, a myslite iba na tie spoločnosti, ktoré sa týmto potrebám skutočne venujú. Musíte si uvedomiť, že karta, ktorú ste si vybrali, je lokalizovaná pre váš región a dá sa s ňou voľne manipulovať bez akýchkoľvek obmedzení, najmä pre občanov mimo USA. Ďalšou vecou, ​​na ktorú si musíte dať pozor, je súhrn nákladov spojených s každou kartou. Uistite sa, že ste si našli čas, aby ste pochopili, aké poplatky sa od vás vyberajú a či sú alebo nie sú skutočne nevyhnutné. Dávajte pozor na prípadné skryté poplatky a porovnávajte rôzne spoločnosti s cenami, ktoré ponúkajú. Až potom budete môcť urobiť informované rozhodnutie o najdostupnejšej, ale efektívnej debetnej karte..

Možno by ste sa tiež mali pozrieť na dve zvyšné spoločnosti vydávajúce debetné karty a zistiť, či vám ich služby vyhovujú viac ako služby ponúkané vyššie uvedenými piatimi. Spoločnosti, menovite ANXPRO a CoinsBank, sú si veľmi podobné spoločnostiam, ktoré sme načrtli v tomto článku, a napriek tomu majú niektoré charakteristické črty, ktoré nikde inde nenájdete..

Záverom možno povedať, že výber debetnej karty pre vašu kryptomenu alebo bitcoiny nie je až taký komplikovaný. Bez ohľadu na to, aký čas a energiu to bude vyžadovať, nebude sa naozaj zdať príliš významný, keď ich porovnáte s ľahkosťou, ktorú vám tieto debetné karty prinesú do života. Takže do toho, zvážte svoje možnosti a vyberte si jednu, pretože na druhej strane vás čaká oveľa jednoduchší život.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector