Najlepšie bitcoinové peňaženky pre Android 2021 – Sprievodca

AndroidPretože trh s kryptomenami prekvitá, je potrebné vedieť, ako kryptomeny správne uložiť. V tomto článku si ukážeme, ako môžete ukladať bitcoiny pomocou systému Android, a ukážeme si, ktoré najlepšie bitcoinové peňaženky pre Android sú.

Sme veľmi dobre informovaní o tom, aké mätúce môže byť výber najlepšej bitcoinovej peňaženky pre Android. Preto sme vykonali rozsiahly výskum rôznych peňaženiek pre Android, ktorý vám pomôže pri výbere tej správnej peňaženky..

Pochopenie bitcoinovej peňaženky

Bitcoinová peňaženka je malý softvér, ktorý ukladá digitálne meny zarobené na účte vyhradeného používateľa. Bez takejto peňaženky nie je možné prijímať bitcoiny, takže je potrebné vytvoriť, kúpiť alebo stiahnuť bitcoinovú peňaženku.

Proces je podobný e-mailovému účtu. Ak chcete dostávať bitcoiny, musíte mať svoju osobnú adresu, ako je e-mailová adresa, na ktorej ju môže vidieť každý používateľ a posielať na ňu bitcoiny, t. J. Adresa bitcoinu.

Pre bitcoiny existuje e-mailový program, ktorý sa označuje ako bitcoinový klient, kde by sa používateľ musel prihlásiť pomocou adresy bitcoinu a súkromného kľúča, ktorý funguje ako heslo e-mailovej adresy. Je úplne nevyhnutné, aby si užívateľ uchoval svoju bitcoinovú adresu a súkromný kľúč v bezpečí, aby sa predišlo takýmto podvodným problémom, rovnako ako by ste si zabezpečili svoj vlastný e-mailový účet. Existujú určité spôsoby, ako tieto informácie uložiť:

 • Zapisovanie na papier (stále sa neodporúča)
 • Uloženie do šifrovaného súboru
 • Uloženie na webové stránky, ktoré by zašifrovali a uložili informácie / súkromné ​​a verejné kľúče pre požadovaných používateľov.

Kamkoľvek sa tieto dve informácie uložia, bude známa ako bitcoinová peňaženka. Ak je používateľ schopný zapamätať si bitcoinovú adresu a súkromný kľúč, mysľou je bitcoinová peňaženka. Doslova povedané.

Existujú online programy určené na spoločné ukladanie bitcoinovej adresy a súkromného kľúča.

Čo treba hľadať pri výbere peňaženky

Peňaženka, v ktorej je používateľ schopný ovládať svoje vlastné súkromné ​​kľúče

Sieť bitcoinov akceptuje každú overenú transakciu, ktorá podporuje platný podpis. Každá osoba, ktorá má súkromný kľúč, môže súčasne umožniť uskutočnenie platnej transakcie. Kombinácia týchto dvoch skutočností znamená, že iný používateľ tretej strany; kto získa súkromný kľúč konkrétneho používateľa, môže mu ukradnúť akékoľvek informácie. Digitálnym zlodejom, ktorí rozširujú svoje súkromné ​​kľúče, sa otvára veľa možností. Dve z najpopulárnejších ciest, ktoré sa používajú, sú pamäťové médiá a komunikačné kanály. Z tohto dôvodu musí byť pri odosielaní alebo ukladaní súkromných kľúčov do činnosti zabezpečená maximálna opatrnosť.

„Súbor peňaženky“ obsahuje súkromné ​​kľúče, v ktorých je uložený softvérovými peňaženkami na hlavnom pevnom disku. Tieto typy súborov sú často uložené v obvyklom a známom archíve, čo z nich robí perfektný cieľ pre malware súvisiaci s bitcoinmi. Na riešenie tejto hrozby poskytujú softvérové ​​peňaženky vhodnú možnosť na šifrovanie súboru peňaženky. Útočník, ktorý získa prístup k súboru peňaženky, ho preto bude musieť dešifrovať. V závislosti na úrovni obtiažnosti sily použitých hesiel alebo použitých technikách šifrovania bude hackerom pripadať časovo náročné a ťažké prelomiť kódy. Súbory peňaženky je možné šifrovať na mnohých softvérových peňaženkách jednoduchým pridaním silného hesla, ktoré má zložitú štruktúru.

Poskytovanie zálohy kľúčov a rôznych kódov PIN

“Ak odhalíš svoje kľúče, stratíš svoje bitcoiny.” Porovnanie konceptu poštovej schránky, odkiaľ ľudia dostanú poštu; má rozlišovacie a konečné číslo (adresu). Ak sa mala určitá pošta doručiť do konkrétneho domu, je nevyhnutné, aby buď uviedol dostatočné a jasné podrobnosti týkajúce sa adresy bydliska alebo bytu, a to pomocou kódu PIN a ďalších súvisiacich informácií. A keďže by daná osoba chcela získať poštu, je nevyhnutné mať a používať súkromný kľúč, ku ktorému nemá nikto prístup okrem samotného vlastníka kľúča. Je rozumné, aby ste sa o kľúč vždy starali a neničili tak obsah schránky.

Podobne ako v tomto prípade, keďže osoba je schopná zobraziť verejnú adresu domu, každý používateľ, ktorý obchoduje na bitcoinovej burze, bude môcť zobraziť verejnú adresu na účely odosielania a predaja bitcoinov. Na odblokovanie bitcoinov by navyše určený užívateľ musel použiť súkromný kľúč, za ktorý musí byť prevzatá plná zodpovednosť, podobne ako kľúče od poštovej schránky. Vzdelanie v tejto problematike je dôležité, aby sa zabránilo podvodným problémom.

Zákaznícka podpora


Zákaznícka podpora pri rýchlom odpovedaní na otázky umožní používateľom cítiť sa oboznámení a spokojní so službami poskytovanými pri používaní peňaženiek, keď sa ľudia zaoberajú ich investíciami. Bez nedostatku odborných znalostí bude mať platforma zlú reputáciu a názov značky tak môže poškodiť aj identitu značky. Je nevyhnutné poskytnúť inteligentný a rýchlo reagujúci personál, v rámci ktorého bude reagovať logicky a rýchlo, aby oslovil existujúcich používateľov a prilákal nových používateľov..

Užívateľsky príjemný zážitok a ľahké odoslanie bitcoinu

Mať vhodné prostredie UI / UX poskytne používateľom príťažlivý pohľad, a preto ich opäť priláka k návratu a použitiu služieb. Používanie ľahkého toku vyhľadávania na webe / v aplikácii priťahuje používateľa. Používanie zjednodušujúcich techník a farebných schém svetla jedným dotykom umožňuje používateľom ľahko používať ich peňaženky a tiež na iné účely bez akýchkoľvek prekážok..

Podľa viacerých / rôznych operačných systémov:

Používané peňaženky musia mať kompatibilné operačné systémy, aby mohli spracovávať a spravovať každodenné transakcie. Bez efektívneho a efektívneho operačného systému by používatelia ťažko obchodovali, pretože by sa mohlo stať, že niekedy dôjde k „oneskoreniu“ alebo k určitej poruche..

S vedomím skutočnosti, že existuje veľa spôsobov nákupu bitcoinov, existuje tiež veľa spôsobov ich ukladania.

Vzhľadom na túto tému sa pozrime na rôzne typy peňaženiek dostupných pre Android:

Softvérové ​​peňaženky: Jedná sa o programy / aplikácie peňaženky, ktoré sa sťahujú do počítača, tabletu alebo telefónu. Pre tých, ktorí sa denne zaoberajú obchodovaním s bitcoinmi, nakupujú tovar v určitých obchodoch alebo obchodujú peer-to-peer, je softvérová peňaženka určite možnosťou. Je to aplikácia v ktorých sú funkcie na ukladanie súkromných kľúčov a umožňujú vám prístup k plateniu / obchodovaniu online priamo zo zariadenia.

Okrem toho existujú inovatívne aplikácie, ktoré používateľom umožňujú používať telefóny na komunikáciu v teréne, čo znamená, že môžu svoj telefón umiestniť v blízkosti telefónu čítačky bez poskytovania akýchkoľvek dôverných údajov. Využíva výhody stabilného a neustáleho sklonu Blockchain Ledger, ku ktorému potrebuje prístup ktorýkoľvek klient BTC, je nevyhnutnou potrebou na získanie gigabajtov dátového úložiska. Preto tieto peňaženky využívajú technológiu SPV – zjednodušenú technológiu overovania platieb. Táto inteligentná technológia sa zaoberá iba malými podsekciami Blockchainu, kde sa pri získavaní presných informácií spolieha na dôveryhodné uzly v sieti..

Akokoľvek výhodné sa to môže javiť ako jednoduché riešenie pripravené na použitie, sú tieto peňaženky náchylné na hackerské a kybernetické útoky. Okrem toho je veľmi pravdepodobné, že šanca na stratu autority peňaženky bude, ak tretia strana umožní prístup k mobilnému zariadeniu používateľa. Online trh ponúka rôzne aplikácie bežiace na Androide aj iOS, bolo však známe, že Apple tieto peňaženky vo svojom obchode s aplikáciami zakázal počas februára 2014, ale rozhodnutie bolo neskôr zrušené a po niekoľkých mesiacoch prinieslo aplikácie späť. Takéto aplikácie sú Mycelium, Breadwallet, Airbitz, Greenbits, bitcoinová peňaženka, Jaxx a Copay.

Top 6 najlepších Android bitcoinových peňaženiek 2021

1. Mycélium

mycéliumNajobľúbenejšie z ostatných aplikácií pre Android, kde je jednoduché použitie, prijímanie a vykonávanie platieb. Okrem toho poskytuje užívateľsky príjemnú metódu poskytovania pokynov na nastavenie a zálohovanie. Počas roku 2014 získal Blockchain.info významné ocenenie „Najlepšia mobilná aplikácia“, ktoré profitovalo z zabezpečenia na úrovni banky; peňaženka podporuje a poskytuje schopnosť odosielať a prijímať bitcoiny.

Rôzne typy účtov:

HD: Hierarchické deterministické peňaženky sú tie peňaženky, ktoré používajú „hlavné semeno“ na generovanie všetkých budúcich bitcoinových adries v postupnom poradí a je nevyhnutné ich okamžite zálohovať..

BIT ID: Tieto otvorené postupy a protokoly umožňujú bezpečnú autentifikáciu s overením. Udržiavanie obvyklého procesu hesla je neúčinné kvôli jeho náchylnému stavu, v ktorom je ľahké preniknúť do účtov.

Účty s jednou adresou: Veľmi tradičný spôsob účtu, ktorý umožňuje zabezpečiť a rezervovať / uložiť veľké množstvo mincí, v ktorých sa zo zariadenia odstraňuje súkromný kľúč a v prípade potreby sa neskôr importuje späť..

Pozrieť iba účty: Jedná sa o účty, kde sú adresy uložené v peňaženke bez rovnakého jedinečného súkromného kľúča, čo umožňuje peňaženke monitorovať a ovládať výstupy, ale nie vyplácať ich.

Hardvér: Tieto účty sú vytvárané na účely offline hardvérových zariadení.

Pros

 • Hierarchické deterministické: Ako už bolo spomenuté, peňaženky, ktoré obsahujú „hlavné semeno“ a sú vytvorené na produkciu nekonečných nových bitcoinových adries v postupnom a hierarchickom poradí.
 • Open Source: kde majú používatelia prístup na webovú stránku a používajú Mycelium ako platformu s otvoreným prístupom.

Zápory

 • Nie multi-podpis: neponúka používateľom iniciovať skupiny a mať viac podpisov, preto bez diskusie dôjde k uvoľneniu finančných prostriedkov. Funkcia viacerých podpisov umožňuje určitú formu dôvery a bezpečnosti aj medzi členmi.
 • Dvojfaktorová autentifikácia: používateľom nie je pomocou tejto funkcie poskytnuté zabezpečenie voči fondom. Okrem toho zvyšuje celkovú bezpečnosť peňaženky, pretože poskytuje jedinečné kódy, ku ktorým má prístup iba používateľ, keď sú vygenerované.

Mycelium Wallet je pre zdatnejších používateľov bitcoinov – poskytuje v porovnaní s inými peňaženkami rôzne funkcie kontroly mincí.

Peňaženku podporuje množstvo inovatívnych projektov a vývojový tím, ktorý neustále zdokonaľuje a vytvára dômyselné diela.

Vývojový tím vytvoril predplatenú kartu studenej peňaženky, zatiaľ čo Android Mobile je stredová platforma, ktorá môže predstavovať studené úložisko.

Ďalšie služby mycélia:

 • Mycélium: Vďaka vybaveniu Mycelium máte tieto možnosti: Začnite bezplatne získavať platby bitcoinom pomocou sofistikovaného rozhrania API. Gear navyše neuchovávajú peniaze, ale v skutočnosti idú do peňaženiek používateľov.
 • Vďaka funkcii spoločného úschovy by to umožnilo zaistiť bezpečnosť voči obchodom používateľov a voči akýmkoľvek iným používateľom na svete, bez ohľadu na autoritu.
 • Automatizujte mzdový proces a trávte odosielanie platieb najviac 30 sekúnd mesačne, bez ohľadu na veľkosť organizácie.
 • Mycelium Swish: používatelia môžu robotizovať / automatizovať obchodné procesy (objednávanie a nákup) v rôznych reštauráciách a baroch. Mycelium Swish poskytuje pomoc pri úspore peňazí na rôznych príjmových nákladoch, ako je napríklad personálne zabezpečenie, a tiež prináša spokojnosť zákazníkovi.
 • Mycélium karta: Karta Mycélium je v podstate kontajner na mince, ale v skutočnosti to nie je prístupový preukaz alebo kľúč k účtu. Karta má kombináciu používateľského rozhrania aj terminálu POS. Okrem toho je vybavený displejom a klávesnicou. Autá sú prevádzkované na batériu a umožňujú úplnú automatickú prevádzku. Karta Mycelium je pripojená k počítaču pomocou čítačky Mycelium, ktorá umožňuje nabíjanie batérie a prístup k rôznym záznamom o transakciách pomocou veľkého rozhrania. Používateľ by bol schopný dokončiť okolo stovky platobných príkazov / transakcií v jednom cykle účtovania.
 • Entropia mycélia: USB zariadenie malých rozmerov, ktoré využíva hardvérovú entropiu, ktorá vytvára tlačiteľné bitcoinové papierové peňaženky. Papierové peňaženky je možné generovať v dvoch samostatných krokoch:
 • Pomocou tlačiarne vložte Mycelium Entropy, ktorá umožní užívateľovi tlačiť rôzne obrázky pomocou flash disku.
 • Vyberte možnosť tlače na tlačiarni.

ZAČNITE S MYCELIOM

2. Breadwallet

logo aplikácie chlebaK dispozícii pre Android aj Apple; najmä táto peňaženka je jednou z najjednoduchších peňaženiek, ktoré sa dajú použiť pri obchodovaní. Vďaka plynulému chodu a vrodenému dizajnu umožňuje proces rýchly a priamy, pokiaľ ide o prihlásenie, vytváranie účtov a vykonávanie transakcií s bitcoinmi. Okrem toho bola aplikácia špeciálne navrhnutá aj na zabezpečenie ochrany osobných údajov a súkromia. Breadwallet využíva kombináciu pohodlia a bezpečnosti, takže je vhodný pre používateľov, ktorí práve začali cestu bitcoinom, aj pre technických používateľov. V súlade s tým tiež poskytuje užívateľovi kontrolu nad súkromnými kľúčmi, pomoc s prístupovým kódom a užívateľsky prívetivé rozhranie.

Poplatky:

Chlieb je k dispozícii zadarmo. Keď sa však používatelia rozhodnú uskutočniť bitcoinové transakcie, budú musieť bitcoínovej sieti zaplatiť určitú sumu poplatkov. Aplikácia prešla nedávnymi aktualizáciami, ktoré zahŕňajú schopnosť regulovať určitú výšku transakčných poplatkov na základe nadradenosti a poskytujú používateľom možnosť kúpiť si viac, aby mohli prebiehať rýchlejšie transakcie..

Keď si používateľ kúpi bitcoin prostredníctvom aplikácie pre chleba, môže mu vzniknúť určitá suma poplatkov, ktoré mu buď účtuje banka, alebo služba tretej strany, ktorá sa na účet používa v určenej peňaženke.

Klady:

 • Jednoduché použitie
 • Zadarmo
 • Žiadna základná požiadavka na podpísanie alebo registráciu
 • Peňaženka sa pripája priamo k bitcoinovej sieti
 • Poskytuje prihlásenie pomocou dotykového ID
 • Zákaznícka podpora, ktorá je zabudovaná
 • Nie sú prijímané žiadne informácie týkajúce sa používateľov
 • Vkusnosť nakupovať bitcoiny priamo cez aplikáciu na chleba
 • Ochrana súkromia a bezpečnosť sú pokročilé, pretože bitcoinová adresa sa generuje automaticky

Zápory:

 • Žiadny podpera pre altcoiny
 • Niektoré použité funkcie vyžadujú oprávnenie služieb tretích strán.
 • Nepodporuje viac podpisov
 • Nepodporuje dvojfaktorovú autorizáciu
 • Kvôli zmrazeniu aplikácie bolo vypočutých veľa sťažností.
 • Časovo náročná synchronizácia s bitcoinovou sieťou pri štarte

Pripravované správy pre Bread:

 • Aktualizácia pre Android: Po nadviazaní na nedávnu aktualizáciu ich aplikácie pre iOS bolo naplánované rozšírenie Bread v blízkej budúcnosti na šírenie novej verzie novej verzie pre Android. Od používateľov systému Android sa očakáva, že sa budú pozerať na niekoľko vzrušujúcich nových funkcií, ktoré zahŕňajú schopnosť vylepšiť transakčné poplatky na základe určitej dôležitosti / priority, prednostné nastavenia pri prezeraní displeja na váhe, so schopnosťou zahrnúť do každej poznámky „poznámky“ transakcia.
 • Podpora ďalších kryptomien: Keďže Breadwallet momentálne podporuje iba bitcoiny, samotná spoločnosť vyhlásila, že v budúcnosti bude poskytovať podporu ďalším kryptomenám..
 • Ďalšie finančné služby: Spoločnosť Bread uviedla, že plánuje a snaží sa ďalej rozširovať a ponúkať svojim používateľom ďalšie služby, ktoré sú nad rámec bežných alebo tradičných funkcií peňaženky získavania a odosielania bitcoinov..

ZAČÍNAME S CHLIEBOM

3. Airbitz

logo airbitzK dispozícii pre Android aj Apple; poskytuje používateľom pohodlné používanie bitcoinu. Okrem toho poskytuje zaujímavú funkciu na automatické zálohovanie. Peňaženka, ktorá umožňuje používateľom nakupovať, vyberať a bezpečne ukladať bitcoiny prostredníctvom mobilného telefónu. Okrem HD a dvojfaktorových autentifikačných funkcií Airbitz ďalej zaisťuje ochranu finančných prostriedkov používateľov a rôznych dátových transakcií od používateľov tretích strán..

To znamená, že žiadny používateľ nemá prístup k údajom v peňaženke Airbitz. Používateľská skúsenosť bola jedným z hlavných cieľov. Čo sa týka skenovania QR kódov, peňaženka poskytuje Bluetooth Low Energy (BLE) na prevod finančných prostriedkov. Registrácia účtu je jednoduchá a rýchla bez toho, aby ste riskovali potrebu obetovať dôležité funkcie týkajúce sa zabezpečenia.

Vďaka čomu je Airbitz úplne jedinečný, je skutočnosť, že sa nachádza v obchodnom adresári, ktorý podporuje mapu všetkých organizácií prijímajúcich bitcoiny vo vašom okolí. To pozdvihuje Airbitz na populárnu verejnú úroveň ako jeden z jedinečných bitcoinov v okolí.

Poplatky

Aplikácia Airbitz je k dispozícii online a dá sa zadarmo stiahnuť pomocou smartphonu. Tieto transakčné poplatky určuje bitcoinová sieť, ktorá je tiež inšpirovaná vecami ako potlačenie a veľkosť transakcie v bajtoch údajov.

Klady:

 • Otvorený zdroj
 • Prístup k rýchlemu doručovaniu bitcoinov
 • Zabezpečené funkcie, ako napríklad dvojfaktorová autorizácia
 • Decentralizované servery, v ktorých peňaženka funguje, aj keď sú servery nefunkčné.

Zápory:

 • Nedostatok používateľského a webového rozhrania
 • Značka zatiaľ nie je dobre zavedená online

Posledné názory na Airbitz:

Aplikácia Airbitz, ktorá sa ľahko používa na rýchle transakcie, je bezplatná aplikácia, ktorú môžete použiť tam, kde je dobrým testovacím subjektom, skôr ako sa ponoríte do skutočného obchodovania s bitcoinmi. Aplikácia je inovatívna a inštinktívna, pretože rozumie názorom používateľov.

Používatelia, ktorí sú technicky vyspelí v bitcoinoch, ocenia aktívny adresár. Takže pokiaľ ide o obchodovanie s bitcoinmi, potom samotná funkcia robí rozdiel.

ZAČNITE S AIRBITZOM

4. GreenBits

logo-zelenáadresaStaršia verzia aplikácie Green Address, kde ide o peňaženku s viacerými podpismi, ktorá pomáha hardvérovým peňaženkám, ako sú TREZOR a Ledger Nano S.

Poplatky:

Cena peňaženky Greenbits je 50 uBTC za KB, ale celkové informácie ju nezverejňujú.

Klady:

 • Jednou z jedinečných vlastností takejto aplikácie je, že zaisťuje bezpečnosť pomocou najuznávanejšej a najdôveryhodnejšej bezpečnostnej aplikácie s názvom Ledger, takže žiadny používateľ nemôže byť úplne závislý od peňaženky. Vďaka kombinácii funkcií rýchleho, tenkého a ľahkého použitia tvorcovia aplikácie vydali pre klienta zdrojový kód.

Zápory:

 • Verzie pre iOS a pre počítače zatiaľ nevychádzajú.

Ostatné recenzie:

Používa kombináciu overenia SPV a bezpečnostného partnera. Pre začiatočníkov sa táto aplikácia zdá byť populárna vďaka ľahkému užívateľsky príjemnému rozhraniu.

ZAČNITE S GREENBITS

5. Zebpay

logo zebpayZebpay bola prvá peňaženka v Indii, kde sa jej cesta začala v roku 2014. Poskytuje tiež rýchlu a bezpečnú platformu na obchodovanie s bitcoinmi. Okrem toho zabezpečujú, aby sa používateľom pri obchodovaní s bitcoinmi ponúkali najlepšie ceny.

Klady:

 • Užívateľsky príjemná aplikácia, ktorá umožňuje používateľom využívať výhody rýchlych bezhotovostných transakcií.

Zápory:

 • Na rozdiel od určitých hotovostných transakcií môže byť množstvo bitcoinov obchodované s akýmkoľvek iným používateľom v priebehu niekoľkých sekúnd.
 • Cena bitcoinu je v porovnaní s inými stránkami na výmenu bitcoinov pomerne vysoká.
 • Pomocou tejto platformy môžu používatelia profitovať zo zisku, pretože je možné analyzovať cenu bitcoinu.
 • Aktualizuje používateľov o nových upozorneniach, keď dôjde k zmene cien bitcoinov.
 • Aj keď sú bitcoiny a ich sieť decentralizované, používatelia budú stále musieť dodržiavať pravidlá stanovené vládou IT.
 • Noví používatelia budú musieť pri investovaní riskovať, pretože vždy existuje šanca na pokles ceny bitcoinu.

Obmedzenia:

 1. Aby bolo možné peňaženku používať, je nevyhnutné, aby používateľ používal kartu PAN a bankový účet, kde by sa mali zhodovať čísla karty PAN aj bankového účtu.
 2. Ak sa neuskutoční jediná transakcia, používatelia nebudú môcť na účet ukladať rupie po troch mesiacoch. Aby sa tomu zabránilo, musia používatelia zodpovedajúcim spôsobom plánovať, aby sa zabránilo zbytočným transakciám, ktoré sa uskutočňujú automaticky.
 3. Na rozdiel od iných platforiem budú používatelia čeliť transakčným limitom každý deň a mesiac. Používatelia môžu investovať alebo nakupovať iba s minimom 1 000 rupií za transakciu a maximom 10 000 000 rupií za mesiac..

ZAČÍNAME ZEBPAY

6. Copay

logo copayAplikácia pre Android, kde sa jedná o otvorený multisig zdroj vytvorený spoločnosťou Bitpay. To je miesto, kde budú finančné prostriedky uvoľnené, iba ak určitý počet ľudí umožní uskutočnenie transakcie pred jej uskutočnením / vykonaním, ktoré sa podobá zdieľanej peňaženke. Toto je skvelá metóda zabezpečenia, ale v niektorých prípadoch bude problémom.

Vlastnosti:

 • Viaceré platformy: K dispozícii pre mobilné zariadenia (iOS, Android, Windows) aj pre stolné počítače (Mac, Linux, Windows).
 • Viac účtov: Umožňuje používateľom vytvárať rôzne účty v rámci tej istej peňaženky, kde môžu používatelia používať rôzne účty na rôzne účely, napríklad na služobné a osobné účely.
 • Open source: Peňaženka a kód servera sú zverejnené. To umožňuje tretím stranám monitorovať, kontrolovať, kontrolovať a hľadať metódy na vylepšenie kódu, čo povedie k bezpečnejšej a dôveryhodnejšej peňaženke ako peňaženky uzavretých zdrojov..
 • Čisté a ľahké užívateľské rozhranie: Používatelia môžu využiť plynulé používateľské rozhranie a inteligentný systém, ktorý zobrazuje 150 mien a podporuje mnoho jazykov.

Zápory:

Pokiaľ ide o dizajn, zdá sa, že Copay je správna voľba. Avšak kvôli určitej politike, keďže Copayov nešťastný vpád do politiky bitcoinov, viedol k veľkému poškodeniu dôvery v peňaženku. Spoločnosť Copay bola odstránená zo zoznamu dôveryhodných peňaženiek bitcoin.org na podporu hard forku BTC1 ako „skutočného bitcoinu“. Pevná vidlica BTC1 však čoskoro zlyhala z politických aj technických dôvodov. BitPay sa zmienil o tom, že jeho používatelia prešli na uponáhľanejší a nevyskúšaný kód, ktorý nakoniec vedie k zlyhaniu.

Recenzie ostatných:

Keby sa tieto vlastnosti zvážili, Copay by urobil skvelú voľbu. Existujú však alternatívy, v ktorých sú podobné črty poskytované navyše bez použitia špinavej politiky; kým nebude vyriešený prípad chýbajúcich finančných prostriedkov / investícií, potom by nebolo vhodné, aby užívateľ používal Copay.

Tieto problémy budú vyriešené v blízkej budúcnosti, ale dovtedy sa Copay používa v malom množstve, aby sa predišlo riziku.

ZAČNITE S KOPÍROVANÍM

Aký typ peňaženky vám vyhovuje?

Po prečítaní všetkých týchto informácií si naše mysle museli vyberať daň, ale aký typ peňaženiek si vyberieme? Tu je potrebné zvážiť niekoľko faktorov:

 • Peer-to-peer: Ak sa používateľ rozhodne uskutočniť platby osobne, odporúča sa použiť mobilnú peňaženku, a nie online peňaženku, ako je Mycelium, Copay alebo dokonca Breadwallet..
 • Pravidelnosť platieb: Ak používateľ nakoniec uskutoční pravidelné platby, potom je vhodná počítačová alebo mobilná peňaženka, pretože by bolo vhodnejšie používať rýchlo dostupné a jednoduché peňaženky..
 • Investované / vrátené sumy: Používatelia, ktorí sa zaoberajú veľkým množstvom bitcoinu, by museli mať bezpečnejšiu peňaženku, aby sa zabránilo útokom online. Preto sa odporúča používať hardvérové ​​peňaženky určené na ukladanie a zabezpečenie alebo dokonca používanie offline bezpečných peňaženiek, ako napríklad Armory..
 • Viacúčelové použitie a prístupnosť: Používanie rôznych peňaženiek na poskytnutie rôznych výhod môže umožniť bezpečnosť a ľahké použitie súčasne, ale používatelia by mali byť pri rozhodovaní o použitých peňaženkách opatrní a nemali by ste byť zmätení. V takýchto prípadoch sa hardvérové ​​peňaženky používajú na sporiace účty, zatiaľ čo mobilné peňaženky sa používajú ako bežné účty.

Existuje niekoľko zabezpečených peňaženiek, ktoré sú uvedené online. Ale aby ste mali perfektnú peňaženku, bude to závisieť od menšieho množstva poplatkov na základe transakcií (transakcie BTC až BTC) a neporušeného zabezpečenia.

Aký typ peňaženky je najbezpečnejší?

Čo sa týka bezpečnosti, prečítajte si nižšie, aby ste zistili, ktorá je lepšia:

 • Horúce peňaženky: Jedná sa o typy peňaženiek vychádzajúcich z konceptu vreckovej peňaženky. Tieto peňaženky navyše fungujú na zariadeniach s pripojením na internet, ako je počítač / tablet / telefón, kde existuje vyššie riziko krádeže. Keď sa vrátime k konceptu vreckových peňaženiek, ľudia nedajú všetky svoje úspory do vreciek a budú chodiť.
 • Peňaženky za studena: V porovnaní so sporiacim účtom ponúka tento typ peňaženiek bezpečnosť tam, kde nehrozí riziko krádeže, a teda je bezpečná. Chladné úložisko je možné dosiahnuť, keď sa bitcoinové kľúče – súkromné ​​generujú a ukladajú offline zo siete. Hackeri by nedokázali narušiť súkromné ​​kľúče, pretože všetky kľúče sú uložené offline.

Najlepšie postupy na ochranu vašich bitcoinov:

 • Ovládanie súkromných kľúčov: Pri vlastných bitcoinoch sa odporúča opatrnosť. Riadenie úplnej kontroly nad fondmi a nezávislosť od tretej osoby alebo strany vytvorí bezpečnejší prístup.
 • Ochrana súkromia: Zakaždým, keď požadujete údaje o blockchaine z vašej peňaženky, môže server pripojiť adresu IP k požadovanej adrese, čo nám hovorí o tom, ako každá peňaženka požaduje údaje navzájom odlišne. Používanie peňaženky, ktorá dokáže stiahnuť celý blockchain, ako napríklad Bitcoin Core alebo Armory, umožní používateľom súkromie.
 • Vyhnite sa opakovanému / opakovanému použitiu adries: Pri aktualizácii zabezpečených systémov sa adresa každej transakcie zakaždým automaticky zmení. Bitcoinové transakcie sa verejne prezerajú, takže zoskupuje všetky transakcie, v ktorých rôzni používatelia ľahko pochopia, či sú transakcie spojené s jedným identifikovateľným používateľom..
 • V závislosti od množstva použite rôzne peňaženky: Môžu byť použité rôzne bitcoinové peňaženky v závislosti od rôznych uložených alebo prevedených súm. Ako už bolo spomenuté, používanie hardvérových peňaženiek alebo papierových peňaženiek sa dá digitálne uložiť ako „šetriaca peňaženka“, zatiaľ čo mobilné, stolové peňaženky sa dajú použiť ako „výdajové peňaženky“..
 • Zaistite zabezpečené viac záloh: Dôrazne sa odporúča, aby používatelia zálohovali svoje peňaženky a uchovávali ich na bezpečných a bezpečných fyzických miestach, ktoré by dáta nepoškodili. Príklad: Papierové peňaženky je možné laminovať, aby nedošlo k ich poškodeniu.

Skladovanie a bezpečnosť:

4 rôzne druhy peňaženiek sú ďalej zjednodušené na rôzne typy zabezpečenia a úložné priestory.

 • Horúce peňaženky: Tieto typy peňaženiek fungujú na online pripojených zariadeniach, preto sa zvyšuje riziko kybernetických útokov alebo krádeží. Tieto typy peňaženiek sa odporúčajú na každodenné malé výdavky a zvyšok sumy sa uzamkne v chladiarenskom sklade..
 • Depozitné služby: Súkromné ​​kľúče používateľov a digitálna hotovosť používateľov sú uchovávané externými stranami, preto nad ich peniazmi neexistuje žiadna kontrola. Na prvý pohľad sa to môže zdať bezpečné, ale uloženie hotovosti pod kontrolu inej osoby môže vždy zvýšiť riziko, že tak urobíte.
 • Skladovanie v chlade: Súkromné ​​kľúče sú zabezpečené offline, čím sa znižuje riziko a šanca hackerov na prerazenie. Tieto sa budú javiť ako efektívne pre používateľov, ktorí by ich neminuli a zabezpečujú bitcoiny.
 • Multisignature peňaženky: Multisig peňaženky obsahujú funkcie offline zabezpečenia a chladného úložiska a obsahujú bitcoiny, ktoré sú zdieľané rovnakým spôsobom medzi rôznymi stranami. Aby mohli byť finančné prostriedky uvoľnené, musia sa strany pred ich uvoľnením dohodnúť a podpísať transakcie. Existujú príklady, ako napríklad 2-2 peňaženka alebo 2-3 peňaženka, kde by pred uvoľnením finančných prostriedkov museli byť podpísaní 2 členovia z troch spolupodpisujúcich. Týmto sa tiež dá ľahko rozšíriť až na 5 – 9 podpisov, kde je 5 podpisov z 9 podpisov.
 • Armory Multisig: Ponúka jedinečnú funkciu: funkcia Lockbox, ktorá vyžaduje akýkoľvek počet ľudí, až sedem spoluzakladateľov, aby sa podpísali, a umožňuje uvoľnenie finančných prostriedkov. V zásade pomocou tejto funkcie jedna konkrétna strana priradí spolupracovníkov s rôznymi verejnými kľúčmi ako spoluzakladateľov. Poskytuje kombináciu bezpečnosti a poddajnosti buď pre osobné použitie, alebo pre rôzne spoločnosti. Ďalšou vlastnosťou peňaženky Armory Multisig je, že poskytuje zálohu, kde by sa namiesto získania viacerých podpisov pre jednu záležitosť používala iba na zálohovanie. Mať špeciálnu zálohu pre peňaženku Armory zníži pravdepodobnosť hackerských problémov v bitcoinových peňaženkách. Aby to fungovalo, je potrebné prediskutovať umiestnenia, aby sa dosiahlo úplné a úplné zálohovanie.

Peňaženky a zabezpečenie:

Bitcoinové ťažkosti:

 1. Náchylný na malware. Použitý softvér môže obsahovať malvér, ktorý dokáže skenovať súkromné ​​kľúče a o chvíľu neskôr zmiznú všetky bitcoiny.
 2. Používatelia sú zraniteľnejší pri strate svojich telefónov alebo notebookov, a preto prichádzajú o všetky peňaženky, ktoré sú do nich investované.
 3. Program „Trojan“ možno použiť na šifrovanie súborov. Po zistení množstva peňazí v peňaženke poškodený program rozkáže / požaduje rovnaké množstvo bitcoinov, aby dešifroval súbory.
 4. Virtuálna výmena môže vždy viesť k podvodným problémom, pri ktorých môžu iní používatelia / hackeri vykonávať krádež bitcoinov.

TLDR; o bezpečnostnom poradenstve

 1. Je lepšie používať metódy chladného úložiska ako zariadenia pripojené k internetu.
 2. Pripravte sa na podvody a vždy korigujte dvakrát alebo viackrát, aby ste sa uistili, že pochádza zo správneho zdroja. Ak bude autorizovaný z nesprávneho zdroja, všetky bitcoiny budú rozptýlené preč.

Záver

Celkovo je potrebné vedieť, ktoré peňaženky použiť, v závislosti od množstva a tiež od úložiska. Je efektívnejšie, ak používatelia používajú rôzne typy peňaženiek, aby mohli využiť výhody každej z nich, ale zároveň to môže byť dosť drahé a v niektorých prípadoch irelevantné..

Používatelia by mali byť varovaní pred určitými spoločnosťami, ktoré sa môžu pokúsiť podviesť a oklamať bitcoiny od používateľov pomocou iného škodlivého softvéru, čo sťažuje ich získanie späť. Odporúča sa vytvárať zálohy. Ak bude peňaženka s kryptomenou uložená na bezpečnom mieste, môže používateľom ušetriť viacnásobné zlyhania hardvéru a množstvo ľudských chýb..

Okrem toho obnoví peňaženku, ak dôjde k odcudzeniu alebo poškodeniu osobného počítača alebo telefónu. Povolenie šifrovania údajov zabráni hackerom v získavaní hesiel a získavaní bitcoinov. Aj keď sa zdá, že je bezpečné obmedzovať hackerov, nedokáže úplne zastaviť útoky škodlivého softvéru z keyloggerov, preto je potrebné nainštalovať a aktualizovať popredné výsledky antivírusových programov a programov proti malvéru..

Zvážte analýzu rôznych búrz, ktoré sú decentralizované. Rozdiel medzi decentralizovanou a centralizovanou burzou je v tom, že nezabezpečuje a neuchováva finančné prostriedky. Okrem vás nemá nikto oprávnenie požadovať alebo získavať vaše prostriedky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map