1. CEX.IO 2. Binance 3. Coinbase
BAŞLAMAK! BAŞLAMAK! BAŞLAMAK!

akıllı telefon

Şimdiye kadar hepimiz bitcoinlere ve işlemlerine aşinayız. Bu kripto para birimleri tanıtıldığında, satın alma ve saklama seçenekleri sınırlıydı. Bugün, bitcoin’i destekleyen ve bunları depolamanıza ve sahiplenmenize izin veren çeşitli platformlar bulabilirsiniz. Başlangıçta, kripto para birimi ve blok zinciri dünyasını anlamak zor bir görevdi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, kripto para birimini içeren tüm sorgular çözülüyor ve basit bir şekilde açıklanıyor ve sunuluyor.

Akıllı telefonlara alışkınız ve neredeyse her şey parmaklarımızın ucunda. Öyleyse bu teknoloji akıllı telefonların dünyasına girmekten nasıl çıkarılabilir? Bu teknoloji, sırasıyla Android ve iOS için oyun mağazasında ve uygulama mağazasında mobil uygulamalar olarak sunulan Bitcoin cüzdanları olarak tanıtıldı.

İPhone ve iPad 2021 için En İyi 8 En İyi Bitcoin Cüzdanları

1. CEX.IO

CEX, gelişmiş siparişi ve kripto ve fiat para birimleri arasındaki anlık değişimler gibi özellikleri destekleyen en iyi cüzdanlardan biridir. Uygulama şu anda 30’dan fazla kripto para birimi arasındaki ticareti ve transferi destekliyor ve bu listeye eklemek için çalışıyor.

Ücretler

BTC’yi veya onların kripto para birimini seçtiğiniz diğer cüzdanların aksine, ticari ücretler için fiat veya mevcut kripto para birimlerinden herhangi birini ödemeyi seçebilirsiniz. Bu, daha az işlem anlamına gelir, bu da sonuçta daha az ödeme yapacağınız anlamına gelir. İşlem hacmine bağlı olarak, ücretler 5 BTC’den az için% 0,5’ten başlar ve 6000 BTC’den fazlası için% 0,1 ile sona erer. Tecrübeli tüccarlar, ödünç para kullanarak işlem yaptığınız marj ticareti seçeneğini de seçebilirler – hepsi uygulama içinde.

Güvenlik

CEX.IO, kullanıcılara ikinci seviye DSS sertifikası sağlayan birkaç kripto para cüzdanından biridir. Bu, şirketin hükümete ve yetkililere, kullanıcıların gizliliğinden ödün vermeden verileri depolaması, işlemesi ve aktarması için güvenilebileceğini kanıtlamasını sağlar. Ayrıca Mali Suçları Uygulama Ağına da kayıtlıdırlar, bu nedenle güvenlik söz konusu olduğunda en iyi çıkarlarınızın içten olduğundan emin olabilirsiniz..

Artıları

Uygulama güvenli ve güvenilirdir ve döviz çifti kısa listesi ve satın almalar için kullanım kolaylığı son derece uygundur. Kullanıcı arayüzü sezgiseldir ve yeni başlayanlar tarafından kolayca anlaşılabilir. 24/7 destekleri son derece duyarlı olduğunu iddia ediyor, ancak pek çoğu destekle iletişime geçme ihtiyacı hissetmemiş. Uygulamanın sağladığı özellikler göz önüne alındığında, ileri düzey tüccarlar için şiddetle tavsiye edilir..

Eksileri

Pazar payı açısından ilk 20 veya 30’daki özelliklerde işlem yapmayı seçmediğiniz kripto para birimi, CEX ile desteklenen para birimlerinin listesi rakiplerine kıyasla oldukça küçüktür. Ayrıca yeni başlayanlar için komisyon oranları yüksek olabilir. 

BAŞLAYIN CEX.IO!


2. Binance

Binance IoS Cüzdanı

Eğer yüksek hacimli alım satım sizin işinizse veya hedeflerini hacim alım satımına dikmiş bir acemi iseniz, Binance sizin için en iyi seçenektir. Binance için iOS uygulaması ücretsiz olarak indirilebilir ve 10 dilde mevcuttur.

Binance ile kullanıcılar, alım satım deneyimlerinden bağımsız olarak 200’den fazla para biriminde alım satım yapabilirler. Uygulama, yeni başlayanlar için temel özelliklere sahip basit bir tasarıma sahiptir ve bir dokunuş sizi gelişmiş özelliklere sahip profesyonel sürüme götürür..

Ücretler

İndirmesi ücretsizdir, 50 BTC’nin altındaki işlemler% 0,1 oranında ücretlendirilir ve hacim arttıkça ücretler düşer. Ayrıca VIP müşterilere ısmarlama hizmetler de sunarlar. Bu nedenle, belirli gereksinimleri karşılayan bir uzmansanız, size yardımcı olmaya istekli olacaklardır. Her jeton / madeni para üzerindeki para yatırma işlemleri ücretsizdir ve çoğu için para çekme ücreti de ücretsizdir. Önemli olarak, BNB öderseniz işlem ücretleri daha düşüktür.

Güvenlik

Güvenliği çok ciddiye alıyorlar. Binance, piyasadaki en güvenli cüzdanlardan biri olma ününe sahiptir. Sadece bu da değil, şirket hangi kullanıcı verilerini ve nasıl kullandıkları konusunda çok şeffaftır ve bu ayrıntıları nadiren okunan uzun kullanım sürelerine gömmez. Uygulama aynı zamanda hem 2FA’yı (2 Faktörlü Kimlik Doğrulama) hem de U2F’yi (Evrensel 2. Faktör Kimlik Doğrulaması) destekler.

Artıları

Oldukça kullanıcı dostudur, en düşük işlem ücretlerinden bazılarına sahiptir ve kullanıcı güvenliği ve veri gizliliğine büyük önem verir. Şu an itibariyle sekiz dilde 7/24 müşteri hizmetleri sağlıyorlar, ancak erişimlerini genişletiyorlar ve diğer dilleri de dahil etmek için çevirmenlerle işbirliği yapıyorlar..

Eksileri

Binance, şu an itibariyle, kredi / banka kartları gibi geleneksel ödeme yöntemlerini veya PayPal gibi dijital yöntemleri kullanarak para yatırma işlemlerini desteklemiyor..

BINANCE’E BAŞLAYIN!

3. Coinbase

Coinbase incelemesiCoinbase, bir bankaya benzer şekilde hizmet veren çevrimiçi bir cüzdandır. Kripto para birimleri için en büyük ticaret platformlarıdır. Coinbase’e, uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirilebilen iPhone ve iPad’inizden kolayca erişilebilir.

Coinbase, yeni başlayanlar için çok uygun, son derece modern bir arayüze sahiptir. Bu platform oldukça güvenlidir ve maksimum kullanıcı içerir. Coinbase ayrıca, bitcoin ticaretinde deneyimli kullanıcılar için bazı ek özelliklerle karmaşık ticaret arayüzü içerir..

Ücretler

Coinbase, farklı yöntemlere bağlı olarak farklı işlem ücreti içerir. Genel olarak bu platform, her zaman aynı olmayan yaklaşık% 1,49 ila% 3,99 arasında bir ücret karşılığında satın alma için basit bir süreç içerir. Bu platformu, ücretleri ve ücreti nedeniyle diğer platformlardan biraz daha pahalı bulabilirsiniz, ancak diğer cüzdanlara kıyasla en güvenilir ve yüksek güvenlikli platformdur..

Güvenlik

Coinbase, kullanıcılar için şiddetle tavsiye edilen bir platform ve aynı zamanda oldukça güvenli bir platformdur. Güvenlik önlemleri, özel anahtarların ayrı parçalara bölünmesini ve farklı konumlarda kapsamlı bir yedekleme ile hem kağıt hem de çevrimdışı depolamanın bir kombinasyonuna yerleştirilmesini içerir. Buna ek olarak Coinbase, iki faktörlü kimlik doğrulamayı mümkün kılıyor ve “Vault” adlı bir kağıt cüzdan tanıttı. Kasa sistemi normal bir cüzdandan bile daha güvenlidir. Bu sistem, para çekme işlemlerini ele almak için bir n-of-m sistemi kurmanıza izin verir. Örneğin, bir arkadaş grubuysanız veya bir işyerindeyseniz, bu özellik sizin veya gruptaki her kullanıcının sizin onayınız olmadan başkaları tarafından erişilemeyen izinlerini ayarlamanıza izin verir. Bu özellik, sisteme ekstra bir koruma katmanı ekler.

Artıları

Yeni başlayanlar için sezgisel bir arayüze sahip Coinbase, oldukça güvenli bir platformdur. Çoğu kullanıcıyı destekler ve tüccarlara çeşitli ticaret araçları ve karmaşık platformlar sağlar. Piyasa değerlerine sahip en büyük kripto para birimlerini içeren yüksek likidite ve hacim sunar. Gelişmiş güvenlik önlemleri uygulanarak güvenlik son derece dikkate alınır. Kriptoların ödemeleri ve işlemleri çeşitli yöntemlerle sunulmaktadır. Son derece güvenilir ve dünya çapında popüler bir platform.

Eksileri

Banka havalelerini içeren Coinbase biraz ekstra zaman gerektirebilir.

COINBASE KULLANMAYA BAŞLAYIN

4. Airbitz

airbitz logosuİPhone ve iPad için tasarlanmış, kullanıcı dostu bir bitcoin uygulaması Airbitz, Apple’ın uygulama mağazasında ücretsiz olarak bulunabilir. Gelişmiş güvenlik özellikleri ve şık kullanıcı arayüzü ile Airbitz, benzersiz bir bitcoin cüzdan uygulaması olarak öne çıkıyor..

Yakınınızdaki bitcoin ticaretini kabul etmek için kapsamlı bir dizin sunmanın yeni bir özelliği kullanıcıları çekiyor. Güvenlikten ödün vermeden başlamak basitleştirildi. Para transferi için QR kodlarını tarama ve Bluetooth Düşük Enerjiyi destekleme gibi bazı ek özellikler, kullanıcıların işlemleri zahmetsizce gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Ücretler

Bu uygulama ücretsizdir ve iOS için uygulama mağazasında kolayca bulunabilir. Buradaki işlem ücreti, bitcoin ağı tarafından belirlenir ve işlemin bayt cinsinden boyutu ve tıkanıklık gibi faktörlerden etkilenir..

Güvenlik

Airbitz, telefonunuz kaybolursa herhangi bir sıkıntı yaşamadan cüzdanınızı otomatik olarak yedekler. Hiyerarşik deterministik (HD) ve iki faktörlü kimlik doğrulama özellikleri (2FA) sağlayarak gelişmiş bir güvenlik seviyesi oluşturmuştur. Veriler, erişmelerini engelleyen üçüncü şahıslardan gizlenir. İşlemler mobil cihazınızda güvenle yürütülür.

Artıları

Airbitz, açık kaynaklı güvenli bir platformdur. Eşsiz özellikleri ve sezgisel arayüzü ile yeni başlayanların etkili bir şekilde anlamasına ve çalışmasına yardımcı olur. Merkezi olmayan sunuculara ihtiyaç duyan Airbitz, sunucular kapalıyken bile iyi çalışır. Bitcoin ile birlikte Bitcoin Cash (BCH) ve diğer kripto para birimlerini de destekler. Buna ek olarak, Airbitz, hediye kartlarını kullanan işlemleri destekler ve ana faktör olarak güvenliği korur..

Eksileri

Airbitz yeni bir platformdur ve henüz tam oturmamıştır. Web arayüzünde yoksundur.

AIRBITZ İLE BAŞLAYIN

5. Ekmek

ekmek uygulama logosuDaha önce BreadWallet olarak da bilinen, iPhone ve iPad için mobil uygulama olarak kullanılabilen dijital bir Bitcoin cüzdanıdır. Sezgisel arayüz, yeni başlayanların ve teknik olmayan kullanıcıların önemli ölçüde çalışmasını sağlar. Kullanıcıların güvenliği temel faktör olarak kabul edilir ve Bread tarafından tehlikeye atılmaz..

Ücretler

Bread, Apple’ın uygulama mağazasında ücretsiz olarak bulunabilir. Ancak bitcoin işlemlerinde belirli bir miktar ücret uygulanır. Son zamanlarda güncellenen bir seçenek olan, uygulanan ücret işlemlerin önceliğine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, işlemlerinizin daha hızlı olmasını istiyorsanız fazladan ödeme yapmanız gerekecektir. Sadece işlemlerde değil, cüzdandan bitcoin satın almak için bir ücret uygulanır. Bankanız veya hesabınızı cüzdanınıza bağlamak için kullanılan üçüncü taraf bir hizmet tarafından uygulanır..

Güvenlik

Ekmek, kullanıcıları ile bitcoin ağı arasında doğrudan bir bağlantı kurarak kullanıcıların gizliliğini önemli bir faktör olarak sağlar. Bu doğrudan bağlantı, Bread’in sunucusunun bilgi almasını engeller ve bu, diğer bitcoin cüzdanlarının sağlamadığı benzersiz bir özelliktir. Bread sunucularında özel anahtarlar depolamadığı ve fonlarının tek sahibi kullanıcılar olduğu için kullanıcılar güvenlik açıklarına maruz kalmazlar. İki faktörlü kimlik doğrulama, Bread tarafından diğer cüzdanlar gibi dikkate alınmayan bir özelliktir. Diğer cüzdanlarda eksik olan ek ve farklı güvenlik önlemleri sağladığından, bu önemli bir sorun değildir..

Artıları

Kullanıcı dostu bir uygulama olan Bread, yeni başlayanlar ve teknik olmayan kullanıcılar için çok uygundur. Başlamak ve bir hesap oluşturmak, herhangi bir ek doğrulama gerekmeden çok basittir. Benzersiz bir güvenlik önlemi, bu uygulamayı herhangi bir güvenlik açığından korur ve kullanıcıların gizliliğini korur. Müşteri desteği sağlamanın yanı sıra, bu uygulama, ek bir bonus olan doğrudan bitcoin satın almayı sağlar.

Eksileri

Bread uygulaması esas olarak bitcoinlere odaklanır ve altcoinleri veya diğer kripto para birimlerini desteklemez. Bu uygulama, iki faktörlü kimlik doğrulama ve çoklu imza işlemleri içermez ve bitcoin satın almak için bazı üçüncü taraf hizmetleri gerektirir..

EKMEK İLE BAŞLAYIN

6. Copay

copay logosuCopay, BitPay tarafından geliştirilen önde gelen bitcoin cüzdanlarından biridir. Pek çok kullanıcıyı çeken şık bir arayüzle BitPay’in fonlarını güvence altına almak için geliştirildi. Birincil endişesi güvenlik olan hiyerarşik deterministik (HD) bir bitcoin cüzdanıdır. Kullanıcılar, cüzdanlarına birden fazla cihazda mevcut olduğu için web’den, masaüstünden veya mobilden erişebilirler..

Ücretler

İşlem ücreti, bitcoin ağı tarafından belirlenen işlemin boyutuna bağlı olarak diğer bitcoin cüzdanlarına benzer. Uygulama mağazasında mobil uygulama olarak ücretsiz olarak mevcuttur.

Güvenlik

Güvenlik en önemli faktördür. Copay, bir HD cüzdan olarak gelişmiş güvenlik önlemleri getirdi. Çoklu imzalı işlemleri içerir, bu da hem alıcının hem de satıcının imzasının gerekli olduğu anlamına gelir. Bu özellik, tek bir cüzdan için birden çok kullanıcı sunarak birden çok imzayı içeren iş için provizyona izin verir. Tam Bitcoin Ödeme protokolü üzerinde çalışan ilk bitcoin cüzdanlarından biridir. Bu şu anlama gelir: Copay ödemeyi takip eder ve ödemenin bu ödeme protokolü altında çalışan kullanıcı tarafından alıp almadığını doğrular.

Artıları

Copay, iyi kurulmuş ve kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip lider bir bitcoin cüzdanıdır. Güvenlik seviyesi, çoklu imzaları ve tam zamanlı Bitcoin Ödeme protokolünü içeren ileri düzeydedir. İOS için açık kaynaklı ve oldukça güvenilir bir bitcoin cüzdanıdır.

Eksileri

Copay, birçok bitcoin kullanıcısını rahatsız edecek merkezi bir doğrulama yöntemi benimser.

COPAY İLE BAŞLAYIN

7. Blockchain

blockchain logosuLüksemburg merkezli yazılım geliştirme şirketi tarafından geliştirilen Blockchain’in son derece kabul gören bitcoin cüzdanı olduğu iddia ediliyor. Kullanıcı dostu bir arayüzle Bitcoin ve Ethereum kripto para birimlerini destekler. M-cüzdan tarafından sunulan bazı ek özellikler arasında bir güvenlik merkezi, güvenilir borsalarla ortaklık, işlem ücretini ayarlama esnekliği bulunur..

Ücretler

Blockchain cüzdanı tamamen ücretsizdir ve uygulama mağazasında kolayca bulunabilir. Bitcoin cüzdanın içine ve dışına her hareket ettiğinde küçük bir miktar ücret uygulanır. İşlem ücreti, bitcoin ağına bağlıdır ve işlemin boyutuna bağlıdır. Ancak, ağın boyutuna bağlı olarak ücret cüzdanınızdan otomatik olarak düşülecektir. Önceliklere göre ücretin esnek bir şekilde ayarlanmasını sağlayan ‘ücreti özelleştir’ ayarında bir ücret sıralayabilirsiniz..

Güvenlik

Blockchain, güvenliği ana faktör olarak görüyor. Kullanıcıların bu sistemin güvenliğini kolayca görselleştirmelerine yardımcı olmak için Blockchain, seviyelerde güvenlik sağlar..

Birinci seviye, e-posta doğrulama (doğrulama), parola (hesabınızı geri yükleme), parola ipucu (parolanızı kurtarma) içeren doğrulama ve parola ayarlarını içerir..

İkinci seviye, her oturum açtığınızda cüzdan tarafından gönderilen bir şifre olan 2 adımlı doğrulamayı içerir. Birisi yanlış şifre girerek hesabınıza erişmeye çalışırsa, tek seferlik giriş göndermek için cep telefonu numaranızı bağlayın..

Üçüncü düzey, Engelleme Tor isteğini içerir. Varsa tor isteklerini engeller. Tor istekleri bilgisayar korsanları tarafından hesaplara erişmek için kullanılır.

Artıları

Blockchain, kripto para birimlerini doğrudan cüzdanlardan satın almayı ve satmayı teklif ediyor. Yüksek güvenlik seviyesi korunarak kolay kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Bir gizlilik önlemi olarak cüzdan tarafından her işlemden sonra otomatik olarak yeni bir cüzdan oluşturulur. QR tarama sistemi, web hesabını mobil cihaza bağlamak için kullanılabilir ve ayrıca cüzdan bakiyenizi yerel para biriminizde gösterir..

Eksileri

Blockchain, birçok kullanıcı için can sıkıcı olabilecek uzun bir doğrulama sürecinden oluşur. Yalnızca iki tür kripto para birimini (Bitcoin ve Ethereum) destekler ve işlem için fiat para birimlerine izin vermez.

BLOK ZİNCİRİ İLE BAŞLAYIN

8. Jaxx

jaxx mobil uygulamasıJaxx, kullanıcılara blockchain teknolojisini basitleştirmek için tasarlanmış yeni bir dijital cüzdandır. Çeşitli kripto para birimlerini içeren sezgisel bir platformdur. Jaxx, çeşitli kripto para birimlerini desteklemek için güçlü bir platform olan çapraz platform eşleştirme, ShapeShift gibi çeşitli yeni özellikler geliştirdi..

Bu platform, yeni başlayanlar göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur ve sorunsuz bir deneyim sağlar. Jaxx, 7 farklı kripto para birimi varlığını destekleyen çok zincirli bir cüzdan sunar. Jaxx, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimlerine erişmenizi sağlar.

Ücretler

Jaxx ücretsiz olarak indirilebilir ve uygulama mağazasında kolayca bulunabilir. Bu site tarafından sunulan işlem ücreti, bitcoin ağına bağlı olarak diğer bitcoin cüzdanlarına benzer. Örneğin, her standart Ethereum işlemi, bitcoin ve diğer para birimleri için benzer olan yaklaşık 0.000441ETH tutarında bir ücret alır. İşlem ücreti tamamen bitcoin ağındaki değişikliğe bağlıdır ve Jaxx alınan ücreti tutmaz.

Güvenlik

Güvenlik, Jaxx için büyük bir sorundur. Kayıt sırasında herhangi bir doğrulama istemediğinden, hesabınızın kripto para birimine erişmek için izinsiz giriş mevcuttur. Jaxx, tüm kripto para birimi anahtarlarını oluşturur ve onu saldırıya uğrayabilecek yerel cihazınızda kullanıma sunar. Bir yedekleme özelliği, madeni paralarınızı kurtarmanıza yardımcı olacak rastgele sözcüklerden oluşan bir kayıt dizisini içeren tek bir ana tohum aracılığıyla sunulur..

Artıları

Jaxx, çeşitli kripto para birimlerini destekleyen açık kaynaklı bir dijital cüzdan uygulaması olarak kullanılabilen şık bir kullanıcı arayüzü sağlar. Bu cüzdana farklı cihazlarla kolayca erişilebilir ve farklı platformlarla kolayca eşleştirilebilir..

Eksileri

Jaxx cüzdan, korsanlığa ve gelişmiş güvenlik önlemlerinin eksikliğine karşı oldukça hassastır.

JAXX İLE BAŞLAYIN

Sonuç

Bu dijital mobil cüzdanlar, kripto para biriminin kolay işlemleri için bir oda oluşturdu. Bu cüzdanlar geliştirilmediyse, her işlem için yüzlerce karakter yazmalıydık. Sadece işlemler kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bu cüzdanlar tarafından kullanıcılara çeşitli yöntemler ve özellikler sunulur. Özel anahtarlar bu cüzdanlarda saklanır, bunlar paranız için bir şifre görevi gören uygulamalardan başka bir şey değildir. Bu cüzdanlar tanıtılmadıysa, masaüstünüzü her yere taşıdığınızı hayal edemezsiniz. Bu cüzdanlar gelişmiş güvenlik önlemleri ve ek özellikler sunsa da, her zaman çok sayıda bitcoin’i sert bir cüzdanda saklamanız önerilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector