Trh s kryptomenami je ako horská dráha. Ak čakáte celú jazdu a nechcete riskovať obchodovanie, najlepším spôsobom, ako maximalizovať zisk, je dlhodobé ukladanie kryptomien, alias hodl.

Pri zvažovaní dlhodobého úložiska je hardvérová peňaženka najoptimálnejším riešením na zaistenie bezpečnosti kryptomien a nevystavovanie vašich investícií online hrozbám. Ledger Nano S a Trezor sú priekopníkmi medzi zariadeniami na chladenie dát a ich tretím silným konkurentom je Keepkey.

Ale na kryptotrh bol nedávno uvedený nový produkt, BC Vault, ktorý sa chváli ako najbezpečnejšia a najpraktickejšia krypto hardvérová peňaženka, ktorá je v súčasnosti k dispozícii. Poďme si teda porovnať niektoré kľúčové vlastnosti štyroch najpopulárnejších zariadení a pozrime sa, ako vyzerá budúcnosť chladného úložiska.

BC Vault vs. Ledger vs. Trezor vs. Keepkey: Ktorý je najlepší?

1. BC Vault

Na prvý pohľad sa BC Vault cíti väčší ako iné peňaženky. Zariadenie však nie je skutočne objemné a ľahko sa zmestí do vrecka. Má veľkú obrazovku OLED, ktorá zobrazuje všetky dôležité informácie o transakciách súčasne, vrátane celej adresy vkladu a výšky sumy, čo je zásadné pre minimalizáciu rizika útoku typu man-in-the-middle. Čo sa mi na BC Vault obzvlášť páči, je D-pad, ktorý uľahčuje jeho používanie ako peňaženky Ledger alebo Trezor.

Porovnanie trezoru BCZariadenie a jeho aplikácia majú natívnu podporu všetkých tokenov ERC20 (okolo 190 000) a veľké množstvo kryptomien, najpopulárnejšie sú Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple, Dash a mnoho ďalších. Môžete spravovať viac mien na jednom zariadení v rámci jednej aplikácie, čo je nielen oveľa praktickejšie, ale aj bezpečnejšie ako použitie iných online služieb..  

Najvýraznejšou vecou aplikácie Vault je, že náhodným zatrasením generuje nezávislé anonymné peňaženky. Konkurenčné hardvérové ​​zariadenia majú matematicky spojené peňaženky, ktoré sú všetky spojené s obnovovacím semenom, takže ak sa niekto naučí toto semeno, má prístup do všetkých ostatných peňaženiek..

Peňaženky BC Vault nie sú deterministické – môžete ich zašifrovať a zálohovať jednotlivo – takže ak dôjde k zneužitiu ktorejkoľvek z vašich peňaženiek, nikdy to nebude viesť k ďalšej peňaženke uloženej v úložisku. Šifrovanie je najväčšou silou, ktorá iným hardvérovým peňaženkám chýba. Okrem toho, že máte globálne heslo a PIN pre BC Vault, každú peňaženku je možné zašifrovať ďalším heslom a PIN a zálohovať na kartu microSD alebo na papier ako QR kód.

Zálohy sú predvolene šifrované pomocou vašich hesiel / PINov, ale svoje peňaženky môžete zálohovať aj nezašifrované (neodporúča sa!). Ledger, Trezor a KeepKey používajú na obnovenie peňaženiek osivo BIP39 / 44. Semenné frázy nie sú šifrované, takže ich musíte uložiť na bezpečné miesto.

Celkovo je bezpečnosť na BC Vault bezpochyby lepšia ako konkurenčné peňaženky na chladenie. BC Vault je jediné zariadenie, ktoré umožňuje uzamknúť každú vygenerovanú peňaženku jednotlivo, takže môžete skutočne zdieľať jedno zariadenie s inými dôveryhodnými príbuznými alebo priateľmi. Vďaka globálnym a individuálnym prihlasovacím údajom do peňaženky môžete chrániť každú peňaženku až 4 kódmi.

Tvorcovia programu BC Vault sú si tiež istí svojimi šifrovacími schopnosťami, preto vopred načítali každé zariadenie súkromným kľúčom zodpovedajúcim peňaženke s bonusmi s 1 BTC. Ak ste schopní to rozlúsknuť, odmena je vaša.

Vedel si @bc_vault # kryptowallet Bounty Wallet (1BTC peňaženka, ktorá sa nachádza na každom dodanom BC Vault – môžete si ju odomknúť, je vaša) má teraz v skutočnosti hodnotu viac ako 1 BTC, pretože niekto na ňu daroval 0,16183 BTC &# 128578;https://t.co/97ZG3TTGOp

– Alen Salamun (@AlenSalamun) 10. apríla 2019


ZAČÍNAME S BC VAULT!

2. Trezor

Trezor One bola prvá dostupná krypto hardvérová peňaženka. Obrovským problémom zabezpečenia prvého modelu bolo, že dáta sa neukladali na zabezpečenom čipe. Nový model Trezor T sa tejto zodpovednosti zbavil, stále však používateľom neponúka šifrovanie ich záloh. Je propagovaná spolu s Cryptosteel, oceľovou skrinkou, ktorú si budete musieť kúpiť ako doplnok, aby ste zaistili bezpečnosť svojho regeneračného semena (cena balenia 229 EUR).

Aj bez Cryptosteelu sa Trezor T predáva šialene vysoko, za 180 EUR. Nový model má väčší displej ako Trezor One, na ktorom je veľkosť písma zle čitateľná. Ale namiesto toho, aby držal tlačidlá, má Trezor T dotykovú obrazovku, takže displej je stále príliš malý na to, aby spríjemnil celý používateľský zážitok.

Podobne ako peňaženky Ledger a Keepkey, Trezor ukladá semeno obnovy do pamäte flash. Na porovnanie, program BC Vault ukladá údaje do FRAM, čo je oveľa rýchlejšie a odolnejšie úložné médium.

Peňaženky Trezor aj Ledger podporujú širokú škálu kryptomien, ale nie všetky sú natívne podporované, takže ich môžete prenášať iba prostredníctvom služieb tretích strán.

ZAČÍNAME TREZOROVOU Peňaženkou!

3. Ledger Nano S

Ledger Nano S je cenovo dostupná krypto peňaženka v podobe USB flash disku, ktorá predstavila dôležitú výhodu pre Trezor One – ako prvá ukladala dáta do zabezpečeného čipu a nevystavovala ich nezašifrované.

Je to najmenšia z porovnávaných hardvérových peňaženiek, ale svojou veľkosťou jej nemusí robiť láskavosť. Displej je príliš malý na to, aby zobrazoval všetky podrobnosti transakcie, a vďaka dvom malým tlačidlám je navigácia a potvrdenie transakcie nemotorné.

Peňaženky Ledger sú deterministické, takže každá generovaná peňaženka je matematicky príbuzná s ostatnými a prepojená s rovnakým nezašifrovaným obnovovacím semenom BIP39. Ak dôjde k napadnutiu ktorejkoľvek adresy peňaženky, automaticky dôjde k ohrozeniu ostatných, čo je prípad aj spoločností Trezor a Keepkey. Ďalším spätným ťahom je, že zariadenie nevykazuje žiadne viditeľné poškodenie, ak sa otvorí silou, na rozdiel od Trezoru a BC Vault, ktoré majú hardvér evidentný proti neoprávnenej manipulácii..

Peňaženka Ledger Nano S.

Ďalej budete musieť odinštalovať aplikácie na aktualizáciu firmvéru pomocou aplikácie Ledger, zatiaľ čo pri aktualizácii firmvéru BC Vault sa aktualizácie vykonávajú na neaktívnom oddiele, aby sa zabránilo strate údajov..  

Ledger Nano S podporuje veľa rôznych mincí a žetónov a predáva sa za menej ako Trezor, Keepkey a BC Vault. To však nemení nič na skutočnosti, že má obmedzené kapacity, takže budete môcť súčasne používať malý rozsah kryptomien.

ZAČÍNAME S LEDGER NANO S!

4. Keep-Key

Keepkey je najobjemnejší a najťažší v porovnaní s hardvérovými peňaženkami. Displej je veľký a pokrýva celú prednú veľkosť zariadenia. Je to o niečo drahšie ako Ledger Nano S, ale stále dosť dostupné (79 USD).

Peňaženka KeepkeyKeepkey natívne podporuje iba 7 kryptomien a niekoľko tokenov ERC20, takže by bol vhodný iba pre tých, ktorí vlastnia najobľúbenejšie meny ako BTC, ETH atď. Rovnako ako Trezor a Ledger štandardne neponúka šifrované zálohy a generuje deterministické peňaženky spojené s rovnakým semenom obnovy.

ZAČÍNAME KEEPKEY!

Ktorá hardvérová peňaženka vyniká?

Peňaženka, ktorá ponúka najvyššie zabezpečenie, podporuje rôzne funkcie a je najpraktickejšia na použitie, je určite BC Vault. Vzhľadom na pomer ceny a výkonu je to najlacnejšia investícia. BC Vault je hardvérová peňaženka novej generácie, ktorá má dôležité výhody pre ďalšie zavedené peňaženky známe pod značkami ako Ledger a Trezor..

BC Vault je najbezpečnejšie zariadenie pre vaše kryptomeny, pretože náhodne generuje nezávislé peňaženky, ktoré nie sú prepojené s rovnakým obnovovacím semenom BIP39 / 44. Každá peňaženka môže byť uzamknutá až so 4 kódmi (PIN globálneho hesla, PIN hesla k peňaženke) a zálohovaná individuálne so všetkými heslami na karte microSD alebo na papieri. Peňaženky Ledger, Trezor a Keepkey je možné obnoviť iba pomocou zadanej počiatočnej frázy, ktorá nie je šifrovaná, takže ju treba uchovávať niekde v bezpečí..  

Na rozdiel od iných peňaženiek, ktoré používajú pamäť FLASH, BC Vault ukladá údaje do FRAM, ktorý má dlhšiu životnosť a väčšiu kapacitu. Pomocou BC Vault môžete vytvoriť viac ako 2 000 samostatných peňaženiek a súčasne spravovať mnoho rôznych kryptomien a všetky tokeny ERC – na jednom zariadení, v jednej aplikácii.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector