Ak existuje jeden aspekt kryptomien, ktorý dodnes zostáva do značnej miery nepreskúmaný, potom je to ťažba. Je to iba číry šmrnc odvetvia, keď ho porovnáte s masovo populárnym a globálne uznávaným gigantom, ktorým sa stali investície do kryptomien. Úspešní baníci majú však iný príbeh.

Keď budete hovoriť ďalej s ľuďmi, ktorí sa aktívne venujú ťažbe bitcoinov a urobili si z toho trochu profesiu, s najväčšou pravdepodobnosťou zistíte, že ak sa to urobí správnym spôsobom, existuje šanca, že by ste mohli vážne rakeovať vo veľkom zisky z ťažby kryptomien.

Dolovať alebo neťažiť

Aj keď je ťažba zložitá a zvládnutie veľmi náročná, ponúka niekoľko fantastických stimulov, ktoré nikde inde nenájdete. V zásade všetko závisí od toho, koľko ste ochotní za tento podnik minúť. Napríklad, pokiaľ ide o začiatočníkov, mohli by sa vážne zblázniť pri pohľade na počiatočné náklady na založenie a začatie vlastného bitcoinového baníka. Najskôr je tu cena samotného baníka.

Len čo to prekonáte, musíte sa vyrovnať s výrazne zvýšeným účtom za energiu, ktorý sa v skutočnosti v prírode opakuje. Tieto účty za energiu a energiu sú spôsobené skutočnosťou, že baníci pri prevádzke jednoducho spotrebujú alebo spotrebujú obrovské množstvo energie.

Bežia na obrovské balíčky elektriny. Vylepšenia sa však určite uskutočňujú a pokiaľ ide o najnovšie modely spomínaných baníkov, ukazuje sa, že sú pomerne (relatívne) energeticky efektívne a bezpečné pri prevádzke..

Po druhé, ak hovoríte o modeloch ťažobných súprav, ktoré sú na trhu už nejaký čas, zistíte, že väčšina z nich v skutočnosti nie je vhodná na prevádzku v obytnom komplexe. Je to jednoducho spôsobené tým, že vytvárajú veľa hluku, ktorý narúša pokoj a harmóniu každodenného života.

Takže ak plánujete mať vo svojom dome funkčnú ťažobnú súpravu, uistite sa, že vy a vaši susedia ste v poriadku s ťažkosťami, ktoré vytvorí, alebo sa rozhodnite pre súpravu, ktorá jasne určuje, že generuje najmenšie minimálne množstvo hluku. pri behu.

Ďalšou veľkou vecou, ​​ktorú musíte brať do úvahy pri kúpe ťažobnej súpravy alebo pri rozhodovaní, či si vôbec musíte ťažbu kúpiť, je ziskovosť. Faktor nákladov, ktoré boli vysvetlené vyššie. Berte do úvahy všetko od počiatočnej investície až po všetky opakujúce sa náklady, ktorým pravdepodobne budete čeliť, a nakoniec dospejte k číslu, ktoré bude hrubým odhadom, koľko nakoniec skončíte s výdavkami na podnik..

Ďalším krokom je poriadne si prečítať špecifikácie mineru, ktorý vás zaujíma, a zistiť počet bitcoinov, ktoré dokáže efektívne vyťažiť za rok. To by vás viedlo k množstvu peňazí, ktoré zhruba zarobíte za rok. Teraz porovnajte tieto dve hodnoty a máte svoju odpoveď.

Podmienky, ktoré musíte poznať

Teraz, keď ste pripravení a napredujete vo svojom rozhodnutí kúpiť si ťažbu a začať ťažiť kryptomeny, existuje niekoľko výrazov, s ktorými sa musíte oboznámiť.

Najskôr je miera hash rýchlosť, ktorou baník rieši výpočtové problémy a zložité algoritmy, ktoré ďalej vedú k vyťaženiu mincí. Je to priamo závislé od počtu používateľov zapojených do siete. Čím viac používateľov, tým viac bude mať hašovacia rýchlosť pre vášho baníka. Hash rate je v skutočnosti priamym meradlom výkonu vašej ťažobnej súpravy.

Bitcoiny na blok sú prostriedky na určenie počtu bitcoinov, ktoré sa budú ťažiť vždy, keď sa úspešne vyrieši problém s výpočtom. Tento údaj začínal na päťdesiatke a zhruba každé štyri roky sa znižuje na polovicu. Banské združenie nie je nič iné ako skupina baníkov, ktorí sa spojili a spoločne ťažili, aby dosiahli lepšie výsledky pri vyšších rýchlostiach.

Je to spôsob, ako zvýšiť efektívnosť ťažby a minimalizovať straty jednotlivca. Teraz sa takáto skupina nemôže udržiavať, pokiaľ sa každému jednotlivému členovi nevyrubí nejaký prevádzkový poplatok. Tento poplatok sa často nazýva pool fee, zatiaľ čo celkové zisky združenia sa rovnomerne rozdeľujú medzi všetkých členov združenia.


Konverzný pomer je výraz, o ktorom sme si istí, že ho všetci poznáte. Pokúsme sa teda zamerať svoju energiu na to, aby sme pochopili, prečo je to dôležité. Pre tých z vás, ktorí uvažujú o tom, že sa dostanú k ťažbe iba kvôli hromadeniu mincí alebo bitcoinov, to v skutočnosti nemá veľkú hodnotu.

Ale pre tých, ktorí sa tešia na predaj vyťažených mincí výmenou za skutočnú menu, sa konverzný kurz stáva rozhodujúcim faktorom pri určovaní celkovej ziskovosti podniku. Nie je možné predpovedať výmenný kurz BTC / USD z budúcnosti, a preto vždy, keď osoba kupuje alebo ťaží bitcoiny, musí neustále kontrolovať konverzný kurz a rozhodnúť sa o optimálnom čase na predaj týchto coinov..

Predtým, ako začnete s výpočtom ziskovosti svojho baníka, nezabudnite si prečítať špecifikácie napájania, ktoré sú uvedené v súvislosti s nimi. Ak ste nákup ešte neurobili, rýchle vyhľadávanie na internete odhalí všetky podrobnosti o baníkovi, o ktorý sa zaujímate. Kľúčovými pojmami, ktoré musíte hľadať, sú spotreba energie a rýchlosť elektriny.

Teraz, keď sme sa oboznámili s takmer všetkým, čo je do istej miery rozhodujúce pre úspešné ťažobné podnikanie, je čas načrieť do samotných baníkov. Aj keď je na trhu k dispozícii množstvo skvelých možností, dnes sa zameriame na Antminer S4 vydaný spoločnosťou Bitmain..

Recenzia Bitmain Antminer S4

Recenzia Antminer s4Teraz priamo hore, tento vyzerá pekne impozantne a je skvelým vybavením pre profesionálov i začiatočníkov. Dodáva sa v šasi montovateľnom na 3U do racku, podobne ako jeden z jeho predchodcov, Antminer S2. Hašovacia rýchlosť pre tento je 2 TH / s a ​​využíva veľmi dobre spracovaný čip BM1382.

Pokiaľ ide o spotrebu energie, nenecháva S4 žiadny dôvod na obavy, pretože ide o veľké zlepšenie oproti predchádzajúcej verzii tohto radu. Pomer GH / s k wattu bol výrazne zosilnený, zatiaľ čo ventilátor pracuje na dobrých 3 900 otáčkach za minútu.

Dobrí a zlí

Ako už bolo spomenuté, S4 je skvelá jednotka s niekoľkými fascinujúcimi špecifikáciami. Čo ho však ešte zvyšuje, je skutočnosť, že v skutočnosti funguje ako jeden komplexný celok. Nie je potrebné pripájať ďalší zdroj napájania, aby bol funkčný alebo aby sa zvýšil výkon.

Jedna vec, ktorá by vám mohla potenciálne pokaziť zážitok, je proces prepravy. Uistite sa, že si súpravu objednávate zo zabezpečenej a dôveryhodnej služby, pretože ak si náhodou vyberiete neefektívnu prepravnú službu, jednotka by mohla čeliť vážnym štrukturálnym poškodeniam ešte predtým, ako sa vráti domov..

Teraz, keď uvediete baník do prevádzky, všimnete si obrazovku LCD, ktorá zobrazuje adresu IP, na ktorú je zariadenie údajne pripojené, a umožňuje vám ľahkú navigáciu na ovládací panel zariadenia a zadanie vlastného hesla a nastavení bazéna..

Zatiaľ čo podľa konvencie sú predvolené hodnoty pre používateľské meno a heslo root a root, je veľmi vhodné čo najskôr zmeniť na niečo osobné a bezpečné..

ZAČÍNAME S ANTMINEROM S4

Ovládací panel

Keď už hovoríme o ovládacom paneli, nenájdete veľa zmien, pretože sú stále rovnaké, aké sa našli v starších verziách riadku. Stále zostáva neuveriteľne bohatý na funkcie a je celkom ľahko ovládateľný a pochopiteľný. Jednou zo skvelých funkcií modelu S4 je použitie protokolu DHCP, ktorý efektívne umožňuje používateľovi ľahké pripojenie k sieti. Ich účinky sú výraznejšie pri použití neštandardného adresovacieho systému.

Úplne prvá vec, ktorú musíte s minerom urobiť hneď po zapnutí, je flashovanie s čímkoľvek, čo sa stane s najnovším firmvérom. To by znamenalo, že by súprava získala prístup k cgminer 4.6.1, čo je oveľa lepšia verzia ako pôvodný firmvér načítaný do zariadenia.

Špecifikácie napájania

Výkonové parametreTeraz, aby sme sa dostali k dôležitejším veciam a pochopili, čo robí zo S4 vynikajúce zariadenie pre všeobecné použitie, pozrieme sa na výkonové špecifikácie a porovnáme ich s predchádzajúcimi modelmi. S4 spotrebuje zdravých 1 450 wattov, zatiaľ čo vám dáva hashovaciu rýchlosť 1,96 th / s. Pokiaľ ide o napájacie káble, pre toto zariadenie si budete musieť nejaký zaobstarať, pretože S4 sa s ním nedodáva.

Musíte však venovať pozornosť druhu napájacieho kábla, ktorý dostávate, pretože jeden s výkonom 16 AWG alebo menej nebude schopný zvládnuť výkonové parametre zariadenia. Jednoducho sa roztopia a môžu ľahko viesť k vážnemu poškodeniu vášho baníka a dokonca k poškodeniu poistkovej skrinky.

Chladenie & Úrovne hluku

Pokiaľ ide o chladenie, model S4 predstihuje model S2 ľahko pomocou ventilátora, ktorý je rýchlejší a lepší v tom, čo robí. Usporiadanie čepele bolo lepšie optimalizované, a preto zostáva S4 oveľa chladnejšia ako S2. Keď už hovoríme o jednej z najdôležitejších chýb a prekliatí mnohých inak skvelých baníkov, zvuk generovaný S4 nie je v skutočnosti taký hlasný.

Bitmain skutočne vydal záznam pred vydaním rigu a vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že S4 bude pravdepodobne hlasnejší ako predchádzajúce modely tejto zostavy. Ale po dôkladnom testovaní a experimentovaní dokáže S4 bežať iba na 62 dB vo vzdialenosti 4 ft.

To je pozoruhodné, keď to porovnáte s niektorými z ďalších baníkov. Vnútorná teplota lopatiek sa môže pohybovať kdekoľvek medzi 45 a 49 stupňami Celzia, zatiaľ čo okolitá teplota zostáva pevne nastavená na 39 stupňov Celzia..

Firmvérové ​​riešenie

Aj keď je Antminer S4 skvelá súprava, ako každé iné zariadenie, má svoj vlastný spravodlivý podiel na chybách. Najdôležitejšie je, že pretože firmvér nebol aktualizovaný na maximum, existujú vážne problémy s fondmi, ktoré na ňom môžete spustiť, bez toho, aby došlo k výraznému zníženiu celkového výkonu mineru..

Tento problém však ustupuje do úzadia, keď vezmete do úvahy ľahkosť, akou je možné firmvér aktualizovať na S4. Všetko, čo musíte urobiť, je stiahnuť najnovší firmvér a potom prejsť na ovládací panel, kde nájdete možnosť aktualizácie.

Preprava a prevádzka

Pokiaľ ide o otázky ľahkej prepravy a súvisiace problémy, S4 sa dodáva spolu s upevňovacími ušami, ktoré sa dajú použiť na pripevnenie zariadenia na stojan a ktoré uľahčujú inštaláciu. Vnútorné usporiadanie čepelí bolo navyše navrhnuté tak, aby boli horizontálne a nie vertikálne, čo v skutočnosti platilo pre staršiu verziu S2..

Dobrým dôvodom, prečo bola táto zmena vykonaná, je to, že vertikálne čepele S2 sa často uvoľňujú a sú nepripojené, čo zjavne viedlo k problémom pre používateľa. Ale teraz, keď boli nože preorientované, bola šanca, že sa nože odlomia, minimalizovaná.

Toto ďalej ukazuje, že spoločnosti Bitmain skutočne záleží na pohodlí svojich zákazníkov a pravidelne vykonáva kontroly kvality svojich výrobkov. Obrazovka LCD bola navrhnutá tak, aby bola dostatočne bezpečná proti poruchám, a nevykazuje absolútne žiadne známky poškodenia ani po niekoľkých dňoch používania.

Záver

Aj keď môže byť ťažba kryptomeny komplikovanou a nepohodlnou úlohou, určite sa v tejto oblasti robia vylepšenia. A keď vyjdú všetci títo noví a vylepšení baníci, môžete si byť istí, že nie je ďaleko deň, keď ťažba kryptomien dosiahne úrovne slávy podobné tým, ktoré sa podarilo dosiahnuť bitcoinu.

Zatiaľ sa však uspokojme s tým, čo Bitmain Antminer S4 ponúka. S vylepšeným dizajnom, zvýšenými funkciami a zlepšenou úrovňou spotreby energie je to určite jeden z najpokročilejších hardvérových prvkov na trhu práve teraz.

ZAČÍNAME S ANTMINEROM S4

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector