Kedykoľvek si spomeniete na kryptomeny, prvé meno, ktoré vám napadne, je meno bitcoinov. Po dosiahnutí bodu, keď sa stali takmer synonymom tohto pojmu, sa bitcoin ani zďaleka nezastaví. V skutočnosti sú stále vykopávané a predstavené svetu nové cesty a domény točiace sa okolo kryptomien a predovšetkým bitcoinu..

Po šialenej vlne investícií do bitcoinov, ktorá sa zdala na celom svete, sa ľudia dnes otvárajú ešte lepším a novším formám obchodovania, ktoré by im potenciálne mohli priniesť obrovské zisky. Bitcoin je náhodou v epicentre všetkých.

Posledným obchodom, ktorý sa dostal do povedomia verejnosti a tiež sa dostal na titulné stránky, bol obchod s ťažbou kryptomeny. Ľudia čakajú na zaradenie do radu, aby investovali do ťažobného vybavenia a hardvéru, a nadšene sa zúčastňujú na tejto forme technologickej ťažby, ktorá spočíva v overovaní blokov na bitcoinovom blockchaine..

Tento proces vyžaduje, aby baník vyriešil niektoré zložité výpočtové algoritmy, a keďže to nie je len šálka čaju nikoho, na trhu máme k dispozícii širokú škálu ťažobných súprav, ktoré za vás urobia všetko ťažké. Tieto súpravy sú navrhnuté tak, aby skutočne vykonávali väčšinu ťažobného procesu, zatiaľ čo všetko, čo musíte urobiť, je nechať ich nastaviť a zabezpečiť, aby ich energetické požiadavky zostali splnené..

Čo sa týka týchto požiadaviek, tu je všetko trochu komplikované. Hovoríme to preto, lebo tieto stroje často vyžadujú obrovské množstvo energie, čo má priamy vplyv na účty za elektrinu, ktoré zaplatíte na konci mesiaca. Mnohokrát sú tieto zvýšené účty za energiu dôvodom, prečo oddaní baníci opustili obchod nadobro.

Okrem energetických požiadaviek vyžadujú tieto stroje trochu údržby a čo je dôležitejšie, vhodné prevádzkové prostredie. Ide o to, že tieto súpravy často nakoniec vytvárajú obrovské množstvo hluku. Pri takýchto náročných operáciách je prirodzené, že sa tieto stroje zvyčajne zohrievajú.

Na rozptýlenie všetkého toho dodatočného tepla sú dodávané s pripojenými ventilátormi, ktoré sa otáčajú vysokou rýchlosťou, aby ochladili plošinu. To ďalej vedie k dobrému množstvu hluku, čo často robí tieto súpravy nevhodnými na domáce použitie. Akonáhle však prekonáte všetky tieto počiatočné štikútky, ťažba kryptomien sa môže skutočne ukázať ako plodná a pútavá.

Aby ste sa však dostali do tohto štádia, musíte najskôr prekonať úplne prvú základnú prekážku výberu. Na výber medzi množstvom a množstvom pekne vybavených ťažobných súprav dostupných na trhu. Cieľom tohto článku je pomôcť vám tým, že sa pozrieme na Antminer S5, vynikajúci doplnok k dlhej rade baníkov, ktoré predáva ťažobný gigant Bitmain..

Recenzia Bitmain Antminer S5

Recenzia Bitmain Antminer S5Bitmain Antminer S5 je vynikajúci v mnohých aspektoch, ale jedným z popredných predajných miest tohto stroja je nízka cena, pričom niektoré použité stroje sú k dispozícii už od 200 dolárov. To je veľa pre každého bitcoinovského baníka, nehovoriac o jednom s dobrou škálou funkcií, ako je napríklad S5. Jedna vec, ktorú takmer všetci baníci trpia, je to, že majú tendenciu nasávať veľké množstvo elektrickej energie z vášho domova..

To je dôvod, prečo vývojári v súčasnosti vkladajú svoje srdce a dušu do výroby energeticky efektívnejších a nákladovo efektívnejších ťažiarov, ktoré vám poskytnú slušné množstvo operácií za nízke náklady na energiu. S5 je len jedným z mnohých zariadení, ktoré boli vyvinuté s použitím rovnakého modelu.

Vyžaduje iba 590 wattov energie, čo je celkom pochopiteľné vzhľadom na skutočnosť, že mnoho ďalších baníkov na dnešnom trhu žiada oveľa viac. Pretože tento baník je zameraný na jednu konkrétnu časť baníkov, ktorí sú v celom podnikaní noví a stále sa učia triky obchodu, je to skvelé na experimentovanie alebo na účely učenia..

Vyhradení baníci, tí, ktorí sa usilujú zvýšiť svoj zisk a dosiahnuť, aby bol v ťažbe kryptomien skutočne veľký, sa možno budú musieť poobzerať inde..

Ako už bolo vysvetlené, generovaný hluk je jedným z mnohých parametrov, na ktorých je ťažobná súprava často klasifikovaná. Čím hlučnejší baník je, tým menšia bude jeho šanca, že sa medzi všetkými ostatnými strojmi stane veľkým. A aby sa minimalizovali hladiny hluku, je potrebné nakonfigurovať konfiguráciu ventilátorov systému.

Tieto chladiace ventilátory sú všeobecne zodpovedné za všetok hluk, ktorý vydáva súprava, a ak sú nakonfigurované správnym spôsobom, získate oveľa nehlučnejšie pracovné prostredie. Nanešťastie pre model S5 je dodávaný s jedným ventilátorom a vo výsledku sa musí pekne poriadne roztočiť, aby držal krok so všetkými chladiacimi akciami, ktoré má za úlohu..


To ďalej vedie k zvýšeniu úrovne hluku S5, čo spôsobuje jeho nepríjemných 75 dB. Teraz síce nie je veľa, čo môžete urobiť, aby ste to vylepšili, ale existuje ustanovenie o použití určitých úprav a nastavenia zmien na ťažobnom zariadení S5, ak vás hluk skutočne odškrtne. Prichádzajú však s ďalšími vlastnými nákladmi.

Okrem toho svet napreduje dosť rýchlo. Vďaka tak rýchlemu vývoju sa veľa vecí určite zmení rýchlejšie, ako očakávame. To platí aj pre baníkov. Keď sa ťažobné plošiny prvýkrát dostali na trh, ľudia si neboli istí, čo od nich môžu očakávať, ale postupne si ľudia začali uvedomovať, aká je dobrá hash sadzba.

To ďalej viedlo k väčšej konkurencii medzi výrobcami, pričom každý z nich sa usiloval prekonať druhého z hľadiska hashovacej rýchlosti, ktorú ich súprava dokázala dodať. Rýchly posun vpred do súčasnosti a teraz máme baníkov schopných dosahovať vysoké hašovacie rýchlosti a rovnako efektívne aj so svojou spotrebou energie..

Zdá sa však, že S5 v porovnaní s tým trochu zaostala. S rýchlosťou hash okolo 1155 GH / s sa zdá, že vážne zaostáva za súčasnými trhovými štandardmi. Z tohto presného dôvodu by sa pokročilí baníci, ktorí chcú získať vážne zisky, mohli vyhnúť tomuto.

ZAČÍNAME S ANTMINEROM S5

Skúška času

Model S5, ktorý bol uvedený na trh v roku 2014, prešiel od svojho vzniku určite dlhou cestou. V čase svojho debutu bol model S5 jedným z najefektívnejších a najrýchlejších modelov na trhu. Čelila tvrdej konkurencii Spondoolies Tech SP20, ktorý bol ďalším veľkým hráčom tej doby.

Od tej doby sa však zdá, že veľký príliv novších a lepších modelov, z ktorých každý má svoje vlastné jedinečné vlastnosti, považoval S5 v porovnaní s nimi za relatívne nevýznamný. Zatiaľ čo bol vyrobený pomocou 28 nm výrobného procesu, novšie modely, ktoré sa od tej doby začali vyrábať, sa tejto konkrétnej forme výroby vyhýbali a prijali oveľa pokročilejšie 14 nm alebo 16 nm vzory. Výsledkom je, že tieto novšie modely majú oveľa lepší hash rate alebo efektivitu.

Stojí to za to?

Úprimne povedané, ak ste nadšený baník, ktorý ťaží za účelom dosiahnutia zisku a hľadáte ťažbu ako prostriedok na zabezpečenie stálych a stálych výnosov, potom pravdepodobne tento stroj nie je pre vás najlepší. Na druhej strane, ak ste jednoducho fanda a vaším jediným záujmom je dobre sa oboznámiť s fungovaním kryptoťažby a popri tom sa naučiť niekoľko trikov z podnikania, potom nemusíte hľadať ďalej. Model S5 sa s nízkymi nákladmi a obmedzenou požiadavkou na napájanie ukáže ako perfektný doplnok pre vás.

cena

Použité modely modelu S5 majú cenu od 190 do 299 dolárov a dajú sa ľahko kúpiť na eBay alebo Amazon. Zásielka zvyčajne prichádza z Ameriky a jej preprava môže trvať dva až päť dní, v závislosti od vašej polohy.

Úplne nové modely S5 sú naopak dostupné iba z oficiálnych webových stránok Bitmain. Za nákup by ste museli vyčerpať zhruba 413 dolárov a na okamžitý nákup neexistuje záruka, pretože produkt je zvyčajne na sklade, a preto musíte byť na potvrdenie nákupu trochu pripravení..

Zdroj

Ako už bolo spomenuté, model S5 vyžaduje na stabilné fungovanie výkon v rozmedzí 560 až 590 wattov. Všetko, čo si musíte zaobstarať, aby ste sa mohli tešiť na nepretržité používanie, je decentne napájaný napájací zdroj ATX.

Nezabudnite skontrolovať hodnotenie účinnosti napájacieho zdroja, ktorý kupujete alebo plánujete použiť, pretože by mohol mať potenciálne obrovský vplyv na vašu celkovú prevádzku. Nehodnotené alebo nesprávne hodnotené napájacie zdroje majú často za následok nadmerné plytvanie elektrickou energiou a dodatočné emisie tepla a hluku, ktoré sú škodlivé pre výkon baníka..

Ziskovosť

Ziskovosť je jedným z najvyšších záujmov špecializovaných baníkov. Je to jednoduché meranie toho, akú hodnotu za svoje peniaze alebo maximálnu návratnosť investícií získate. Pokiaľ ide o S5, správy nie sú také skvelé.

Ak pôjdeme podľa súčasných trendov v cenách bitcoinu, zdá sa, že s modelom S5 nebudete mať žiadny zisk. Ak by ste však nejako znížili svoje náklady na elektrinu na 10c za kWh, možno by ste mali to šťastie, aby ste pri svojej investícii neutrpeli žiadne straty..

Stručne povedané, ak sa vo váš prospech nejakým spôsobom zosúladí niekoľko faktorov, konkrétne ceny bitcoinu, náklady na napájanie a niekoľko úprav, ktoré zvýšia efektívnosť modelu S5, potom by ste možno mohli dosiahnuť iba niekoľko ziskov pre seba.

Účinnosť energie

Model S5 bol označený ako energeticky efektívne zariadenie, ktoré sľubuje, že vaše náklady na napájanie bude minimálne, a zároveň bude pracovať na vyšších ziskoch a vyšších návratoch. Bolo hodnotené tak, aby produkovalo asi 1 gigaháš za každých 0,51 wattu energie, ktorú spotrebuje. Skutočná spotreba energie zariadenia naopak závisí vo veľkej miere od teploty, pri ktorej udržujete napájací zdroj, a od súvisiacej účinnosti.

Plášť

Pokiaľ ide o štruktúru modelu S5, jeho použitie je pomerne jednoduché a tiež je do značnej miery pohyblivé. U bočných panelov vyrobených z odolného a ľahkého plastového materiálu je otvorený vrch a spodok.

Avšak plastová štruktúra prepožičiava jednotke aj niektoré nežiaduce vlastnosti, ako napríklad obmedzené umiestnenie a zníženú bezpečnosť. Má však pozitívny vplyv z hľadiska hmotnosti jednotky, ktorá je iba 2,5 kg alebo 6,5 libier.

Nastaviť

Po prinesení S5 domov je ďalšia vec, ktorú si musíte robiť starosti, ako a kde je potrebné modul nainštalovať. Našťastie, akonáhle zistíte miesto, kam sa chystáte umiestniť plošinu, vaše problémy sú takmer za nami, pretože skutočné nastavenie systému je prekvapivo ľahké a nezaberie vám viac ako pár minút času..

Ovládací panel na S5 je pomerne intuitívny a zrozumiteľný a dokonca ponúka všetky základné funkcie, ktoré by si človek od baníka tohto druhu mohol vyžiadať. Je úplne sebestačné poskytnúť vám príjemný banský zážitok bez akýchkoľvek štikútok alebo porúch. Hneď ako zapnete zariadenie, S5 začne hľadať dostupné adresy IP, s ktorými sa môžete spojiť.

Pre ľahké sledovanie a kontrolu vášho baníka môžete použiť softvér MinerLink, ktorý vypíše stav všetkých vašich súčasných baníkov, zobrazí alebo zmení nastavenia vášho ťažobného fondu, vykoná aktualizácie firmvéru zariadenia a dokonca vám umožní zdieľať prístup oprávnenie pre vášho baníka cez základné sieťové pripojenie.

ZAČÍNAME S ANTMINEROM S5

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector