Odkedy sa na tejto zemi uchytila ​​civilizácia ľudí, ak existuje niečo, o čo sa ľudstvo neustále zaujíma, je to čin zárobku pre seba. Nakoniec to vždy závisí na tom, ako zarobiť obrovské zisky a rozšíriť svoje zdroje.

A práve toto hľadanie ďalších zdrojov nás často viedlo k množstvu aktivít a obchodov, ktoré môžu alebo nemusia vždy priniesť požadované výsledky. Aj keď to začalo jednoduchým zberom plodín zo Zeme, neskôr to zahŕňalo užitočnejšie, použiteľnejšie a vzácnejšie kovy, ktoré sa získavali z povrchu Zeme a neskôr sa predávali s dobrým ziskom..

To ďalej viedlo k ťažobnému priemyslu. Odpradávna človek túžil po mineráloch mimo ich možností a skrytých hlboko v povrchu. A aby sme sa k nim dostali, založili sme niekoľko dosť ťažkých priemyselných odvetví, ktoré nám umožňujú ľahko sa zahĺbiť na povrch a vykopať všetko bohatstvo a vzácnosti, ktoré pre nás môže mať Zem pripravené..

Zlato, striebro, diamanty a mnoho ďalších drahých kovov sa obstarávajú podobným spôsobom. Ale čo keby sme vám povedali, že existuje aj iná, iná forma ťažby, ktorá nevyžaduje, aby ste sa fyzicky vŕtali dolu na zem, aby ste dosiahli zisky vo forme vzácnych kovov? Čo keby existovala forma ťažby, ktorá by sa dala vykonávať z vašich domovov, bez toho, aby ste z toho kresla vôbec vstali?

V skutočnosti s príchodom technologického veku už niečo také bolo umožnené a existuje vo forme ťažby kryptomeny. Ťažba kryptomeny bola ďalej možná vďaka využívaniu ťažiarov, ako je napríklad Avalon6, ktorý tvorí podstatu tohto článku..

Recenzia Avalon6: čestný pohľad

avalon6-recenziaNajväčším bodom rozhovoru pre Avalon6 je skutočnosť, že je uvádzaný ako druhý najúčinnejší baník, aký bol kedy uvedený na trh. Niektorí hovoria, že je to tiež jeden z najtichších baníkov na trhu, čo mu dáva dosť veľkú výhodu oproti veľkej konkurencii..

Je to preto, že medzi mnohými želanými vlastnosťami, ktoré človek v baníku hľadá, je nízka úroveň zvukových zvukov, ktorá sa v zozname umiestňuje celkom vysoko. Skombinujte to s účinnosťou, ktorú je Avalon6 schopný poskytnúť, a my sme sa stali jednoznačným víťazom.

Avšak všade, kde sú klady, musia byť aj zápory. Pokiaľ ide o Avalon6, je ich, našťastie, dosť málo. Po prvé, niektorí ľudia tvrdia, že Avalon6 poskytuje podstatne nižšiu hashovaciu rýchlosť ako Antminer S7 alebo Antminer S9, aj keď zhruba spadá do rovnakej cenovej kategórie. Po druhé, aj keď je Avalon6 sám o sebe dosť efektívny, nespĺňa štandardy stanovené programom Antminer S7.

Teraz, keď sme vám poskytli prehľad, je čas venovať sa hlbšie a podrobne sa pozrieť na každú z jej špecifikácií.

Avalon6 je veľmi pôsobivé zariadenie, ak sa nad tým zamyslíte. Byť druhým najúčinnejším baníkom na trhu nie je nijaký zlom, ale táto súprava dokázala to a ešte oveľa viac. Obsahuje až 80 18 nm čipov odrody A3218 a beží na celkom pohodlných 500 MHz, čo mu umožňuje poskytovať hašovaciu rýchlosť až 3,5 TH / s. Teraz síce nie je taký vysoký ako Antminer S7, ale je dosť blízko a je dostatočne vysoký na to, aby bol Avalon6 skvelou voľbou pre skúsených baníkov..

ZAČÍNAME S AVALONOM6

Zdroj

Dobrý zdroj energie je zhodne s chrbticou každého elektrického alebo elektronického zariadenia. Dajte mu menej energie a určite nebude fungovať podľa vašich požadovaných výstupov, zatiaľ čo príliš veľa energie môže často viesť ku skratu alebo poškodeniu poistiek. Z tohto dôvodu musíte pri nákupe napájacieho zdroja pre svoju ťažobnú súpravu postupovať opatrne. Uistite sa, že má správne špecifikácie a je dostatočne stabilný na to, aby zvládol požiadavky na napájanie stanovené vašim baníkom.

Avalon6 funguje dobre s akýmkoľvek slušne vyrobeným zdrojom napájania s výkonom 1100 W alebo viac. Ak v súčasnosti používate platinový zdroj PSU, môžete si byť istí, že Avalon6 s ním bude pracovať perfektne a pri príjme približne 1050 W.


Ziskovosť

Bitcoin je určite riskantné podnikanie, pretože má tendenciu znižovať hodnotu každých pár rokov, ale aj keď to vezmete do úvahy, spolu s faktom, že ceny bitcoinu zvyknú kolísať dosť rýchlo a nekontrolovateľne, Avalonu v ňom zostalo dosť šťavy aby vám priniesli zisk. Aj keď čelí tvrdej konkurencii nedávno vydaného programu Antminer S9, s hashovou rýchlosťou neuveriteľných 14 TH / s, Avalon6 si stále dokáže udržať svoju vlastnú v oddelení ziskovosti.

cena

Ak sa rozhodnete kúpiť jednotku z Canaanu, získate ju až za 550 dolárov. Ak však plánujete kúpiť jednotku hromadne, máte veľké šťastie, môžete získať zľavu 100 dolárov, ak kupujete 10 jednotiek naraz, a zľavu 130 dolárov, ak kupujete celkom 50 jednotiek. naraz.

Podľa dodania jednotka váži okolo 5 kg alebo 11 lb. Použité modely z nej sú však ľahko dostupné na Amazone s cenovkou 450 dolárov..

Hluk

Ak stojíte vo vzdialenosti 1,2 m alebo 4 stopy od fungujúceho Avalonu6, zažijete hluk zhruba 55 dB. Teraz, keď je to dostatočne tiché na použitie v domácnosti, by sme však neodporúčali ponechať ho v spálni alebo v obývacej izbe. Ďalším spôsobom, ako jednotku ďalej vylepšiť znížením emitovaného zvuku, je pretaktovanie.

Nastaviť

Základnou požiadavkou na nastavenie Avalon6 je buď systém Raspberry Pi, alebo TP-Link TL-WR703N fungujúci ako ovládač. Až 50 baníkov je možné ovládať a prevádzkovať pomocou jedného RPi. Avalon6 využíva DHCP, takže je schopný automaticky vyhľadávať adresy IP. To výrazne zjednodušuje proces inštalácie a pridáva ďalšie perie do čiapky Avalon6.

Teplota

Nakoniec je teplota ďalším veľkým faktorom, pokiaľ ide o výber vhodného bitcoinového baníka pre seba. Nemôžete si kúpiť slušné elektronické zariadenie bez toho, aby ste neprešli jeho tepelnými špecifikáciami. Dokonca aj také maličkosti ako smartfóny, ktoré vlastníme, majú tendenciu sa zahrievať, keď sú príliš dlho pripojené k zdroju napájania. Baníci bohužiaľ trpia podobným problémom.

Pretože tieto zariadenia sú určené na vykonávanie dosť ťažkých prác, majú často sklon k zvýšeniu teploty tela, čo ďalej vedie k zvýšeniu rýchlosti ventilátora, aby sa postavil proti všetkým prebiehajúcim kúreniam. To ďalej vedie k zvýšeniu generovaných hladín hluku.

Pokiaľ ide o Avalon6, prichádza s ovládaním frekvencie, čo znamená, že používateľ dostane flexibilitu na skutočné riadenie frekvencie, pri ktorej zariadenie beží. Štandardná frekvencia pre Avalon6 je 500 MHz a funguje veľmi dobre aj pri pretaktovaní.

Okolitá teplota uvedená pre optimálnu prevádzku Avalon6 je pod 35 stupňov Celzia alebo 95 stupňov Fahrenheita a vďaka inteligentnému dizajnu poskytnutému výrobcami jediný ventilátor jednotky čelí absolútne žiadnym problémom pri udržiavaní okolitej teploty systému..

Verdikt

Pre každého, kto hľadá slušného, ​​nehlučného, ​​efektívneho, ale zároveň výkonného bitcoin minera, poskytuje Avalon6 dobrú odpoveď. Aj keď mu v mnohých oddeleniach konkuruje Antminer S7, vďaka prispôsobeniu výkonu, ktorým sa môže pochváliť, a ďalším šikovným funkciám, dokáže Avalon6 vytvoriť cestu svojej vlastnej légii oddaných zákazníkov.

Pri prvom spustení bitcoinu neboli všetci pripravení tomu uveriť. Zatiaľ čo niektorí to považovali za menu budúcnosti, iní, skeptickejší, verili, že je to iba módny výstrelok, ktorý časom zmyje ľudské spomienky..

Ako sa ukázalo, ukázalo sa, že títo ľudia sa masívne mýlili. Po niekoľkých relatívne nečinných rokoch sa bitcoin vrátil v zlom, keď jeho výmenné ceny doslova pretrhli strechy a dostali sa na titulky po celom svete..

Niekoľko veľkých nadnárodných spoločností a ich generálnych riaditeľov sa prihlásilo, aby chválili menu a začali ju uznávať vo všetkých svojich službách a produktoch. Niektorí z nich dokonca povedali, že bitcoin sa čoskoro stane jednou z centrálnych mien, s ktorými svet obchoduje.

Dnes sú investície do bitcoinu vyššie ako kedykoľvek predtým. Ľudia na celom svete, ktorí nechcú zostať v tejto šialenej rase, rýchlo investujú peniaze do bitcoinu a netrpezlivo čakajú, kým sa ich investície stanú plodnými. Ale akonáhle prekonáte tento počiatočný závod o investície, uvedomíte si, že kryptomeny sú v skutočnosti oveľa viac ako iba bitcoin alebo investície.

Sú v skutočnosti veľkým priestorom s obrovskými príležitosťami a veľkým počtom ziskových kanálov, ktoré by sa dali využiť na zhromaždenie obrovských súm ziskov a zdrojov pre seba. Jednou z nich je kryptoťažba, ktorá spočíva v kopaní blockchainu na ťažbu kryptomien a tiež na riešenie zložitých výpočtových algoritmov a problémov v procese..

Baníci majú často tendenciu zúčastňovať sa na ťažobných bazénoch, čo nie je nič iné ako skupina baníkov, ktorí sa združujú, aby spojili svoje zdroje a spoločne ťažili, aby dosiahli lepšie výsledky. Ako už bolo podrobnejšie uvedené, v rámci procesu ťažby musíte vyriešiť problémy a overiť transakcie na blockchaine. Na oplátku získate vlastný podiel na odmene, čo je zvyčajne niekoľko kryptomien zdieľaných medzi celou skupinou baníkov.

Pretože riešenie algoritmov nie je niečo, na čo by ste boli výslovne vyškolení alebo vybavení, trh je plný úžasných modelov baníkov, ktorí sľubujú, že urobia prácu za vás. Tieto stroje prichádzajú v rôznych veľkostiach a tvaroch, predávajú ich rôzne značky a dokonca prichádzajú s opatrením na ťažbu viac ako jedného typu kryptomeny..

Zatiaľ čo niektorí ťažiari sú stavaní výhradne na bitcoiny, iní sa snažia ťažiť litecoiny alebo Dash. Podobne získate celý rad ďalších ťažiarov pre ľubovoľnú formu kryptomeny, ktorá vás zaujíma. Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť baníka, je však treba mať na pamäti niekoľko úvah. Po prvé, ide o otázku zhoršených účtov za energiu. Ťažobné súpravy majú tendenciu spotrebovávať veľké množstvo elektriny, aby fungovali hladko.

V typickom rezidenčnom prostredí by to mohlo znamenať silné a dlhé zvýšenie vašich účtov za energiu, ktoré vedie k zníženiu ziskovosti samotného baníka. Ak aj tak trpíte nadmerne vysokými účtami za energie a nemôžete si za ne dovoliť platiť viac, potom pre vás ťažba nemusí byť predmetom podnikania.

Po druhé, ak plánujete ťažbu u vás doma a váš dom je miestom, odkiaľ budete vykonávať všetky svoje ťažobné činnosti, potom by bolo najlepšie, keby ste si vybrali relatívne izolovanú miestnosť, ktorá je svojím spôsobom oddelená od zvyšok domu. Týmto spôsobom akýkoľvek hluk, ktorý ťažobná súprava vytvára, nespôsobí pre ostatných obyvateľov domu veľkú príťaž.

Ťažobné veže sú známe tým, že sú pri svojej činnosti hlučné a hlučné. Pretože je to stroj, ktorý vykonáva veľa ťažkej práce, má tendenciu sa dosť rýchlo zahrievať. Na rozptýlenie všetkého tohto dodatočného tepla sú do bočnej strany stroja často zabudované ventilátory, ktoré sa neustále otáčajú pri vysokých rýchlostiach a slúžia výhradne na udržanie stroja v chlade. Výsledkom je, že tieto ventilátory vytvárajú veľa silného hluku, ktorý ďalej vedie k nepríjemnému použitiu zariadenia.

Ak máte dostatok odvahy zažiť vyššie uvedené a veríte, že nestačia na to, aby ste otriasli motiváciou ťažiť, pokračujte a skočte do hry, pretože na rozdiel od mnohých vecí v živote bitcoin pravdepodobne nevydrží navždy.

ZAČÍNAME S AVALONOM6

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector