Pre tých, ktorí posledných pár rokov nežijú pod skalou, nie sú bitcoiny žiadne posledné správy. Začalo sa to ešte v roku 2009, a hoci v uplynulých rokoch trochu utíchol, v rokoch 2016 – 2017 sa mu podarilo povstať silnejšie ako kedykoľvek predtým. Ľudia sa v tom čase takmer vzdali kryptomeny a pár vyvolených, ktorí do nej stále mali investované peniaze, čakali so zdrveným dychom, kým ceny mierne stúpnu, aby mohli do istej miery minimalizovať svoje straty.

Šokujúce je, že to, čo sa stalo potom, jednoducho otočilo hru na hlavu. Hodnota bitcoinu vzrástla, a to ohromne. Spočiatku to bol iba experiment, ktorý teraz dominoval na finančných trhoch po celom svete. Všetci ľudia, ktorí predtým túžili po nejakej forme kompenzácie svojich strát, sa teraz necítili o nič menej ako chudobní, ktorí náhle zasiahli zlato.

Takýto čistý dosah bitcoinu bol taký, že nielen USA alebo iné západné krajiny, ale celý svet sa zdal byť oboma rukami, aby investoval svoje peniaze.

Úspech bitcoinov ďalej spôsobil vznik úplne nového a predtým ignorovaného výklenku kryptomien. Teraz, keď bol svet svedkom obrovského úspechu bitcoinov, boli pripravení veriť, že altcoiny môžu priniesť podobné výnosy.

V skutočnosti sa ukázalo, že kryptomeny samy o sebe sú zlatými baňami, ktoré sú schopné dostatočne chrliť odvetvia, ako je ťažba kryptomien a ďalšie. Jedno odvetvie je odvetvie nákupu kryptomeny. So zvyšujúcim sa záujmom o bitcoiny stúpal aj počet búrz. Zatiaľ čo väčšina z nich bola (a stále je) dobre mienená a jednoducho chce len pomôcť ľuďom získať prístup ku kryptomenám, stále existujú nejaké podvodné výmeny.

Aby sme sa zachránili pred takýmito nástrahami a bežnými chybami, prinášame vám komplexný prehľad jednej z najlepších bitcoinových búrz na trhu, práve teraz, Bitfinex. Pokračovali sme v zhromažďovaní všetkých informácií, ktoré sme mohli, a zároveň sme si všímali výhody a nevýhody služby ako celku. Predtým, ako začnete hľadať platformu na výmenu kryptomien pre svoje podnikanie v kryptomene, odporúčame vám prečítať si túto kontrolu Bitfinexu, aby ste mohli robiť oveľa informovanejšie rozhodnutie.

Recenzia Bitfinex

bitfinex-recenziaBitfinex sídli mimo Hongkongu. Hovorí sa o ňom ako o jednej z najrýchlejších a najbezpečnejších výmenných služieb bitcoinov na celom svete a pre jeho jednoduché rozhranie a vynikajúce služby zákazníkom si ho obľúbili milióny ľudí po celom svete. Špecializuje sa na obchodovanie a je skvelá v tom zmysle, že podporuje obchodovanie s bitcoinmi v amerických dolároch.

Ďalej sa tiež zaoberá celým radom ďalších kryptomien, vrátane Ethereum a Monero. Takáto rozmanitosť, pokiaľ ide o kryptomeny, ktoré sa zriedka vyskytujú na výmenných platformách, a je jedným z dôvodov, prečo je Bitfinex taký veľký. Pokiaľ ide o obchodovanie s bitcoinmi v amerických dolároch, s Bitfinexom pravdepodobne nemôžete získať lepšie služby ako to, čo získate.

Bitfinex: objem

Pokiaľ ide o objem obchodovania, Bitfinex úplne dominuje nad všetkými jeho najbližšími konkurentmi. Objem obchodu v skutočnosti predstavuje množstvo zabezpečenia, s ktorým sa údajne obchodovalo počas stanoveného časového obdobia na kapitálovom trhu. Inými slovami, jedná sa iba o akcie obchodované za jednotku času, pričom jednotkou času je zvyčajne jeden obchodný deň. Dôležitým faktom o spoločnosti Bitfinex je teraz to, že v súčasnosti má najväčší objem zo všetkých existujúcich bitcoinových výmenných služieb.

To samo o sebe nie je žiadna maličkosť, ale BItfinex to dokázal celkom ľahko. V skutočnosti to tak bolo, pretože čínska banka (Čínska banka ľudí urobila zmenu), v dôsledku ktorej boli všetky služby výmeny bitcoinov alebo kryptomien nútené začať od svojich zákazníkov účtovať poplatky za obchodovanie.

Toto konkrétne rozhodnutie zase úplne vylúčilo odrádzanú prax obchodovania s praním, ktorá zahŕňala hlásenie umelo rozšíreného alebo nafúknutého objemu obchodovania a uskutočňovali ju takmer všetky významné čínske zmenárenské služby. Pretože teraz zhromaždené údaje zahŕňajú iba skutočné informácie, ktoré sa nedajú predstierať, Bitfinex je na vrchole rebríčka veľmi ľahko.

Pokiaľ ide o podiel na trhu, najbližším súperom spoločnosti Bitfinex je spoločnosť Bitflyer so sídlom mimo Japonska. Faktom, ktorý tu stojí za zmienku, je, že spoločnosť Bitflyer od svojich zákazníkov účtuje nulové poplatky za obchodovanie. To znamená, že objem obchodovania alebo trhový podiel nahlásený spoločnosťou by v skutočnosti mohol predstavovať nesprávne pomenovanie a skutočný trhový podiel spoločnosti by mohol byť výrazne nižší ako v skutočnosti. Ak je niečo také pravdivé, potom je trhový podiel spoločnosti Bitfinex s najväčšou pravdepodobnosťou ešte vyšší, ako sa v súčasnosti predpokladá.

Hacker Bitfinex

V auguste 2016 spoločnosť bohužiaľ dostala veľkú ranu. Asi 120 000 bitcoinov, čo v tom čase predstavovalo zhruba 72 miliónov USD, bolo hackerom ukradnutých z burzovej služby. Táto konkrétna udalosť sa stala osudnou nielen pre spoločnosť, ale pre celý trh s bitcoinmi všeobecne, pretože cena bitcoinu po nahlásení správ bola takmer až 25%..

Vďaka úžasnému riadeniu a vyrovnanému prístupu šéfov spoločnosti Bitfinex sa však spoločnosti podarilo zachrániť pred bankrotom alebo úplným vypnutím. Začali socializovať svoje straty. Celková strata bola rozložená rovnomerne medzi používateľské účty a žiadne konkrétne používateľské účty neboli ovplyvnené viac ako ostatné.

Aj keď to medzi mnohými používateľmi vyvolalo obavy, spoločnosť pokračovala v zázname s tým, že každý dotknutý používateľ bude spoločnosti včas kompenzovaný v plnej výške. Za účelom ďalšieho potlačenia akýchkoľvek sklamaní alebo nezhôd medzi používateľmi boli všetkým používateľom vydané tokeny BFX, ktoré sa zhruba rovnajú hodnote strát, ktorým čelí každý používateľ..

Bezpečnosť

Aj keď nie je možné dokonale odhadnúť úroveň bezpečnostných opatrení, ktoré používa výmenná služba, pretože väčšina ich protokolov je utajená kvôli ochrane svojich údajov pred hackermi, je možné ju zhruba odhadnúť. Pretože Bitfinex bol v minulosti svedkom takmer kataklyzmatickej udalosti, pokiaľ ide o výmenu bezpečnosti, možno len dúfať, že sa tentokrát poučili a výrazne posilnili svoje bezpečnostné protokoly a brány firewall..

Bezpečnosť vašich bitcoinov je však rovnako veľká ako vaša výmena. Nemôžete jednoducho všetko nechať na burze a pokojne si oddýchnuť, pretože musíte tiež urobiť niekoľko drastických opatrení, aby ste udržali bezpečnosť a integritu svojich mincí.

Predtým, ako sa zaregistrujete do zmenárenskej služby, vždy sa obráťte na ich poistenie, audity a bezpečnostné postupy a urobte si vlastné informované rozhodnutie o tom, či by výmena bola pre vás vhodná, a či sú ich bezpečnostné postupy úplne v poriadku. Ak je to možné, existuje aj ustanovenie, ktoré skutočne rozdeľuje vaše aktíva na rovnaké objemy a investuje ich do rôznych zmenárenských služieb, aby sa minimalizovali vaše vlastné straty v prípade, že dôjde k nejakej nehode.

Služby Bitfinex

Bitfinex v praxi požičiava kryptomeny alebo americké doláre obchodníkom využívajúcim pákový efekt. Dôvod, prečo to funguje tak skvele, je to, že umožňuje používateľom získavať úroky z akýchkoľvek prostriedkov, ktoré na platforme zostanú. Okrem bežných výmenných služieb, s ktorými sa platforma obchoduje, existujú aj veľké, ale súkromné ​​obchody, ktoré služba organizuje ako súčasť ich OTC alebo cez pokladňu.

To je obzvlášť výhodné, ak potrebujete previesť veľké množstvo mincí pod dohľadom ostatných obchodníkov s kryptomenami. Okrem svojich webových stránok spoločnosť Bitfinex podporuje a vlastní aj mobilnú aplikáciu, ktorá je v skutočnosti skvelou platformou pre tých obchodníkov, ktorí sú neustále v pohybe a musí robiť obchodné rozhodnutia na cestách. Touto funkciou sa nemôže pochváliť veľa ďalších služieb. Táto mobilná aplikácia je dokonalá a funguje dobre na obchodovanie alebo dokonca na prijímanie dôležitých aktualizácií pre váš účet.

Je však potrebné postupovať opatrne a vzhľadom na potenciálne zraniteľnú povahu mobilných platforiem odporúčame nepoužívať ho na obchodovanie s veľkými objemami. Bitfinex sa môže pochváliť veľmi pôsobivým obchodným rozhraním, ktoré ocenia skúsení obchodníci. Na obrazovke majú skutočne prehľadne zobrazené grafy, ktoré presne znázorňujú trendy obchodovania z vtáčej perspektívy a sú založené na slávnej grafickej webovej stránke Trading View. Rozhranie je tiež z veľkej časti responzívne a podrobné a je možné ho prispôsobiť podľa vlastných potrieb a vymožeností zákazníka.

Poplatky za bitfinex

BItfinex skutočne účtuje pekný nominálny poplatok, najmä keď ho porovnáte s niektorými z ďalších obchodných platforiem. Poplatok, ktorý si účtujú, je úplne v súlade s normami stanovenými pre veľké, ale obchodne zamerané burzy a súhlasí s nimi.

Na burzách s malým objemom je poplatok účtovaný obchodníkom, ktorí skutočne prijímajú ponuku od iného obchodníka, alebo príjemcom, ako sa im hovorí, iba 0,2%, zatiaľ čo poplatok účtovaný tým, ktorí obchodujú v knihe objednávok alebo rozširujú ponúkajú sami, je iba 0,1%. Poplatok pre tvorcov bol dokonca úplne odpustený pre tých používateľov, ktorých štatistiky účtov ukazujú celkový objem obchodu viac ako 7,5 milióna dolárov. To je samo o sebe veľmi skvelá schéma pre veľkých a častých obchodníkov.

Potreba výmenných platforiem

To všetko viedlo k vytvoreniu veľkého množstva služieb a búrz výlučne pre kryptomeny. So zvyšujúcim sa počtom používateľov, ktorí sa rozhodli pre tieto meny new-age, sa podobný tlak prejavil v potrebe efektívnych a dobre fungujúcich platforiem, ktoré by mohli pomôcť priemernému používateľovi využiť silu, ktorá v nich spočíva.

Bitcoinu je najpopulárnejšia, ktorej sa venuje najväčšia pozornosť, a skôr, ako sme si to uvedomili, už existovalo veľké množstvo bitcoinových výmenných služieb fungujúcich online aj inak. Takmer okamžite nasledovali ďalšie kryptomeny. V súčasnej dobe máme najmenej tucet dobre mienených a kvalitných výmenných služieb pre takmer každú ďalšiu široko používanú kryptomenu..

Burzové platformy: spôsob ich fungovania

Tieto výmenné platformy fungujú celkom jednoducho. Jednoducho umožňujú používateľovi buď obchodovať s kryptomenami, ktoré vlastnia, alebo ich kúpiť alebo predať výmenou za hotovosť. V prípade, že by ste mali záujem obchodovať svoje bitcoiny napríklad za litecoiny, potom úplne prvá vec, ktorú musíte urobiť, je hľadať platformu, ktorá sa zaoberá oboma týmito typmi kryptomien.

Len čo jedného nájdete, musíte sa prihlásiť na jeho webovú stránku, vyhľadať potenciálneho kupujúceho alebo predajcu a obchodovať s kryptomenou, ktorú vlastníte, s tou, ktorú skutočne chcete. Podobne, v prípade, že máte záujem o predaj svojich bitcoinov, musíte navštíviť webovú stránku a vyhľadať potenciálnych kupcov, ktorí vás následne budú kontaktovať, ak majú záujem o vašu ponuku..

Po niekoľkých komunikačných výmenách medzi vami a kupujúcim a so súhlasom oboch strán nakoniec k výmene dôjde. Celý proces je vysoko plynulý a úplne transparentný. Skvelé je, že nemusíte ani dlho čakať, kým transakcia prebehne. Väčšinou sa to všetko deje okamžite bez akýchkoľvek čakacích lehôt..

Burzové platformy: Vyberajte múdro

Avšak všade tam, kde je dobré, existuje aj zástup tých zlých. Aj keď sa to všetko zdá byť pre priemerného kupujúceho kryptomeny veľmi nádejné a vynikajúce, existuje tu jedna skrytá nevýhoda. V súčasnosti je na webe k dispozícii toľko skvelých výmenných platforiem, že sa používateľ musí prvýkrát zmiasť a neprijme správne rozhodnutie..

Výber služby výmeny kryptomeny nie je len o výbere toho najlepšieho podľa trhových štandardov. Ide skôr o výber toho najlepšieho podľa vašich vlastných potrieb. Používateľ môže mať tendenciu smerovať k nesprávnemu rozhodnutiu jednoducho preto, že nebol dostatočne informovaný a ocitol sa stratený v mori možností, ktoré má k dispozícii. Čo ak sa burza, pre ktorú sa rozhodnete, nezaoberá typom kryptomeny, o ktorú máte záujem? Čo ak si burza, ktorú si vyberiete, účtuje poplatok za transakciu, ktorý presne nespadá do vášho nastaveného rozpočtu?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me