Changelly – „hľadanie najlepšej sadzby medzi burzami kryptomien.“

V tomto prehľade Changelly sa venujeme hlboko v rôznych oblastiach Changelly a poskytujeme odporúčania, výhody, nevýhody a navrhujeme, či vám to najlepšie vyhovuje.

ZAČNITE S ZMENOU

Pozadie Changelly

Changelly je platforma pre kryptomenu, ktorej cieľom je zbúrať zložité prekážky štandardných obchodných platforiem.

changelly-review

Spoločnosť spustila v roku 2013 spoločnosť s trochou ťažby a jej činnosť začala v roku 2015, keď má základňu v Prahe. Poskytovaná služba sa spojila s tímom Minergrate, aj keď podľa zdrojov vo vnútri Changelly sú tieto dve spoločnosti navzájom úplne odlišné..

Pokiaľ ide o Changelly, investovali do automatických obchodných robotov, ktoré fúzujú s niektorými z najväčších obchodných búrz vrátane Poloniex a Bittrex. Ich proces pri obchodovaní ponúka tendre a potom žiada rôzne burzy, aby odporučili najlepšie kurzy, ktoré sú k dispozícii v obchodných pároch.

V porovnaní so Shapeshiftom sú tieto poskytované služby dosť podobné. Jednoducho povedané, Changelly umožňuje svojim používateľom obchodovať s kryptomenami bez nutnosti registrácie alebo registrácie na burze alebo poskytovania takýchto overení..

Ako sa prihlásiť do Changelly?

Krok 1: Rozhodnite sa, s ktorými mincami budete obchodovať, a zároveň poskytnite rôzne možnosti, ako sú bitcoin, ethereum, dash, litecoin atď.

Krok 2: Uvedené transakčné poplatky budú musieť byť overené rôznymi spôsobmi platby.

Krok 3: Pri uskutočňovaní transakcie je potrebné uviesť adresu príjemcu.

Krok 4: Používatelia budú musieť vykonať konečné potvrdenie a zaplatiť v mene, ktorú si sami zvolia.

Po dokončení transakcie získa používateľ požadované mince do svojej peňaženky.

Changelly navrhuje, aby prijímala nákupy takmer vo všetkých druhoch kryptomien a mohla prijímať výplaty v iných kryptomenách.

Okrem toho umožňuje používateľom nakupovať mince pomocou debetných / kreditných kariet, ale nie je to odporúčaná a vhodná možnosť, pretože sadzby týchto kariet sú veľmi vysoké a drahé.

Ako to funguje

Programátori a vývojári spoločnosti Changelly vytvorili jednoduché a jednoduché rozhranie, ktoré používateľov zaberá a vedie ich krok za krokom rôznymi procesmi vzájomného odmeňovania majetku. Okrem toho podporujú svojich používateľov poskytovaním dostatočných a jasných pokynov, ktoré by umožnili aj najnáročnejším investorom cítiť sa pri používaní platformy príjemne a príjemne..

Používateľovi budú okamžite poskytnuté dve rozbaľovacie ponuky, v ktorých bude mať používateľ možnosť výberu medzi dvoma menami na výmenu. Hneď ako používateľ zadá množstvo peňazí / menu, z ktorých chce vykonať výmenu, zobrazí Changelly približnú menu, v ktorej budú používatelia dostávať peniaze..

Potom môže používateľ zmeniť a nakoniec potvrdiť sumu, ktorá bola zadaná predtým. Jasne sa zobrazuje aj výmenný kurz, suma, ktorú užívateľ získa, a predpokladaný čas príchodu. Changelly navyše počíta a zobrazuje 0,5% poplatok za transakciu, čím zabráni zmätkom pri postupe používateľov.

Pomocou nasledujúcich krokov je proces takmer hotový. Užívateľ bude musieť potvrdiť všetky informácie uvedené z predchádzajúcich webových stránok a overiť, či sú správne. Dôrazne sa odporúča sledovať poskytované informácie a skontrolovať, či sú všetky informácie presné. Po prechode finančných prostriedkov do peňaženky Changelly nie je možné zmeniť informácie.

Ako posledný krok budú používatelia musieť previesť prostriedky meny do peňaženky, ktorú poskytuje Changelly. Používatelia sa môžu rozhodnúť replikovať uvedenú adresu peňaženky alebo naskenovať QR kód.

Keď Changelly získa prostriedky používateľov, pošle nám e-mail s potvrdením. Rôzne párovania výmenných pobytov trvajú približne 5 – 30 minút a používatelia môžu očakávať, že výsledná mena bude v ich peňaženkách v danom časovom rámci.

Na druhej strane, aj keď je webová stránka dobre navrhnutá a ľahko použiteľná, niekoľkokrát zlyhala, pretože niekoľko tlačidiel nefunguje dobre. Ak tím Changelly vyrieši tieto malé, ale citlivé problémy, ktoré budú vyriešené, bude to z hľadiska používateľskej skúsenosti vysoko hodnotená platforma.

Poplatky za obchodovanie

Jednou z jedinečných funkcií služby Changelly sú jej statické poplatky za služby, ktoré poskytuje. Všetky obchody zabezpečujú poplatok vo výške 0,5%, ale vo všeobecnosti sú dosť konkurenčné. Lacnejšie sadzby sa však nájdu, ak sa na platformách obchodovania na trhu priamo pracuje. Ak používatelia vykonávajú viac obchodov s cieľom presunúť altcoiny, existuje šanca, že sa Changelly môže stať lacnejšou alternatívou, najmä v prípade menších množstiev..

Zistí sa tiež 0% výber a pokračujúce provízie, takže používateľom sa nezobrazia žiadne skryté poplatky. Tu je potrebné spomenúť obrovské varovanie: obchody z fiat meny (t. J. Dolárov, eur atď.) Tvrdia, že sú držiteľmi 0,5% poplatku, ale v skutočnosti to nie je presné. Všetko závisí od sadzieb, ktoré sa pri tejto metóde líšia. Používatelia s najväčšou pravdepodobnosťou budú v daný deň obchodovať s veľkými nákladmi – až 40%.

Changelly vás síce upozorní na vysoké poplatky, a tím potvrdzuje, že je to mimo ich kontrolu. Na spracovanie týchto transakcií by Changelly potrebovala platobnú službu tretej strany, ktorá veľmi líši sadzbu (v súčasnosti Indacoin).

Je to rozčúlenie určite, ale o to viac je potrebné dokazovať, prečo majú kryptomeny sľubnú budúcnosť: umožňujú svetu vymieňať si aktíva bez toho, aby tretej strane umožňovali zvyšovať poplatky, ale skôr udržiavajú poplatky na minimálnej úrovni.

Ak používatelia prijímajú mince v miere nižšej, ako je štandardná miera, je Changelly vhodnou voľbou, aby boli rýchle a efektívne.

Klady a zápory

 • Je podporovaný veľký zoznam mincí, čo vytvára rozmanitosť pre používateľov.
 • Dobrá podpora starostlivosti o zákazníka zameraná na problémy, ktoré odborníci na monitorovanie rýchlo vyriešia do 24 hodín.
 • Lacné ceny v porovnaní s inými burzami okrem fiat.
 • Majitelia spoločnosti changelly sú anonymní a nejasní pre verejnosť, čo vytvára pocit nedôvery zo strany verejnosti.
 • Poplatky sú drahé a extrémne vysoké, keď sú transmutované z výmeny fiat.

Kryptomeny, ktoré sú podporované

 • Token základnej pozornosti (BAT)
 • Bitcoin
 • Bitcoinová hotovosť
 • Pomlčka
 • EOS
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Factom
 • Golém
 • Litecoin
 • Monero
 • NEO
 • Vlnenie
 • TenX

Toto je iba očíslovaný zoznam, zostáva tu 58 druhov mincí. Ak sa určitá minca nenájde, nebojte sa, bude pridaná a nájde sa v blízkej budúcnosti.

Vďaka širokej škále podporovaných párov obchodovania s kryptomenami je platforma celkom príťažlivá a zaujímavá. Výmena umožňuje vytvoriť príležitosť na výmenu akýchkoľvek dvoch mien s minimálnym konfliktom. Štandardné platformy na obchodovanie s kryptomenami majú zvyčajne výber, ktorý je obmedzený na obchodné páry, interpretujúc tak, že používatelia musia súčasne vykonať niekoľko transakcií, aby získali požadovanú kryptomenu.

So spoločnosťou Changelly dostávajú používatelia možnosť používať svoje vlastné obchodné páry pri jednej transakcii, a tak nech sa softvér konečne postará o obchody.

Napríklad „používatelia sú schopní obratne obchodovať s DOGE pre Steem v jednej transakcii. V poslednej dobe bola do Changelly integrovaná podpora fiat meny vkladaním nákupov z debetných a kreditných kariet. To predstavuje vítaný doplnok pre nových používateľov, aj keď sa zdá, že existujú počiatočné problémy so zmenou alebo konverziou medzi fiatom a kryptomenou. Je jednoznačne dôležité venovať pozornosť poplatkom súvisiacim s touto funkciou.

Prestupové limity

Spoločnosť Changelly účelovo obmedzuje množstvo fiat meny, ktoré si môže používateľ vymeniť, je to však iba dočasné, pretože je obmedzené iba počas prvého týždňa obchodovania. Občania USA, Kanady a Austrálie môžu pri svojej prvej transakcii obchodovať s 50 USD.

Tento limit sa však zvyšuje na 100 dolárov, pokiaľ ide o ďalší obchod, ktorý sa uskutoční do 4 dní. Za jediný týždeň sa limit opäť zvýši na 500 dolárov. Potom sa na obchody nebudú účtovať ďalšie limity.

Pokiaľ ide o limity, neexistujú žiadne kontroly alebo obmedzenia množstva kryptomeny, v ktorej je používateľ schopný výmeny. Používatelia si však musia byť vedomí minimálnych vkladov pre každú mincu. Ak vklad nie je dostatočný na zaplatenie poplatkov za sieť na prevod finančných prostriedkov, existuje vysoké pravdepodobné riziko, že sa vklad stratí spolu s výmenou mincí..

Bezpečnosť Changelly

O podrobnostiach ich bezpečnostných politík sa neposkytuje veľa informácií, aj keď v súvislosti so zabezpečením finančných prostriedkov nie je potrebné sa veľmi trápiť. Všetky finančné prostriedky používateľov nie sú uložené na platforme. Na druhej strane sa aktíva rýchlo uskutočnia do peňaženky po uskutočnení transakcie a po výmene aktíva. Ak chcete pridať ďalšiu ochranu účtu, prijala Changelly dvojfaktorovú autentizáciu pre prihlásenia s cieľom zvýšiť úroveň zabezpečenia.

Zákaznícka podpora

Je úplne zrejmé, že sa zdá, že celé odvetvie podporuje efektívne a spoľahlivé služby zákazníkom. Väčšina spoločností sú hypotetické startupy, ktoré ohromne rozširujú svoje užívateľské základne. Problémy s prerezávaním zubov sa bežne vyskytujú a zostávajú viditeľné všade, vrátane samotnej Changelly. Zdá sa, že Changelly robí nanajvýš efektívnu a čestnú prácu.

Členovia tímu sú vyškolení a pripravení odpovedať na otázky do niekoľkých hodín. Vyskytlo sa veľa prípadov a prípadov, keď sa problémy podarilo vyriešiť / vyriešiť do 24 hodín. Táto webová stránka poskytuje čisté a ľahko pochopiteľné používateľské rozhranie, preto používatelia na obchodovanie s altcoinmi nepotrebujú veľké vzdelanie..

Podrobné FAQ navyše tiež pomáha používateľom vzdelávať sa v celkových a hlbokých častiach základných obchodov s kryptomenami. Podpora a pomoc sa poskytuje prostredníctvom e-mailového formulára na webovej stránke. Zákaznícka telefónna linka by bola ocenená spoločnosťou Changelly, ale v súčasnosti ani na iných konkurenčných platformách vrátane Spaceshift neexistuje..

Ostatné Recenzie Changelly

Existujú prevratné odlišné názory a recenzie Changelly, čo vedie k trochu chaotickému problému pre platformu. Odvážne žiadosti o poplatky sú pre používateľov stále katastrofou. Existujú jednohviezdičkové recenzie o nákladných obchodoch s fiat-to-cryptocurrency, ktoré sa šíria po internete.

Ako už bolo uvedené, spoločnosť Changelly preukázala, že má 0,5% poplatky, ale v skutočnosti je to v skutočnosti nákladnejšie pre transakcie v USD a EUR. Tím však poskytuje platné vysvetlenie neprimeraných výdavkov, ale používatelia nie sú ochotní počúvať, ale napriek tomu sú dostatočne rýchli na to, aby vyjadrili svoje frustrácie.

Na druhej strane, väčšina používateľov má s burzou bezpečné skúsenosti. Nepoužívajú sa žiadne podvodné krádeže, neplatné účty ani zvyšovanie limitu, preto neexistujú žiadne reklamácie ako také. Používatelia budú stále musieť uviesť svoje e-mailové adresy, nepotrebuje však nijaké overenie, takže môžu používatelia zostať v anonymnom režime..

Používatelia, ktorí robia veľa problémov a omylov so svojimi peňaženkami a možnosťami blockchainu, spomínajú, že ich problémy sa podľa možnosti rýchlo upravujú.

Existuje zaujímavé, ale podivné preskúmanie, ktoré naznačuje, že v systéme buď chýbajú finančné prostriedky, alebo sa transakcie zmrazujú, čo však nie je v tomto odvetví nič konkrétne ani nedávne, pretože operácie s kryptomenami sa stále rozvíjajú a prekonávajú technologické hranice..

Ak sú používatelia stále opatrní pri potvrdzovaní a dvojnásobnej kontrole poplatkov a adries peňaženky, je pravdepodobnejšie, že s Changelly budú mať veľmi jednoduché skúsenosti..

Záver

Skutočnou otázkou musí byť, či je Changelly dobrá výmena alebo nie? Ako povedala Changelly: „Používatelia môžu rýchlo a jednoducho obchodovať s altcoinmi podľa svojich potrieb. Obchodný poplatok vo výške 0,5% za kryptomenu nie je vydieračský – pre taký pohodlný produkt je to v skutočnosti celkom lacné. “

Napriek tomu, že ukazuje svoju lucidnú formu, samotná spoločnosť nie je taká priesvitná, ako by mohla byť. Rovnako ako v prípade Minergate, vlastníci nie sú bezprostrední ani si nie sú istí, pokiaľ ide o preukázanie ich skutočnej totožnosti, čo je vždy trochu stresujúce, pretože nikto by nebol pripravený prevziať vinu alebo zodpovednosť, ak by sa objavila nejaká hrozná otázka. S touto myšlienkou Changelly neukladá mince na účet, pretože vypláca prostriedky do veľkých výmenných platforiem pred vložením priamo do rešpektovanej peňaženky..

Subjektívne sa pri používaní Changelly nezistili žiadne známky extrémnych problémov. Zistili sa technické problémy, ale tím Changelly reagoval rýchlo a pohotovo, pretože boli pripravení čeliť takýmto problémom. Pre obchody s altcoinmi, ktoré potrebujú nepoškvrnené a jednoduché jednoznačné riešenie, je Changelly odporúčanou voľbou.

ZAČNITE S ZMENOU

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me