Vďaka rastúcemu počtu búrz, predajcov a bankomatov nebol nákup kryptomien nikdy ľahší. Keď som prvýkrát počul o bitcoinoch, krypto priemysel sa nevyvinul. Rýchly posun vpred do roku 2019 a moje možnosti výberu medzi všetkými altcoinmi a úložnými zariadeniami sa zdajú byť neobmedzené.

Ak hovoríme o úložisku, osobne odporúčam hardvérové ​​peňaženky. V predchádzajúcich zápisoch som vysvetlil, prečo ich uprednostňujem pred horúcimi peňaženkami. V dnešnej recenzii sa bližšie pozriem na hardvérovú peňaženku BC Vault, ktorá inzeruje ako najbezpečnejšiu peňaženku pre kryptomeny – alebo trezor, ako ho nazývajú tvorcovia..

ZAČÍNAME S BC VAULT WALLET!

BC Vault Review: Všetko, čo potrebujete vedieť

1. Dizajn

Jednou z prvých vecí, ktoré sa na peňaženke BC Vault dajú pozorovať, je to, že má veľmi dobrú kvalitu zostavenia. Obal je zrejmý z hľadiska neoprávnenej manipulácie, takže je nemožné vniknúť do prístroja bez toho, aby došlo k znateľnému poškodeniu. Elegantný dizajn s veľkým displejom a D-padom dodáva zariadeniu prvotriedny pocit.

Dizajn BC Vault

Jeho veľkosť je celkom osviežujúca – nie je zbytočne malý na to, aby komplikoval použitie, a napriek tomu je stále dosť malý na to, aby bol rovnako praktický ako ktorákoľvek kreditná karta. Aj keď to nemusí byť skutočný trezor, určite vzbudzuje väčšiu dôveru ako niektoré iné chatrne vyzerajúce chladiace zariadenia.

2. Skúsenosti používateľov

BC Vault sa pripája k online zariadeniu pomocou reverzibilného kábla USB typu C. V rámci nastavenia zvolíte globálne heslo pre natívnu aplikáciu nainštalovanú na pripojenom zariadení a globálny PIN pre trezor. Hlavným rysom, ktorý odlišuje BC Vault od ostatných chladiarenských zariadení, je spôsob generovania peňaženiek. Vďaka integrovanému gyroskopu generuje zariadenie po zatrasení náhodné kľúče.

Môžete vytvoriť viac ako 2 000 nezávislých peňaženiek a každú z nich uzamknúť samostatným heslom a PIN kódom. Znie to trochu komplikovane alebo prehnane, ale táto voliteľnosť sa ukazuje ako praktická, ak si viac ľudí želá zdieľanie jedného trezoru, aby znížili svoje náklady. Ak poznáte dôveryhodných ľudí, ktorí sú tiež držiteľmi kryptomeny, môžete všetci zdieľať globálne prihlasovacie údaje a potom si nechať vlastné peňaženky zašifrovať súkromnými heslami a PIN kódmi.

BC Vault podporuje všetky hlavné kryptomeny a všetky tokeny ERC-20. V čase písania tohto článku je to jediná peňaženka s rôznymi menami, kde môžete ukladať mince a žetóny na jednom zariadení a pomocou jednej aplikácie ich prenášať. Natívna podpora je veľkou výhodou pre tých, ktorí sa v súčasnosti stále spoliehajú na rôznych poskytovateľov a aplikácie peňaženiek tretích strán.

Skúsenosti používateľov aplikácie BC Vault

Každá BTC peňaženka v BC Vault podporuje bezproblémové používanie adries SegWit a Legacy, zatiaľ čo peňaženky BCH podporujú Legacy a nový formát adresy Cashaddr..

prenos pomocou BC Vault

Nastavenie peňaženky, zadanie hesla, navigácia v ponuke a potvrdenie transakcie sú uľahčené pomocou veľkého displeja a D-padu, ktoré z trezoru robia praktické platobné zariadenie, ktoré sa neobmedzuje iba na dlhodobé ukladanie. Každé zariadenie, ktoré sa hodí na celú prijímaciu adresu na obrazovke, má vysoké skóre bezpečnosti a vďaka BC Vault máte po ruke aj ďalšie cenné informácie o transakciách, napríklad upozornenia na vysoké poplatky. To je celkom dôležité, ak si myslíte o príbehoch, ako bol ten pred 2 mesiacmi, keď používateľ omylom minul 2730 ETH na poplatky.

Trezor je možné dennodenne používať aj pre ďalšie funkcie. Pomocou generátora náhodných čísel môžete vytvárať nielen peňaženky, ale aj tokeny U2F. U2F alebo dvojfaktorová autentifikácia je nevyhnutnou bezpečnostnou vrstvou pre každý online účet, od e-mailových účtov a účtov sociálnych médií až po výmeny. Generátor čísel nie je citlivý na žiadny malware, takže BC Vault je bezpečnejšou alternatívou k aplikáciám autentifikátora nainštalovaným na online zariadeniach..

3. Bezpečnosť

Motto spoločnosti REAL Security Inc. znie: „Peňaženky sú za vreckové a trezory sú na úschovu“. Ich BC Vault sa javí ako bezpečný prístav pre kryptomeny. Súkromné ​​kľúče sú uložené v zabezpečenom čipu FRAM, ktorý dokáže uchovať dáta nedotknuté po dobu viac ako dvoch generácií. FRAM je neporovnateľne rýchlejší ako NAND Flash, ktoré používajú iné hardvérové ​​peňaženky, a vydrží viac cyklov čítania a zápisu.

Pokiaľ ide o úložisko na akomkoľvek zariadení (aj keď sa tomu hovorí úložisko), spoliehanie sa na jediné úložné médium nie je nikdy chytrým ťahom. Obrovskou výhodou BC Vault je, že predvolene môžete zálohovať šifrované peňaženky. Akúkoľvek peňaženku zašifrovanú heslom a PIN kódom je možné zálohovať na kartu microSD alebo na papier ako QR kód.

Zabezpečenie BC Vault

Peňaženky Trezor, Ledger alebo Keepkey používajú na obnovenie údajov štandard BIP39 alebo BIP44 (úvodné frázové slová) a keďže prijaté slová nie sú šifrované, musíte ich uchovať niekde v bezpečí. Ale s BC Vault môžete šifrovať peňaženky pomocou vlastných hesiel a obnoviť svoje záložné verzie pomocou hesiel, ktoré poznáte.

Ak sa bojíte, že na ne zabudnete, môžete stále vytvárať nezašifrované verzie záloh, ale nezabudnite ich uchovať na bezpečnom mieste, pretože nebudú chránené heslom. Pohodlne je v balení už zahrnutá jedna 1GB microSD karta.

Ako bolo uvedené na začiatku mojej recenzie, peňaženky BC Vault sa generujú náhodne. Každý súkromný kľúč je jedinečný a anonymný, nikdy sa nezakladá na inej peňaženke na tom istom zariadení ani s ním nie je prepojený, ani na jedinom semene BIP39 / 44, takže ak dôjde k hacknutiu ktorejkoľvek peňaženky, ostatné zostanú v bezpečí. Peňaženky je možné jednotlivo zálohovať a uzamknúť pomocou jedinečného hesla a PIN kódu.

Spolu s globálnymi prihlasovacími údajmi to umožňuje chrániť každú peňaženku až 4 rôznymi kódmi. Ak sú globálne a jednotlivé heslá / kódy PIN peňaženky distribuované medzi niekoľko ľudí, trezor sa dá použiť ako akýsi druh koncepčnej peňaženky MultiSig..

Keď hovoríme o takmer akejkoľvek funkcii alebo výhode BC Vault, všetky sú v podstate spojené s bezpečnosťou. Aj keď sa veľký displej javí ako praktická funkcia, súvisí predovšetkým s bezpečnosťou. Varovanie pred útokom typu man-in-the-middle je vždy v poriadku, takže je dôležité zobraziť všetky informácie o transakciách pred ich odoslaním.

4. Ceny

Peňaženka sa momentálne predáva za 131 EUR a medzi dostupnými hardvérovými peňaženkami sa neponúka ako najlacnejšia. Je však potrebné zdôrazniť, že BC Vault ponúka niekoľko funkcií, ktoré ostatné nie, a javí sa ako najbezpečnejšie zariadenie v súčasnosti na trhu. Najnovší Trezor Model T (s porovnateľne veľkou obrazovkou) sa predáva za 229 EUR spolu s Cryptosteel, čo je ďalšia oceľová záloha pre nezašifrované obnovené osivo..

BC Vault predvolene umožňuje šifrované zálohy, takže predáva za menej bez skrytých nákladov, všetky funkcie v jednom zariadení. Ledger Nano X vás bude stáť 119 EUR bez šifrovaných záloh ani veľkého displeja. Ak sa produkt BC Vault používa ako bezpečné platobné zariadenie na dennej báze a spoľahlivé zariadenie na dlhodobé ukladanie dát súčasne, zdá sa byť viac ako rozumné na zabezpečenie vašich investícií..

ZAČÍNAME S BC VAULT WALLET!

BC Vault: Predefinovanie hardvérových peňaženiek?

BC Vault je nová hardvérová peňaženka, ktorá predstavuje veľa skvelých funkcií, ktoré prvej generácii chýbajú. S natívnou podporou mnohých kryptomien a špičkovým zabezpečením je toto chladiace a platobné zariadenie ideálne pre dlhodobé ukladanie aj denné krypto transakcie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me