Recenzie Koinex – indická burza pre viac kryptomien

Nástup kryptomeny bol nedávno rozpoznaný, keď dosiahla vysokú hodnotu. Dovtedy ľudia nedávali pozor na túto novú technológiu blockchainu a kryptomeny. Dopyt po kryptomene zo dňa na deň rastie, a teda sa zvyšuje aj dopyt po platformách, ktoré ju môžu kúpiť. Mnoho platforiem už existuje a mnoho ďalších sa vyvíja. Jednou z búrz, ktorá v tejto oblasti nedávno založila svoje korene, je Koinex.

Koinex je indická obchodná platforma pre kryptomeny, kde je možné nakupovať a predávať kryptomeny s indickou fiat menou. Založili ju Rahul Raj (IIT Kharagpur), Rakesh Yadav (IIT Dillí), Aditya Naik (BITS Pilani). Spolu s bitcoinmi táto platforma podporuje aj viac kryptomien ako Ethereum, Litecoin, Ripple a Bitcoin Cash. Niektoré z miestnych výmenných platforiem bitcoinov, ako sú ZebPay, CoinSecure, Unocoin, Coinome, už existovali pred indickou spoločnosťou Koinex.

ZebPay ako prvá spoločnosť, ktorá uviedla na trh bitcoiny v Indii, je známa ako najlepšia indická platforma na výmenu bitcoinov. Poskytuje vlastnú peňaženku a je k dispozícii ako mobilná aplikácia. CoinSecure ako najväčšia platforma na obchodovanie s bitcoinmi s mobilnou aplikáciou sa páči mnohým používateľom. Neposkytuje však okamžité vklady, ako v prípade spoločnosti Koinex. Unocoin je tiež bitcoinová obchodná platforma a Coinome je jednou z platform, ktorá na svojej burzovej platforme prijíma rôzne kryptomeny. V súčasnosti je hlavnou a najbezpečnejšou platformou na výmenu bitcoinov v praxi Koinex.

ZAČNITE S KOINEXOM!

Recenzia spoločnosti Koinex

V poslednej dobe, zavedená platforma na výmenu kryptomien, podporuje spoločnosť Koinex viac mien a rastie ako populárna stránka v Indii. S touto platformou sú prepojení predajcovia a kupujúci kryptomien a obchodovanie bolo uľahčené pomocou fiat meny (INR). Je to nová platforma, ktorá uviedla Indiánov do sveta kryptomeny.

Začíname s Koinexom

Vytvorenie účtu je veľmi jednoduché, čo je prvý krok, po ktorom nasleduje krok overenia KYC. Zahŕňa predloženie dokladu totožnosti spolu s platbou vo výške 100 INR, ktorá bude vrátená. Karta PAN je povinná na prepojenie vášho bankového účtu s dokončením procesu. Po pridaní a overení všetkých týchto podrobností spoločnosťou KYC (trvá 48 hodín) môžete začať obchodovať s počiatočným vkladom. Jednou z nových a jedinečných funkcií je, že môžete pridať svoj bankový účet ako príjemcu platby. Podrobnosti nájdete na karte „Zostatok“ vo svojom účte Koinex. Táto stránka automaticky vkladá peniaze na váš účet (do 5 minút) po vložení finančných prostriedkov, malo by sa vložiť minimálne 2500 INR.

Okrem bankového účtu môžete vkladať peniaze prostredníctvom rôznych peňaženiek, ako sú napríklad peniaze Airtel, Jio, PayUMoney, Ola, PayZapp a ďalšie. Vklad peňazí do týchto peňaženiek vám bude účtovať poplatok za službu vo výške 2%.

Obchodovanie s kryptomenou

Táto stránka neponúka výmenu za mince. Kryptomenu môžete kúpiť alebo predať výmenou za INR. Pokiaľ ide o obchodovanie, na začiatku by sa mal zvoliť typ kryptomeny. Obchodné rozhranie vyžaduje určité zdokonalenie, pokiaľ ide o niektoré funkcie, ako napríklad zobrazovanie celkového objemu nákupu a predaja, ktoré sú pre kupujúceho / predávajúceho nevyhnutné. Poskytuje funkciu živého grafu, ktorá je dôležitá. V obchodnej časti spoločnosti Koinex sa vyskytla chyba. Kupujúci alebo predávajúci nemôžu po výpočte zobraziť celkovú sumu v desatinných bodoch, keď plánujú kúpiť akékoľvek kryptomeny. To by malo byť čoskoro opravené a upgradované.

Koinex má nízky obchodný poplatok (0,4%) a platby prostredníctvom peňaženiek vám budú účtovať náklady vo výške 2%. Za použitie prevodu prostriedkov NEFT / IMPS sa však neplatí žiadny obchodný poplatok. Na vloženie peňazí na váš účet Koinex by sa malo uskutočniť najmenej 2 500 rupií transakcie.

Úroveň bezpečnosti spoločnosti Koinex

Pokiaľ ide o kryptomenu, je dôležité brať do úvahy bezpečnosť. Spoločnosť Koinex poskytuje všetky najnovšie a pokročilé bezpečnostné opatrenia spolu s kombináciou teplého a studeného úložiska na vklady do fondov. Existuje dvojfaktorové overenie (2FA), ktoré by sa malo povoliť pomocou aplikácie Google Authicator. K dispozícii je dvojfaktorové overenie pomocou SMS alebo e-mailu, je však potrebné povoliť ho pomocou aplikácie Google Authenticator. Jedinečné heslo by sa malo nastaviť pomocou služby Dashlane na správu hesiel.

Spoločnosť Koinex poskytuje bezplatnú peňaženku na ukladanie vašich mincí, ale nie je to najbezpečnejšie miesto na ukladanie vašich mincí. Dôvodom je, že súkromný kľúč, ktorý sa používa ako bezpečnostné opatrenie, je uložený v ich databáze a výmena ešte nie je centralizovaná. Preto je peňaženka náchylná na hackerov, najmä ak je v nej obrovské množstvo mincí.


Pred niekoľkými rokmi sa stal incident zobrazujúci nedostatok bezpečnostných opatrení, známy ako hack Mt. Gox. Vyriešili nimi viac ako 70% bitcoinových transakcií po celom svete. Vo februári 2014 sa na Mt. Spoločnosť Gox uzavrela svoju webovú stránku a ukončila všetky obchodné a výmenné služby. Stratili bitcoiny vo výške 350 miliónov dolárov a požiadali o ochranu pred bankrotom pred veriteľmi. Jednoducho to dokazuje, že mať bitcoiny na Mt. Gox bolo márne, pretože nevlastnili žiadny súkromný kľúč. Je lepšie vložiť celú kryptomenu, ktorú vlastníte, do pevnej peňaženky ako do inej zraniteľnej peňaženky..

Nákup / predaj skúsenosti

Koinex s intuitívnym rozhraním neobmedzuje množstvo obchodov, ako je tomu na iných obchodných burzách. Spoločnosť Koinex implementuje algoritmus presného určovania cien a všetky transakcie sa uskutočňujú striktne podľa tohto algoritmu. Pre ilustráciu na príklade – Predpokladajme, že zadávate objednávku na nákup INR 200 XRP o 10.50 hod., Potom musíte nájsť niekoho, kto predáva XRP v hodnote 200 INR o 10.50 hodine, presne v rovnakej hodnote ako vy. Predajca, ktorý predáva XRP v hodnote 200 INR za 10,75, nemôže byť považovaný za obchodujúceho s vami.

Vylepšenie obchodu pozostávajúce z tohto algoritmu porovnávania cien ešte len príde, aby sa zabránilo tomu, že transakcie spojené s nízkym obchodom budú zdĺhavé.

Skúsenosti s vkladom / výberom

Pre transakcie Ripple je vyžadovaná cieľová značka, aby nedošlo k zámene medzi používateľmi pri vkladoch / výbere. Všetky výbery z peňaženky Koinex INR sú k dispozícii na prepojený bankový účet. IMPS sa uplatňuje na výbery úverov do 200 000 INR (do 5 minút). Výbery viac ako 200 000 INR sa uskutočňujú pomocou NEFT (do 3 – 4 pracovných bankových hodín). Výber z iného bankového účtu, ako je bankový účet prepojený s Koinex, sa na transakcie nevzťahuje. Poplatok za výber sa líši pre rôzne kryptomeny. Bitcoin (0,001 BTC), ethereum (0,001 ETH), zvlnenie (0,02 XRP), litecoin (0,01 LTC), bitcoinová hotovosť (0,001 BCH), indická mena (INR 0).

Poplatok za transakcie

V súčasnosti sa na nákup kryptomien uplatňuje minimálny poplatok 0,4%, zatiaľ čo pri výbere litecoinu (0,01 LTC) a bitcoinu je poplatok pomerne vysoký. Spoločnosť Koinex navyše podporuje ďalšie platobné brány, ktorých cena za okamžité vklady predstavuje 2%. IMPS a NEFT sú ďalšie možnosti platby podporované spoločnosťou Koinex, ktorá nezahŕňa žiadny poplatok, ale dokončenie transakcie trvá hodinu alebo dve..

KOIN chat

Po overení KYC budete mať prístup k otvorenému chatu, kde si môžete prezrieť rozhovory prihlásených členov a môžete sa ich tiež zúčastniť. Táto funkcia niekedy pomáha obmedziť objem obchodovania, iba keď sú aktívni používatelia okolo 150. Hlavnou funkciou tejto funkcie je pomôcť používateľom s ich otázkami prostredníctvom chatu, čo efektívne vykonávajú správcovia, ktorí s používateľmi komunikujú väčšinu času. Jednou z nevýhod tejto funkcie je krstné meno niektorých používateľov, čo vedie k neistote.

Klady a zápory spoločnosti Koinex

Pros

Transakcie týkajúce sa indickej fiat meny na výmenu kryptomien sú hlavnou výhodou spoločnosti Koinex, ktorú iné weby neponúkajú. Okrem nízkeho poplatku za obchodovanie účtuje táto stránka aj niektoré platobné brány s nízkym poplatkom za transakciu a ďalšie spôsoby platby, ktoré ponúkajú nulový poplatok za výber. Spolu s intuitívnym rozhraním je prostredníctvom tohto webu ponúkaných viac kryptomien.

Zápory

Spoločnosť Koinex nezahŕňa výmenu medzi jednotlivými mincami. Niektoré z kryptomien ako Litecoin zahŕňajú relatívne o niečo vyšší poplatok za výber. Nezahŕňa pákový efekt a platby kreditnou kartou spolu s obmedzením rozsahu obchodu. Sleduje obchodný algoritmus presnej zhody, ktorý niekedy nie je významný. Okrem toho zaisťuje, že pred obchodovaním sa uloží minimálna suma. Zákaznícka podpora by sa mala mierne zlepšiť, ale to platí pre všetky výmeny.

Spodný riadok

Aj keď je Koinex novou platformou, každým dňom rastie pevne. Vďaka elegantnému rozhraniu a relatívne nízkemu obchodnému poplatku si získava popularitu medzi ľuďmi v Indii. Na tomto webe sa doposiaľ nestretli s žiadnymi chybami, ale je veľmi nutná mobilná aplikácia, aby bola pre používateľov ľahko dostupná. Pretože to zahŕňa obchodovanie s fiat menou, je to najlepšia platforma pre všetkých Indiánov, ktorí sa môžu zapojiť do kryptomeny. Rastúci dopyt po kryptomene zintenzívnil dopyt po vývoji nových webov na výmenu kryptomien. Po demonetizácii medzi indiánmi sa zvýšil dopyt po kryptomene.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map