Cüzdanınızdaki büyük paraların servetinizin doğru bir ölçüsü olduğu günler geride kaldı. Bu günlerde, Bitcoin cüzdanlarınızdaki büyük miktarlardaki nakit paraların yerini büyük miktarlarda para aldı. Bu teknoloji ve yenilik çağı. Artık kimse çok fazla nakit taşımayı sevmiyor. Bir şey varsa, bu bir ayrıcalıktan çok bir yük olarak kabul edilir.

Bankalar ve banka kartları kavramıyla tanıştığımızdan beri, insanlar kendilerini şu anda neredeyse her alışverişin nakitsiz bir şekilde mümkün olduğu ölçüde uyarladılar. Yapmanız gereken tek şey banka veya kredi kartınızı yanınızda taşımak ve daha önce nakit paranızı kullanmış olacağınız hemen hemen dünyadaki her şeyi satın alabileceksiniz..

TREZOR Cüzdanı: Bir İçgörü

Burada, bugün piyasada bulunan en önemli, popüler ve güvenilir cüzdanlardan biri olan TREZOR cüzdanını inceleyerek size yardımcı oluyoruz. İlk olarak, size aynısını biraz tanıtıyoruz, ardından TREZOR’u kripto depolama ihtiyaçlarınız için en iyi seçim yapan şeyin derinlemesine bir analizini yapıyoruz..

TREZOR, kendisini Bitcoin için dünyanın ilk donanım cüzdanı olarak pazarlamaktadır. Hem sıcak hem de soğuk cüzdanların özelliklerini bir araya getirmesi açısından benzersizdir ve bu ikisi arasında seçim yapma ikileminden hala kurtulmayı başaramayanlar için ideal bir seçimdir..

TREZOR mükemmel ve güvenli bir soğuk çevrimdışı depolama özelliği sunarken, aynı zamanda hareket halindeyken de soğuk bir cüzdanda bulabileceğiniz kadar kolay bir şekilde jeton harcama esnekliği sağlar..

TREZOR, çoklu para cüzdanı olması anlamında da harikadır, bu da aynı anda birden fazla kripto para birimini depolamak için kullanılabileceği anlamına gelir. Desteklediği para birimleri çeşitli ve çeşitlidir ve tüm listesi şu şekildedir: – Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, Zcash, Expanse, Bitcoin Gold, Namecoin, UBIQ, NEM, Dogecoin ve tümü ERC20 jetonları.

2014 yılının Ağustos ayında, önde gelen kripto para birimi şirketi SatoshiLabs tarafından başlatılan TREZOR, kuruluşundan bu yana uzun bir yol kat etti. Programlarına düzenli güncellemeler ekleyerek ve büyük bir tüketici çekiciliğiyle heyecan verici yeni özellikler sunarak, rekabetlerinin çoğunu geride bırakmayı başardılar ve şu anda tartışmasız en başarılı ve en yaygın kullanılan kripto para birimi cüzdanlarından biri oldular..

TREZOR CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

Boyut

Trezo ile ilgili en büyük şeylerden biri, çok kompakt olması. Harika bir tasarıma sahiptir ve neredeyse bir araba anahtarı şeklindedir. Bilgisayarınıza bağlamanız için tek ihtiyacınız olan basit bir USB kablosudur. Burada Trezo cüzdanının, kötü amaçlı yazılım bulaşmış olsa bile herhangi bir bilgisayara bağlanmanın güvenli olduğunu belirtmekte fayda var. Cüzdanın kendi güvenlik duvarları ve güvenlik önlemleri, olası güvenlik ihlallerine dayanmak ve bunları önlemek için yeterlidir..

Kamuoyu

Bu bölümde, TREZOR cüzdanında internette gezinirken bulduğumuz birçok inceleme derledik ve hepsinden birkaç önemli noktayı özetledik. Aşağıda belirtilen aşağıdaki noktalar, bu tür incelemelerin birçoğunda bahsedildiği için genel bir fikir birliği gibi görünüyordu ve cüzdanı hangi faktörlerin satın almaya değer kıldığını ve hangi sistemin dezavantajlarını iyi bir şekilde kavramanızı sağlayacaktır. satın almadan önce dikkatli olunmalıdır.

Temel işlevler için tam not – Bir kripto cüzdanının temel işlevleri söz konusu olduğunda; TREZOR cüzdanı tüm ödülleri kazanmayı başarır. Depolanacak kripto paralarınız için tek durak noktası olarak mükemmel çalışır ve güvenliklerini sağlamak için gerekli tüm önlemleri alır..

Kurulum Zorluğu – Bununla birlikte, sistemi kurma kolaylığı etrafında dönen bazı olumsuz eleştiriler vardı, bu da biraz olumsuz yanı gibi görünüyor. Çok sayıda kullanıcının belirttiği gibi, ilk başlatma biraz kafa karıştırıcı ve eziciydi..

Yapı Kalitesi – Bazı kullanıcılar, cihazın yapım kalitesi söz konusu olduğunda köşelerin kesildiğinden bile şikayet etti. Görünüşe göre, fiziksel cihaz gerekli kalite standartlarını korurken üretilmemiştir ve düşük kaliteli plastikten yapılmış gibi görünmektedir..

Kullanıcı arayüzü

TREZOR cüzdanının kullanıcı arayüzüne erişmek için, wallet.trezor.io’da oturum açabilir veya Google Chrome veya TREZOR Bridge üzerinden erişebilirsiniz. TREZOR cüzdan, fiziksel donanım cihazınızla anında ve otomatik olarak paralarınızı kolayca yönetmenize, bakiyeleri görüntülemenize ve hatta işlem yapmanıza olanak tanır. Ek olarak, diğer kullanıcılardan ödeme yapmak veya onlardan ödeme almak amacıyla istediğiniz kadar genel adres oluşturabilirsiniz..

Güvenliği artırmak için kullanabileceğiniz bir özellik, paranızın güvenliğini daha da güçlendirmek için ayarlayabileceğiniz bir paroladan başka bir şey olmayan parola özelliğidir. Ancak, bunu dikkatli bir şekilde yapmalısınız, çünkü şifrenizi kaybederseniz veya unutursanız, resmi web sitesinde belirtildiği gibi, hesabınıza veya jetonlarınıza tekrar erişim elde etmenin kesinlikle hiçbir yolu yoktur, bu daha sonra resmi web sitesinde belirtildiği gibi..

Güvenlik

Güvenlik, bir cüzdanın başarısı için çok önemli olduğu için, TREZOR müşterilerine en güvenli hizmetleri sunmalarını sağlamada hiçbir şeyi göz ardı etmedi. Çoğunlukla soğuk bir cüzdan olan paralarınız çevrimdışı olarak saklanır, bu da İnternet’ten gelen herhangi bir tehdit veya virüs saldırısı riskini tamamen ortadan kaldırır..

Ayrıca, madeni paralarınızın güvenliğinden hala emin değilseniz, yapmanız gereken tek şey tüm madeni paralarınızı cüzdanınıza koymak ve ardından cüzdanı fiziksel olarak güvenli bir yerde saklamaktır. Bu şekilde, sizin izniniz olmadan kimse onlara erişmeye bile yaklaşamaz..

Ulaşılabilirlik

Ticaret yapmak veya işlem yapmak için cüzdanınızı bir bilgisayara bağlamanız gerekir. Cüzdanı bilgisayara bağlamak için yüksek hızlı bir USB kablosu kullanın. Artık TREZOR sınırlı bir USB bağlantısı sunduğundan, bu, kötü amaçlı yazılımlardan etkilenme potansiyeli olan bilgisayarların bile cüzdana bağlanabileceği anlamına gelir, çünkü madeni paralarınız tek taraflı bağlantının diğer ucunda her zaman güvende kalacaktır..

Bir bağlantı başarıyla kurulduktan sonra, wallet.trezor.io adresinde TREZOR cüzdan arayüzünü çalıştırmanız gerekir ve işte bu kadar. Bakiyenizi görüntülemeye, istediğiniz kadar adres oluşturmaya, jeton gönderip almaya veya diğer temel işlevleri yerine getirmeye hazırsınız..

Karar

TREZOR, şirket büyük bir tüketici tabanına ve popülaritesine sahip olacak kadar uzun süredir buralarda. Ayrıca, şirketin yıllar içinde kendisi için inşa etmeyi başardığı belirli bir güven seviyesi de var. Dahası, cüzdanın kendisi büyük bir özenle tasarlandı ve bir kripto para meraklısının isteyebileceği her şey ve her şeyle dolu bir güçle geliyor..

TREZOR CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

Banka Hesapları Üzerinden Cüzdanlar

Ancak bankalar ve banka kartları, yeniliğimizin en büyük boyutu mu? Cevap kesin bir hayır. Aslında basit banka hesaplarından ve ATM işlemlerinden çok yol kat ettik. Aslında, artık aktif olarak e-cüzdan çağına doğru ilerliyoruz. Bu cüzdanlar banka hesaplarından daha basit, daha hızlı ve bazen daha güvenlidir. Hareket halindeyken para eklemenize ve daha sonra istediğiniz zaman ve istediğiniz zaman çok sorunsuz bir şekilde harcamanıza olanak tanırlar..

Bankacılık işlemleri banka hesabı kartınızı yanınızda taşımanızı gerektirse de, tüm e-cüzdanlar, sabit bir internet bağlantısının yanı sıra kendi akıllı telefonunuza şahsen sahip olmanızı ister. Yukarıdaki gereksinimleri karşılıyorsanız, hepiniz her türlü işlemi gerçekleştirmeye ve hatta uluslararası sınırlar arasında kolay para transferleri yapmaya hazırsınız..

Tüm bu olanaklar ve avantajlar nedeniyle, dünyanın bu dijital cüzdanların güçlerine ve esnekliğine hayran kalması şaşırtıcı değil. Ancak burada sorulması gereken soru şu: e-cüzdanlar yalnızca gerçek dünya para birimi için mi var yoksa biraz daha belirsiz veya daha yeni dijital para türleri, örneğin kripto para birimleri için mi çalışıyorlar? Aslında yaparlar.

Bu, bizi bu makaledeki bir sonraki tartışma noktasına getiriyor. Makalenin ilerleyen kısımlarında, iyi bir kripto para cüzdanı yapan şeyin ne olduğu ve piyasada genellikle ne tür bulacağınızla ilgili tüm bilgileri size vermek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız..

Ancak sorun, pek çok kişinin mevcut olması, ortalama bir kullanıcının genellikle bir satın alma işlemi yapmadan veya bir hizmete kaydolmadan önce biraz kafasının karışması ve sonuç olarak çoğu zaman yanlış karar vermesi gerçeğinde yatmaktadır. Bu sorunun çözülmesinin tek yolu, mevcut farklı cüzdanlara bakmak ve birinin sunduğu benzersiz özellikleri birbiriyle karşılaştırmak için gerçekten zaman ayırmaktır. Özelliklerine iyice bir göz atın ve ardından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun cüzdanı seçme konusunda bilinçli bir karar verin..

Cryptocurrency Cüzdanları: Bir Gereklilik

Tüm dünyadaki kripto para birimlerine verilen olağanüstü popülerlik ve olağanüstü yanıt nedeniyle, aslında yalnızca kripto para birimleri için çalışan ve genellikle daha güvenli, daha kolay ve daha hızlı bir saklama yöntemi sunan bu özel e-cüzdanları geliştirmeyi başardık. , kripto para gönderin veya alın.

Aslında, bu tür cüzdanlara olan ihtiyaç, finans sektöründe büyük bir oyun değiştirici olduğunu kanıtlayan Bitcoin’in başarısıyla ortaya çıktı. Böylesine yüksek döviz kurları ile pazara muzaffer bir dönüş yapar yapmaz, dünyanın dört bir yanındaki geliştiriciler, Bitcoin depolama ve geri getirmede sıklıkla karşılaşılan sorunlara hızlı ve kolay çözümler üretmekle meşgul oldular..

Bu çabalar, artık diğer kripto para birimlerini bile teker teker depolayabilecek şekilde daha da değiştirilip ince ayarlanan Bitcoin e-cüzdanının oluşturulmasına yol açtı..

Kategoriler: Sıcak & Soğuk

Şimdi heyecanlanmadan ve kendinize bir kripto para cüzdanı almak için dışarı çıkmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Her şeyden önce, kripto para cüzdanlarının iki şekilde mevcut olduğunu göreceksiniz. Yazılım türünde veya donanım türünde olabilirler.

Yazılım cüzdanları söz konusu olduğunda, bunlar sadece programlar olarak var olurlar ve cüzdanın hiçbir fiziksel uygulaması size asla teslim edilmez. Genellikle hesabınıza giriş yapmak ve tüm paralarınıza erişmek için kullanabileceğiniz bir kullanıcı adı ve şifre verilir..

Ayrıca, jetonlarınızı başka bir benzer hesaba gönderme, daha fazla jeton alma veya mevcut jeton bakiyenizle işlem yapma seçeneğiniz de vardır. Açıkçası, bugün piyasada birkaç tane mevcut olduğundan, bu hizmetlerin tam kapsamı büyük ölçüde seçtiğiniz cüzdana bağlı olacaktır..

Öte yandan, donanım cüzdanları, yazılım cüzdanlarından daha güvenli olan ve genellikle yazılım cüzdanlarından daha iyi olduğu düşünülen fiziksel donanım cihazları olarak mevcuttur. Aslında bunun arkasında pek çok neden var. Her şeyden önce, donanım cüzdanları size genellikle yazılım cüzdanlarının eğilimli olduğu bilgisayar virüslerine ve kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı tam bağışıklık sağlar. Ek olarak, doğaları gereği yazılım cüzdanlarından çok daha etkileşimli oldukları kabul edilir..

Kategoriler: Donanım & Yazılım

Şimdi, kripto para cüzdanları, yani sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar söz konusu olduğunda başka bir temel ama kritik sınıflandırmaya geliyoruz. Temel fark, bu cüzdanların internete bağlı olup olmadığıdır. Sıcak cüzdanlar sürekli ağ bağlantısına sahipken, soğuk cüzdanlar böyle bir özellikten yoksundur..

Sıcak cüzdanlar genellikle soğuk cüzdanlardan çok daha az güvenli kabul edilirken, soğuk cüzdanlar, kullanıcı dostu ve kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda kendilerini kullanırlar. Sıcak cüzdanların güvensiz olarak değerlendirilmesinin nedeni, internetin potansiyel virüs saldırıları ve güvenlik ihlalleri için bir yuva olması, gerçek dünya kasası veya soğuk cüzdanların uygulanması gibi güvenli olması, bunların kullanımını ve çalıştırılmasını tamamen kolaylaştırmasıdır..

Kullanım kapsamına göre sıcak cüzdanlar genellikle günlük işlemler gibi kısa vadeli yatırımlar ve holdingler için tercih edilmektedir. Soğuk cüzdanlar ise uzun süreli saklama için daha uygundur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me