Biraz bitcoin almaya hazır ve istekliysen, kendini bitcoin borsalarına alıştırmalısın. Yakın geçmişte, birçok Bitcoin borsası ortaya çıktı ve bu nedenle dikkatli bir şekilde ilerlemeniz gerekiyor. Doğru değişimi seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birçok husus vardır. Amacımız, size bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın alabileceğiniz en iyi borsalardan bazılarını sunmaktır..

Bu bölümde, kripto para birimlerinin temellerini anladığınızı ve bunun sizin için değerli bir yatırım girişimi olduğu sonucuna vardığınızı varsayıyoruz. Bitcoins konusunda hala belirsiz iseniz, ilgilendiğiniz alana biraz daha ışık tutacak makalelere yönelik aşağıdaki blog bağlantılarını takip etmelisiniz. Şimdilik temel bilgiler burada.

Bitcoin değişimi nedir?

Bitcoin borsası, temelde Bitcoin ticareti yapmakla ilgilenen kişilerin bu kripto para birimini altcoin veya fiat para birimleri (USD, EUR, vb.) Kullanarak alıp satabileceği dijital bir pazardır. Bitcoin borsası, Bitcoin satıcıları ve alıcıları arasında aracı görevi görür..

Bitcoin değişim platformları genellikle Bitcoin alıcılarını satıcılarla eşleştirecektir. Ve tıpkı hisse senetlerinde olduğu gibi, Bitcoin borsasındaki tüccarlar bir limit emri veya bir piyasa emri girerek bitcoin satmaya veya almaya karar verebilir. İkisi farklı – işte nasıl farklılar. Bir piyasa emriyle bir tüccar, borsaya Bitcoin’lerini diğer çevrimiçi platformlarda en iyi fiyat piyasasında ticaret yapma yetkisi veriyor. Öte yandan, bir limit emriyle tüccar, borsa şirketine Bitcoin’lerini mevcut satış fiyatından daha düşük veya geçerli teklifin üzerinde bir fiyatla takas etmesini söylüyor. Elbette bu, birinin satıp satın almasına bağlıdır..

Bitcoin Borsası Türleri

Bitcoin değişim türlerinden bazıları şunları içerir:

Ticaret Platformları

Bunlar, Bitcoin işlemi için satıcıları ve alıcıları birbirine bağlamak için tasarlanmış web siteleridir. Her işlem için bir sabit ücret alınır.

Doğrudan Ticaret

Bunlar, tüccarlara doğrudan eşler arası ticaret sağlayan platformlardır. Bu Bitcoin değişim türü ile dünyanın her yerinden tüm tüccarlar Bitcoin’lerini ve para birimlerini değiştirebilirler. Doğrudan ticarette, belirlenmiş bir piyasa fiyatı yoktur. Her satıcı kendi piyasa fiyatını belirler.

Komisyoncu

Bunlar, herkesin önceden belirlenmiş bir fiyata Bitcoin satın almasına izin vermek için oluşturulmuş web siteleridir. Komisyoncular fiyatı belirler. Bu kripto para brokerlerini döviz bayileri olarak düşünebilirsiniz..

Herhangi Bir Bitcoin Borsasına Katılmadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Herhangi bir takas yapmadan ve Bitcoin’lerinizi takas etmeden önce, ödevinizi yapmanız önemlidir. Bir borsaya girmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler aşağıdadır.

İtibar

Bir borsa hakkında daha fazla bilgi edinmenin en kolay ve en iyi yolu, sektördeki en iyi değerlendirme web siteleri ve bireyler tarafından yazılan incelemelerini çevrimiçi olarak aramaktır. Ayrıca çeşitli Bitcoin Forumlarında rehberlik isteyebilirsiniz. Aşağıda, her platformla ilgili incelemelerimizi bulacaksınız, böylece kendiniz çok fazla araştırma yapmadan eğitimli bir seçim yapabilirsiniz..

Ücretler

Tüm borsaların web sitelerinde ücretlerle ilgili bilgiler yer almaktadır. Bunlardan herhangi birine katılmadan önce para yatırma, işlem yapma ve para çekme ücretlerini anladığınızdan emin olun. Evet, ücretler bir borsadan diğerine büyük farklılıklar gösterir.

Ödeme metodları

Bitcoin değişim platformunda bulunan ödeme yöntemlerinden bazıları nelerdir? Borsada banka veya kredi kartı var mı? PayPal? Elektronik transfer? Sınırlı ödeme yöntemlerine sahip bir Bitcoin borsası kullanmak bir sakıncalı olabilir. Bitcoin satın almak için bir kredi kartı kullanmanın doğrulama sağlamanızı gerektireceğini ve dolandırıcılık riski daha yüksek olduğu için daha yüksek bir prim ücreti ve fiyat çekeceğini unutmamalısınız. Banka havalelerinde, işlemin bankalar tarafından doğrulanması gerektiğinden işlem daha uzun sürecektir..

Coğrafi Kısıtlamalar

Yalnızca önceden belirlenmiş ülkelerden erişilebilen belirli borsalar tarafından sunulan belirli işlevler vardır. Katılmadan önce, platformun ülkeniz veya tatiller için sık kullandığınız ülkeler için erişilebilir tüm işlevlere ve araçlara sahip olduğundan daima emin olun..

Sonuç

Madencilik gibi, Bitcoin borsaları da yeni kripto para birimi dünyasının ve tüm ekosisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Adım atmadan önce sulara dalın, ticareti anlayın, gerekirse birinin size rehberlik etmesini sağlayın, ancak ne yaparsanız yapın, körü körüne girmeyin.

Aşağıda, kolayca başlayabilmeniz için tüm incelemelerimizi ve borsa satın alma rehberlerimizi bulacaksınız..

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me