Grafik yazılımı, bir teknik analistin veya grafik uzmanının kullanabileceği en yararlı araçtır. Bilgisayarlar, verileri depolamak ve hesaplamak için tasarlanırken, aynı zamanda insan tarafından okunabilir ve anlaşılabilir bir formatta kullanılabilir yorumlar sağlar. Çoğu tüccar ve yatırımcı için grafik yazılımı bir acıdır. Ya hızla büyürler ya da kullanılan temel dil nedeniyle aşılmaz bir kodlama sorununa ulaşırlar. Bu yazıda karşılaştıracağız Coinigy Vs TradingView kripto tüccarlarının kullanması için hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek.

Coinigy ve TradingView Karşılaştırma Tablosu

CoinigyTradingView
Coinigy TradingView
Puanımız: 5 Puanımız: 5
Şirket Lansmanı: 2013 Şirket Lansmanı: 2011
Şirketin Yeri: Milwaukee, Wisconsin Şirketin Yeri: New York, NY
Alexa Rank: 52.321 Alexa Rank: 196
Cryptocurrency Takipçisi: Üretimde Cryptocurrency Takipçisi: Evet
Sosyal medya tarayıcısı: Üretimde Sosyal medya tarayıcısı: Evet
Arbitraj görüntüleme: Evet Arbitraj görüntüleme: Hayır
Özelleştirilmiş Komut Dosyaları: Hayır Özelleştirilmiş Komut Dosyaları: Evet
Ücretler: 30 günlük ücretsiz deneme – aylık 99,99 ABD doları Ücretler: Ücretsiz – aylık 59,95 ABD doları
Güvenlik: Harika Güvenlik: Harika
Topluluk Güveni: Mükemmel Topluluk Güveni: Mükemmel
Müşteri desteği: Mükemmel Müşteri desteği: Mükemmel
Müşteri desteği: İyi Müşteri desteği: İyi
Mobil uygulama: Evet Mobil uygulama: Evet
Başlangıç ​​Dostu: Evet Başlangıç ​​Dostu: Evet
Exchange’i ziyaret edin Exchange’i ziyaret edin

Coinigy nedir?

coinigy

Coinigy kripto para odaklı bir ticaret platformudur. Milwaukee, Wisconsin, ABD’de bulunan 2013 yılından beri faaliyettedirler. Ticaret tabloları ve belirsiz borsalar için araçlar sağlamaya güçlü bir vurgu yaparak. Tüm büyük borsalara da sahipler.

TradingView nedir?

TradingView hisse senetleri, tahviller, emtialar, para birimleri, kripto para birimleri, endeksler, vadeli işlemler ve CFD’leri analiz edebilen çok yönlü bir ticaret platformudur. 2011 yılında New York, New York, ABD’de kuruldu..

Tradingview, diğer büyük oyuncuların, Reuters, Bloomberg ve CQG’nin maliyetinin çok altında olağanüstü derecede özelleştirilebilir grafikler sağladı. Bir komisyoncu olmadan çoğu büyük pazarın gerçek zamanlı verilerini tek bir yerde satın alma yeteneği devrim niteliğindedir.

Grafik ve ticaret platformları

Coinigy

Coinigy, kurumsal düzeyde veri akışlarına sahip web tabanlı (kurulum gerektirmeyen), platformdan bağımsız bir masaüstü ve cep telefonu grafik yazılımıdır. 38 borsa, 3,349 piyasa ve 6,957 para birimi grafiğini çizebilirsiniz. Ticaret defteri özellikleri, görsel tüccarlar için yatay ve dikey görünümler sunar. Satın alınır ve satılır duvarlar kolayca görülebilir.

Piyasalar ve borsalar etkileyicidir, belirsiz paralar bulunabilir ve çizelgelenebilir, bu da likiditenin 1000 $ ‘a yakın olabileceği düşünüldüğünde küçük bir başarı değildir..

API’leri, siparişin gecikmeden yürütülmesine izin vermek için harika. Hesap bakiyeleri görülebilir, grafik görünümü değişim dağılımı (bakiyelerinizi takas edilen yüzdelerle izler). Herhangi bir nedenle geçici veya kalıcı olarak başarısız olursa riski azaltmak için harika bir pasta grafik gösterilir..

Coinigy’de ek araçlara yönlendiren bir Uygulama düğmesi vardır. Uygulamalar şunları içerir; İşlemleri ve bakiyeleri düzenlemek için Google sayfaları. Boğaları veya ayıları heyecanlandırabilecek canlı güncel olaylar için bir haber teli. Diğer internet görevlerini yaparken piyasa takibi için Crypto ticker chrome eklentisi. Ek ücreti olan SMS uyarıları.

coinigy değişimi

Arb (arbitraj) matrisi, blok süreleri yeterince hızlıysa ve fiyat farkı yeterince yüksekse yararlanılabilecek piyasalardaki fiyat farklılıklarını izlemek için harika bir uygulamadır. Değişim ve hisse senedi kaydına dayalı ek tarayıcı içi uyarılar mevcuttur. E-postalar, SMS’ler veya sistem sesli alarmları da etkinleştirilebilir. Coinigy, her bir çift için bir yan sekmede kolayca görülebilen yazılı notların kaydedilmesine izin verir.


Ekonomi veri düzenleri, madeni para bilgilerinin nerede bulunabileceğini açıklar. Bunlar, proje hakkında açıklamalar, topluluk ve web sitesine sosyal bağlantı, teknik inceleme, blok gezgini, madenci ödülleri, onaylar, blok süresi ve madencilik algoritmalarını içerir..

Coinigy’nin bir grafik tarayıcı ve bir sosyal tarayıcı için planları var. Şu anda, 2.0 Beta sürümü test edilebilir. Hem 1.0 hem de 2.0, ticareti daha hızlı hale getirebilecek kısayol özelliklerine sahiptir.

TradingView

TradingView, kurumsal düzeyde veri akışlarına sahip web tabanlı (kurulum gerektirmeyen), platformdan bağımsız bir masaüstü ve cep telefonu grafik yazılımıdır. Birden fazla pazara erişim ile, geniş tabanlı bir finansal araçtır. Hisse senetleri, tahviller, emtialar, para birimleri, kripto para birimleri, endeksler, vadeli işlemler ve CFD’lerin analizi için.

Tradingview, dünyanın her yerinden tüccarlar ve yatırımcıların ticaret fikirlerini özel veya halka açık olarak paylaştığı bir sosyal ağdır. Platformları, finansal enstrümanlar etrafında eklemlenmiş düşünceler için tasarlanmıştır..

Platform oldukça sosyaldir ve topluluk sizinle aynı fikirde olmasalar bile her zaman yardım etmeye hazırdır. Size neden mahkum kalmanın ve doğru veya yanlış arama yapmanın veya fikrinizi değiştirmenin ve doğru veya yanlış arama yapmanın neden size bağlı olduğunu söyleyecekler..

Tradingview, özel komut dosyalarının / programların kendi sistemlerinde çalışmasına izin verir. Tradingview kendi programlama diline sahiptir, Çam Senaryosu. Fena olmasa da, bazı alanlarda biraz karmaşıktır. Bununla birlikte, çoğunlukla, sadece bilgisayar mantığını aşmak ve dil sınırlamalarıyla çalışmaktır. Bu sınırlamalar sadece yeniden kodlama anlamına gelir, kodlama topluluğu yardım etmeye hazır.

tradingview exchange

Görüntüleyici harika. Gösterge sinyallerine bakar ve sistem kriterlerinize uyan ticaret kurulumları hakkında size tavsiyelerde bulunabilir. Grafikleri sağlam olmanın ötesinde ve çoklu pencere özellikleri eklemek herkesin bir Wall Street tüccarı gibi hissetmesini sağlayacak.

TradingView, dünya piyasalarını ve yatırımcı davranışlarını görüntülemenize olanak tanıyan çok pazarlı, geniş tabanlı bir finansal araçtır. Bu tam resim, ticaret tarzına bağlı olarak bir zorunluluktur.

TradingView’lerin arka test özellikleri, aralarından seçim yapabileceğiniz veya oluşturabileceğiniz sayısız önceden yazılmış komut dosyasıyla harika. Kısayol tuşları ve not özellikleri her iki platformda da aynıdır. Çubuğu tekrar oynatma, kafa derisi toplayıcılar için harika bir test kaynağıdır. Göstergeleri veya piyasa yapısını kullanarak becerilerini test etmelerine izin vermek. Günü özetlemek ve kişisel ticaret yöntemlerini geliştirmek için harika bir araç.

Coinigy VS TradingView: İncelemeler

Bu, kullanım amacına ve ticaret tarzına bağlıdır. Bazı tüccarlar / yatırımcılar alım satım yapmak için çok fazla bilgiye ihtiyaç duyarken, diğerleri sadece seçtikleri varlığın fiyatını ve piyasa yapısını bilmeye ihtiyaç duyar..

Coinigy İncelemesi

coinigy incelemesi

Coinigy, kripto para piyasaları için özel olarak hazırlanmış bir çözüm sunan rafine bir kripto ticaret ürünüdür. Tradingview ile karşılaştırıldığında daha fazla Cryptocurrency Borsası listeler. Kendi sistemi içinde ticaret fikirlerinin paylaşılmasına izin vermez. Meslekten olmayan kişinin kullanması için paketlenmiş arka test özellikleri yoktur.

Her iki hizmet de aynı borsayı sunarken, Tradingview daha iyi araçlara sahiptir ve grafikler için kullanılır. Sipariş yürütme için, Coinigy API benzersizdir ve bazı kripto para birimi tüccarları onsuz olmamalıdır. Özel veya satın alınmış bir programa API entegrasyonunun başka yöntemleri vardır.

Coinigy Artıları

 • Cryptocurrency Borsaları
 • API
 • Arb Matrisi
 • Google e-tabloları
 • Kripto para odaklı
 • Kullanımı kolay

Coinigy Eksileri

 • Dahili sosyal ağ yok
 • Görüntüleyici Yok
 • Özel Komut Dosyaları

Exchange’i ziyaret edin

TradingView İncelemesi

tradingview incelemesi

TradingView, piyasaların geniş bir görünümünü sağlayabilir. Eğer sosyalseniz, onların topluluğu size meydan okuyacaktır. Bu, fikirlerin oluşması ve iyi bir ticaretten sarsılmaması açısından çok yapıcı olabilir. Ayrıca gözden kaçan yanlış hesaplamaları da vurgulayabilir ve bu da kötü bir ticareti daha kötü olmaktan kurtarabilir..

Ek olarak, diğer fikirleri görebilir ve pazarın fikir birliğini ölçebilirsiniz. Piyasanın emektarlarından belirli koşullar ve geçmiş olaylardan veya ticaret kurulumlarından elde edilen olası sonuçlar hakkında bilgiler, yeni ve deneyimli tüccarlar için paha biçilmez olabilir.

TradingView Artıları

 • Topluluk
 • Screener
 • Özel Komut Dosyaları
 • Hacim Profili
 • Çoklu Pencere
 • Küresel marketler
 • Kullanımı kolay

TradingView Eksileri

 • Cryptocurrency Borsalarının Sayısı
 • API

Exchange’i ziyaret edin

Ücretler

Coinigy

Coinigy, her iki ücretli aboneliği de denemenizi sağlayan 30 günlük bir başlangıç ​​hesabı sunar. Ancak özellikler sınırlıdır, uygulama Arb matrisi – arbitraj matrisi kullanılamaz.

Coinigy’nin 2 ücretli abonelik modeli vardır.

Pro Trader 21,95 ABD Doları / Ay

API Developer Pro, 99,99 ABD Doları / Ay

Pro Trader, manuel tüccarlar için sahip olunması gereken bir araçtır (işlemlere elle girin). Araçları, endüstri standardı ve tescilli göstergelerin uygulanmasına izin verir. Göstergeler mevcut olanla sınırlıdır.

API Developer sürümü, borsalara arka uç erişimi sağlayarak botların karmaşık limit emirleri yürütmesine ve genel kullanıcılar yapamadığında ticaret yapmasına olanak tanır. Genellikle, borsalarda gönderim hataları olsa bile API işlemleri yürütülür.

Geçmiş verileri bulmak çok zordur ve yüksek bir fiyat talep eder. Geçmiş verilerle geriye dönük test yapmak ve fikirleri uygulamak, bir ticaret sistemini / botunu veya tüccar / yatırımcıların becerilerini geliştirebilir. Verileri nasıl yorumlayacağınızı biliyorsanız, geçmiş geleceği oldukça doğru bir şekilde yansıtır. Seçim döngüleri, döngüsel piyasaların yalnızca bir örneğidir.

Coinigy ayrıca satıyor tarihsel veri.

BITF: BTC / USD (RAW)

04/05/2014 – 26/2/2020 $ 2583,60

BMEX: XBT / USD (RAW)

05/12/2016 – 26/2/2020 1108,00 ABD doları

Coinigy Tradingview Daha İyi

TradingView

TradingView, ilk 3 ücretli aboneliğin tümünü denemenizi sağlayan 30 günlük bir deneme sunar.

TradingView’de 5 abonelikler.

Temel fiyat 0,00 ABD doları / ay

Pro, 14,95 ABD doları / ay

Pro + 29,95 ABD Doları / ay

Premium 59,95 ABD Doları / ay

Gizli bir abonelik modeli var, The Rookie 5 $. Bu paket yalnızca deneme sürümüyle başlarsanız ve ardından aylık faturalandırmanızı iptal etme sürecini başlatırsanız kullanılabilir. Aboneliğinizi tamamen iptal etmeden önce size indirimli çaylak paketi sunulacak. Sağlanan hizmetler, Pro aboneliğinin sınırlı bir sürümüdür, hacim profili verisi sağlanmaz.

Temel sürüm, ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Pro sürümünü karşılayamıyorsanız, ancak adanmışsanız, Tradingview’in tüm gücü mevcuttur. Erişmek daha zor çünkü bunun için çalışmanız gerekiyor. Kodlamayı öğrenmek çam yazısı size çok yardımcı olabilir. Topluluk da size yardımcı olacaktır. Çoğu durumda, göstergeyi komut dosyası kitaplığında bulmanız yeterlidir..

Pro sürümünde bir hacim profili (istenen fiyata değer), grafik başına ek göstergeler ve sekme başına 2 grafik vardır.

Pro + sekme başına 4 grafiğe sahiptir, birden fazla piyasa veri akışını görüntülemek, neler olduğuna dair daha bütünsel bir resim sağlar. Kripto’nun merkezi pazarları yoktur, Apple Inc. (APPL) Yalnızca bir fiyatı vardır. Her kripto para biriminin döviz çift başına bir fiyatı vardır. Fiyatlar borsalarda sabit veya sabit olmadığından birçok arbitraj fırsatı mevcuttur. Örneğin, özel aralık çubukları (mum ve çubuk dönemleri) 5 gün mevcuttur.

Premium, sınırsız grafik düzeni, 24 gösterge ve yalnızca davetli göstergeleri yayınlama özelliği sunar. Bu, bir geliştiricinin çalışmalarından para kazanabileceği ve ödeme yapmayan kullanıcılara erişimi engelleyebileceği ve genellikle bir kereye mahsus 100 ila 500 ABD Doları tutarında bir ücret talep eden bir müşteri tabanı oluşturabileceği yerdir, bu da bir endüstri normudur..

Tradingview, tüm grafik verilerinin CSV’ye aktarılmasına izin verir.

Güvenlik, Güven ve Destek

Coinigy Güvenliği

Coinigy çoğunlukla güvenlidir. Güvenlikleri endüstri standardı 2FA ve oturum açma ile ilgili e-posta bildirimleridir. Çoğu şirketin sunabileceği güven budur. Herhangi birine veya şirkete bir API anahtarı vermek, geniş ticaret planınızda gerekçelendirmeniz gereken bir risktir..

Paranızı borsalara alım satım yaparken ya da olmadığınızda borsalarda transfer ederseniz ve paraları geri kalan zamanlarda bir donanım cüzdanında saklarsanız. API anahtarı verme, ticaret veya yatırım için harika olabilir.

Güvenlikleri endüstri standardı 2FA ve oturum açma ile ilgili e-posta bildirimleridir. Çoğu şirketin sunabileceği güven budur. Coinigy harika bir hizmet sunuyor. Destek personeli sorunları bir saat içinde çözdü, ancak görevin karmaşıklığı nedeniyle deneyiminiz değişebilir..

TradingView Güvenliği

Kripto ticareti için ticaret görünümü güvenlidir. Hizmete, bağlantılı olmayan, tanımlayıcı olmayan bir e-posta hesabı, açıklayıcı olmayan bir kullanıcı adı ile kaydolursanız ve hayatınızla ilgili olmayan rastgele bir resim kullanırsanız daha güvenli hale getirilebilir. Uyarılar ve ön ödemeli kredi kartları için ön ödemeli bir cep telefonu satın alın. Gerisi internet kişisel güvenlik görgü kuralları.

Destekleri inanılmaz. Topluluk, kodlama sorunları, ticaret fikirleri ve eğitim bilgileri konusunda yardımcı olmaya her zaman hazırdır. TradingView teknik desteği sorunları verimli bir şekilde çözer. Destek bilgi tabanları neredeyse tüm soruları yanıtlayabilir.

Coinigy vs TradingView Nihai Sonuç

Bu araçların her ikisi de birbirini mükemmel bir şekilde tamamlayarak kripto para piyasalarını finans sektörünü görüntülerken teknik ve temel analize açıyor. Tradingview topluluğu, piyasa fikirleri ve izleyicileriyle sizi daha iyi bir tüccar / yatırımcı yapmak için kullanılabilir. Coinigy’nin API’si takas hataları yoluyla ticaret yapabilir.

Bütçe sorun değilse ikisini de alın. Piyasa analizi için Tradingview’u ve yürütme için Coinigy’yi çalıştırın. Hacim profiliyle işlem yapmadığınız ve takasınız Tradingview tarafından desteklenmediği sürece yalnızca bir Coinigy alabiliyorsanız. Tradingview ücretsiz olarak kullanılabilir, tüm alım satım verilerinizi derlemek için daha çok çalışmanız gerekebilir. Bu, süreci optimize etmek için kodlamayı öğrenmenize yardımcı olabilir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector