GDAX 2021’de Güvenli mi? Coinbase Pro Güvenlik ve Ticaret Analizi

GDAX her zaman kripto dünyasının önemli bir parçası olmuştur ve insanlar kendilerine her zaman aynı soruyu sormaktadır, “GDAX güvenli midir?” ve anlıyoruz, kripto dünyasının içinden geçtiği tüm sorunlarla, insanların herhangi bir şeyi tamamen taahhüt etmekten korkmalarına şaşmamalı.

Bu yüzden bu yazıda, size GDAX’ın bazı özelliklerini göstereceğiz ve kullanımının gerçekten güvenli olup olmadığını kanıtlamak için size bilgi vereceğiz..

Kripto para birimi değişimi veya dijital para birimi değişimi (DCE), müşterilerin geleneksel fiat para veya diğer dijital para birimleri gibi diğer varlıklar için kripto para birimleri veya dijital para birimleri ticareti yapmalarına olanak tanıyan bir işletmedir..

Bir kripto para birimi değişimi, tipik olarak teklif-sor marjlarını hizmeti için bir işlem komisyonu olarak alan veya bir eşleştirme platformu olarak sadece ücret talep eden bir piyasa yapıcı olabilir..

GDAX borsası, dünyadaki en güvenilir ve popüler kripto para borsası Coinbase’e aittir ve onun tarafından işletilmektedir. Müşterilerin kripto para birimi fonlarının% 98’i güvenli çevrimdışı soğuk depoda saklanıyor. Kalan çevrimiçi kripto fonları tamamen sigortalıdır.

gdax güvenli mi?

GDAX nedir?

GDAX insanların bir dizi dijital para satın almasına, satmasına ve ticaretini yapmasına olanak tanıyan bir kripto para borsasıdır. 2016’da piyasaya sürülen GDAX, Küresel Dijital Varlık Değişimi anlamına gelir. GDAX’ı yaratan insanlar, şu anda dünyanın en büyük borsa brokerlerinden biri olan Coinbase’i işleten aynı şirketin parçası.!

Esasen, platform, alıcılar ve satıcılar arasında bir aracıdır ve karşılığında – GDAX, işlem ücretlerini alarak para kazanır. Örneğin, John biraz Bitcoin almak istiyorsa ve Jenny satmak istiyorsa, ikisi de GDAX borsası tarafından eşleştirilir.!

Kurucular, 13 milyon Coinbase kullanıcısına daha gelişmiş bir ticaret platformu sağlamak istedi. Bunun nedeni Coinbase’in yalnızca kripto para birimleri alıp satmanıza izin vermesidir. Öte yandan, GDAX, çeşitli farklı ticaret araçlarını kullanarak gerçek zamanlı olarak ticaret yapmanıza izin verir..

GDAX daha deneyimli bir tüccarı hedef almaya çalışsa da, para yatırmak ve çekmek için bir banka hesabı gibi gerçek dünya ödeme yöntemlerini kullanmak hala mümkündür.!

Harika olan şey, bir Coinbase hesabınız varsa, otomatik olarak bir GDAX hesabınız da olmasıdır! Yapmanız gereken tek şey Coinbase’de kullandığınız aynı giriş bilgilerini girmek.!

Coinbase gibi, GDAX artık kripto para birimi endüstrisindeki en büyük işlem hacimlerinden birine sahip. Temmuz 2018’de yazı yazılırken, borsa günlük işlemlerde ortalama 100 milyon dolar. GDAX’ta şimdiye kadar en çok işlem gören tek bir günde 650 milyon $ ‘dır ve bu 2017’nin sonlarında elde edilmiştir.!

Artık GDAX’in ne olduğunu ve nasıl başladığını bildiğinize göre, GDAX incelememin bir sonraki bölümü, son zamanlarda Coinbase Pro’ya yeniden markalaşmaları hakkında konuşacak.!

gdax güvenli mi?


Öyleyse GDAX Ne Kadar Güvenli??

Bu, bakış açınıza ve finansal güvenliğinize yönelik bir tehdidi nasıl karakterize ettiğinize bağlıdır. Hangi aktörleri tehdit olarak sınıflandırıyorsunuz; bilgisayar korsanları, şirketler ve hükümetler? Aşağıdaki varlıklardan hangilerinin verilerinize ve fonlarınıza erişmesini istersiniz? Tüm bunları ve daha fazlasını “GDAX güvenli mi?”.

GDAX, 29 Haziran 2018’de Coinbase Pro olarak yeniden markalandı. Ne yazık ki, insanlar GDAX’ı araştırmaya devam ediyor, bu nedenle bu makalenin iyiliği için Coinbase Pro’dan GDAX olarak bahsedeceğiz. GDAX veya Global Digital Asset Exchange, her zaman Coinbase’e aitti. GDAX başlangıçta Coinbase Borsası olarak adlandırıldı, adı 2016’da ilk kez değiştirildi..

Coinbase 2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kuruldu ve 2015 yılına kadar işlerini sıradan tüccarlar ve yatırımcılar, kurumsal tüccarlar ve daha aktif tüccarlar ve yatırımcılar için özellikler içerecek şekilde geliştirmeleri gerekiyordu. Son derece aktif tüccarların bitcoin ve altcoin ticareti yapmasına izin vermek için GDAX borsasını oluşturdular..

GDAX, Coinbase’e ait olduğundan, banka olarak kabul edilebilecek tüm zil ve ıslıklara sahiptir ve San Francisco, California, ABD’de bulunmaktadır. Coinbase, FinCEN’de Para Hizmetleri İşletmesi olarak kayıtlıdır..

Coinbase ayrıca Banka Gizlilik Yasası, ABD Vatanseverlik Yasası ve çeşitli eyalet para aktarım yasa ve yönetmeliklerine de uymaktadır. Coinbase, sorulduğunda tüm ilgili vergi bilgilerini vermek için IRS’ye de uymuştur..

Coinbase tarafından çevrimiçi olarak saklanan kripto para birimi fonları, Lloyd’s of London’ın bir sendikası tarafından sigortalanmaktadır. Ek olarak, bu FDIC sigortalı bir banka olduğundan, tüm USD cüzdan bakiyeleri 250.000 $ ‘a kadar sigortalıdır..

Coinbase yatırımcıları arasında Fred Wilson, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures (USV), Ribbit Capital, Draper Fisher Jurvetson (DFJ), New York Borsası (NYSE), USAA ve birkaç banka bulunmaktadır..

Eskiden 250.000 dolar iyi bir ölçüt gibi görünürken, şu anda cüzdanlarını kullanırken 1.000.000 dolarlık teminat sağlayan Civic kripto cüzdanı tarafından gölgede bırakıldı. Sigorta türü büyük ölçüde farklı olsa da, farklı amaçlara hizmet ederler ve araştırılması gerekir..

Odaklandığımız şey, sadece cüzdanı kullanarak sunulan 4x miktar artışı, yerine getirilmesi gereken başka hiçbir koşul yok. Cüzdan ayrıca Lloyd’s of London tarafından imzalanmıştır ve Coincover tarafından sağlanmaktadır..

gdax güvenli mi?

GDAX / Coinbase Pro Güvenliği

Tüm Coinbases ürünleri telefon ve e-posta yoluyla destek sunar. Telefon desteği, ölmekte olan bir müşteridir, hackerların istismar etmesi çok kolaydır. Bu hizmet, hem yaşlı hem de genç kullanıcıların kendilerini emin ellerde hissetmelerini kolaylaştırır..

Bir insanla, hatta kaba biriyle konuşmak, her zaman bir botla konuşmaktan daha iyidir. Bu, kullanıcıları sakinleştirirken, aynı zamanda sosyal mühendisliği kullanan kurnaz hackerlar tarafından sömürü için hesaplar açar. Kullanıcılar ayrıca başka bir borsadan bir çağrı alırlarsa savunmalarını da artırırlar, ancak Coinbase sizi ararsa, belirli isteklere uymanız daha olasıdır..

Her şey eşit olduğunda, Coinbase’in kendisi bazı etkileyici güvenliğe sahiptir ve emniyetli ve güvenlidir. Müşterilerinin kripto para birimlerinin inanılmaz derecede büyük bir havuzuna sahipler, yüzde 98’i çevrimdışı ve soğuk saklama cüzdanlarında. Bu soğuk hava deposu, çevrimdışı cüzdanlar, dünyanın her yerindeki güvenli kasalarda ve güvenlik kasalarında saklanır ve tek bir arıza noktasına izin vermez..

Coinbase, SMS 2FA kullanıyor olsa da, bu iki yöntemin de güvensiz olduğu kanıtlandı, ancak son kullanıcıların sorumlusu borsa değil. Yerine konan sistemler, yanlış bir güvenlik duygusu için tasarlanmıştır ve son kullanıcıyı, doğası gereği daha fırsatçı olan aptalca saldırılara karşı sertleştirmeye zorlar. Sistemlere nasıl sızacağını bilen sofistike bilgisayar korsanlarına karşı sertleşmenin aksine.

Coinbase, kullanıcıların hesaplarını güvence altına almak için birden fazla 2FA yöntemi kullanır. Kullanılan en basit yol, cep telefonunuza SMS almaktır, bu SMS’ler, giriş bilgilerinizden sonra girilmesi gereken bir numara içerir. Bu yöntem her zaman güvensizdi.

Başka bir yöntem de Google 2FA veya Authy’yi telefonunuzda ek bir güvenlik katmanı olarak kullanmaktır. Oturum açma sırasında girilmesi gereken bu programlar tarafından başka bir kod üretilir. Bu güvenli görünmekle birlikte, profesyonel siber suçluların bu verilere erişmekte hiçbir sorunu yoktur..

gdax güvenli mi?

GDAX / Coinbase Pro Güvenlik 2.0

Daha sonra, Coinbase Pro’nun zincir içi analitikle ne yaptığına bakmamız gerekiyor. Ticari açıdan bakıldığında, Neutrino’yu satın almak Coinbase için ortak olmak için mükemmel bir seçimdi. Büyük kullanıcı gruplarının davranışlarını ve etkinliklerini bildirmek için veri analitiğini kullanma konusunda uzun bir geçmişe sahiptirler..

Elde edilen teknolojiden yararlanma Nötrino, Coinbase, bunu kendi bünyesinde bulundurarak rakiplerinin önüne geçer. Banka olmaya çalışan bir kripto para birimi şirketi olarak, başarısız olamayacak kadar büyük olan güvenlik önlemleri gerektirir.

Uluslararası bankacılık dolandırıcılık, vergi kaçakçılığı ve bariz yolsuzluk için kurulmuş olsa da, birini yakalamak neredeyse imkansız. Panama Belgelerine ne oldu? Daha iyi bir soru; Gazetecinin sözde kullandığı sel nerede? Bu belgeler viral olmalıydı?

Blockchain ise izlenebilir, izlenebilir ve tanımlanabilir. Bu, madeni para birleştirme ve Ricochet gibi sofistike yöntemler, Bitcoin BTC’nizi ve diğer para birimlerini çok hızlı bir şekilde yıkayabilir ancak bu, ülkenizde yasa dışı olabilir..

Neutrino’yu Coinbase için mükemmel kılan şey, veri analitiği ile çalışma konusundaki uzun geçmişidir. Bu, insan hakları ihlalleri konusunda yetenekli hükümetlerle çalışmaktan kaynaklansa da.

Zincir analizi temelde gizlilik haklarını ihlal etmek için tasarlanmıştır, cüzdanlarına giren veya çıkan her işlem taranacak ve kolluk kuvvetlerine bildirilecektir..

Öyleyse, kullanmak için daha iyi bir insan grubu Hacking Ekibi, insan haklarını ihlal etmeyi önemsemeyen ve haklarınızı ihlal eden kodu yazmayı umursamayanlar.

İyi haber şu ki, bazı tepkiler oldu ve Hacking Team üyeleri çıkarıldı. Ancak Coinbase hala Neutrino’ya sahip ve her işlemi tarayarak dijital hakları ihlal etmeye devam edecek. Bu ihlallerin nihai amacı, kurumsal iş kurmak ve kripto para birimlerinin daha güvenli ve denetlenebilir bir işlem modu olarak düzenlemeye değer olduğunu kanıtlamaktır..

Bir sonraki şaşırtıcı özellik, Clearview’in yüz tanıma yazılımının kullanılması olabilir, bu anında doğrulamaya izin verecektir. Bu kesinlikle Coinbase markasına güven yaratacak ve kullanıcıları hakkında satılabilecek veya mahkeme emriyle erişilebilecek birçok veri toplayacak bir pazarlama hamlesi. Her iki durumda da, ikisi de bitcoin fiyatı için yükseliş durumları.

Bilgisayarlar gerçekten zeki değiller ve yalnızca kendilerine söyleneni yapıyorlar ve bizzat şahsen bunun nasıl hacklendiğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Bunun gibi bir şey “Hacker, Alman bakanın parmak izlerini ellerinin fotoğraflarını kullanarak taklit etti

gdax güvenli mi?

GDAX / Coinbase Pro Hack’leri

Coinbase güvenli bir borsa ve tüm borsanın hacklenme ihtimali çok düşük olsa da imkansız değil. Bireysel son kullanıcıların saldırıya uğrama olasılığı astronomik olarak daha yüksek.

Son kullanıcıların saldırıya uğrama olasılığı, kripto para birimleri hakkında toplumla nasıl etkileşime girdiklerine ve sahip olduğunuz kripto paralara bağlıdır. Şu anda, cep telefonu sağlayıcıları sorunu çözmeye yardımcı olmuyor ancak kullanıcıyı da suçlamak istiyor.

Son 40 yılda telekomünikasyon operatörlerinin iş yapma biçimlerinde pek bir değişiklik olmadı. Teknoloji daha iyi hale geldi, ancak yine de aynı kimlik belgesini kullanıyorlar, çoğu şirket ağlarını kullanmak için hala aynı veya benzer kimlik doğrulama protokollerine sahip. Ve altyapıları arka uçta gelişmedi.

Bu, sosyal mühendislerin insanları ve telekomünikasyon ağlarının güvenliğini sağlamak için yerleştirilen sistemleri hacklemesi için mükemmel bir üreme alanıdır. Telekomünikasyon ağlarının nasıl kurulduğuna ve onları neyin savunmasız kıldığına dair daha derin bir anlayış istiyorsanız, Kevin Mitnick’in yazdığı Ghost in the Wires: My Adventures as the World’s Most Wanted Hacker’ı okumalısınız..

Sosyal mühendislikle ilgili daha fazla araştırma yapmak istiyorsanız, sosyal mühendis podcast’lerine bakın veya Christopher Hadnagy kitaplarını okuyabilirsiniz. Mitnick’in The Art of Intrusion, The Art of Deception kitapları daha iyi ama daha kuru okur.

Kartvizitleriniz varsa, ayrıntılarınızın çoğunu günlük olarak dağıtıyorsunuz. Birinin ofisinizin dışında beklemesi ve cep telefonu ağınızı ele geçirmesi gerekir ve hesaplarınız boşaltılabilir. Bu basitleştirilmiş versiyon.

Yapacağınız en iyi şey bir yazıcı telefonu veya size kayıtlı olmayan bir telefon kullanmaktır. Bu, bazı ülkelerde yasa dışıdır çünkü hükümetin, bilinen suçlularla, teröristlerle veya özgürlük savaşçılarıyla kazara uğraşmanız durumunda, güvenliğiniz için sizi takip etmesi gerekir. Kripto para güvenliği için iyi bir kitap The Art of Invisibility’dir..

gdax güvenli mi?

GDAX / Coinbase Pro Crypto’nun Bozuk Pazarları

GDAX bir zamanlar Etherium pazarını kırdı, ETHUSD ticaret çifti 317 $ ‘dan 0.10 $’ a düştü, bu birçok para birimini ve borsayı etkileyen bir sorundu ve Coinbase çok kötü hissetmemeli. 2019’da Bitstamp aynıydı sorun: likit olmayan pazarlar ve umursamayan sabırsız satıcılar.

2017-2019 arasında dalgalanan ICO parası miktarı ile bu olayların gerçekleşmesi şaşırtıcı değil. 2020’ye bakıldığında, S ile uyumlu mevcut çöküş&P500 bizi BITMEX’e yönlendirdi ve mühendislerine beceriksiz oldukları için teşekkür etti, aksi takdirde Bitcoin 0 dolara giderdi ve müzik dururdu.

Bitmex ekibinin, 13 Mart 02:16 UTC ve 12:56 UTC’de iki DDoS saldırısına maruz kalması nedeniyle ticareti durdurmak için güvenilir bir bahanesi var. Bir noktada, BitMEX sipariş defterinin tamamında yalnızca yaklaşık 20 milyon dolarlık teklif kalmıştı. Bitmex’in düşmesi ve piyasanın istikrara kavuşmak için zamanı olması iyi bir şey.

Bu olurken, DeFi de aşırı karmaşık olduğu için çok başarısız oluyordu. Odadaki tek akıllı kişi, 0,00 dolara Milyonlarca dolar değerinde Ethereum ETH satın almayı başardı. Bu çılgınca görünse de, akıllı sözleşmelerle hiçbir şey imkansız değildir. Sigorta ve para basma ile çözülen önceki saldırılara bakın.

gdax güvenli mi?

Sonuç

Sonuç olarak “GDAX güvenli mi?“, GDAX veya Coinbase Pro her zaman Amerikan hükümeti olarak bilinen şeytani imparatorluk ile çalışan merkezi, kötü bir arkadaş olarak görülmüştür. Cypherpunk fikrinin iki yolu yoktur. Haklılar ama ne olacak? Fikirleri insan açgözlülüğünü durduracak mı? Hayır.

Erken benimseyen cypherpunks, Bitcoin fiyatlarını pompalayıp boşaltabilir ve kripto piyasası yapısıyla eğlenirken, gerçek para Bitcoin ve Cryptocurrency piyasa altyapısına yatırım yapmıştır. Coinbase gibi şirketler, karanlıkta kalması gereken etkili işler yürütüyor, yoksa iflas edecekler. Siyah kalabilmek için, geleneksel bankacılık dünyasındaki düzenlemelerin karşılanmasını sağlamak için bazı kullanıcıların hakları ihlal edilecektir..

Haklar, kripto para birimlerinin ana akım haline gelmesi tarafından ayaklar altına alınacak çünkü son kullanıcılar sert cüzdanları kullanmayı reddediyor ve bunun yerine risk alıyor. herşey fonları ticaret veya borç verme. Ek olarak, son kullanıcılar can sıkıcı ve zaman kaybı olsalar bile cüzdan görgü kuralları ve gerçek güvenlik ve güvenlik en iyi uygulamalarını öğrenmeyi reddediyorlar. Son olarak, Cryptocurrency satın alanlar, kripto para birimleri madenciliği yapmaktansa KYC verilerini vermeyi tercih ederler..

Neyse ki Coinbase, Fonlarınızı güvenle yönetecek, Kriptolarınızı saklayacak ve sizi neredeyse güvende tutacaktır. Aslında Çok Güvenli, verilerinizi yalnızca herkesi güvende tutmak için isteyen çoğu hükümete devredecektir. Hacklenmediğiniz sürece Coinbase kullanırken güvendesiniz çünkü FDIC son kullanıcının ihmalini değil bankanın iflas etmesini kapsıyor.

Ayrıca, gerçekten saldırıya uğrarsanız, bilgisayar korsanlarının sizinle işi bitene kadar dijital yaşamın dışında kalırsınız. Dijital ağlar, bir hesabı geri istemenize değil, parolanızı sıfırlamanıza yardımcı olacak şekilde ayarlanmıştır. Sorunlarınızın çözülmesi günler alabilir, o zamana kadar meteliksiz kalırsınız ve tüm çıplak fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak görürsünüz..

Sizinle ilişkili hiçbir şeye bağlı olmayacak şekilde ayarlanmış bir donanım cüzdanına sahip olmak. Ön ödemeli kredi kartlarını, yazıcı telefonlarını veya en sevdiğimizi kullanarak, bir paravan şirket altında kurulan madencilik teçhizatlarını kullanarak özel ve anonim olarak fiat’ı kriptoya yazmak.

Anonimlik bir seçimdir, Blockchain analizi ise herkesin kim olduğunu bilmedikleri her şeyi görebilir. İzin vermedikçe.

Coinbase Pro’yu kullanmak ya da kullanmamak bilinçli bir seçim olmalı ve kesin olmak zorunda değil. Durum bazında olabilir. Yaşamak istediğiniz geleceği güvence altına almak için yapabileceğiniz tek şey, başkalarının yaşamasını istediğiniz hayatı yaşamak ve birkaç kişinin size katılmasını istemektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map