Kraken vs Poloniex 2021: En İyi Kripto Para Birimi Değişim Karşılaştırması

Yatırım ihtiyaçlarınızı karşılayan doğru kripto para birimi değişimini seçmek çok önemlidir. İster satın alıyor, ister satıyor veya sadece ticaret yapıyor olun, her borsanın ne yapmaya çalıştığınıza bağlı olarak daha önemli olabilecek kendi farklılıkları vardır. En yaygın iki kripto borsası arasındaki farkları karşılaştırmak için tam metnimizi okuyun Kraken ve Poloniex size uyan birini seçebilmeniz için rehberlik edin.

Ana Farklılıklar

Kraken ve Poloniex tamamen farklı büyüme yörüngelerine sahipti. Kraken, 2011’deki başlangıcından bu yana borsanın sahipliğini ve üst yönetimini elinde tutmayı başardı. Piyasa koşulları, tüccarların ve yatırımcıların sel ve kuraklıklarının her iki borsaya akın ettiğini gördü. En iyi borsayı seçmek önemlidir

Öte yandan Poloniex, Ocak 2014’teki başlangıcından bu yana birçok kez sahip değiştirdi. Onların kredisine göre, küresel döviz işlem hacimlerinin +/-% 98’ini kaybetmelerine rağmen ayakta kalmayı başardılar. Düzenleyiciler ve listeden kaldırmalar yüzünden rahatsız olan bu şirketler, işlem hacmini etkili bir şekilde bugünkü seviyesine düşürdüler.

Bir anka kuşu gibi, Poloniex küllerinden yükseliyor ve yeni bir hayata doğru ilerliyor gibi görünüyor. KYC yasaklarını kaldırdılar, Amerikalı tüccarları ve yatırımcıları yasakladılar ve yeni bir tur madeni para eklediler. TRXMarket, Poloni DEX olarak yeniden markalandı. Poloni DEX, tüm TRX-20 jetonları için ücretsiz listeleme sundu.

Öte yandan Kraken, kripto değerinin amacına meydan okuyan çok katı doğrulama süreçlerine sahiptir. Kraken, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları için marj ticareti yapmıştır, bu da onu kamuya açıklamak için lezzetli kılar. Güvenlik ve madeni para güvenliği, kripto dünyasında her şeyin önüne geçer.

Kraken ve Poloniex Karşılaştırma Tablosu

KrakenPoloniex
Kraken Poloniex
Kraken vs Coinbase Poloniex
Puanımız: 5 Puanımız: 5
Şirket Luanch: 2011 Şirket Luanch: 2012
Şirketin Yeri: San Francisco, CA Şirketin Yeri: Seyşeller
Exchange Türü: ABD dahil Global Spot ve Global Margin Cryptocurrency Exchange. Exchange Türü: Küresel Spot ve ABD Dışı. Margin Cryptocurrency Değişimi
Mevcut Kripto Para Birimleri: 32 Mevcut Kripto Para Birimleri: 49
Ticaret Çiftleri: 131 Ticaret Çiftleri: 100
Satın Alma / Para Yatırma Yöntemi: Cryptocurrency, Banka havalesi Satın Alma / Para Yatırma Yöntemi: Kredi Kartı, Cryptocurrency
Satış / Para Çekme Yöntemi: Banka havalesi, Cryptocurrency Satış / Para Çekme Yöntemi: Kripto para
Ücretler: Düşük Ücretler: Daha düşük
Güvenlik: Mükemmel Güvenlik: Harika
Topluluk Güveni: Harika Topluluk Güveni: Harika
Doğrulama gerekli: Evet Doğrulama gerekli: Hayır
Müşteri desteği: İyi Müşteri desteği: İyi
Mobil uygulama: Hayır Mobil uygulama: Evet
Başlangıç ​​Dostu: Hayır Başlangıç ​​Dostu: Hayır
Exchange’i ziyaret edin Exchange’i ziyaret edin

Kraken nedir?

Kraken vs Coinbase

Kraken, Jesse Powell tarafından Temmuz 2011’de kurulan bir kripto borsasıdır. Jesse Powell, Mt. Gox, takas ortamının doğru şekilde uygulanan güvenlik kontrolleri ve iyileştirilmiş müşteri deneyimi ile iyileştirilebileceğini hissetti. Bugüne kadar Kraken Borsası, başlangıcından bu yana tek bir hack ile karşılaşmadı. 2017’deki kullanıcı hacmi nedeniyle müşteri deneyimleri gergindi, ancak istikrarlı pazarlarda müşteri hizmetleri hızlı. Kraken, San Francisco, Kaliforniya’da yer almaktadır..

Kraken, Kripto para birimlerini kurumsal kitlelere getirmenin ön ucunda. Alım satım verilerinin Bloomberg Terminallerinde görüntülendiği ilk kripto borsasıydı. Kraken, Tokyo Hükümeti tarafından atanan Mütevelli ve Almanya’nın BaFin’in Fidor Bank’ı düzenlediği için düzenlemede de ön plandadır..

Kraken, kripto topluluğuna ve ABD Vatandaşlarına kaldıraçlı bir marj sunan ilk Cryptocurrency değişimlerinden biriydi. Aynı zamanda, kriptografik olarak doğrulanabilir rezerv kanıtı denetimini geçen ilk Kripto para borsasıdır..

Kraken yatırımcıları arasında Blockchain Capital, Digital Currency Group, Hummingbird Ventures, Money Partners Group ve SBI Investment bulunmaktadır..

Poloniex nedir?

Poloniex

Poloniex, 2014 yılında Tristan D’Agosta tarafından kurulan bir Cryptocurrency borsasıdır. Borsa, onun denetimi altında, küresel borsa işlem hacminin% 50’den fazlasını güvence altına almayı başardı..


Poloniex’in çeşitli altcoin teklifleri vardı, hesap sahibi günde maksimum 2000 $ çekmeyi önemsemezse KYC’ye gerek yoktu. Borç verme ve marj ticareti herkese açıktı. Bunu bir Crypto to Crypto değişimi yaparak ve fiat’ta ele alınan bir onramp olmayarak başardılar..

26 Şubat 2018’de Circle, Poloniex Cryptocurrency değişimini 400 milyon $ ‘a satın alacaklarını açıkladı. Bu, değişim ve Çember için aşağı doğru spirali başlattı. 2018, Poloniex için ilginç bir yıldı, listeden çıkarma çılgınlığı başlattılar ve yasal uyumluluk nedeniyle platformlarında işlem yapmak için tam KYC’ye ihtiyaç duydular. Poloniex ayrıca marj ticareti ve kredi hizmetlerini ABD vatandaşlarına kapatmak zorunda kaldı. Circle, borsaların yasal konumunu Delaware’den Bermuda’ya taşıdı..

Poloniex daha sonra oluşturmak için Circle’dan ayrıldı Polo Dijital Varlıklar, Ltd Şu anda borsa, küresel borsada işlem gören hacmin% 1’inden biraz fazlasına sahipti. Tron TRX kripto platformunun kurucusu Justin Sun ve isimsiz bir Asyalı yatırım şirketi Poloniex’i 400 milyon dolara satın aldı. Circle, yatırımlarını bile kırmak için 18 ayını etkili bir şekilde boşa harcadı, bu Circle için muazzam bir kayıptı ve istikrarlarının çözüldüğünü gördü..

Circle’ın eş CEO’su Sean Neville istifa etti, ancak Circle yönetim kurulunda bağımsız bir yönetici olarak kalmaya devam edecek. Ayrıca USDC istikrarlı para projesinde Circle ve Coinbase ile işbirliğine devam edecek. Çevre, Mayıs 2019’dan itibaren 40 çalışanı işten çıkarmak zorunda kaldı, Poloniex satılmadan önce 30 çalışan işten çıkarıldı ve eş CEO istifa ettikten sonra 10 çalışan işten çıkarıldı..

Adil olmak gerekirse, Circle, düzenleyici endişelerle uğraşırken, değişimi önemli ölçüde iyileştirdi, desteği geliştirdi ve bir mobil uygulama geliştirdi. Ne yazık ki, 2017 boğa piyasasının zirvesini satın aldılar ve 2018’in başından 2019’un sonuna kadar canavar bir ayı piyasasına maruz kaldılar. Piyasanın dibinde teslim olmaya devam ederken satışı daha da kötüleştiren şey nedir?.

1 Kasım 2019 itibarıyla tüm Amerikalılar Poloniex’ten yasaklandı. Poloniex, Global Cryptocurrency değişiminden Amerikan kripto para borsasına ve Çin pazarı için güçlü bir itme ile tekrar Global kripto para borsasına geçti. Çinli yatırımcılar ve tüccarlar Poloniex’e, Çinli tüccarları ve yatırımcıları borsaya yönlendirmek için yönlendirilen bir web sitesi olan pwang.com’dan erişebilirler. Poloniex ayrıca Çin kimlik belgelerini de kabul edecek.

Yeni sahipler, 100’den fazla tam zamanlı çalışanla değişimi geliştirmek ve iyileştirmek için 100 milyon dolar harcamayı planlıyor. Yeni Poloniex’lerine başlamak ve takası eski ihtişamına döndürmek. Tüccarları ve yatırımcıları platforma geri getirmek ve KYC olmayan yasaklı hesapları kaldırmak için 21 Ekim 2019’dan 31 Aralık 2019’a kadar tüm spot ücretlerini% 0’a düşürdüler. KYC olmayan tüm hesaplar günde 10.000,00 $ çekebilir, KYC olmayan hesaplar marj ticareti yapamaz. Poloniex şu anda Seyşeller’de bulunuyor, bu nedenle özel yatırımcı firma detayları mevcut değil.

Kraken vs Poloniex: Değerlendirmeler

Kraken İncelemesi

Kraken ve Poloniex

Kraken sistemleri, ticaret ve yatırımın büyük ligleri için tasarlanmıştır. Sistemleri, kullanıcı güvenliğini sağlamak için yerleşik güvenlik özellikleriyle istiflenmiştir..

Kraken’in destek geçmişi en iyi ihtimalle ortalamaya göre zayıf olsa da, yine de biletlere / kullanıcı şikayetlerine veya sorunlarına yanıt veriyorlar. Bunun üzerinde çalışmak için çok şey yaptılar ve son istatistikleri iyileşme gösteriyor.

Kraken, hesap bakiyenizin 5 katına kadar makul kaldıraç oranına sahiptir. Profesyonel pit tüccarları 4x’in kumar oynamadığını düşünüyor ve çoğu profesyonel forex tüccarı marj limitlerini 10x’te tutuyor. Kraken, Poloniex’in marj ticareti yeteneğini 2,5 katına çıkardı..

Kraken’da aşağıdaki varlıkları marjin ticareti yapabilirsiniz; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) Monero (XMR), Ethereum Classic (ETC), Augur (REP), Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash (BCH)

Kraken kullanır Cryptowatch grafik hizmetleri için. Programlanabilirlikte Tradingview ile veya toplam borsa sayısı için Coinigy’de iyi bir karşılaştırma yapmasa da, Cryptowatch hizmeti hala mükemmel ve kolayca takas edilebilir. Krakens’ın tüm varlıkları Tradingview veya Coinigy’de gösterilebilir. Bir yatırımcı veya tüccar da Coinigy’nin API’sini kullanarak tüm varlıkları alıp satabilir.

Kraken Artıları

 • Profesyonel ticaret arayüzü
 • Çok sayıda kripto para birimi ve ticaret çifti
 • EUR piyasalarında en büyük likidite
 • Hiç saldırıya uğramadı
 • ABD Marjin ticareti

Kraken Eksileri

 • Doğrulama süreleri daha uzundur
 • Pazar büyük dalgalanmalar yaşadığında sunucu sorunları
 • Destek

Exchange’i ziyaret edin

Poloniex İncelemesi

Kraken ve Poloniex

Kripto para birimi borsaları, ticaret yapmak için her zaman korkutucu olmuştur. Hesap bakiyenizin pozitif olduğunu en son gördüğünüz zaman planlı bakım mı olacak? Poloniex sistemleri, mevcut haliyle, tüccarların ve yatırımcıların ciddi olarak düşünmesi gereken bir şeydir..

30 Aralık 2019’da Poloniex, kullanıcılarının e-postalarının ve şifrelerinin% 5.5’inde bir veri sızıntısı olduğunu duyurdu (bu sadece kullanıcı hatası olabilir, son kullanıcıların her yerde aynı şifreyi tekrar kullandığı ve genellikle her şey için bir e-posta adresi kullandığı bilinmektedir), bu tehlikeye atılan başka bir borsayla bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

12 Şubat 2020, 17:53 UTC ve 18:05 UTC arasında, değişim emri yürütme kodunda bir hata oluştu. Poloniex’in tepkisi, gerçekleşen her ticareti tersine çevirmek ve para çekme işlemlerini dondurmak oldu. Bir hack durumunda tüccarları ve yatırımcı fonlarını korumak için dondurucu para çekme işlemlerini kabul ediyoruz.

Çoğu sorumlu ve hesap verebilir takas, bir sigorta fonu ile kötü kodun mali kaybını üstlenir. Hatanın kurbanlarına finansal olarak zarar vermek değil, aynı zamanda kar edecek kadar şanslı olan tüccarları ödüllendirmek, GDAX ve Ethereum Flash Crash ile olan şeydi (bu hatalı bir kod değildi, ancak piyasa koşulları, yine de standart ve başkan belirlendi).

Poloniex aktif olarak tüccarları geri getirmeye çalışıyor. USDT ve TRX20’nin 3 airdrop kampanyası ile. TRXMarket, en büyük merkezi olmayan Tron TRX pazarını kontrol eden Poloni DEX olarak yeniden markalandı. Tüm KYC olmayan hesaplardaki yasağı kaldırdılar ve KYC olmayan hesaplar için maksimum 10.000 $ para çekme limiti uyguladılar. Uygulama pwang.com Çin’deki insanlar için Poloniex’i kullanmak bir ustalıktı.

Poloniex’in destek geçmişi boyutları nedeniyle Kraken’dan daha kötü, bir noktada küresel değişim hacminin% 50’sinden fazlasına sahiptiler, ki bu herhangi bir Cryptocurrency Borsası için uzun bir emirdir. Circle altındaki hizmetlerini geliştirdiler ve birçok döviz kurundaki sıkıntı, KYC dışı hesaplar tarafından kaldırıldı. Sorunların çoğunun 2017 boğa piyasasındaki KYC dışı hesaplardan geldiğinden şüpheleniyoruz, ancak bunun onlar için tekrar bir sorun olup olmayacağını yalnızca zaman gösterecek.

Poloniex, hesap bakiyenizin 2,5 katına kadar sınırlı kaldıraç oranına sahiptir, ancak daha iyi bir jeton seçimine sahiptirler. Poloniex’te aşağıdaki varlıklar üzerinde marj ticareti yapabilirsiniz; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), USD Coin (USDC), Monero (XMR), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash (BCHABC), Bitcoin SV (BCHSV), Dash (DASH), Cosmos (ATOM), Stellar (STR), EOS (EOS) ve Dogecoin (DOGE).

Poloniex, grafik hizmetleri için Tradingview kullanıyor. Hizmet sınırlıdır ve Tradingviews orijinal hizmetiyle karşılaştırılamaz. Poloni DEX’te listelenen tüm varlıklar, hem Tradingview hem de Coinigy’de grafik olarak kullanılamaz. Poloni DEX ayrıca Tradingview’un sınırlı bir sürümünü kullanır.

Coinbase Artıları

 • Profesyonel ticaret arayüzü
 • Çok sayıda kripto para birimi ve ticaret çifti
 • KYC olmayan hesaplar
 • Düşük Ücretler
 • ABD hariç Global Marjin Ticareti.
 • Poloni DEX

Coinbase Eksileri

 • Destek
 • Güvenlik
 • Sigorta Fonu

Exchange’i ziyaret edin

Ücretler

Kraken Ücretleri

Kraken, diğer borsalara kıyasla daha ucuz borsa olma ününe sahip ancak Poloniex’e karşı değil. Kraken, daha fazla güvenlik bilincine sahip tüccar ve yatırımcıya hizmet ediyor, ek olarak, fonlar bir rezerv kanıtı denetimi ile kriptografik olarak doğrulanabilir. Bu koşullar masrafa değer.

Kraken ücretleri platformlarında etkili bir şekilde ticaret yapabilmek için gözden geçirilmesi ve anlaşılması gerekir. Sunulan katmanlar, profesyonel bir tüccar veya yatırımcı için aylık alt çizgide tüm farkı yaratabilir. Alım satım maliyetleri, hesaba katılmadıklarında kullanıcıların ticaret bakiyesi için astronomik olabilir..

Poloniex Ücretleri

Poloniex, tüccarlardan ve yatırımcılardan agresif bir şekilde iş arıyor. Bu nedenle, ücretleri son derece rekabetçi. Bu düşük maliyet için taviz verilir. Poloniex, daha az hacimli daha küçük borsadır Coinmarketcap, ve FTX Volume Monitor, Kraken’i Poloniex’in üzerine yerleştirir.

poloniex ücretleri

Güvenlik ve güven

Kraken Güvenli mi?

Kraken, Cryptocurrency piyasalarındaki en güvenli borsalardan biridir ve tek bir hacklenmeden muzdariptir. Bu tasarım gereğidir ve tesadüfen değil. Kraken mühendisleri, çoğu zaman çalışan ve kullanılabilir bir sistem tasarlamak için zaman ayırdılar..

Bir başka şaşırtıcı özellik de Global Ayarlar Kilidi. Bu özellik, hesapla ilişkili olmayan IP adreslerini engeller..

Bu sahte adres sahteciliği yapılabilir / gerçek kaynak adresinden başka bir adres kullanılıyormuş gibi görünecek şekilde yapılabilir; bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir kişinin Avusturya’dan internet üzerinden bilgi işlem yapıyormuş gibi görünebileceği anlamına gelir. Bu, hedefli bir saldırı ve büyük olasılıkla kullanıcının hatası olmalıdır. Bunun Kraken ile hiçbir ilgisi yok.

Kraken, hesabınızı hacklemeyi zorlaştıran ancak imkansız olmayan 2FA kullanımına izin verir.

Poloniex Güvenli mi?

Poloniex, Kraken kadar güvenli değil. 12 Şubat 2020’de dahili bir hatayı nasıl ele aldıklarını ve bir sigorta fonu kullanımıyla kullanıcılara hataların etkilerini telafi etmediklerini düşünürsek, bu borsada kalan fonlarla ilgili endişelerimiz var. Konumları, sorunlara yasal çözüm aramayı da zorlaştırıyor.

Poloniex, yeni IP adresleri için Email 2FA kullanır. Poloniex, kayıtlı e-posta hesabınıza bir e-posta gönderecektir. Bu, giriş bilgilerinizden sonra girilebilecek bir dizi numara içerecektir. Birisi e-posta hesabınızı hacklemediği sürece eski bir Poloniex e-postası bulmadığı veya çevrimiçi olarak kripto ilgi alanlarınızdan bahsetmediği sürece bu güvenlidir. Poloniex’te hesabınızı daha fazla kilitlemek için 2FA’yı da kullanabilirsiniz..

Kraken Poloniex’e Karşı: Sonuç

Bu, yatırımcının veya tüccarın borsa ve mevcut piyasalarla nasıl etkileşime girdiğiyle ilgilidir. Hem Kraken hem de Poloniex’in kendi pazarları var. Kraken Amerika odaklıdır ve Poloniex Çin’e kaymıştır.

Kraken daha güvenilir bir borsadır, çünkü yönetimlerinin geçmişte neler yaptığını görebilir ve gelecekte ne yapacaklarını tahmin edebiliriz. Poloniex’i kullanırken bir sorun görmüyoruz, çünkü yatırım platformu ticareti ücretler daha ucuzdur, ancak borsada uzun vadede fon tutmamanızı şiddetle tavsiye ederiz..

Adil olmak gerekirse, Kraken’a da güvenmiyoruz, anahtarlarınıza değil kriptonuza. Her iki borsa da gerektiğinde kullanılmalı, diğer tüm zamanlarda satın alınan paralar donanım cüzdanlarında bulunmalıdır. Sadece madeni paralar hemen satılacağı zaman bir borsada olmalılar.

Her iki borsayı da kullanırken kendimize güveniyoruz. Yatırımcı veya tüccar uygun kripto hijyenini takip ederse; sadece bir donanım cüzdanı kullanın, donanım cüzdanını yedekleyin ve asla borsada para bırakmayın. Değişimi 2FA ile koruyun ve 2FA yedeği oluşturun.

Ayrıca bakınız:

 • Kraken vs Coinbase
 • Bitstamp vs Kraken
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map