2021, genel olarak Bitcoin ve kripto para birimlerine olan ilginin yeniden canlandığını gördü. İster dünyanın her yerindeki ekonomiler yeniden faaliyete geçmeye başladığında ve paralarını korumak isteyen birçok insan yüksek bir enflasyon dönemi beklediği için, çünkü Bitcoin’in fiyatının yeni bir rekor seviyeye ulaşmasını veya başka bir nedenle olmasını bekliyorlar, pek çok insan arıyor bugünlerde Bitcoin satın almak.

Ve bununla yüzleşelim. Bu siteye göz atıyor ve bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen onlardan birisiniz.

Öyleyse, Bitcoin satın almak için yerler arıyorsanız, muhtemelen şunları duymuşsunuzdur: Paxful ve Bitcoin satın almak için güvenli mi, aldatmaca mı yoksa meşru bir seçenek mi olduğunu merak ediyorlar. Size uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak bir Paxful incelemesi için okumaya devam edin.

paxful inceleme

Paxful nedir?

Paxful kullanıcıların Bitcoin alıp satabilecekleri çevrimiçi bir pazardır. Tam olarak bir kripto para birimi değişimi değil, eşler arası bir pazar yeri.

Başka bir deyişle, Paxful’un yaptığı şey, Bitcoin satın almak isteyen kişilerin, onları satmak isteyen insanlarla temasa geçmesine ve işlemi yapmalarına yardımcı olmaktır..

Paxful, easybitz.com adlı bir ödeme işlemcisi olarak 2014 yılında kuruldu. 2015 yılında Paxful olarak yeniden markalaştılar ve Bitcoin satın almayı kolaylaştıracak eşler arası bir pazar da dahil olmak üzere Bitcoin’in gerçek dünyadaki kullanılabilirliğini iyileştirmeyi amaçlayan hizmetler başlattılar. Bu şu anda Paxful’un ana faaliyetidir.

Paxful’un diğer benzer sitelere göre ana avantajı, mevcut ödeme seçeneklerinin sayısıdır. Çoğu borsada üç veya dört ödeme yöntemi varken (kredi / banka kartı, banka havaleleri, banka havaleleri ve kripto para birimleri), Paxful’da bunların 330’dan fazlası var.

Paxful kimler için?

Paxful bir Bitcoin pazar yeridir, bu nedenle Bitcoin satın almak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Ancak bir kişinin bunu yapmak için gidebileceği binlerce yer var.

Paxful’u diğer tüm borsalardan ve eşler arası pazar yerlerinden ayıran şey, Paxful’un sunduğu ödeme seçeneklerinin sayısıdır..

Yazma tarihi itibarıyla, banka havaleleri, kredi kartları, nakit (160 itibari para biriminde), PayPal ve Walmart ve Amazon dahil olmak üzere çeşitli mağazalardan hediye kartları dahil olmak üzere 330’dan fazla ödeme seçeneği vardır..

Diyelim ki bir aile üyesi size bir Walmart hediye kartı verdi, ancak Walmart’ta satın almak istediğiniz hiçbir şey yok. Sorun değil. Paxful’a gidebilir ve Bitcoin satın almak için hediye kartınızı kullanabilirsiniz..

Paxful İnceleme: Özelliklere Genel Bakış

 • Bitcoin satın almak ve satmak için güvenli, eşler arası bir pazar: Paxful’un kendisi, en iyi kripto para birimi borsalarıyla aynı güvenlik protokollerine sahiptir ve ekstra güvenlik için, oturum açmak, satın almak, satmak ve hatta tümü için 2FA’yı etkinleştirebilirsiniz. . Bununla birlikte, Paxful’un eşler arası doğası, potansiyel dolandırıcılara dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir.
 • Mobil uygulama: Hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilir, Bitcoin satın almanıza ve satmanıza olanak tanır ve ayrıca bir Bitcoin cüzdanı işlevi görür..
 • Emanet hizmeti: Bir işlem sırasında Paxful, ilgili her iki taraf da tüm koşulların karşılandığını onaylayana kadar ilgili Bitcoin’leri güvenle tutar..
 • Birçok ödeme seçeneği: Bu, Paxful’un diğer tüm kripto para birimi borsalarının ve pazar yerlerinin üstünde olduğu bir özelliktir. 330’dan fazla ödeme seçeneği mevcuttur: Banka havaleleri, çevrimiçi cüzdanlar ve ödeme işlemcileri, nakit, hediye kartları, banka veya kredi kartları, diğer kripto para birimleri, ürünler, varlıklar ve diğerleri.

Paxful nasıl kullanılır

Bu Paxful incelemesi, nasıl kullanılacağına dair bazı temel talimatlar olmadan tamamlanmayacaktır. İşte Paxful’da Bitcoin satın almak için bazı genel kurallar..

1. Adım: Bir hesap oluşturun

 • Paxful’un web sitesine gidin ve sağ üstteki “Hesap Oluştur” düğmesini tıklayın.

paxful inceleme

 • E-postanızı girin, güvenli bir şifre oluşturun ve “Paxful Hesabı Oluştur” düğmesini tıklayın

 • Bir sonraki adım, e-posta adresinizi onaylamaktır. Verdiğiniz adrese bir e-posta gönderilecektir. Bulun ve onaylamak için bağlantıya tıklayın. Bu size temel bir doğrulama seviyesi verecektir.

 • E-postanızı doğruladıktan sonra, Paxful hesabınızın tüm avantajlarından yararlanmak için kimliğinizi ve adresinizi doğrulamanız istenecektir..

Adım 2: İlk Bitcoinlerinizi satın alma

 • Ana kontrol paneliniz size şu anda ülkenizde veya bölgenizde kullanılan en iyi altı ödeme seçeneğini gösterecektir. Sol tarafta, seçtiğiniz para biriminde Bitcoin’in mevcut fiyatını ve belirli bir para birimi için ne kadar Bitcoin alacağınızı görebilirsiniz. Burada 100 USD’nin size 0,00850436 BTC kazandırdığını görebiliriz. Amazon hediye kartlarında 100 USD kullanmak istediğinizi varsayalım.

 • Amazon hediye kartları ilk altı seçenekte yer alıyor. Ancak, yalnızca eğlence için “Tümünü göster” düğmesini tıklayın.
 • Bu kutuya arama çubuğunu kullanabilir ve “Amazon” yazabilirsiniz. Ama “Hediye kartları” nı tıkladığınızda ne olacağını görelim. 120 farklı hediye kartı seçeneğinin mevcut olduğuna dikkat edin.

 • Walmart, iTunes, T-Mobile yedekleri, Barnes dahil olmak üzere birçok hediye kartı seçeneği var & Noble, Calvin Klein, Victoria’s Secret ve diğerleri. Amazon tam tepede, bu yüzden devam edin ve tıklayın.

 • Şimdi ana kontrol panelinize geri götürüleceksiniz. Ancak “Amazon Hediye Kartı” artık seçilen ödeme seçeneğidir. “Teklif ara” yı tıklayın.

 • Şimdi 100 USD Amazon hediye kartınız karşılığında size Bitcoin göndermek isteyen satıcıların bir listesini göreceksiniz. Burada kontrol etmeniz gereken ana şeyler, satıcının sahip olduğu “beğenme” sayısıdır (yüksek bir sayı bir dolandırıcıya rastlamasını çok daha az olası hale getirir), ister şimdi ister yakın zamanda çevrimiçi olsun (işlemleri daha hızlı yapar) herhangi bir koşul ve fiyat var. Size en uygun teklifi bulun ve “Satın Al” ı tıklayın.

 • Bu son ekran, bu işlemi başlatmak istediğinizi onaylamanızı sağlar ve Paxful’un emanet hizmetini kullanarak işlemi nasıl tamamlayacağınız konusunda size talimatlar verir. Tüm adımları izleyin ve yakında Bitcoinleriniz Paxful cüzdanınızda olacaktır..

Paxful için alternatifler

Eşler arası pazarlar arasında, Paxful’un ana rakibi LocalBitcoins’tir. Yakın zamana kadar, ikincisi anonim ticaret imkanı sunma avantajına sahipti..

Bununla birlikte, LocalBitcoins yakın zamanda KYC gerektirmeye başladı, bu nedenle bu avantaj ortadan kalktı. Anonim olarak satın almanız gerekiyorsa, Coinswitch’i düşünebilirsiniz, ancak çok daha az ödeme seçeneği vardır..

Paxful’un bir başka dezavantajı ise kripto borsası olmaması. Bitcoin’i başka kripto para birimleriyle (26 tanesi listelenmiştir) satın almak veya bu jetonlardan birine Bitcoin satmak istiyorsanız kullanışlıdır..

Ancak, örneğin, her ikisi de listelenmiş olsa bile, Ripple ile Litecoin satın alamazsınız. Kripto ticaretine girmek istiyorsanız, Binance, Kraken veya Coinbase Pro gibi uygun bir borsaya ihtiyacınız olacak..

Paxful İnceleme: SSS

Paxful yasal ve güvenli mi?

Paxful’un kendisi tamamen yasaldır. Her gün 20.000’den fazla işlemin gerçekleştirildiği geniş bir pazardır. Emanet özelliği ayrıca kullanıcıları dolandırıcılardan korumaya yardımcı olur.

Ancak, kullanıcıların dolandırıldığına dair raporlar var. Bu, Paxful’un kendisinin suçlu olduğu veya yasal olmadığı anlamına gelmez. EBay gibi düşünün. eBay yasal, ancak orada güvenilir olmayan kullanıcılar var.

Paxful bir Bitcoin cüzdanı mı?

Evet ve hayır. Paxful, Bitcoin satın almak için çevrimiçi bir pazardır. Ancak kullanıcılarına ücretsiz bir cüzdan adresi sağlıyorlar.

Ayrıca Paxful mobil uygulaması, tamamen işlevsel bir Bitcoin cüzdanıdır ve aynı zamanda Paxful pazarından Bitcoin alıp satmanıza da olanak tanır..

Paxful nasıl para kazanıyor?

Belki de işlemlerin tümü eşler arası ise Paxful’un nasıl para kazandığını kendinize soruyorsunuz. Cevap, bazı işlemler için ücret talep etmeleridir. Bitcoin satın alan kişiler için herhangi bir ücret alınmaz.

Yine de, Bitcoin satan kullanıcılar bir ücret ödüyor. Bitcoin satma ücreti, banka transferleri için% 0,5’ten Google Play ve iTunes hediye kartları için% 5’e kadar ödeme yöntemine bağlı olacaktır..

Ayrıca Paxful para çekme ücretleri de vardır. Bitcoin’i harici bir cüzdana göndermek, ne kadar çektiğinize bağlı olarak 0,001 ila 0,0005 BTC arasında değişen bir ücrete tabidir..

Paxful için kimliğe ihtiyacınız var mı?

Evet. Paxful’un sunduğu tüm özelliklere erişmek ve Bitcoin satın almak veya satmak için tüm koşulları karşılayabilmek için e-posta, kimlik ve adres doğrulamasına ihtiyacınız olacak.

Sonuç olarak

Bugünlerde Bitcoin satın almanın birçok yolu var. Yüzlerce farklı kripto para birimi borsası, birçok eşler arası pazar yeri arasından seçim yapabilirsiniz ve dünyanın bazı şehirlerinde satın alma işleminizi yapabileceğiniz Bitcoin ATM’leri ve tezgah üstü masalar bile vardır..

Peer-to-peer pazar yerleri basitlik sunar: Satmak isteyen insanlara, satın almak isteyenlerle temasa geçmelerine yardımcı olurlar. Çoğu durumda, kullanıcıların dolandırılma riskini en aza indirmek için emanet hizmetleri de sağlarlar..

Bu Paxful incelemesinin çok açık hale getirmiş olması gereken şey, Paxful’un diğer tüm borsalara ve eşler arası pazarlara göre sahip olduğu temel avantajın, kullanabileceğiniz ödeme seçeneklerinin sayısı olmasıdır..

Öyleyse, ister fazladan nakit paranız olsun, ister bir hediye kartınız olsun ve onunla ne yapacağınızı bilmiyor olun, Paxful, biraz Bitcoin almak için onu kullanmanıza izin verecektir..

Yani ne düşünüyorsun? Kripto para birimine girmek için ortalıkta dolaştığınız Hotels.com hediye kartını kullanmak ister misiniz? Öyleyse, Paxful’a gidin ve başlayın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me