Birçok kişi her gün Shapeshift kullanıyor. Kripto para birimlerinde çok kolay ticaret yapmanın hızlı ve güvenilir bir yolunu sunar. Belki bu değişimi kendiniz kullandınız ama zihninizi diğer seçeneklere açık tutmayı seviyorsunuz ve “Shapeshift alternatifi var mı?” Diye merak ediyorsunuz. İyi haber şu ki, kesinlikle var!

Aslında, birkaç tane var …

Shapeshift nedir?

Shapeshift, bir kripto para borsasıdır. Diğerleri gibi, yalnızca kriptodur, yani bir tür kripto para birimini diğeriyle takas etmek için kullanabilirsiniz, ancak ABD Doları veya Euro gibi fiat para birimleriyle kripto satın almak için kullanamazsınız. Ancak diğer birçok borsadan farklı olarak Shapeshift, gözetim altında olmayan bir borsadır..

Coinbase, Kraken veya Poloniex gibi saklama borsaları, kullanıcılarına kripto cüzdan adresleri sağlar ve takas edilen tokenlar, kullanıcılar onları geri çekene kadar bu cüzdanlarda saklanır. Dolayısıyla, Bitcoin’i Ether ile takas etmek için Coinbase kullanmak istiyorsanız, bitcoin’lerinizin Coinbase BTC cüzdanınızda olması gerekir ve Ether’inizi Coinbase ETH cüzdanınızda alacaksınız.

Gözetim dışı borsalar biraz farklı işliyor. Kullanıcıları için cüzdan adresi sağlamazlar. Bunun yerine, kullanıcılar kendi kişisel cüzdanlarını veya saklama borsaları tarafından sağlananları kullanır (Shapeshift’i Coinbase ile nasıl kullanacağıma dair makaleme buradan bakabilirsiniz). Bu, borsanın kendisinin herhangi bir kripto para birimi saklamadığı anlamına gelir, bu da onu potansiyel bilgisayar korsanları için çok daha az çekici bir hedef haline getirir..

Herhangi bir Shapeshift alternatifi var mı?

Dışarıdaki çoğu borsaların gözetim altında olduğu doğru olsa da, Shapeshift türünün tek örneği değil. Birkaç şekil değiştirme rakibi var. Diğer popüler, gözetim dışı anlık kripto borsaları Changelly, CoinSwitch, SimpleSwap, Godex, Bisq, Switchain ve Flyp.me’dir..

Hadi onlara bir bakalım.

ShapeShift Alternatif # 1: Changelly

en iyi şekil değiştirme alternatifi

Changelly, ticaret için yaklaşık 60 farklı kripto para birimini listeler ve bunlardan yedi tanesini (Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin, Binance coin ve Stellar) ABD Doları veya Euro ile satın alabilirsiniz. Değişim ücreti sabit% 0,25’tir. Kullanıcıların işlem yapmak için bir hesap oluşturması gerekir, ancak yalnızca bir e-posta adresi sağlamaları gerekir. Kişisel veri gerekmez. Bir mobil uygulama da mevcuttur.

ShapeShift Alternatifi # 2: Godex

Godex

Godex, yaklaşık 210 farklı kripto para birimini listeliyor ancak fiat para birimi ile kripto satın almayı desteklemiyor. Döviz ücretleri, bir işlem oluşturduğunuz anda sabitlenir. Bir hesap oluşturmaya gerek yoktur, böylece kullanıcılar anonim olarak ticaret yapabilir.


ShapeShift Alternatifi # 3: SimpleSwap

basit değişim

Bu listedeki önceki girişte olduğu gibi, SimpleSwap anonim ticarete izin verir ve fiat para birimi desteği yoktur. Listelenen 250’den fazla kripto para birimi vardır ve kullanıcılar sabit veya değişken bir oranla işlem yapmayı seçebilirler..

ShapeShift Alternatifi # 4: CoinSwitch

şekil değiştirme alternatifi

CoinSwitch, bu listedeki diğer girişlerden farklıdır, çünkü bir borsa değil, bir borsa toplayıcısıdır. Bu, CoinSwitch’in kullanıcıları en iyi anlaşmayı bulabilmeleri için Binance, HitBTC ve Changelly dahil olmak üzere diğer birkaç borsaya bağladığı anlamına gelir. Kullanıcıların hesap oluşturmasına gerek yoktur, bu nedenle anonim ticaret mümkündür. Döviz ücreti sistemi, ticaretin gerçekte gerçekleştiği borsaya da bağlı olduğu için biraz karmaşıktır, ancak yaklaşık% 0,5 olduğu tahmin edilmektedir. CoinSwitch, 300’den fazla token ile bu listedeki borsaların en çok kripto para birimine sahiptir..

ShapeShift Alternatifi # 5: Bisq

bisq

Listedeki diğer girişlerin aksine, Bisq bir web değişimi değil, Windows, Mac ve Linux için mevcut olan tam bir masaüstü uygulamasıdır. 100’den biraz fazla kripto para birimi arasında hızlı, anonim ticaret sunar ve bazıları fiat para birimi ile satın alınabilir. Fiat ödeme seçenekleri arasında AliPay, MoneyGram, WeChat ödeme, Western Union, Uphold ve Zelle bulunur.

ShapeShift Alternatifi # 6: Switchain

şekil değiştirme alternatifi

CoinSwitch gibi, Switchain de kripto para birimleri arasında hızlı, anonim ticaret sunan bir borsa toplayıcısıdır. Ancak madeni para listesi o kadar büyük değil. Switchain, ağırlıklı olarak Binance’de listelenen Bitcoin, Ether, Litecoin, Tether 0x ve ERC-20 tokenları arasında işlem yapar..

Şekil Değiştirme Alternatifi # 7: Flyp.me

flyp.me

ShapeShift veya Changelly gibi, Flyp.me de anlık, gözetim dışı bir kripto değişimidir. Ve SimpleSwap gibi, kullanıcıların hizmeti kullanmak için bir hesap oluşturması gerekmez, bu nedenle anonim ticaret desteklenir. Değişim ücreti% 0,5’tir. Fiat para birimi desteği yoktur ve Bitcoin, Ether, Litecoin, DASH, BAT, Peercoin ve Augur dahil olmak üzere 30 farklı kripto para birimini listeler..

Örnek işlem

Bu değişimleri kullanmak yeni başlayanlar için bile çok kolaydır çünkü hepsinin basit, sezgisel arayüzleri vardır ve Changelly’nin bir mobil uygulaması bile vardır. Bir örnek görelim…

Shapeshift.io alternatifi olarak Changelly’yi seçelim ve DASH için 3.6 EOS ticareti yapmak için mobil uygulamalarını kullanalım..

  1. Changelly uygulamanızı açın, 3.6 yazın ve “Gönderiyorsunuz” alanına EOS’u seçin ve almak istediğiniz token olarak DASH’ı seçin. Uygulama size ne kadar DASH alacağınızı, döviz kurunu, ücreti ve işlemi tamamlamak için tahmini süreyi gösterecektir. “Şimdi değiştir” e dokunun.değişken takas
  2. DASH’inizi almak istediğiniz cüzdan adresini buraya girmelisiniz. Bir QR kodunu taramak için adresi kopyalayabilir / yapıştırabilir veya sağ üstteki yeşil düğmeye dokunabilirsiniz. “İleri” ye dokunun.değişken alıcı adres
  3. Şimdi uygulama, ağ işlem ücreti dahil olmak üzere son işlem ayrıntılarını gösterecek. Her şey tatmin ediciyse “Onayla & İşlemi başlatmak için Ödeme Yap ”. Bunu yaptığınızda, uygulama jetonlarınızı göndermeniz gereken adresi gösterecektir. EOS durumunda, bu bir adres ve bir not anlamına gelir (diğer belirteçler için bir nota ihtiyacınız olmayacaktır).değişken onay
  4. Cüzdanınızı açın ve Changelly’nin sağladığı adrese ve nota 3.6 EOS göndermek için kullanın.değişken transfer
  5. Changelly uygulamasına geri dönün, size işlemin başladığını gösterecek.değişken işlem
  6. Birkaç dakika sonra, uygulama işlemin tamamlandığını ve DASH jetonlarınızın cüzdanınızda mevcut olacağını size bildirecektir..değişken işlem tamamlandı

Bu kadar! Gördüğünüz gibi süreç çok basit. Bu listedeki diğer borsalar benzer şekilde çalışır, ancak henüz onlar için mobil uygulama bulunmadığından bir web arayüzü aracılığıyla.

Sonuç olarak…

Öyleyse “Shapeshift alternatifi var mı?” Sorusunun cevabı. katı bir “evet” dir. Shapeshift’in birçok alternatifi vardır ve bunlardan bazıları bu makalede özetlenmiştir. Bunlar arasında seçim yapmak, takas etmek istediğiniz belirli jetona, ödemeniz gereken ücrete veya anonimlik isteğinize veya ihtiyacınıza bağlı olabilir. Onları keşfetmekten çekinmeyin. Hepsi hızlı, güvenli ve zaman ayırmaya değer.

Ayrıca Oku: Shapeshift’i Coinbase ile Nasıl Kullanılır?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector