Yani kendinize biraz IOTA satın aldınız ve şimdi kripto paranızı güvenli ve emniyetli bir şekilde saklamak için en iyi IOTA cüzdanını arıyorsunuz.

Bu makalede, farklı IOTA cüzdan türlerini parçalayacak ve yatırımınızı güvenle korumak için hangi seçeneklerin sizin için en güvenli ve güvenilir olduğunu inceleyeceğiz..

Hangisinin en üstte çıktığını görmek için, çeşitli diğer faktörler arasında maliyet, güvenlik, erişilebilirlik gibi faktörlere dayalı olarak tüm farklı IOTA cüzdan türlerini değerlendireceğiz..

Bununla birlikte, önce aralarından seçim yapabileceğiniz farklı cüzdan türlerini inceleyelim …

en iyi iota cüzdanı

IOTA Cüzdanlarının Farklı Türleri

Farklı IOTA cüzdan türleri şunları içerir:

  1. Donanım cüzdanları
  2. Değişim cüzdanları
  3. Web cüzdanları
  4. Masaüstü cüzdanlar
  5. Mobil cüzdanlar

IOTA için bu tür cüzdanlar çeşitli biçimlerde, özelliklerde ve kapasitelerde ve ayrıca aşağıdaki bölümde inceleyeceğimiz çeşitli sağlayıcılardan gelir..

IOTA Donanım Cüzdanları

Donanım cüzdanları, şifrenizin gerçek bir cihazda depolandığı fiziksel cüzdanlardır (Ledger Nano türleri bu kategoriye girer). Şimdiye kadar mevcut en güvenli cüzdanlar arasında yer alıyorlar. Madeni paralar çevrimdışı olarak saklanabilir ve güvence altına alınabilir ve ayrıca fiziksel cüzdan cihazı bir bilgisayar sistemine bağlandığında da erişilebilir. Bu tür genellikle büyük miktarlarda IOTA depolamak için uygundur.

IOTA Değişim Cüzdanları: 

Bunlar, yalnızca IOTA’nın takas edilebileceği ve takas edilebileceği borsalar tarafından programlanan sistem / yazılım cüzdanlarıdır. Bu türler, özellikle merkezi borsalar söz konusu olduğunda, kullanıcının cüzdan üzerinde tam kontrole sahip olmaması nedeniyle çok düşük güvenlikli bir seçeneğe sahiptir. Bu tür cüzdanlarda sadece küçük miktarlarda jeton bulundurmanız ve işlemden sonra büyük miktarda jetonu özel cüzdanlara taşımanız her zaman tavsiye edilir.. 

IOTA Web Cüzdanları: 

Bunlar, yalnızca bir web tarayıcısı kullanarak bir sunucu aracılığıyla çevrimiçi olarak erişilebilecek şekilde programlanmış IOTA’yı saklama kapasitesine sahip cüzdanlardır. Bu tür cüzdanlara kolayca erişilebilir ve kullanıcı arayüzleri genellikle oldukça basittir. Ancak siber saldırılara, bilgisayar korsanlığına ve çevrimiçi hırsızlıklara karşı da kolayca savunmasız olması nedeniyle yüksek risk olasılığına sahiptir. Bu web cüzdanları, onları kullanılabilir kılan çeşitli sağlayıcılar tarafından sahiplenilmekte ve yönetilmektedir.. 


IOTA Masaüstü Cüzdanları:

Burada Windows için IOTA cüzdanları, Mac için IOTA cüzdanları ve Linux için IOTA cüzdanları buluyoruz..

Diğer yazılım uygulamalarının indirildiği ve kullanıldığı şekilde masaüstünüze veya dizüstü bilgisayarınıza indirilip kullanılmak üzere yapılmış, uygulama benzeri cüzdanlardır. Çoğu web cüzdanı sağlayıcısı / şirketi, madeni paraları depolamak için masaüstü cüzdan uygulamaları da oluşturur.

Burada paralarınız masaüstünüzde / dizüstünüzde çevrimdışı tutulur, yalnızca cüzdanınıza özel özel anahtarlarınızı kullanarak internete bağlanarak erişebilirsiniz. Bu tür cüzdanlara kolayca erişilebilir ve kullanımı kolaydır, ancak dezavantajı, madeni paralarınıza yalnızca masaüstü / dizüstü bilgisayarınızdan erişilebilmesidir..

IOTA Mobil Cüzdanlar:

Aynı zamanda masaüstü cüzdanlar gibi yazılım uygulamalarıdır. Çeşitli cep telefonları için mevcutturlar, bu da hem iOS için IOTA cüzdanını hem de Android için IOTA cüzdanını alabileceğimiz anlamına gelir..

Tıpkı masaüstü cüzdanlar gibi, IOTA coinleri de mobil cüzdan uygulamaları olan telefonlara takılır, çevrimdışı olarak saklanır ve yalnızca cüzdanın özel anahtarı veya uygulamaya ayarlanmış şifresi ile internet üzerinden erişilebilir. Telefonunuza virüs bulaşmadığı veya çalınmadığı sürece güvenli bir cüzdandır ve özellikle QR kod tarama ve daha kullanıcı dostu bir mobil arayüz. 

Peki En İyi Iota Cüzdanı Nedir?

Yukarıda listelenen IOTA cüzdan türlerine bağlı olarak, tüm kategorilerde kullanılabilen birkaç cüzdan vardır. Bazıları ücretsiz IOTA cüzdanları, özellikle Windows için IOTA cüzdan türleri ve cüzdan uygulamaları (masaüstü ve mobil), bazıları fiyat etiketliyken, mükemmel bir örnek donanım IOTA cüzdan defteri olacaktır..

Çeşitli cüzdanlar arasında; Trinity cüzdanı, Nelium cüzdanı, Ledger Nano S IOTA, Ledger Nano X IOTA, Android için IOTA cüzdanı, GUI IOTA Light cüzdan, Nostalgia IOTA Light cüzdan, Coinbase IOTA cüzdanı vb.. 

En iyi IOTA cüzdanlarını sıralamaya gelince, işte ilk beşe bir not:

1. Trinity Cüzdanı

Listemdeki ilk Trinity Cüzdan. Bu, çok kolay ve rahat bir mobil cüzdandır. IOTA’yı depolamak için en iyi seçimdir çünkü IOTA organizasyonu tarafından geliştirilmiştir ve Tangle için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Mobil (iOS ve Android) ve masaüstü (Mac, Windows ve LinuX) için mevcuttur, kurulumu ve kullanımı kolaydır ve ayrıca tohum şifreleme kullanımıyla birinci sınıf bir güvenlik garantisine sahiptir. Ayrıca, birkaç özellikli kripto için kripto para birimlerinin fiyatlarını izlemek için bir Piyasa İzleme özelliği sunar ve IOTA’ya yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir.. 

2. IOTA için Ledger Nano

Ledger Nano S

Ledger Nano bir tür donanım cihazı cüzdanı ve en iyi IOTA cüzdanları söz konusu olduğunda listemin başında geliyor. Bunun nedeni, yüzde yüz bir güvende olması ve madeni paralarınızın tam kontrolünüzde ve emrinizde olmasıdır. Ledger Nano, Nano S ve Nano X’te gelir ve her iki donanım cihazı da IOTA’yı destekler. IOTA madeni paralarınız çevrimdışı olarak güvence altına alınır ve yalnızca cüzdan cihazını bir bilgisayar sistemine taktığınızda erişebilirsiniz.. 

3. GUI IOTA Hafif Cüzdan

Bu aynı zamanda IOTA coin’leri olanlar veya yakında bir miktar almayı dört gözle bekleyenler için harika bir IOTA cüzdanıdır. Windows, Mac ve Linux ile uyumlu bir masaüstü cüzdanıdır ve GitHub’dan indirilebilir. İki cüzdan türü ile birlikte gelir; Tam Düğüm Cüzdanı ve Işık Düğüm Cüzdanı. Light Node cüzdanı yeni başlayanlar içindir ve düzenli IOTA gönderme ve alma işlemleri için kullanılırken, Full Node cüzdanı biraz karmaşıktır ve gerekli teknik uzmanlığa sahip olanlar tarafından kullanılır. Genel görünümde, GUI’nin birkaç basit adımla kurulumu kolay bir süreci vardır, kullanımı kolaydır ve ayrıca iyi bir kullanıcı dostu arayüze sahiptir..

4. Nostalji IOTA Hafif Cüzdan

Bu, en iyi IOTA cüzdanlarını arayan IOTA sahipleri için başka bir harika seçimdir. Aynı zamanda Windows, Mac ve Linux ile uyumlu bir IOTA masaüstü cüzdanıdır. Hafif bir çözüm olmasından dolayı işlemlerini daha hızlı gerçekleştirir. Ayrıca, yeni başlayanlar için kullanımı biraz karmaşık olsa da harika güvenlik özelliklerine sahiptir.. 

5. Coinbase Cüzdanı

coinbase cüzdan

Bu bir değişim cüzdanı ve şu ana kadar değişim cüzdanları kategorisindeki en iyi IOTA cüzdanlarından biri. Bu platformda ve IOTA cüzdanıyla depolayabilir, transfer yapabilir ve ayrıca IOTA ticareti yapabilirsiniz. Büyük bir işlem hacmine sahip popüler bir borsadır ve bu nedenle size IOTA’nızı diğer kriptolara veya fiat’a kolayca takas etme ve ayrıca fiat veya diğer kriptolarla IOTA satın alma ve orada saklama fırsatı sunar. Kolayca erişilebilir, kullanıcı dostudur ve biyometrik kimlik doğrulama işlemi kullanarak mükemmel güvenlik özelliklerine sahiptir.

Coinbase, bir web cüzdanı olarak ve ayrıca Android ve Mac için bir Mobil uygulama olarak mevcuttur.. 

Sonuç 

Özellikle kriptoların ve IOTA’nın artan şekilde benimsenmesinin ardından, IOTA madeni paralarınız için her zaman güvenli ve uygun saklama cüzdanları kullanmanız önerilir. Trinity cüzdanı ve Ledger Nano, en iyi IOTA cüzdanları olarak burada önerilen beş listenin başında geliyor. IOTA’yı depolamanın amacı, onu güvenli ve gerektiğinde kolayca erişilebilir tutmaktır ve bu, en güvenli ve en iyi IOTA cüzdanları kullanılarak sağlanabilir..

Ayrıca Oku: En İyi Stellar Lumens Cüzdan

Sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıya bırakın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector