2017 yılı kripto para birimlerinin yılıydı. 2017 kripto rallisi sayesinde Stellar Lumens gibi kripto para birimlerimiz var. Diğer tüm kripto para birimleri gibi, kripto kullanıcıları da kullanılacak cüzdan türünün zorluğuyla karşı karşıyadır. Bu makale, kullanıcıların güvenli ve kullanışlı bulacağı en iyi Stellar Lumens cüzdanına odaklanmaktadır.. 

Stellar Lumens Hakkında

en iyi yıldız lümen cüzdanı

Çoğu zaman, insanlar Stellar Lumens’i Ripple ile karıştırır. Bazı benzerlikler taşıyorlar, ancak Stellar Lumen bir Ripple çatalı değil. Kafa karışıklığının nedenlerinden biri Stellar Lumens’in kurucusudur. Mt.Gox borsasının kurucusu olan Jed McCaleb, Stellar’ı yarattı. Ayrıca Jed, Ripple’ın kurucularından biridir. Bununla birlikte, Ripple ve Stellar’ın teknik raporu size iki kripto para birimi arasındaki büyük teknik farklılıkları gösterecek.. 

Daha fazla açıklama eklemek için, Ripple 2012’de Amerikalı bir programcı tarafından tasarlandı. Amaç, bankaların ücretsiz olarak SWIFT ödeme sistemini kullanarak birkaç saniye içinde uluslararası para havalesi yapmasına izin vermekti. Öte yandan Stellar, bankaların ve insanların dağıtılmış bir defter protokolü kullanarak para taşımasına izin veren bir ödeme sistemidir.. 

Stellar kalır piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi. Bu makaleyi yazarken olduğu gibi, Stellar’ın hala değerli bir kripto para birimi olduğunu göstermek için Stellar’ın 1,167,383,778 USD’lik bir piyasa değeri var ve bu yaklaşık 144.111 BTC’dir.. 

Kullanıcıların en iyi Stellar Lumens cüzdanını ararken dikkate aldıkları kriterlerden bazıları güvenlik etrafında döner. Kullanıcılar, madeni paralarının güvende olacağından ve diğer cüzdanlara yapılan transferler için daha az ödeyeceklerinden emin olmak isterler. Güvenebileceğiniz Cüzdanların bir listesini derledik:

Yıldız Lümenleri Tutacak En İyi Cüzdanlar

Cüzdanın Adı  Özellik 1 Özellik 2 Editör Değerlendirmesi 
Ledger Nano X Donanım cüzdanı Bluetooth özellikli
Lobstr Cüzdan Mobil banka gibi işlev görür Fiyat Ticker ve E-posta bildirimi
Stella Masaüstü Cüzdanı Sıcak Cüzdan Özel anahtarlarınızı kendiniz saklayabilirsiniz
Stargazer Cüzdan Açık Kaynaklı cüzdan Android, Windows, Mac ve Linux kullanıcıları için mevcuttur
Astra Cüzdan  Web cüzdanı AES-256 ile veri şifreleme,
Solar Cüzdan  Masaüstü cüzdan Değişim olarak iki katına çıkar 
StellarTerm Web tabanlı ticaret platformu  Düşük maliyetli ticaret ücretleri
BlockEQ IOS, MAC ve Windows’ta mevcuttur  Kurtarma İfadesi ile bozuk paralar üzerinde kontrol
Atomik cüzdan çoklu para kripto cüzdanları Anonim işlemler

Ledger Nano X

defter nano x

Çoğu zaman, insanlar bir güvenlik yolu olarak kripto para birimlerini çevrimdışı saklamayı tercih ederler. Ledger Nano X, paralarınızı ağdan ve bilgisayar korsanlarından uzak tutarak kullanıcılarına ekstra bir koruma katmanı sunar. Bu cihaz, Bitcoin, Dash, Ripple, Litecoin vb. 1000’den fazla kripto para birimini destekler.. Ledger Nano X Mayıs 2019’da tanıtıldı. Nano X, önceki cihaz olan Ledger Nano S’den oldukça farklı olan gelişmiş bir tasarıma ve işleve sahiptir..

Nano X’in bazı özellikleri arasında; 

  • Bluetooth: Nano X, kullanıcıların Stellar’ı bir akıllı telefon aracılığıyla güvenli bir şekilde eşleştirmelerine ve göndermelerine olanak tanır.
  • Büyük ekran: Nano X, çalıştırmayı kolaylaştıran nano S sürümüne kıyasla tam ekrana sahiptir.
  • Güvenlik: Yeni Nano defterin güvenlik yongası, onu daha güvenli kılan gelişmiş bir merkezi öğeye sahiptir.. 
  • Pil: Cihaz, hareketliliğe yardımcı olmak için mükemmel pil ömrü ile birlikte gelir. 

Ayrıca Oku: Ledger Nano S vs Trezor

Lobstr cüzdan

Lobstr cüzdan ile en iyi Stellar Lumens cüzdanını aramanıza gerek yok. İşlemleri sorunsuz ve verimli bir şekilde göndermek, almak ve yönetmek için kullanılabilir. Lobstr cüzdan hem mobil hem de web uygulamalarına sahiptir. Ripple’ı tasarlayan aynı programcı tarafından oluşturuldu ve aynı yıl Stellar projesiyle başlatıldı.. 

Cüzdan, yalnızca XLM jetonlarını saklamak için oluşturuldu. Banka un-bankası için yaratıldı, bu yüzden Cüzdan tam olarak bir mobil banka gibi çalışıyor. Bir fiyat takibi, e-posta bildirimi ve onu benzersiz ve akıllı bir cüzdan yapan diğer birçok özellikle birlikte gelir. Lobstr ile madeni paralarınızın kontrolünde% 100 kalırsınız. 


Stellar Masaüstü cüzdanlar

Bu sıcak bir cüzdandır, yani özel anahtarlarınız çevrimdışı olarak saklanır. Bununla birlikte, diğer cüzdanlarla karşılaştırıldığında, kullanımları tamamen ücretsizdir. Stellar paralarınızı korumak için yalnızca gerekli tüm güvenlik önlemlerini sağlamanız gerekir. 

Doğru anti-virüsü kullandığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca, özel anahtarlarınızın bilgisayar korsanları tarafından çalınmasını önlemek için tüm güvenlik duvarlarının sağlam olduğundan emin olun. Bilgisayarınız tamamen korunuyorsa, endişelenmenize gerek yok çünkü masaüstü cüzdanları web cüzdanlarına kıyasla oldukça güvenli.. 

Mükemmel masaüstü cüzdanının avantajları, özel anahtarlarınızın kişisel bilgisayarınızda saklanmasıdır. Ayrıca, Stellar masaüstü cüzdanı birden fazla kripto para birimini destekler. Aynı derecede aktif bir geliştirme ekibine sahiptir ve satın alma maliyeti yoktur.

Stargazer cüzdan

Bu, Stellar Lumens’inizi göndermek, almak ve saklamak için başka bir iyi cüzdandır. İlk olarak, stargazer açık kaynaklı bir cüzdandır, bu da herkesin Cüzdanın kaynak kodunu doğrulayabileceği anlamına gelir. Birden çok varlık, çoklu imzalı işlevler, birleşik adres, hesapların içe ve dışa aktarımı, etiketlerden e.t.c işlemine kadar birçok benzersiz özelliğe sahiptir.. 

Geçmişte stargazer cüzdanıyla ilgili birçok farklı hata şikayeti olmuştur. Bu şikayetler birçok kullanıcının Cüzdan’ı kullanmayı bırakmasına neden oldu. Ancak son zamanlarda, geliştiriciler hataları düzeltmeyi başardılar. O zamandan beri Cüzdan düzgün çalışıyor. Ayrıca, hiçbir zaman güvenlik kesintisi şikayetleri olmadı..

Stargazer ile, cüzdanınızı kurtarma anımsatıcı araçlarıyla hızlı bir şekilde geri yükleyebileceğiniz için paranızın sahibi olursunuz. Cüzdan ile yapabileceğiniz çok şey var dediğimde bana inanın. Diğer cüzdanlardan elde edilmesi zor olan bazı benzersiz operasyonel özelliklere sahiptir. Stargazer, Android, Windows, Mac ve Linux kullanıcıları için mevcuttur. 

Astra cüzdan

Web cüzdanı kullanmayı tercih edenler için Astra bir seçim olmalıdır. Geliştiriciler, özel anahtarları saklamak zorunda kalmama gibi ekstra bir rahatlık ekleyerek Stellar paralarını depolamanın güvenliğini artırmak için Astra’yı inşa ettiler. Astra’nın güvenlik özellikleri hacklemeyi zorlaştırıyor. 

Web cüzdanına kodlanmış güvenlik katmanları şunları içerir; AES-256 ile veri şifreleme, güvenli soket katmanı, tüm hesaplar ve şifreler için 2 faktörlü kimlik doğrulama, 2015 hashing yarışmasının galibi Argon2 ile karma. 

Ayrıca, Astra cüzdanları, kullanıcıların federe bir adresten ve ayrıca [email protected]*astralwallet.io aracılığıyla e-posta yoluyla yıldız almasına ve ayrıca e-posta yoluyla ek müşteri desteği sağlamasına olanak tanır. Astra, XLM, MOBI, SLT’yi destekliyor ve gelecekte daha fazla yıldız token ekleyecek. 

Solar Cüzdan

güneş cüzdanı

SaotohsiPay tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir cüzdandır. Stellar Cüzdan, güçlü güvenlik ve mükemmel hıza sahip dost canlısı bir cüzdandır. Bir cüzdan hesabı açmak zor değil Solar Cüzdan. Bir masaüstü cüzdanı olarak, özel anahtarlar kullanıcının kişisel bilgisayarında saklanır. Özel anahtarlarınız, SHA256 ve PBKDF2 karma algoritması kullanılarak şifrelenmiş bir şekilde saklanır. Şifrenizi unutursanız, kullanıcı bir yedekleme yapmadıkça XLM’nizi kurtarmanın bir yolu yoktur.. 

Solar Cüzdan, çok partili işlevler gibi başka özelliklere sahiptir. Ayrıca (DEX) adı verilen dahili bir merkezi olmayan yıldız değişimi de var.

Testnet desteği. Ayrıca, Güneş Cüzdanı, bilgisayar korsanlarından gelen saldırıları azaltmak için güvenli bir güvenlik katmanı ile iyi bir şekilde tasarlanmıştır. Özellikle Stellar ağı için tasarlanmış bir cüzdan arıyorsanız, Solar Cüzdan sizin için standart bir seçimdir.

StellarTerm

En iyi Stellar Lumens cüzdanını arıyorsanız, StellerTerm’i düşünün. Lobstr ekibi tarafından geliştirilen merkezi olmayan bir borsadır. Değişim ikili işlevlere sahip olacak şekilde oluşturuldu; bir ticaret platformu ve kripto para birimini kaydetmek ve göndermek için bir cüzdan. Stellar ağı üzerinde inşa edilmiş merkezi olmayan bir borsadır, bu yüzden cüzdan olarak da kullanılabilir.. 

Web tabanlı merkezi olmayan bir ticaret platformu olarak, deneyiminiz ne olursa olsun Stellar coin depolamanıza, göndermenize, almanıza ve takas etmenize olanak tanır. StellarTerm ile, diğer ticaret platformlarından farklı olarak (XML) ile ve ek ücret ödemeden birden fazla varlık satın alınabilir. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur ve kullanıcılara sundukları hizmetler için herhangi bir ücret almaz. Ana avantajı olarak düşük maliyetli ticarete sahiptir. Bir kullanıcının işlem başına 0.00001 XLM olan 100 stroop ödemesi gerekecektir..

Bu, uzun vadede küresel bir finansal etkiye sahip olacak önemli bir ticaret platformudur. Bu, XLM göndermek, almak ve ticaret yapmak için platform arayanlar için uygun bir platformdur..

BlockEQ

BlockEQ, Stellar paralarınızı saklamak için başka bir mükemmel cüzdandır. Bu Cüzdan ile, kullanıcıların Stellar’ın merkezi olmayan borsasında XLM ticareti yapmasına olanak tanıyan ek bir işlevle paralarınızı kolayca gönderebilir, alabilir ve saklayabilirsiniz..

12-24 kurtarma ifadenizle, özel anahtarlarınız üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. BlockEQ, cüzdanlarınızı kaydetmek için PIN kodunu kullanmanıza izin veren gelişmiş bir güvenlik özelliğine sahiptir. Stellar coinleri tutanlar için iyi bir haber olan iOS, MAC ve pencerelerde mevcuttur.. 

Atomik Cüzdan

atom cüzdanı

Changelly CEO’su Konstantin Gladych, atomik Cüzdanı yarattı. Bu cüzdan, kripto alanındaki üç önemli talebi hedefliyor;

  • Anonim işlem
  • Merkeziyetsizleştirme
  • Güvenlik

Özel anahtar Atomik cüzdan kullanıcının cihazında saklanır. Bu, atomik cüzdan geliştirme ekibindeki hiç kimsenin hassas verilere erişemeyeceği anlamına gelir..

Bu Cüzdan, kullanıcıların eşler arası kripto para birimini doğrudan birbirlerine anında takas etmelerine olanak tanır. Ancak bu, tüm madeni paralar için mevcut değildir. Geliştiriciler, atomik takas işlevi olmadan herhangi bir kripto para birimini desteklemek için Changelly ve Shapeshift’in değişim hizmetini entegre ettiler. Atomic takas cüzdanı, piyasadaki en iyi çok jetonlu kripto cüzdanlarından biridir ve Stellar lümenlerini destekler.. 

Sonuç 

Yıldız ağındaki sayısız Cüzdan listesinden bir seçenek seçmek zor olabilir. Bununla birlikte, en iyi Stellar Lumens Cüzdanını arıyorsanız, seçiminizi yukarıda listelenen cüzdanlardan alabilirsiniz.. 

Donanım cüzdanlarıyla ilgilenenler Ledger Nano X’i uygun bulacaktır. Web cüzdanları, sıcak cüzdanlar ve mobil tabanlı cüzdanlar, onlara uygun bir tane bulacaktır. Aynı şekilde, bu cüzdanların çoğu hem Stellar Lumens hem de Ripple’ı destekler. Her ikisinin de farklı amaçlara hizmet ettiğini zaten biliyoruz. En iyi Stellar Lumens Cüzdana ihtiyacınız varsa, umarım seçiminizi bulursunuz. 

Daha fazla oku:

  • En İyi IOTA Cüzdanları
  • En İyi Bitcoin Nakit Cüzdanları

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector