Ledger Nano S vs Trezor: 2021’de Hangi Kripto Cüzdanı Daha İyi?

Dijital cüzdanlar (hem donanım hem de yazılım), güvenliklerine yardımcı olmak için dijital para birimlerinin saklanması, ayrıca kolay transferler ve makbuzlar için bir depolama cihazı olarak programlanan veya üretilen cihazlardır. Bu yazıda, şu anda piyasadaki en ünlü kripto cüzdanlarından ikisini gözden geçireceğiz; Ledger Nano S ve Trezor.

Donanım cüzdanları, kripto para birimlerinin çevrimdışı olarak depolandığı ancak bir USB kablosu kullanılarak çevrimiçi olarak erişildiği fiziksel cüzdan cihazlarıdır. Birçok kripto benimseyen ve kullanıcısı tarafından kripto para ve token depolamak, aktarmak ve almak için kullanılan en popüler ve seçkin donanım cüzdanları arasında Ledger Nano S cüzdanı ve Trezor One cüzdanı bulunmaktadır..

Ledger Nano S nedir?

The Ledger Nano S kripto para birimlerini saklamak için kullanılan bir donanım cüzdanıdır, örnekler; Bitcoin, Ethereum, ZCash, Bitcoin Cash, Litecoin, vb. Ve ayrıca bunları diğer cüzdanlara ve kullanıcılara işlem yapmak için.

defter nano s

Donanım cüzdanı olmak, onu fiziksel ve dokunabilir hale getirir. Ekranı ve hasara karşı stil ve koruma sağlayan paslanmaz çelik gövdesi ile küçük ve kompakt bir cihazdır. Soğuk bir cüzdan değildir, paraları çevrimdışı depolar, ancak bunlara yalnızca cüzdanın bir USB kablosu kullanılarak çevrimiçi bir bilgisayar sistemine takılmasıyla erişilebilir..

Bir defter nano incelemesi verirken, 2016’dan beri kripto pazarında bulunan ve çok çeşitli kripto paraları destekleyen, popüler ve yaygın olarak kullanılan bir kripto para birimi donanım cüzdanı (açık kaynaklı olmasa da) olduğu söylenecek ve Bluetooth özelliği var. Android ve iOS akıllı telefon kullanıcıları için yüksek güvenlik sunar ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Ledger nano’nun ücretleri, nakliye masrafları hariç, 60 dolarlık bir tahmin gibi uygun bir oranda sabitlenmiştir. Madeni para göndermek için transfer ücretleri uygun ve kripto topluluğu tarafından kabul edilebilir.

Sorunuz, defter nano s güvenli olup olmadığı ise, o zaman cevabım çok yüksek ve büyük bir EVET! Cüzdanınız üzerinde tam kontrole sahip olursunuz, PIN’i kendiniz oluşturursunuz, özel anahtarlar sunucularında saklanmaz ve cihazdan asla çıkmazlar. Ayrıca, yeni cüzdanları birden çok kez silebilir ve oluşturabilirsiniz. Her “gönderme işlemi” yapılmadan önce, gönderenin cüzdandaki fiziksel bir düğmeye basması gerekir; bu düğmeye çevrimiçi olarak cihaza bağlanmış olabilecek herhangi bir bilgisayar korsanı asla yapamaz. Aynı zamanda Kurcalama Önleyici Mühür ile birlikte gelir, ancak yetkili ve güvenilir bir satıcıdan satın almanız şiddetle tavsiye edilir.

Trezor nedir?

Trezor nedir

Trezor incelemesi verirken; Trezor, kripto para birimlerini depolamak için kullanılan popüler bir açık kaynaklı donanım cüzdanıdır. Ağustos 2014’te piyasaya sürüldü ve güvenli soğuk depolama ve ayrıca sıcak bir cüzdanın rahatlığıyla harcama olanağı sunan ilk Bitcoin donanım cüzdanıdır..

Bilgisayarınıza bir USB kablosuyla bağlanan oldukça büyük, cebe sığan bir cihazdır. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin özel anahtarlarını çevrimdışı olarak saklar ve kötü amaçlı yazılım bulaşmış bir bilgisayarda bile kullanımını güvenli kılan işlemleri imzalar..

Trezor’un transfer ücretleri de bloğun hızına, ihtiyaç duyulan rahatlığa ve kullanıcıya bağlı olarak normal bir orandır. Satın alma fiyatı 80 dolarlık bir tahmindir (nakliye ücretleri dahil değildir).

Trezor güvenli mi?


Evet, Trezor kripto paraları saklamak için bir donanım cüzdanı olarak süper güvenlidir. Tıpkı defter nano’da olduğu gibi, herhangi bir “gönderme işlemi” etkinleştirilmeden önce fiziksel bir düğmeye basılmasını gerektirir ve ayrıca bir Kurcalama Önleme Mührü ile gelir. Cüzdan, PIN kodu ve özel anahtarlar üzerinde tam kontrole sahip olursunuz.

Trezor donanımında 2017’de bildirilen bir güvenlik açığı olmasına rağmen, Trezor, söz konusu güvenlik açığı uzun süredir Trezor Ekibi tarafından giderildiği için hala en güvenli donanım cüzdanlarından biri olmaya devam ediyor..

Ledger Nano S vs Trezor İncelemesi

Defter nano’ları Trezor’la (yani, defter nano s ‘nin Trezor’u) karşılaştırırken ve karşılaştırırken, donanım cüzdanlarına gömülü bazı temel özellikler görüyoruz, örneğin:

  1. Tasarım: Ledger, kendisine şık bir görünüm kazandıran ve hasardan daha fazla korunan, ancak plastikten yapılan Trezor’dan daha ağır olan paslanmaz çelik gövdeye sahiptir ve kullanıcının işlem yaparken ekstra koruma ve doğrulama elde etmesine yardımcı olan daha büyük bir ekrana sahiptir..
  2. Fiyat: Defter nano’nun Trezor’undaki bir başka nokta da fiyattır. Trezor 80 dolara yuvarlanırken, defter nano s 60 dolara gidiyor, bu da Trezor’dan daha uygun fiyatlı olmasını sağlıyor..
  3. Şirket İtibarı: Trezor, kripto topluluğundan defter nano’lardan daha geniş bir kabul görüyor. Daha yüksek bir şirket itibarı vardır ve defter nano’lardan daha büyük ve daha iyi öneriler kazanmıştır..
  4. Kullanılabilirlik: Kripto topluluğundan birçok popüler incelemeye göre Ledger, Trezor’a göre kullanımı daha kolay, Trevor’dan daha kullanıcı dostu yapan daha sağlam bir canlı cüzdan arayüzüne sahip..
  5. Açık kaynak: Trezor açık kaynak kodlu bir cihazken, ledger nano s değil. Ayrıca, Trezor hem soğuk hem de sıcak depolama özelliklerine sahipken, ledger nano s sadece sıcak bir cüzdan..
  6. Bluetooth Özelliği: Ledger nano s, Bluetooth aracılığıyla sadece akıllı telefonları donanım cüzdan cihazına bağlayarak Android ve iOS akıllı telefonlar üzerinden kullanılmasını ve erişilmesini mümkün kılan bir Bluetooth özelliğine sahiptir. Bu özelliğe karşı ve Trezor’un yalnızca bilgisayar sistemleriyle bağlantılarını sürdürmesi lehine birçok eleştiri bulunsa da, defterin sahip olduğu bir özellik olarak Ledger Nano S vs Trezor incelemesi yaparken bir nokta olarak öne çıkıyor. Trezor.
  7. Destek: Ledger nano lar ve Trezor, her biri binden fazla coin ve token destekler. Ancak Ledger Nano S ile Trezor arasındaki bu kategoride, Ledger Nano S’nin Trezor’dan daha fazla coin’i desteklediğini belirtmekte fayda var. Trezor, nano nun desteklediği rakamın biraz altında, 1.071 jetonu destekler. Ancak, Trezor’un madeni para destek özelliği ile ilgili lehine eleştiri, madeni para geliştiricilerinden herhangi bir ek uygulama yüklemeye gerek kalmadan tüm bu kripto paraları desteklemesi, defterde ise belirli madeni paraların tam olarak desteklenmeden önce madeni para uygulamalarının yüklenmesini gerektirmesidir ve Aktif.

Özetle

Ledger nano lar ve Trezor, içinde binlerce jeton ve jeton saklama kapasitesine sahip ve ayrıca kullanımı kolay özelliklere sahip, güvenli ve şiddetle tavsiye edilen kripto donanım cüzdan cihazları.

“Ledger nano s vs trezor” incelemesinin nedeni, cüzdanlarla karakterize edilen bazı özellikleri dikkatinize sunmaktır, böylece ne istediğinize bağlı olarak bir donanım cüzdanı alırken bilinçli seçimler yapabilirsiniz..

Daha Fazla Oku: En İyi IOTA Cüzdanları

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map