Kraken, ktorý je zaradený na 8. najlepšiu burzu kryptomien na svete, je vďaka svojej užívateľsky prívetivej aplikácii, nízkym poplatkom a solídnemu zabezpečeniu dôstojným konkurentom v akejkoľvek krypto diskusii. Spustené v dôsledku Hack Mt. Gox, Kraken preto vždy uprednostňoval bezpečnosť.

ken vs bitfinex porovnaj

Dá sa to isté povedať o Bitfinexe? Bitfinex, ktorý je na 6. mieste v našich najlepších rebríčkoch výmeny kryptomien, ponúka viac coinov a trhov ako Kraken, ponúka však celkovo lepší zážitok? Sú rovnako bezpečné? Kde sa začiatočníci budú cítiť najpríjemnejšie?

Je čas spojiť tieto dve ťažké váhy.

Porovnaj Kraken vs Bitfinex

kraken burza

Kraken bfx skladaný

Bitfinex

USA akceptované?
Áno Nie
Obchodné páry
177 309
Sedemdňový zväzok
1 090 234 866 dolárov 680 678 914 dolárov
Navštívte Navštívte

Poplatky Kraken vs Poplatky Bitfinex

Kraken

Rovnako ako väčšina búrz s kryptomenami, aj Kraken ponúka sadzobník poplatkov pre tvorcov, ako vidíte nižšie. Čím viac obchodujete, tým lepšie sú zľavy. Celkový objem obchodov za posledných 30 dní sa aktualizuje po každom obchode, takže si obchodníci nemusia robiť starosti so získaním svojich zliav. Viď celý harmonogram tu, a nejaké si prečítať obchodné príklady tu.

Screenshot 2021 01 02 o 09.57.23

Bitfinex

Rozpis poplatkov v službe Bitfinex je pre tvorcov podobný, ale pre príjemcov je nákladnejší, čo dáva Krakenu malú výhodu. Našťastie pre používateľov Bitfinexu, ktorí sú držiteľmi LEO, natívneho utility tokenu Bitfinexu, existujú zľavy, ktoré je treba mať, a sú celkom dobré pri 25%. Čím viac LEO sa drží, tým lepšie sú zľavy. Viac nájdete tu, vrátane marže, derivátov, pôžičiek a poplatkov za výber kryptomeny.

Screenshot 2021 01 02 o 10.04.01

Víťaz: Kraken. Majú mierne nižšie poplatky za príjem.

Zaregistrujte sa a vyskúšajte KYC

Tu je postup, ako sa zaregistrovať v Krakene

kraken vs bitfinex zaregistrovať sa ľahko

 1. Prejdite na Kraken.com a kliknite na „Vytvoriť účet“ v pravom hornom rohu
 2. Zadajte e-mail, používateľské meno, heslo a svoju krajinu pobytu
 3. Vyjadrite súhlas s zmluvnými podmienkami a kliknite na „Vytvoriť účet“.
 4. Prejdite do svojho e-mailového klienta a vyhľadajte „aktivačný e-mail“ s kľúčom, ktorý musíte skopírovať a prilepiť. Kľúčom bude dlhá zmes čísel a písmen
 5. Zadajte svoje používateľské meno a heslo spolu s kľúčom a kliknite na možnosť „aktivovať účet“.
 6. Ďalej budete musieť v rozbaľovacej ponuke prejsť na stránku „Overiť“, ktorá sa po prihlásení nachádza v hornom rohu stránky používateľa.
 7. Bude potrebné zvoliť typ účtu (pozri nižšie). Na to, aby ste mohli obchodovať s fiat menou, budete potrebovať účet Intermediate alebo Pro. Poďme na chvíľu s mierne pokročilým
 8. Na overenie svojho sprostredkovateľského účtu budete musieť Krakenu poskytnúť fotografiu svojho vládou vydaného občianskeho preukazu, dokladu o pobyte, potvrdzovacej fotografie (zvyčajne selfie, na ktorej ste držiteľom svojho občianskeho preukazu) a vášho zamestnania. Overenie by malo trvať menej ako 10 minút
 9. Po overení môžete na svoj účet začať pridávať prostriedky.

Screenshot 2021 01 02 o 10.15.09Rôzne typy účtov ponúkajú rôzne limity, ale na overenie si vyžadujú rôzne formy identity


Uvažujete o vstupe do spoločnosti Bitfinex?

Tu je postup:

Screenshot 2021 01 02 o 16.32.03

 1. Navštívte Bitfinex.com a zvoľte „Zaregistrovať sa“
 2. Zadajte používateľské meno, e-mailovú adresu a zabezpečené heslo, svoje časové pásmo, možný kód sprostredkovania a text Captcha. Potom kliknite na položku „Otvoriť účet“.
 3. Na nasledujúcej stránke sa zobrazí výzva na overenie vášho e-mailu, preto zamierte do svojho e-mailového klienta a kliknite na potvrdzovací odkaz.
 4. V novom otvorenom okne sa môžete prihlásiť pomocou používateľského mena a hesla, ktoré ste zadali
 5. Keď sa dostanete dovnútra, budete mať k dispozícii možnosti na zvýšenie zabezpečenia svojho účtu, napríklad 2FA (odporúčané), výbery blokované na nových adresách IP, potvrdzujúca fráza výberu, šifrovanie pošty PGP a ďalšie
 6. Ďalej budete chcieť na svoj účet pridať nejaké prostriedky, ale neumožní vám to, kým nebudete úplne overeným používateľom, takže by ste sa mali riadiť výzvou a uviesť svoje meno, vek, telefónne číslo, dve formy správy ID a selfie, ktorá obsahuje váš identifikátor, bankový výpis a doklad o vašej adrese bydliska
 7. Počkajte na potvrdenie, ktoré môže trvať 2 – 3 dni
 8. Po overení môžete začať pridávať fiat menu

Víťaz: Kravata. Proces je veľmi podobný, overenie Krakena je však v priemere rýchlejšie.

Jednoduchosť použitia & Pocit z webovej stránky / aplikácie

Krakenova majstrovská aplikácia

Kraken si za svoju vysoko kvalitnú aplikáciu získava veľkú úctu vďaka prehľadnému rozhraniu a veľmi zjednodušenému rozloženiu. Niektorí tvrdia, že je to jediná aplikácia, ktorá dokáže konkurovať Coinbase v oblasti prístupnosti, a keďže Coinbase je viac sprostredkovateľom ako burzou, je to pre Kraken skvelá správa. Webová obchodná platforma je však iný príbeh, je štylizovaná tak, aby vyzerala ako starý monitor Wall Street so systémom Windows 95, a jednoducho nie je taká intuitívna a priateľská ako 95% ich konkurencie. Deje sa toho príliš veľa.

Screenshot 2021 01 02 o 09.50.20Pohľad na webové obchodovanie KrakenaKraken Pro teraz ponúka Dark Mode | Blog KrakenKrakenova mobilná aplikácia je na pohľad oveľa ľahšia

Rafinovaný prístup spoločnosti Bitfinex

Spoločnosť Bitfinex, ktorá začala svoju činnosť v roku 2012, je veteránom v oblasti výmeny kryptomien a má veľa času na zdokonalenie a vyladenie svojich webových stránok a aplikácií, aby sa ľahko používali. Napriek tomu je platforma vhodnejšia pre pokročilých obchodníkov ako pre začiatočníkov a ponúka viac možností obchodovania ako Kraken. Na rozdiel od Krakena je však zákazníkom v USA od roku 2017 táto služba zakázaná.

Screenshot 2021 01 02 o 09.51.09Obchodný pohľad spoločnosti Bitfinex je mäkší a jednoduchší

Víťaz: Kravata. Kraken má lepšiu aplikáciu, Bitfinex má lepšiu webovú platformu.

Spôsoby vkladu

Kraken

Kraken podporuje mnoho rôznych možností odosielania fiat meny na platformu, aj keď spôsoby sa pre každú menu líšia, ako je vysvetlené nižšie:

 • Americký dolár – Fedwire, SWIFT, SEN
 • eur – SEPA, SWIFT
 • CAD – Prevod, SWIFT, hotovosť / debet na Canada Post
 • AUD – Bankový prevod / Osko
 • GBP – FBS, BACS, CHAPS, SWIFT
 • CHF – SIC, SWIFT
 • JPY – SWIFT

Väčšina spôsobov vkladu je bezplatná. Spoločnosť Kraken si však na základe dohody s príslušným poskytovateľom platieb účtuje malé poplatky. V USA je vykonanie platby metódou vkladu možné až do 5 dní. Kompletný zoznam metód a poplatkov môže byť nájdete tu, a sprievodca pre ukladanie prostriedkov tu.

Bitfinex

Niektoré burzy kryptomeny nabádajú používateľov k vkladu fiat meny, pretože to prirodzene zvyšuje pravdepodobnosť jej použitia na nákup kryptomeny, čo burze prináša väčšie zisky. Bitfinex je a trochu inak. Majú neuveriteľne vysoké minimálne limity vkladov s iba 0,1% poplatkom za spracovanie, aby povzbudili veľkých obchodníkov, profesionálov a inštitúcie k platforme. Tento systém bol zavedený z dôvodu nárastu počtu kybernetických útokov na platformu.

Tu je minimálny objem fiat vkladov (iba bankovým prevodom):

 • 10 000 USD, EUR alebo GBP
 • 1 000 000 JPY

Vkladanie kryptomien a stablecoinov do Bitfinexu je zadarmo.

Víťaz: Kraken. Minimálna výška vkladu 10 000 dolárov vyrezáva veľkú časť trhu pre začiatočníkov.

Možnosti okamžitého nákupu (nákup kreditnou alebo debetnou kartou)

Kraken

Používatelia môžu nakupovať, predávať a prevádzať 54 rôznych kryptomien na webových stránkach Kraken aj vo svojej aplikácii. Okamžité nákupy je možné uskutočňovať zadarmo pomocou fiat meny, ktorá už bola vložená (v menách uvedených v časti Spôsoby vkladu). Ak si chcú používatelia kúpiť kryptomenu priamo a obísť proces vkladu, môžu použiť svoju debetnú alebo kreditnú kartu. Poplatky za kartu sú 3,75% z celkového nákupu, plus 0,25 EUR za transakciu. Používateľom sa tiež bude účtovať „spread“, čo je prirážka, ktorú sprostredkovatelia umiestňujú nad trhovú cenu; Rozpätie Krakena sa pohybuje od 2 do 10% v závislosti od kryptomeny. To z nich robí dosť drahý výber.

Bitfinex

Nákup kryptomeny priamo z Bitfinexu pomocou kreditnej karty je oveľa jednoduchší ako vklad fiat meny (a oveľa pohodlnejšie, ak nemáte na začiatok 10 000 dolárov).

Používatelia si môžu kúpiť:

 • Bitcoin
 • Tether
 • Tezos
 • TRON
 • Litecoin
 • Zcash
 • DASH
 • Algorand
 • BAT
 • Ethereum
 • Tether Gold
 • Vybrané ďalšie altcoiny ERC-20

Minimálny nákup je 25 dolárov a poplatky sa pohybujú v závislosti od spracovateľa platby, veľkosti nákupu a krajiny príjemcu platby.

Víťaz: Kravata. Kraken môže byť drahší, ale ponúka aj lepšie možnosti okamžitých nákupov.

Skúsenosti s obchodovaním

Kraken

Vyskúšali sme pohľad na webové obchodovanie a nepáčilo sa nám to, ale to neznamená, že sa vám nebude páčiť. Dizajn pôsobí zastarane a chýbajú mu intuitívne tlačidlá a ovládacie prvky, ktoré ich konkurenti zahrnuli. Mobilná aplikácia, ako sme už spomenuli, je úplne fantastická a existuje v obrovskom kontraste s webovou platformou.

Bitfinex

Zatiaľ čo Bitfinex je zameraný na profesionálnejších obchodníkov alebo na obchodníkov s väčším objemom obchodovania, webová platforma je v skutočnosti prívetivejšia a ľahšie použiteľná ako Kraken. Ak sa používatelia cítia pohodlne s webovým zobrazením Bitfinexu, nebudú mať problém s mobilnou aplikáciou, ktorá má rovnaký dojem a ponúka rovnaké skúsenosti používateľom..

Víťaz: Bitfinex. Kraken má krajší web, ale pokiaľ ide o obchodnú platformu, likviditu a intuitívne funkcie, Bitfinex vyhráva.

Reputácia & Bezpečnosť

Kraken

Jedným z nesmierne pozitívnych aspektov reputácie Krakenu je, že boli jednou z prvých búrz, ktoré preukázali, že majú všetky peniaze svojich používateľov na bezpečnom mieste, a to vďaka „auditu kontroly rezerv“. Preukázanie, že majú v držbe všetky prostriedky, ukazuje používateľom, že aj keď sa niečo pokazí, budú môcť bez problémov vyprázdniť svoj účet..

Nebolo to však všetko jednoduché. Čelili mnohým kybernetickým útokom, prežili ich všetky, ale niekoľko útokov v januári 2018 ich prinútilo na týždeň uzavrieť a posilniť ich obranu. Kraken hacknutím nikdy neprišiel o peniaze ani kryptomenu.

zásady ochrany osobných údajov spoločnosti kraken

Bitfinex

Pre spoločnosť Bitfinex je smutné, že sa stali obeťou druhého najväčšieho výmenného hacku v histórii, pričom bolo odcudzených necelých 120 000 BTC, ktorých dnešný kurz predstavuje viac ako 3,5 miliardy dolárov. Vrátiť sa z takej ničivej rany nebolo ľahké, ale spoločnosti Bitfinex sa podarilo zotaviť sa a prežiť v situácii, keď by sa väčšina výmen rozpadla.

Screenshot 2021 01 02 o 16.37.55

Víťaz: Kraken. Bitfinexu bude trvať dlho, kým ľudia zabudnú …

Bitfinex vs Kraken: Kto je náš víťaz?

Toto je takmer príliš blízko na volanie, ale Kraken je náš víťaz.

Tieto dve platformy sú krk a krk, pokiaľ ide o rozhodovanie o víťazovi, ale sme tu preto, aby sme slúžili začiatočníkom, ktorí sú vo svete kryptomeny noví, a preto ho Kraken iba ohraničuje..

Kraken vyhráva vďaka svojej vynikajúcej bezpečnosti a mobilnej aplikácii, ktoré môžu používateľom poskytnúť zvýšenú úroveň pohodlia. Veľa spôsobov vkladu a mierne nižšie poplatky tiež posúvajú túto kravatu v ich prospech.

Nerátajte Bitfinex, pre pokročilejších obchodníkov je to vynikajúca platforma, ktorá sa bez dobrého dôvodu nedostala na šieste miesto v rebríčku Coin Clarity..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector