Keď sa rozhodnete pre nákup kryptomeny, jednou z prvých možností je miesto, kde ju chcete uložiť. Ak ste sa rozhodli pre hardvérovú peňaženku pre všetky alebo niektoré svoje kryptomeny, pravdepodobne si vyberiete medzi Ledger vs Trezor, dvoma poprednými značkami hardvérových peňaženiek..

Ale keď na to príde Trezor vs Ledger ktoré by ste si mali zvoliť?

Osviežovač hardvérových peňaženiek

Predtým, ako sa pozrieme na Ledger verzus Trezor, poďme sa ubezpečiť, že máte jasnú predstavu o tom, čo sú hardvérové ​​peňaženky. Hardvérové ​​peňaženky sú fyzické zariadenia, ktoré ukladajú vašu kryptomenu offline.

Ak chcete použiť kryptomenu alebo viac vložiť do peňaženky, musíte peňaženku nejako pripojiť k internetu, zvyčajne pomocou počítača.

Hardvérové ​​peňaženky sú jednou z najbezpečnejších metód ukladania kryptomeny, pretože nie sú pripojené k internetu. Pridávajú však niekoľko ďalších krokov, keď chcete peňaženku používať, najmä v porovnaní s online peňaženkami. Stále tiež existuje riziko zlyhania firmvéru.

Kvôli tejto kombinácii faktorov sú hardvérové ​​peňaženky najužitočnejšie na ukladanie väčšieho množstva kryptomeny, ktoré v dohľadnej dobe neplánujete použiť. Väčšina ľudí si ponechá väčšinu svojich kryptomien v hardvérovej peňaženke a potom si všetko, čo chcú, ľahko uloží do online, počítačovej alebo mobilnej peňaženky..

Porovnanie Ledger vs. Trezor: Čo je lepšie?

Ledger aj Trezor sú lídrami vo svete hardvérových peňaženiek. Oba ponúkajú na výber viacero zariadení a majú podobné vlastnosti.

trezor vs ledger krypto hardvérová peňaženka

Aby sme vám pomohli pri výbere medzi týmito dvoma položkami, porovnáme ich porovnanie v niektorých najdôležitejších kategóriách.

Rozsah ponúk peňaženky

Či už sa zaujímate o peňaženky Trezor alebo Ledger, dostanete na výber z dvoch zariadení.

Hardvérové ​​peňaženky Ledger

Spoločnosť Ledger ponúka Ledger Nano X, ktorý začína na 119 dolárov, alebo Ledger Nano S, ktorý začína na 59 dolárov.


Ledger peňaženka nano x nano s

Ledger Nano X a Ledger Nano S majú veľmi peknú mobilnú aplikáciu na správu vašich finančných prostriedkov.

Hardvérové ​​peňaženky Trezor

Trezor ponúka Trezor Model T, ktorý začína na 169,99 dolárov, alebo Trezor One, ktorý začína na 55 dolárov.

K dispozícii je tiež verzia Trezor One Metallic, ktorá je vyrobená z eloxovaného hliníka pre extra odolnosť, má špeciálnu gravúru a stojí 584,86 dolárov.

trezor model t trezor one

Kompaktný Trezor One a viac funkcií nabitý Trezor Model T.

Balíky Trezor vs Ledger

Ak chcete kúpiť viac ako jedno zariadenie, obe značky ponúkajú aj balíčky, ktoré prichádzajú s úsporami. Balík Ledger Backup Pack obsahuje Ledger Nano S aj Ledger Nano X, zatiaľ čo balíček Trezor Ultimate Pack obsahuje modely Trezor Model T a Trezor One, plus kryptostelovú kapsulu.

Ledger vs Trezor na cene: Ledger vyhráva

Ledger aj Trezor teda ponúkajú dve hlavné peňaženky s podobnými cenovými bodmi. Rozpočet priateľské verzie stoja do 5 dolárov od seba, zatiaľ čo upgradovaná verzia spoločnosti Trezor je o zhruba 50 dolárov viac ako verzia Ledger.

Podporované kryptové aktíva: Ledger vyhráva, ale nemusí to pre vás platiť

Keď sa pozriete na počet a rozsah aktív kryptomeny podporovaných Ledgerom a Trezorom, prvý vyjde vpred.

Hardvérové ​​peňaženky spoločnosti Trezor podporujú viac ako 1 000 kryptomien, zatiaľ čo Ledgerova podpora viac ako 1 100.

Výhradou je, že je nepravdepodobné, že by tí, ktorí sú vo vlastníctve kryptomien, museli kupovať

Asi 100 kryptomien, ktoré Ledger podporuje, a Trezor nie. Ak však chcete, aby miestnosť v budúcnosti rozšírila vaše kryptomeny, môže to mať vplyv.

Zobrazenie a použitie: Trezor vyhráva

K dispozícii bude krivka učenia s peňaženkami Trezor alebo Ledger. Obe peňaženky však na svojich webových stránkach ponúkajú podporu a pokyny. Používanie oboch peňaženiek by ste mali dostať na mušku pomerne rýchlo.

To znamená, že obrazovka peňaženiek Trezor je oveľa intuitívnejšia ako obrazovka spoločnosti Ledger’s pre tých, ktorí kryptomenky nepoznajú. Funkcia Ledger sa spolieha na dve tlačidlá, ktoré budete potrebovať, aby ste sa dostali do kontaktu, a zadávanie kódu PIN vám môže byť časovo náročné. Naopak, obrazovka Trezor má dostatok priestoru pre viac tlačidiel a umožňuje vám zadať váš PIN kliknutím na známe čísla priamo z čísel.

Trezor vs Ledger o veľkosti: Ledger vyhráva

Ak je vaším cieľom mať elegantnú hardvérovú peňaženku, ktorá je diskrétna a zaberá takmer každú miestnosť, mali by ste si zvoliť Ledger. Je tenký a podobného tvaru ako USB, aj keď má mierne odlišné rozmery.

Aj keď Trezor nie je hrubý, je širší ako Ledger. Pomáha to s displejom a jednoduchým používaním, znamená to však, že zaberá viac miesta.

To vás nemusí znepokojovať, v závislosti od toho, kde ho skladujete.

Bezpečnosť a povesť: Trezor vyhráva, ale sotva

Je nepravdepodobné, že budete mať nejaké obavy o bezpečnosť, či už si vyberiete Ledger alebo Trezor. Neexistujú žiadne správy alebo hacky ani podvody, ktoré by nezahŕňali chybu používateľa (ako napríklad uloženie úvodnej frázy nebezpečným spôsobom). Odborníci ukázali, že s časom, fyzickým prístupom a sofistikovanými metódami môžu hacknúť buď.

Jediným rozdielom z hľadiska bezpečnosti je, že Trezor má plne otvorený zdrojový kód, zatiaľ čo Ledger nie. Toto ponecháva možnosť spoločnosti Ledger vložiť škodlivý kód do zariadení, ktoré by mohli potenciálne ukradnúť vaše kryptomeny. To by však musel urobiť sám Ledger a vzhľadom na následky je to neuveriteľné nepravdepodobné.

Celkovo by ste sa mali cítiť v bezpečí pri ktorejkoľvek zo značiek. Napriek tomu, ak sa chcete obávať najhorších scenárov, skutočnosť, že je Trezorov kód otvorený, mu dáva miernu výhodu.

Zhrnutie

Nasledujúci text ponúka pohodlné zhrnutie toho, ako si obaja porovnávajú v každej kategórii:

 • cena: Ledger vyhráva
 • Krypto aktíva podporované: Ledger vyhráva (ale obe podporujú viac ako 1 000)
 • Zobraziť a použiť: Trezor vyhráva
 • Veľkosť: Ledger vyhráva
 • Bezpečnosť: Trezor vyhráva, sotva

Keď sa na to pozrieme iným spôsobom, peňaženky Trezor vynikajú:

 • Bezpečnosť
 • Displej
 • Jednoduchosť použitia

Zatiaľ čo peňaženky Ledger vynikajú:

 • cena
 • Podporované krypto aktíva
 • Veľkosť

Ktorú hardvérovú peňaženku si mám kúpiť, Trezor alebo Ledger?

Neurobíte chybu, či už si vyberiete hardvérovú peňaženku Trezor alebo Ledger, pretože záleží na osobných preferenciách.

Ak chcete niečo elegantné, čo podporuje viac kryptomien, a nevadí vám naučiť sa používať obrazovku s dvoma tlačidlami s minimálnym priestorom na zobrazenie, zvážte model Ledger..

Ak chcete väčší displej, ktorý sa dá ľahšie používať, a neprekáža vám možnosť uložiť niekoľko ďalších kryptomien, zvážte model Trezor..

Kliknutím sem kúpite Trezor.

Kliknutím sem kúpite knihu Ledger.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector