Nákup bitcoinov na Coinbase vs Paypal: Čo je lepšie?

Nedávne rozhodnutie spoločnosti PayPal umožniť nákupy kryptomeny a zvýšiť limity priviedlo kryptomenu do búrky. Analytici sa domnievajú, že rozhodnutie PayPalu pravdepodobne viedlo tento mesiac k prudkému nárastu bitcoinu, pretože signalizuje intenzívny dopyt spotrebiteľov a pravdepodobne otvára úplne nový trh, ktorý bol predtým nevyužitý.

nákup bitcoinov cez paypal

Teraz môžete nakupovať bitcoiny a ďalšie kryptomeny pomocou služby Paypal.

Ak ste online spotrebiteľom, pravdepodobne máte svoj vlastný účet PayPal – existuje viac ako 350 miliónov používateľov služby PayPal a rast sa medziročne neustále zvyšuje. Pre porovnanie, služby čistej kryptomeny sú podstatne menšie – napríklad Coinbase, jedna z najpopulárnejších svetových ramp na princípe crypto-to-fiat, má iba okolo 35 miliónov používateľov. Pre väčšinu ľudí nie je ťažké kúpiť si nejaké bitcoiny na PayPale namiesto toho, aby ste sa museli zaregistrovať u úplne novej spoločnosti. Je to však také ľahké rozhodnutie? Poďme sa rozprávať o dôsledkoch nákupu kryptomeny na každej platforme.

Nákup bitcoinu na Coinbase

Coinbase nie je platforma na spracovanie obchodníka – ide skôr o kryptoburzu, kde môžu ľudia vkladať fiat na nákup kryptomien a naopak. Zahŕňajú tiež program Zarábajte, ktorý umožňuje ľuďom zarobiť si kryptomenu štúdiom vzdelávacích / propagačných materiálov na ďalšie mince. Celý web je špecifický pre kryptomeny a zameriava sa na jeden hlavný cieľ – sprístupnenie bitcoinu pre všetkých.

Za zmienku stojí skutočnosť, že Coinbase má v porovnaní s PayPal prísnejšie predpisy KYC, prinajmenšom pokiaľ ide o vytvorenie nového účtu. Transakcie s kryptomenou je ťažšie sledovať v porovnaní s transakciami uskutočňovanými na debetnej karte alebo v bankovom účte, takže regulačné orgány zabezpečia, aby licencované kryptomenné firmy vedeli, kto ich platformu využíva. Nákup Bitcoinu na Coinbase je zvyčajne nemožné bez toho, aby ste mali úplne overený účet – čo samozrejme zahŕňa najskôr odoslanie vašich KYC informácií do Coinbase.

Hlavnou výhodou pre nákup bitcoinov na Coinbase je však to, že bitcoiny sa skutočne pripisujú na váš účet, ktorý môžete následne vyberať on-line. Svoje mince môžete presunúť z Coinbase a potom ich uložiť do vlastnej webovej peňaženky alebo dokonca do hardvérovej peňaženky, ak ju máte (ktorá je oveľa bezpečnejšia a chráni vás pred nekompetentnosťou tretích strán alebo škodlivým zacielením)..

Nákup bitcoinu na PayPal

Pretože väčšina ľudí už má účet PayPal, je skutočne triviálnou záležitosťou, aby pomocou svojho zostatku alebo prepojených kariet / účtov mohli okamžite nakupovať kryptomenu z aplikácie. To, že sa nemusíte prihlasovať do nového účtu, má veľkú výhodu – nielenže je to jednoduchšie, ale aj to znižuje riziko úniku alebo odcudzenia vašich súkromných informácií, pretože o vás má údaje menej spoločností..

Primárny problém, ktorý ľudia identifikovali s nákupom bitcoinu na PayPal, je jeho obmedzujúca povaha. Bitcoin, ktorý si zakúpite na PayPal, sa veľmi líši od toho, čo si môžete kúpiť na Coinbase. Bitcoin PayPalu sa chová skôr ako odvodený token, pretože drží hodnotu bitcoinu, ale samotný skutočný kryptomenový token nemôžete skutočne použiť. Podľa zmluvných podmienok PayPal nemožno bitcoiny zakúpené na platforme prevádzať na iných používateľov PayPal, ani ich nie je možné vyberať do externej peňaženky s kryptomenami.

Takže, ktorý je ten pravý pre mňa?

Na to neexistuje univerzálna odpoveď: úplne záleží na tom, prečo chcete kúpiť bitcoin, a aký ste užívateľ. Tu je potrebné vziať do úvahy hlavné faktory:

  • Pohodlie. Ak už ste používateľom služby PayPal, bude logisticky pohodlnejšie sa prihlásiť a uskutočniť nákup. Ušetríte čas a úsilie potrebné na registráciu v Coinbase, vytvorenie nového účtu, prepojenie platobnej metódy, jej financovanie, nákup a výber..
  • Dôvera / súkromie. Môžete dôverovať PayPalu viac, ak ste existujúcim používateľom – tiež je najlepšie mať svoje informácie KYC u čo najmenšieho počtu spoločností. Ak do mixu pridáte ešte jeden, bude to vždy horšie pre vaše súkromie a bezpečnosť údajov.
  • Prípady použitia. Ak chcete skutočne využiť svoje bitcoiny (tj. Posielať ich priateľom alebo rodine, nakupovať v online obchodoch, ktoré akceptujú kryptomenu, hrať s inteligentnými zmluvami, nakupovať altcoiny atď.), Nebudete to môcť urobiť ak si zvolíte PayPal, ale budete to môcť robiť s Coinbase. Toto je povedané, väčšina nových používateľov vstupujúcich do krypto priestoru nemusí nevyhnutne vyžadovať, aby ich bitcoiny skutočne používali na trhoch – často špekulujú nad rastom ceny. Ak ste jedným z týchto spotrebiteľov, potom má zmysel uskutočniť nákup na PayPal, pretože aj keď nie je možné vybrať bitcoin z PayPalu, bude stále sledovať skutočnú hodnotu bitcoinu, takže ho môžete ľahko kúpiť a predať priamo v hotovosti, aby realizovať zisky / straty. (Samozrejme, špekulácie o poklese nie sú možné prostredníctvom PayPalu – ak chcete trh skrátiť, budete musieť svoje mince previesť na burzu ako BitMEX, ktorá vyžaduje, aby ste ich mohli vyberať).
  • Vlastníctvo. Významným princípom kryptosveta je vlastníctvo vlastných financií. Nákup bitcoinu na Coinbase znamená, že si ho môžete vybrať do svojej vlastnej peňaženky a môžete si ho zabezpečiť sami, čo vám dáva úplnú kontrolu nad súkromnými kľúčmi obsahujúcimi vaše prostriedky. Ak si svoje mince kúpite na PayPal, nebudete ich môcť z PayPalu vybrať, pokiaľ ich nezlikvidujete na fiat, čo znamená, že vaše súkromné ​​kryptomenové kľúče budú vždy v držbe tretej strany. To nie je ideálne pre ľudí, ktorí vyznávajú zásadu „nie vaše kľúče, nie vaše mince“.

Keď zistíte, aký typ používateľa ste a na čo používate bitcoin, je to ľahké rozhodnutie. Aký typ používateľa ste na základe vyššie uvedených kritérií? Čo vám viac vyhovuje: Coinbase alebo PayPal? Dajte nám vedieť s komentárom dole.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map