Rovnako ako existuje veľa kryptomien, existuje aj veľa kryptomenových peňaženiek. Hardvér alebo softvér, stolný alebo mobilný telefón, jedna mena alebo viac mien, je z čoho vyberať. Ak si urobíte malý prieskum o najlepšej kryptopeňaženke, Jaxx a Exodus sa neustále radia medzi top. Aký je však medzi nimi rozdiel?

Kto by vystúpil na vrchol v bitke Jaxx VS Exodus? Čítajte ďalej a získate kompletného sprievodcu porovnaním a recenziu každej mince.

Porovnávacia tabuľka Jaxx vs Exodus

JaxxExodus
Jaxx Exodus
Typ: Desktop (Windows, macOS, Linux) Typ: Desktop (Windows, macOS, Linux)
Zoznam kryptomien: 90+ Zoznam kryptomien: 100+
Podpora hardvérovej peňaženky: Nie Podpora hardvérovej peňaženky: Áno
Priateľské rozhranie pre začiatočníkov: Áno Priateľské rozhranie pre začiatočníkov: Áno
Mobilná aplikácia: Áno Mobilná aplikácia: Áno
Cena: zadarmo Cena: zadarmo
Navštívte Peňaženku Navštívte Peňaženku

Hlavný rozdiel

Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, že Exodus podporuje hardvérovú peňaženku Trezor. Spoločnosť Jaxx v tom čase nepodporuje hardvérové ​​peňaženky, tvrdí však, že táto funkcia môže byť v budúcnosti pridaná.

Obe peňaženky sú si vo väčšine ostatných aspektov veľmi podobné.

Čo je Jaxx?

jaxx vs exodus

Jaxx je softvérová peňaženka s viacerými menami, ktorú v roku 2014 vytvoril Anthony Diiorio, jeden zo spoluzakladateľov blockchainu Ethereum.

Táto recenzia sa skutočne zameria na peňaženku Jaxx Liberty, ktorá je novšou verziou, ktorá nahradila starú peňaženku Jaxx, hoci obe sú stále v okolí..

Je zadarmo k stiahnutiu a použitiu a je k dispozícii pre všetky hlavné platformy pre stolné počítače: macOS, Windows (32- a 64-bit) a Linux (32- a 64-bit). Existujú aj mobilné aplikácie pre Android aj iOS. Je k dispozícii aj ako rozšírenie prehliadača Chrome.

Vlastnosti:

 • Užívateľsky prívetivé rozhranie: desktopové aj mobilné aplikácie sa vyznačujú jednoduchým a čistým rozhraním, ktoré používateľom umožňuje vidieť ich zostatky (všeobecné aj pre každú mincu), históriu transakcií a ďalšie príslušné informácie.
 • Podporovaných viac mien: V súčasnosti Jaxx podporuje viac ako 90 kryptomien, od tých najznámejších ako Bitcoin, Litecoin a Ether, až po dobrý výber altcoinov..
 • Prepojenie medzi zariadeniami: peňaženka Jaxx Liberty je k dispozícii pre všetky hlavné platformy, stolné aj mobilné. To znamená, že môžete inštalovať peňaženku na viac zariadení súčasne. Aplikácia Jaxx vám umožňuje prepojiť všetky vaše zariadenia dohromady, čo znamená, že k svojim účtom máte prístup z počítača, tabletu alebo smartfónu.
 • Vstavaná kryptoburza: Jaxx Liberty využíva API Changelly a Shapeshift na napájanie vstavanej burzy, ktorá vám umožňuje nakupovať, predávať a vymieňať kryptomeny.
 • Vstavaný prieskumník blokov: Jaxx má vstavaný prieskumník blokov, ktorý umožňuje zobraziť informácie o transakciách na blockchaine bez opustenia aplikácie.
 • Integrovaný prehľadávač správ: spravodajský modul Jaxx Liberty prináša denné titulné správy o kryptomenách priamo do vašej peňaženky.

Poplatky za peňaženku Jaxx Liberty:

Jaxx je zadarmo na stiahnutie a použitie a neúčtuje si žiadne poplatky za transakcie. Za každé odoslanie kryptomeny do inej peňaženky samozrejme stojí poplatok za transakciu.

Tento poplatok závisí od konkrétneho tokenu, ktorý posielate, a od výšky aktivity na blockchaine v konkrétnom čase. Ale toto je sieťový poplatok, platený blockchainu, a nie Jaxxu.

Pokiaľ ide o sieťové poplatky, pri odosielaní kryptomeny do inej peňaženky vám Jaxx umožňuje zvoliť si medzi „vysokými“, „strednými“ alebo „nízkymi“ poplatkami. Zaplatenie vyšších poplatkov znamená, že vaša transakcia prebehne rýchlejšie, ale pokiaľ vám to nevadí, máte k dispozícii ďalšie dve možnosti.

Ako teda spoločnosť Jaxx zarába peniaze? Pri výmene si účtujú poplatok za transakciu. Inými slovami, keď používajú API Changelly alebo Shapeshift na výmenu jedného tokenu za iný.

Zabezpečenie Jaxx

Žiadna recenzia o Jaxxe nemôže byť úplná bez riešenia základnej otázky: „Je peňaženka Jaxx Liberty bezpečná?“. Jaxx Liberty ukladá vaše súkromné ​​kľúče do vášho zariadenia a nie na žiadne online servery.

A to je dobrá vec, pretože to znamená, že iba vy máte kontrolu nad svojimi kľúčmi, aj keď je ich web akýmkoľvek spôsobom ohrozený.

Získanie vašich kľúčov späť v prípade poškodenia zariadenia sa vykonáva pomocou úvodnej frázy (ktorá je niečo ako heslo), ktorú by ste mali mať bezpečne uloženú.

Negatívom je, že tu nie je podpora pre 2FA, ktorá by umožňovala ďalšiu vrstvu zabezpečenia.

Recenzia Jaxx Liberty

Peňaženka Jaxx Liberty je často klasifikovaná ako jedna z najlepších aplikácií pre bitcoinové peňaženky. A zaškrtáva veľa správnych políčok; je to peňaženka s rôznymi menami, čo znamená, že nebudete musieť zaťažovať počítač alebo telefón stovkami aplikácií, ak sa chystáte vybaviť veľa tokenov.

Vaše súkromné ​​kľúče sú bezpečne uložené offline. Má vstavanú krypto burzu, spravodajský kanál a prehľadávač blokov a synchronizuje sa so všetkými vašimi rôznymi zariadeniami.

Aj keď má toho veľa do činenia, s bezpečnosťou súvisia dva problémy. Po prvé, peňaženka Jaxx Liberty nemá podporu pre 2FA a jej pridanie by prinieslo ďalšiu vrstvu zabezpečenia, ktorá je vždy vítaná.

Najbezpečnejším spôsobom, ako uložiť svoju kryptomenu, je však zďaleka hardvérová peňaženka, najmä ak narábate s veľkým množstvom. Schopnosť pripojiť sa a synchronizovať s hardvérovou peňaženkou je ďalšou funkciou, ktorá v Jaxxe chýba.

Pros & Zápory

Jaxx Pros

 • Ľahko použiteľné rozhranie pre začiatočníkov
 • Peňaženka s viacerými menami
 • K dispozícii pre väčšinu desktopových a mobilných platforiem
 • Prepojenie medzi zariadeniami
 • Zabudovaný prieskumník blokov
 • Vstavaná ústredňa
 • Vstavaný spravodajský kanál

Jaxx Cons

 • Č. 2FA
 • Žiadna podpora pre hardvérové ​​peňaženky

Navštívte Peňaženku

Čo je Exodus?

Jaxx vs Exodus

Rovnako ako predchádzajúci záznam v tejto recenzii, Exodus je tiež softvérovou peňaženkou pre rôzne meny. Vytvorili ho v roku 2015 JP Richardson a Daniel Castagnoli, aby poskytli ľahko použiteľnú peňaženku s kryptomenami, ktorú bez problémov zvládnu aj začínajúci používatelia..

Exodus je zadarmo na stiahnutie a použitie a je k dispozícii na pracovnej ploche pre systémy Linux, Windows a macOS a mobilné zariadenia so systémom iOS a Android.

Vlastnosti

 • Užívateľsky prívetivé rozhranie: Dizajnéri spoločnosti Exodus chceli vytvoriť jednoduchú peňaženku, ktorú by mohli ľahko používať aj nováčikovia v kryptosvete. A určite uspeli. Aj keď existujú aj ďalšie peňaženky vhodné pre začiatočníkov, Exodus vychádza na vrchole pre svoje čisté a jednoduché používateľské rozhranie
 • Podporovaných viac mien: V čase písania tohto článku podporuje Exodus viac ako 100 kryptomien. Najlepšie tokeny ako Bitcoin, Litecoin, Ether alebo Ripple sú samozrejmosťou, ale môžete si tam uložiť aj nejaké zaujímavé altcoiny.
 • Vstavaná kryptoburza: Jaxx Liberty využíva API Changelly a Shapeshift na napájanie vstavanej burzy, ktorá vám umožňuje nakupovať, predávať a vymieňať kryptomeny.
 • Prepojenie medzi zariadeniami: Ak si nainštalujete Exodus na niekoľko zariadení (napríklad na svoj laptop, smartphone alebo tablet), budete môcť všetky synchronizovať dohromady a ku ktorémukoľvek z nich budete mať prístup ku svojej kryptomene..

Poplatky za exodus:

Exodus je zadarmo na stiahnutie a použitie, a aj keď si účtuje poplatok za transakciu pri použití ich vstavanej ústredne, budete musieť zaplatiť poplatok za sieť zakaždým, keď pošlete kryptomenu do inej peňaženky.

Na rozdiel od Jaxxu vám Exodus nedovolí vyberať medzi „vysokými“, „strednými“ alebo „nízkymi“ sieťovými poplatkami, takže môžete očakávať, že zaplatíte vysoké poplatky, ak posielate kryptomenu v čase, keď je blockchain veľmi zaneprázdnený.

Bezpečnosť Exodu

Tu si musíme opäť položiť základnú otázku: „Je Exodus bezpečný?“. Rovnako ako Jaxx, Exodus ukladá vaše súkromné ​​kľúče do vášho zariadenia a nie na žiadne online servery. Získanie vašich kľúčov späť v prípade poškodenia zariadenia sa vykonáva pomocou úvodnej frázy (ktorá je niečo ako heslo), ktorú by ste mali mať bezpečne uloženú.

Rovnako ako Jaxx neexistuje podpora pre 2FA, ktorá by umožňovala ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Jedno veľké plus pre Exodus z hľadiska bezpečnosti je, že ho možno spárovať s hardvérovou peňaženkou Trezor. Hardvérové ​​peňaženky ponúkajú najvyššiu úroveň zabezpečenia pre ukladanie kryptomeny.

Ak sa chystáte vybaviť veľké množstvo, mali by ste určite zvážiť nákup hardvérovej peňaženky. A ak si kúpite Trezor, môžete ho ľahko spárovať s Exodus.

Exodus Review

Exodus sa neustále radí k špičkovým softvérovým kryptomenovým peňaženkám a je na to dobrý dôvod. Bol navrhnutý s ohľadom na jednoduché použitie a ponúka jedno z najčistejších a najjednoduchších používateľských rozhraní.

Prepojenie medzi zariadeniami a zabudovaná výmenná funkcia je vhodná pre obchodníkov, ktorí sú na cestách, alebo pre tých, ktorí používajú kryptomeny ako skutočné meny.

Aj keď mu chýba ďalšia vrstva zabezpečenia, ktorú ponúka 2FA, možnosť jeho použitia spárovaná s hardvérovou peňaženkou mu dáva výhodu nad niektorými konkurentmi..

Pros & Zápory

Exodus Pros

 • Ľahko použiteľné rozhranie pre začiatočníkov
 • Peňaženka s viacerými menami
 • K dispozícii pre väčšinu desktopových a mobilných platforiem
 • Prepojenie medzi zariadeniami
 • Vstavaná ústredňa

Exodus Cons

 • Č. 2FA
 • Žiadny vstavaný prieskumník blokov
 • Žiadny vstavaný informačný kanál

Navštívte Peňaženku

Jaxx vs Exodus: záver

V porovnaní dvoch špičkových softvérov nie sú krypto peňaženky ľahké. Existuje dôvod, prečo sú Jaxx Liberty aj Exodus neustále radené medzi najlepšie. Po prečítaní tohto porovnania Jaxx vs Exodus môžete vidieť, že obe peňaženky majú veľmi podobné sady funkcií: sú to peňaženky s rôznymi menami, ktoré sú k dispozícii pre väčšinu hlavných operačných systémov pre stolné počítače a mobilné telefóny, sú vhodné pre začiatočníkov a majú zabudované ústredne..

Ani jeden nepodporuje 2FA. Jaxx ponúka zabudovaný prieskumník blokov a čítačku správ. Exodus podporuje viac kryptomien (aj keď nie o veľa) a má výhodu podpory hardvérových peňaženiek.

Ak ste začiatočníci, ktorí sa len tak mimochodom dostanú do kryptomeny, potom by ste mohli oceniť Jaxxovho spravodajcu a prieskumníka blokov. Ale ak sa chystáte zvládnuť veľa kryptomien alebo jednoducho chcete extra zabezpečenie, ktoré ponúkajú hardvérové ​​peňaženky, potom má Exodus výhodu.

Koniec koncov, ak chcete držať krok s novinkami v peňaženke Exodus, vždy môžete ísť na ich web alebo na sociálne médiá. Čo si o tom myslíš? Ktorá z týchto dvoch peňaženiek vám viac vyhovuje? Svoje názory uveďte v komentároch nižšie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me