Sprievodca nastavením uzla blesku (s Dockerom)

Táto príručka vás zavedie do nastavenia uzla Lightning na odosielanie a prijímanie bitcoinov v bleskovej sieti. Uzol bude vždy online – bleskové transakcie budete môcť odosielať a prijímať kedykoľvek. Budeme používať kontajner Docker, ktorý umožňuje rýchlejšie nasadenie a aktualizáciu. Vzdialené uzly blesku sú skvelé pre každého, kto chce vykonať nejaké ďalšie peniaze smerovaním bleskových sieťových transakcií za pasívny príjem.

  • Náročnosť: Stredne pokročilá
  • Potrebný čas: 1 hod
  • Typ nastavenia: LND s Dockerom
  • Požiadavky: Schopnosť Nasadiť uzly na AWS alebo DigitalOcean

Táto príručka bola upravené zo ZAP-tutoriálov – vrátane niekoľkých aktualizovaných príkazov.

Poznámka: V tejto príručke budeme používať Bitcoin Testnet – testovacie prostredie, v ktorom môžeme robiť chyby bez vážnych následkov. Keď budete s nasadením uzla spokojní, môžete prejsť na sieť bitcoinových sietí nahradením výrazu „testnet“ výrazom „mainnet“ v kóde..

Vzdialené nastavenie uzla pomocou Dockeru

Pri tomto nastavení budete musieť nastaviť svoj vlastný vzdialený uzol v cloudovej hostiteľskej službe, ako je AWS alebo DigitalOcean. V tomto príklade som nasadil inštanciu t2.micro na AWS so systémom Ubuntu Server 18.04. Môžete nasadiť akýkoľvek typ servera, pokiaľ podporuje Docker, takže môžete vyraziť.

Poznámka: na VPS musí mať 1 GB alebo viac RAM. Čokoľvek iné bude mať za následok časté pády.

Ak chcete získať Docker, nainštalujte si ho pomocou týchto príkazov

sudo apt aktualizácia sudo apt nainštalovať docker.io

Inštalácia uzla Lightning

Pre kontajner použijeme obrázok vytvorený spoločnosťou Zap – je už predkonfigurovaný so všetkým, čo potrebujete, aby ste mohli začať (lnd, lndconnect). Prvým krokom je vytvorenie „zväzku“, ktorý umožní uchovanie našich údajov v prípade, že dôjde k zničeniu kontajnera v budúcnosti. Zväzok, ktorý vytvárame, sa nazýva „lnd-data“.

Poznámka: ukotviteľný panel niektorých inštalácií nevyžaduje „sudo“, ak narazíte na problémy, spustite ukotviteľný panel bez zvýšených oprávnení „sudo“.

sudo docker volume vytvoriť lnd-data

Ďalším krokom bude spustenie najnovšieho obrázka z „lnzap / lnd: latest“. Pripojíme sa k bitcoinovému Testnetu – týmto spôsobom, ak urobíme akékoľvek chyby, nestratíme skutočný bitcoin.

Pripojíme sa tiež k verejným klientom neutrína – čo výrazne znižuje požiadavky na pevný disk pre tento uzol.


Pred vykonaním nezabudnite vyplniť svoju IP v sekcii YOUR_EXTERNAL_IP.

sudo docker run -v lnd-data: / lnd –name = lnd-node -d \ -p 9735: 9735 \ -p 10009: 10009 \ lnzap / lnd: latest \ –bitcoin.active \ –bitcoin.testnet \ –debuglevel = informácie \ –bitcoin.node = neutrino \ –neutrino.connect = testnet1-btcd.zaphq.io \ –neutrino.connect = testnet2-btcd.zaphq.io \ –autopilot.active \ – -tlsextraip = YOUR_EXTERNAL_IP \ –externalip = YOUR_EXTERNAL_IP: 10009 \ –rpclisten = 0.0.0.0: 10009

Gratulujem! Váš bleskový uzol je funkčný.

Vytvorte bitcoinovú peňaženku

Nastal čas na vytvorenie bitcoinovej peňaženky. Môžete to urobiť priamo interakciou s dolným uzlom cez Docker.

sudo docker exec -u lnd -it lnd-uzol lncli –network = testnet vytvoriť Bitcoinová peňaženka bola úspešne vytvorená. Uistite sa, že ste udržali úvodnú frázu v bezpečí (napísanú na papieri).

Pomocou nasledujúceho príkazu môžete vytvoriť novú adresu

sudo docker exec -u lnd -it lnd-uzol lncli –network = testnet nová adresa np2wkh

Získate tak adresu bitcoinu, na ktorú môžete poslať bitcoin na financovanie účtu. Pretože sme v bitcoinovom testnete, môžete použiť https://coinfaucet.eu/sk/btc-testnet/ na financovanie účtu zadarmo.

PRO TIP: Môžete skontrolovať, či váš uzol funguje, skenovaním portov 10009 a 9735 pomocou https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/. Je to skvelý spôsob, ako skontrolovať, či firewall blokuje komunikáciu vášho uzla a či je celkové nastavenie úspešné. Bežné uzly budú mať pre obidva porty vždy stav „OTVORENÉ“.

Pripojenie vzdialeného uzla k aplikácii ZAP iOS

Aplikácia ZAP pre iOS umožňuje ľahký prístup k vzdialenému uzlu uzla, odosielanie transakcií, správu kanálov a ďalšie. Aplikácia ZAP je zadarmo a dá sa stiahnuť z https://zap.jackmallers.com/

Ak chcete pripojiť ZAP k vzdialenému uzlu, spustite tento príkaz:

sudo docker exec -u lnd -it lnd-uzol lndconnect –bitcoin.active

Získate tak QR kód, ktorý môžete naskenovať pomocou peňaženky („Pripojiť k vzdialenému uzlu“) a dokončiť tak viazanie. (Poznámka: Starší sprievodcovia vás požiadajú, aby ste použili zapconnect, ktorý už nefunguje a zobrazí chybu.).

Vytváranie kanálov s inými uzlami

Ak chcete začať uskutočňovať platby, budete musieť vytvoriť Lightning kanály s ostatnými uzlami v sieti. Skvelé miesto na začatie hľadania ďalších uzlov je cez https://1ml.com/testnet/. Toto je zoznam všetkých uzlov testnet.

Pomocou „Nastavenia“ môžete naskenovať QR kód pre rôzne servery. -> „Spravovať kanály“ -> „+“

Užitočné ladiace nástroje a príkazy

Teraz ste hotoví – vzdialený uzol je spustený a financovaný. Na vyskúšanie konfigurácie môžete použiť tieto testy:

Skontrolujte stav LND

Tento príkaz kontroluje stav lnd a či ste úplne synchronizovaní so sieťou bitcoin.

sudo docker exec -u lnd -it lnd-uzol lncli –network = testnet getinfo

Kontrola protokolov LND

Ak sa vyskytnú nejaké problémy a problémy, zvyčajne sa to zobrazí v denníkoch. Pomocou tohto príkazu získate prístup k najnovším 100 správam z denníka

sudo docker logs –tail 100 -f lnd-node

Reštartovanie kontajnera

Keď reštartujete uzol, budete musieť reštartovať kontajner. Preto musíte poznať ID kontajnera a potom ho začať.

sudo docker ps -a sudo docker štart CONTAINER_ID

Odomknutie Peňaženky

Zakaždým, keď reštartujete kontajner, budete musieť peňaženku odomknúť:

sudo docker exec -u lnd -it lnd-uzol lncli odomknúť

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map