Tento článok sa s vami podelí o to, ako ťažiť DigiByte (DGB) a všetky malé vrtochy, ktoré sú s ním spojené. Začíname tým, že vám poskytneme základné informácie o DigiByte, po ktorých nasledujú rôzne požiadavky na začatie ťažobného dobrodružstva.

Ťažba kryptomeny je jednou z najdôležitejších činností v krypto priestore. Aj keď dnes veľa kryptomien nevyžaduje ťažbu vo svojej sieti, veľká väčšina z top 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie stále vyžaduje.

Najlepšie dve kryptomeny, Bitcoin a Ethereum, v skutočnosti vyžadujú ťažbu kryptomeny pre správne fungovanie ich blockchainu. Digitálne aktíva, ktoré sa ťažia, sa považujú za najbezpečnejšie a naj decentralizovanejšie v priemysle.

RÝCHLY SPRIEVODCA: Ako ťažiť digibajt

1. Pripravte svoj GPU na ťažbu. Nainštalujte si najnovšie stabilné ovládače z oficiálnej stránky.

2. Stiahnite a nainštalujte si peňaženku Digibyte. Získajte adresu svojej peňaženky; toto bude slúžiť ako používateľské meno v banskej doline Digihash.

3. Stiahnite si program DigiByte 1-Click miner a spustite softvér. Bezpečnostný systém vášho počítača môže označiť program ako vírus. Toto je falošný poplach.

4. Spustite baník s jedným kliknutím a nakonfigurujte ťažobný bazén. Ako svoje používateľské meno zadajte svoju adresu peňaženky DigiByte.

5. Kliknutím na tlačidlo Štart spustíte ťažbu.

Prejdite na Miner na jedno kliknutie

Tabuľka porovnania ťažby digibajtov

Tabuľka porovnania ťažby digibajtov

AlgorithmEquipmentBools
Algoritmus Vybavenie Bazény

Groestl

GPU

DigiHash, TheBlocksFactory, Suprnova.cc

Qubit

CPU, GPU

DigiHash, TheBlocksFactory, Suprnova.cc

Scryp

ASIC

DigiHash, TheBlocksFactory, P2Pool

SHA-256

ASIC

DigiHash, TheBlocksFactory, Ispace.co.uk

Priadza

GPU

DigiHash, TheBlocksFactory, MiningField

Čo je DigiByte

The DigiByte (DGB) Blockchain sa zameriava na poskytovanie špičkových vysokorýchlostných služieb svojim používateľom. Prostredníctvom kryptograficky bezpečnej decentralizačnej siete a časov transakcií, ktoré sú 40-krát rýchlejšie ako v prípade bitcoinov.

Digibyte’s Blockchain je možné rozdeliť do 3 vrstiev:

  1. Vrstva Applications / DigiAssets – využíva väčšinu používateľov v ekosystéme pre svoje každodenné aplikácie. DGB tiež poskytuje vrstvu DigiAssets, na ktorej je možné stavať.
  2. Vrstva digitálnych aktív / verejnej knihy – sú tokeny DGB, ktoré motivujú komunitu k ťažbe a rozvoju projektu a čo je najdôležitejšie, zabezpečenie DGB.
  3. Core Communications Protocol / Global Network Layer – podporuje všetku infraštruktúru DigiByte.

Baníci pracujú v druhej vrstve a zabezpečujú DigiByte pomocou viacerých algoritmov. To sa deje spracovaním nových transakcií na nemennej verejnej knihe a získaním DGB ako ich odmeny za úspešné vyriešenie aktuálneho bloku. Začnime skúmať, ako sa môžete stať baníkom a pripojiť sa k tejto úžasnej časti blockchainového ekosystému.

Peňaženky DigiByte DGB

Pred začatím ťažby sa musíte oboznámiť s a Peňaženka DigiByte. Vyťažené mince sa musia po úspešnej ťažbe poslať na ťažobnú adresu.

Odporúčame skontrolovať niekoľko, vyhľadať recenzie a predchádzajúce vydania. Pokiaľ je to možné, odporúčame vám použiť hardvérovú peňaženku, pretože to zvyšuje maximálnu úroveň zabezpečenia. Výmenná adresa sa dá vždy použiť, dôrazne však odporúčame, aby ste tak nerobili.

DigiByte DGB ťažba

Prvá vec, na ktorú musíte myslieť, je to, ako budete ťažiť Digibyte. DGB je celkom jedinečný blockchain, pretože ho možno ťažiť pomocou 6 ťažobných algoritmov; Skein, Groestl, SHA-256, Scrypt, Qubit a Odocrypt. Skein a Groestl sa používajú na ťažbu GPU, Qubit, SHA-256 a Scrypt dominujú ťažiari ASIC a Odocrypt sa používa na ťažbu FPGA.

Aj keď môžete na ťažbu DGB s procesormi Qubit, SHA-256 a Scrypt použiť CPU, bola by to strata času a peňazí, ale mohlo by to byť dobré cvičenie skôr, ako utratíte veľké množstvo peňazí za vyhradenú ťažobnú súpravu. Ponorenie sa do celého ekosystému projektu je najlepším využitím vášho času na výskum, než sa zaviažete k finančným investíciám.

Ťažobné kalkulačky sú nevyhnutnosťou, ak má byť dosiahnutý zisk. WhatToMine má niekoľko úžasných kalkulačiek pre každý algoritmus Skein, SHA-256, Scrypt, Qubit a Odocrypt. Je zaujímavé, že Groestl nie je podporovaný.

Používanie grafických kariet

Existujú jednoduché a zložité odpovede na to, ako ťažiť DigiByte pomocou Nvidia grafické karty. Jednoduchá je inštalácia Skein connect to Skein mining pool a zhromažďovanie DGB ako sa ťaží. Na druhej strane zložitá otázka kladie otázky týkajúce sa času a peňazí, ak sa jedná o najziskovejšiu mincu, ktorá sa bude ťažiť, a či vyťažené mince pokryjú náklady na elektrinu..

Generovanie zisku je v porovnaní s krytím nákladov druhoradým záujmom a nie s mesačnou reinvestíciou do nákladov na elektrinu.

Vždy používajte banskú kalkulačku a rozdelte zisk na polovicu z 2 dôvodov:

  • Po prvé, ťažba kryptomeny je vysoko špekulatívna a jej hodnoty prudko kolíšu;
  • Po druhé, ťažobné súpravy nedodávajú, ako sľúbili, kvôli nepretržitosti prevádzky. Životné prostredie ťažobných súprav, teplota prostredia a prúdenie vzduchu sú 2 najväčšie obavy. Zvýšenie teploty spôsobí prehriatie dosiek s plošnými spojmi a nebude pracovať na ich optimálnom výkone.

Ak prevádzkujete viac ako 1 ťažobnú súpravu DigiByte, musíte zvážiť spoľahlivosť a prilákanie nežiaducej pozornosti k svojim ťažobným činnostiam. Viaceré obavy odvádzajú zbytočnú pozornosť.

Tieto 3 najnaliehavejšie prípady sú extrémne prípady, ale sú to legitímne riziká, ktoré je potrebné premyslieť a zmierniť: krádež vášho ťažobného zariadenia, únos za výkupné alebo zadržanie ako rukojemníka a nútenie previesť všetky vaše digitálne aktíva.

Použite Groestl a Groestl Mining Pool, ak chcete ťažiť DGB s AMD je potrebné vziať do úvahy grafickú kartu, ktorá má všetky vyššie uvedené zložitosti ako Nvidia. Pri nastavovaní ťažobného stroja sa vždy riaďte krok za krokom, pretože malé chyby by neskôr mohli spôsobiť obrovské problémy.

AMD a Nvidia sú svojim nastavením jedinečné a žiadna grafická karta nebude taká zisková ako ďalšia. The DGB wiki obsahuje zoznam podporovaných kariet GPU.

Ako ťažiť Digibyte

Ťažba DigiByte na strojoch ASIC

Ak sa chcete vážne zaoberať ťažbou DGB, ťažba ASIC je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako začať ťažiť ako firma. Ťažba môže generovať pasívny príjem, ak si dokážete udržať správny pomer nákladov a zisku. Baník ASIC ziskovosť veľmi úzko súvisí s trhovou hodnotou mincí a vekom stroja. Pred zakúpením použitého stroja urobte veľa prieskumov.

V ťažbe ASIC dominujú výrobcovia ASIC a veľké ťažobné farmy s prvými právami na nový hardvér. Majú nespravodlivú výhodu úspory z rozsahu, pretože väčším farmám sa ponúka znížená cena za väčšie dávky, čím sa centralizuje väčšina sietí blockchain (aj keď v obmedzenom rozsahu bola sieť nakoniec oslabená).

Tieto postupy obmedzujú schopnosti malých fariem diverzifikovať a predlžovať obdobie návratnosti investícií (ROI), čo v konečnom dôsledku vedie k menším investíciám do mincí ASIC v dôsledku lepšej návratnosti investícií inde. Jedinou mincou, ktorá to môže skutočne prežiť, je bitcoin.

Ako ťažiť DigiByte

Ťažba DigiByte na strojoch FPGA

Ťažba FPGA má okrem výhody aj ďalšiu výhodu; vracia distribuovanú povahu decentralizovaných blockchainov. FPGA nie je imúnny voči svojim vlastným problémom; sú to zložité výpočtové grafické karty, ktoré pre úspešné fungovanie vyžadujú dobré znalosti IT.

Existuje veľa zdrojov, ktoré je potrebné preskúmať, odporúčame začať s DigiByte wiki a BitcoinTalk. Každú kartu je možné ďalej optimalizovať pridaním bitového toku, ktorý pretláča kartu FPGA a pri nesprávnej konfigurácii môže viesť k zlyhaniu za niekoľko hodín. Pre hardvér FPGA a bitové toky odporúčame fpga.guide. The DGB wiki má tiež niekoľko navrhnutých kariet FPGA.

Banské bazény

Ťažba pomocou ťažobného fondu nie je povinná, ale náklady na príležitosť sólo ťažby nestoja za riziko, pokiaľ nebudete prevádzkovať veľkú ťažobnú farmu od prvého dňa ťažby. Solo Mining je ekvivalentom vstupu do lotérie a podobného hazardu, pokiaľ to neurobíte správne s DGB.

Toto je bohužiaľ strašná voľba. Ich hašovacia rýchlosť v sieti je vysoká a šance nie sú vo váš prospech. V prípade sólo ťažby sa môžete pozrieť na SHA256, Scrypt, Qubit, a Odokrypt.

Odporúčame ťažiť bazény, pretože využívajú veľké množstvo malých operácií na veľkú silu, s ktorou treba rátať. Tu vstupuje do hry ťažobná kalkulačka, ako môžete s primeranou istotou predpovedať, aké budú vaše príjmy z ťažby DGB..

Podrobnú analýzu ťažobných bazénov môžete skontrolovať miningpoolstats.stream. Každý algoritmus je rozdelený, aby ste získali lepší obraz o sieti Priadza, SHA256, Scrypt, Qubit, a Odokrypt.

Bazény ťažby GPU

Banícke bazény Groestl

Pradené bazény

ASIC banícke bazény

Banské bazény Qubit

Ťažobné bazény Scrypt

Ťažobné bazény SHA256

Ťažobné bazény FPGA

Odokryptové ťažobné bazény

Ak chcete získať ďalšie informácie o združení, vytvorila spoločnosť DigiByte zoznam ťažobných združení, ktoré starostlivo preskúmajte a snažte sa sami zistiť, či ide o podvody alebo nie..

Cloudová ťažba DigiByte

Cloudová ťažba je rýchle a ľahké riešenie, ako získať profesionálnych baníkov, aby za vás ťažili mince. Oboje HashFlare a NiceHash mať dosť slušnú reputáciu na to, aby sme ich odporúčali, nakoniec uprednostňujeme NiceHash, ale HashFlare je rovnako schopný.

Cloudová ťažba má však svoje riziká. Aj keď nemusíte udržiavať žiadne vybavenie, nesiete zodpovednosť za zmluvné náklady a nemusíte vrátiť svoju počiatočnú investíciu, ak trh klesne pod vašu nákladovú cenu.

Minerátor DigiByte na jedno kliknutie

Vývojári spoločnosti DigiByte vyvinuli a miner na jedno kliknutie. Žiadne ladenie ani zložité nastavovanie, inštalácia a spustenie.

Majú a GitHub úložisko pre Windows aj Linux. Program je jednoduchý a ľahko použiteľný. Spoločnosť DBG znížila vstupnú bariéru pre kohokoľvek, kto má prístup k počítaču s grafickou kartou alebo kartami Nvidia alebo AMD.

DigiByte ťažba zadarmo

Ťažba neznamená mince zadarmo, veľa výskumu je potrebné investovať do výskumu, plánovania a usporiadania. Každá z dostupných metód má určité náklady. Ak už máte nečinný počítač alebo notebook, môžete ťažiť prostredníctvom CPU alebo GPU.

To však má denné náklady na elektrinu a skráti životnosť vašich strojov, pretože ťažba je pre počítače fyzicky náročná. To neznamená, že by ste nemali vyskúšať ťažbu na DGB alebo na svojej obľúbenej minci. Získané vedomosti sa nedajú prečítať a získať, je potrebné ich precvičiť.

Záver

Ťažba je prácou lásky aj ziskom. DigiByte má pevnú komunitu, ktorá vám pomôže, ak ju potrebujete. DigiByte telegramová ťažobná skupina obsahuje množstvo informácií a čo je dôležitejšie, ľudia ochotní pomôcť vám stať sa baníkom alebo lepším baníkom.

Ak ste nikdy predtým neťažili, začnite s herným automatom strednej triedy, aby ste s ťažbou zaobchádzali ako so záľubou, nie so ziskom, aby ste zistili, či je to niečo, čo naozaj chcete robiť. Zatiaľ čo sa dostanete do pohybu vecí, skúsenosti sa zhromaždia, pretože ťažba má množstvo zaujímavých problémov, s ktorými sa musíte vyrovnať.

Väčšina problémov si vyžaduje kreatívne využitie vyhľadávacích nástrojov na nájdenie podobného problému v minulosti. Pokiaľ nie, BitcoinTalk má takmer vždy riešenie pre takmer akýkoľvek problém. Ak tak neurobí, môže s vami niekto urobiť problém.

Nikdy neinvestujte viac, ako ste ochotní priamo stratiť. Akýkoľvek ťažobný stroj môže byť poškodený nad rámec fiškálne zodpovednej ekonomickej opravy jedným nárazom prúdu alebo šálkou rannej kávy.

Napriek týmto rizikám je potrebné ťažiť blockchainy, inak prestanú existovať všetky decentralizované dôkazy o fungovaní blockchainov. Dôkazy o vkladových minciach nie sú dostatočne decentralizované, aby odolali vládnym regulačným zásahom s fiatovým únikom do týchto projektov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me