V prípade, že ste v krypto priestore nováčikom, môžete sa cítiť trochu ohromení množstvom technických informácií, ktoré sú tam vonku. Našťastie ste narazili na našu webovú stránku, kde vysvetľujeme predmety týkajúce sa kryptomeny, ktorým priemerný Joe a Jane ľahko porozumejú. Predtým, ako sa ponoríme do hlavnej témy vysvetľovania, ako dlho trvá ťažba bitcoinu, mali by sme pochopiť proces ťažby kryptomeny.

Ťažba kryptomeny je proces, pri ktorom sa overujú transakcie medzi používateľmi a pridávajú sa do verejnej knihy blockchainu. Vďaka ťažbe môžete kryptomenu zarobiť bez toho, aby ste za ňu museli priamo odkladať peniaze.

Ťažba kryptomeny je tiež mechanizmom, pomocou ktorého sa zavádzajú nové coiny do siete bitcoin blockchain. Jedná sa o decentralizovaný proces, pri ktorom môže ktokoľvek s dostatočným výpočtovým výkonom vyriešiť kryptografický problém a umožniť mu tak napísať ďalší blok a získať odmenu za novo vyťažené bitcoiny.

Bitcoin je najznámejší a zakorenený prípad vyťažiteľných kryptografických peňazí. Nie všetky digitálne meny však musia byť ťažiteľné. Ťažba bitcoinu závisí od tzv Doklad o práci.

Tento článok je o tom, ako dlho trvá ťažba bitcoinu. Kryptografické formy peňazí sú budúcnosťou; teraz je ideálna príležitosť vidieť, ako fungujú, a o to kritickejšie, ako vám môžu pomôcť dosiahnuť finančnú slobodu.

Ako dlho trvá ťažba bitcoinu

Čo je to bitcoin?

Bitcoin (BTC) sú predovšetkým virtuálne peniaze, ktoré využívajú úplne decentralizovanú sieť a organizáciu. Toto je jedinečná hodnota ponuky bitcoinu. Pred bitcoinom boli všetky peniaze kontrolované buď centrálnymi bankami, alebo suverénnymi štátmi.

Je progresívny, pretože dáva svojim klientom kontrolu. Bitcoin by v skutočnosti nebol bez svojich klientov. Sú to decentralizované peniaze, čo znamená, že nie sú kontrolované ani vedené jediným subjektom. Je transparentný, pretože umožňuje všetkým v sieti zdieľať informácie s ostatnými účastníkmi.

Po zvážení všetkého veľa ľudí nezákonne sťahuje duplikáty informácií, ako sú zvukové súbory a filmy, z webu, takže nám umožňuje zaujímať sa, čo jednotlivcom bráni v tom, aby poslali dvakrát ten istý bitcoin, alebo čo nazýva krypto svet. zdvojnásobiť?

Nie je to ako bežné záznamy alebo súbory, ktoré je možné stiahnuť z webu, napríklad MP3 alebo JPEG; bitcoin nie je možné replikovať ani kopírovať. Zakaždým, keď sa uskutoční transakcia (Bob pošle Garymu bitcoin), trvale sa zaznamená do verejnej informačnej infraštruktúry blockchainu.

Každý jednotlivec, ktorý vlastní bitcoin, môže vidieť informácie na blockchaine. Patria sem údaje, ako je suma transakcie a adresa peňaženky. Každá bitcoinová transakcia je uložená v blockchaine, avšak nezobrazuje meno odosielateľa, príjemcu ani žiadne rozpoznateľné údaje, vďaka ktorým je bitcoin bezpečný a spoľahlivý spôsob platby..

Všetci účastníci blockchainovej siete majú svoj vlastný duplikát blockchainu. Každý môže sledovať a overovať každú transakciu, ktorá sa stane v sieti. To zaisťuje transparentnosť a keďže transakcie nie je možné vrátiť späť, sú nemenné.

Kryptografia je technika, pri ktorej je pre blockchain schválená transakcia. Tento rámec používa kúsky a útržky údajov nazývané kľúče. Je to numerická záruka, že transakcia je pravá. Bitcoin používa algoritmy SHA-256, čo sú kryptografické hašovacie funkcie.

Kryptografická hashovacia práca je osvetlená kontrolou a kontrolou čísel, kým sa nenájde správne riešenie. Celkovo trvá dosiahnutie riešenia asi 10 minút. Z tohto dôvodu je „čas blokovania“ bitcoinu 10 minút.


Je ziskové ťažiť bitcoiny??

Bitcoinová ťažba môže byť pre niektorých ľudí veľmi lukratívnym úsilím. Na výrazné zvýšenie efektívnosti ťažby je potrebné správne ťažobné zariadenie. Avšak najefektívnejšie ťažobné zariadenie na dnešnom trhu, ASIC, ktoré môžu stáť kdekoľvek od pár stoviek dolárov do zhruba 10 000 dolárov.

Niektoré zariadenia napríklad umožňujú klientom upravovať nastavenia tak, aby sa znížili náklady na energiu, čím sa zníži veľká časť prevádzkových nákladov. Noví ťažiari by mali pred obstaraním nákladného ťažobného zariadenia preskúmať faktory nákladov a výhod. Mali by si dávať pozor na spotrebu energie, ako aj na aktuálny kurz bitcoinu.

Očakávajú sa faktory, ktoré urobia tento odhad:

Náklady na energiu: aký je váš výkon? Pamätajte, že ceny sa menia v závislosti od sezóny, hodiny dňa a rôznych zložiek. Tieto údaje nájdete na svojom účte za elektrickú energiu odhadnutom v kWh.

Odbornosť: koľko energie spotrebuje vaša súprava, odhadovaná vo wattoch?

Čas: aké je predpokladané obdobie, ktoré strávite ťažbou?

Odhadovaná cena bitcoinu: aký je odhad bitcoinu v amerických dolároch alebo inej fiat mene??

Je tam niekoľko Kalkulačky ziskovosti bitcoinu online, ako napr CryptoCompare, ktoré by potenciálni baníci mohli rozobrať z hľadiska pomeru nákladov a výhod ťažby bitcoinov. Tieto kalkulačky sa líšia okrajovo a niektoré sú ohromujúcejšie ako iné.

Spustite inšpekciu niekoľkokrát s využitím rôznych hodnôt hash rate a odhadu ceny bitcoinu. Ďalej zmeňte stupeň problémov, aby ste vnímali, aký to má vplyv na vyšetrovanie. Rozhodnite sa, na akej hodnotovej úrovni je ťažba bitcoinov pre vás výhodná – to sú vaše rentabilné náklady.

Od novembra 2020 sa náklady na bitcoiny pohybujú okolo 17 000 dolárov. Pri súčasnej kompenzácii 6,25 BTC za každý blok sú baníci odmeňovaní okolo 100 000 USD + USD za efektívne dokončenie hashovania. Je zrejmé, že keďže cena bitcoinu je dôležitým faktorom, vzhľadom na vysoko volatilný charakter ceny bitcoinu, sa táto cena pravdepodobne čoskoro zmení.

Ľudia sa môžu postaviť proti gigantom v oblasti ťažby kryptomien a preto sa môžu zapojiť do ťažobného fondu, zhromaždenia baníkov, ktorí spolupracujú a zdieľajú ceny. To môže urýchliť a zmierniť problémy s ťažbou a umiestniť na dosah blokové odmeny. Ako sa zvyšovali náklady, čoraz väčší počet individuálnych baníkov sa rozhodol zaujať záujem o pripojenie sa k bazénom.

Zatiaľ čo blokové odmeny sú menšie, z kombinovaného výpočtového výkonu vyplýva, že ťažobné fondy majú oveľa väčšie šance na vyriešenie kryptografického problému a získanie blokovej odmeny po.

Ako dlho trvá ťažba bitcoinu

Ako dlho trvá ťažba 1 bitcoinu na počítači?

Bitcoin (BTC) používa konsenzuálny algoritmus Proof of Work (PoW) založený na jeho bezpečnosti. To znamená, že rovnako ako mnoho iných kryptomien, aj sieť ťažiarov kryptomien sa používa na objavovanie blokov a pridávanie k nim čakajúcich transakcií, aby sa stali nevratnými..

Hoci objavenie každého bloku trvá 10 minút, a každý blok prinesie odmenu 6,25 BTC pre minera, ktorý ho úspešne objavil, je dôležité si uvedomiť, že v tomto procese objavovania bloku v podstate súťaží celá ťažobná sieť bitcoinov.

To znamená, že blok v skutočnosti úspešne objaví iba jeden ťažiteľ v celej ťažobnej sieti – a keďže v prevádzke sú potenciálne desaťtisíce ťažiarov bitcoinov, šanca na objavenie bloku jednou rukou je dosť nízka..

Z tohto dôvodu drvivá väčšina bitcoinových ťažiarov spolupracuje ako súčasť ťažobného fondu a kombinuje svoju hash rýchlosť, aby mala väčšiu šancu na objavenie bloku. Potom bez ohľadu na to, ktorý baník v bazéne blok skutočne objaví, sa odmeny rovnomerne rozdeľujú po celom bazéne.

V dôsledku toho miner, ktorý prispieva 1% z hashovacej rýchlosti bazénu, získa tiež 1% z blokových odmien, ktoré sa mu nahromadia.

Podiel bitcoinovej hashovacej sadzby

F2Bool je v súčasnosti najdominantnejšou oblasťou ťažby bitcoinov s podielom hash sadzby 16,6%.

F2Pool je v súčasnosti najväčší podiel podľa podielu hash rate, ktorý prispieva okolo 20,52 EH / s k celkovej bitcoinovej hash rýchlosti 123,39 EH / s. Tento podiel 16,6% hodnoty hash v podstate znamená, že okolo 16,6% všetkých novo vyťažených BTC sa ťaží v tomto združení – čo zodpovedá 149,4 BTC za deň..

Individuálny baník, ktorý prispieva 1% z hashovacej rýchlosti bazénu (~ 205 PH / s), by zarobil približne 1,494 BTC za deň. To znamená, že baník by potreboval takmer 132 PH / s hash rýchlosti, aby vyťažil priemerne 1 BTC za deň pri súčasnej úrovni obtiažnosti.

Ako dlho trvá ťažba bitcoinu

Aby sme to uviedli na pravú mieru, ide o ekvivalent 1 200 ťažobných súprav Antminer S19 Pro – v súčasnosti jeden z najrýchlejších ťažobných strojov ASIC na trhu. Celkové náklady na toto nastavenie by sa pravdepodobne pohybovali okolo 2,4 milióna dolárov, za predpokladu jednotkovej ceny 2 000 dolárov / ea.

Pre tých, ktorí majú menší rozpočet, by generovanie 1 BTC v odmeňovaní pri práci s banským fondom trvalo jedinému Antminer S19 Pro celkovo 1 200 dní – to je ekvivalent vygenerovania 0,0000833 BTC / deň v odmeňovaní.

Ak chcete vypočítať, ako dlho by trvalo ďalšiemu ťažobnému zariadeniu vygenerovať 1 BTC za odmeny, môžete jednoducho zapojiť jeho hodnotu hash do nasledujúcej rovnice: 1 / (hodnota hash (v PH / s)) * 0,0076. Tento výsledok spôsobí počet dní, ktoré bude potrebné na vygenerovanie 1 BTC v odmeňovaní pri aktuálnych úrovniach obtiažnosti.

Ako dlho trvá ťažba bitcoinu pomocou GTX 1080?

Za predpokladu hashovacej rýchlosti 600 MH / s pre NVIDIA GTX 1080 táto kalkulačka hovorí s 95% pravdepodobnosťou * nájdenia bloku, že budete potrebovať 871 450 680 dní alebo zhruba 2,4 milióna rokov. S 50% pravdepodobnosťou je to okolo 550 tisíc rokov. Na ťažbu v bazéne by ste potrebovali 63,7 tisíc rokov, aby ste dosiahli 1 BTC.

Koľko stojí vyťaženie 1 bitcoinu?

Výdavky na ťažbu 1 bitcoinu sa môžu podmienene presunúť na základe niekoľkých prvkov. Náklady v prvom rade závisia od toho, aký druh ťažobného zariadenia sa používa, a od prevádzkových nákladov banskej operácie. Ďalej sú uvedené aspekty týkajúce sa nákladov pri ťažbe kryptomeny.

  1. Náklady na silu v oblasti ťažby
  2. Pool výdavky
  3. Hašovacia rýchlosť ťažobného zariadenia
  4. Práca
  5. Nehody a neočakávané hackery

Aj keď sa to nemusí javiť týmto spôsobom, krajina, v ktorej sa rozhodnete ťažiť, môže prevziať obrovskú časť všeobecných výdavkov na ťažbu. Mnoho juhoamerických a ázijských krajín má nižšiu mieru využitia energie. Stali sa hotspotom bitcoinových ťažiarov. Ťažba 1 bitcoinu v USA vás bude stáť niekoľkonásobok výdavkov vo Venezuele.

Bitcoinová ťažba pripomína nejaký iný podnik. Ak nemáte šancu na ťažbu, musíte byť pripravení so stratégiou, čo vás to všetko môže stáť. Ak potrebujete premeniť ťažbu na úžitok, musíte zvážiť aj odpisy. Tu musíte zistiť celkové náklady, ktoré vám bude trvať zriadenie banskej kancelárie a potom životnosť zariadenia.

Ak by vaše zariadenia mali pracovať vo dne aj v noci, budú vystavené typickému ťažobnému kilometru. Musíte sa ubezpečiť, ako môžete zlepšiť svoju ťažobnú činnosť tým, že venujete osobitnú pozornosť konkurencii a vkladáte zdroje do lepšieho ťažobného zariadenia.

Do konca dňa sa musíte vyrovnať s počiatočnou investíciou. Mnoho dodávateľov zariadení dáva záruky za svoje pomôcky. V najlepšom záujme baníkov bude dôsledne sledovať záruku na ich vybavenie. Niekedy je lepšie zaradiť zdroje do lacnejších prevodov a vymeniť ich, keď sa pokazí.

Záver

Bitcoinová ťažba je podnik, ktorý môže mať skvelé výsledky, ale môže ísť bokom. Je nevyhnutné brať do úvahy všetku náročnú prácu a vytrvalosť, ktorá bude pri ťažbe kryptomien prebiehať. Pretože sa rozruch okolo ťažby BTC a bitcoinov z dlhodobého hľadiska rozšíril, je skutočne nemožné, aby človek mohol mať kapacitu na zabezpečenie blokových odmien solitérnym zariadením ako ten v banskej banke.

Vaša pravdepodobnosť získania bitcoinu ťažbou súvisí s hash rate a ďalšími ťažobnými nástrojmi, ktoré využívate. Ťažba dnes vyžaduje techniku, usporiadanie a vytrvalosť. Je to mierny, avšak prospešný cyklus. Bitcoin sú ďalšie internetové peniaze, ktoré môže každý začať ťažiť.

Ako poznámku na rozlúčku nezabudnite, že môžete ťažiť z rôznych dôvodov: z dôvodu peňažného prospechu, zabezpečenia organizácie alebo iba na to, ako sa naučiť ťažiť..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector