Odkedy kryptomenová burza Coinbase ukončila svoju činnosť na Havaji v roku 2018, objavilo sa veľa otázok, kam smeruje kryptomena v štáte. Niektorí sa dokonca pýtali, či vďaka havajským zákonom o bitcoinoch bolo obchodovanie s kryptomenami dokonca nezákonné. Ak vás zaujíma, ako nakupovať kryptomenu na Havaji, čítajte ďalej.

Sú teraz bitcoiny na Havaji nelegálne?

Rozhodne nie. Bitcoinová ťažba, vlastníctvo, obchodovanie a obchodovanie s bitcoinmi a inými kryptomenami sú na Havaji stále legálne. Štát získava veľké príjmy od turistov navštevujúcich z Ázie, medzi ktorými je používanie kryptomeny pomerne rozšírené, takže pre Havaj má zmysel zákaz používania kryptomien. Nainštalovaných je dokonca niekoľko bitcoinových bankomatov. Takže nie. Nie je to v žiadnom prípade nezákonné.

Čo sa teda stalo s Coinbase?

Spoločnosť Coinbase požiadala o povolenie pôsobiť na Havaji už v roku 2014 a čoskoro začala s prevádzkou v tomto štáte. Havajské zákony o kryptomene sa však odvtedy zmenili. Koncom roku 2017 havajská divízia finančných inštitúcií oznámila, že sa majú prijať nové nariadenia. Podľa týchto predpisov je každý operátor digitálnej meny (vrátane kryptoburz) povinný udržiavať dostatok rezerv na krytie všetkých aktív držaných obyvateľmi Havaja. Tieto rezervy by museli byť v likvidných aktívach. Pretože Havaj nepovažuje kryptomeny za likvidné aktíva, rezervy operátora by museli byť v hotovosti.

To by odteraz znamenalo, že pre každý bitcoin držaný obyvateľom Havaja by si Coinbase musela ponechať rezervu vo výške 9500 dolárov. Ak 150 000 obyvateľov (iba 0,1% populácie štátu) vlastní po 1 BTC, znamenalo by to, že Coinbase by bola nútená udržiavať si rezervu niečo cez 1,4 miliárd dolárov.

Coinbase uviedla, že tieto nariadenia sú príliš tvrdé a nie sú praktické pre žiadny typ operátora meny kdekoľvek na svete a neboli by schopní ich dodržiavať, preto ukončili činnosť v štáte..

Havajské zákony o kryptomene neurobili obchodovanie s kryptomenami v štáte nezákonným. Práve vytvorili veľmi nepraktické podmienky pre výmeny.

Ak si po prečítaní vyššie uvedených informácií myslíte, že odpoveď na to, ako kúpiť kryptomenu na Havaji, je solídne „nemôžete“, potom sa mýlite. Je to vlastne celkom jednoduché. Ale nebudete môcť používať Coinbase. Namiesto toho použijeme alternatívu Coinbase.

Ktoré alternatívy Coinbase sú tu pre Havaj?

Existuje niekoľko kryptomien, a to so sídlom v USA aj zo zahraničia, ktoré môžu obyvatelia Havaja využiť na nákup kryptomeny. Kraken, Bitstamp, Gemini a Coinmama sú k dispozícii. Možnosťou sú aj peer-to-peer kryptoobchodné weby, ako napríklad Localbitcoins.com. Napokon niektorí poskytovatelia elektronickej peňaženky, ako Skrill a Uphold, ponúkajú možnosť nákupu niekoľkých kryptomien.

Pozri tiež: Najlepšia kryptomena, ktorá stojí za to kúpiť

Ako nakupovať kryptomenu na Havaji

Predpokladajme, že si chcete kúpiť nejaké tokeny Ripple (XRP). Dám vám podrobného sprievodcu, ako nakupovať Ripple na Havaji pomocou aplikácie Uphold.

1. Vytvorenie a financovanie vášho účtu Uphold:


Uphold je vlastne riešenie elektronickej peňaženky. V tomto ohľade je to podobné ako PayPal. Ale na rozdiel od svojho známejšieho konkurenta, Uphold podporuje aj operácie kryptomeny. Možno to nebude možnosť s najnižšími transakčnými poplatkami, ale jej rozhranie – aj keď je pre kryptoburzu neobvyklé – je veľmi užívateľsky prívetivé a ponúka rýchle a spoľahlivé transakcie..

Ak nemáte účet Uphold, môžete si ho vytvoriť kliknutím zadarmo tu. Po vytvorení účtu ho musíte overiť, aby ste mohli zo svojej Obdržanej činnosti vyťažiť maximum. Overenie je jednoduché a je potrebné uviesť iba fotografiu vydanú štátnym preukazom totožnosti a selfie.

Po prihlásení do svojho účtu sa vám na informačnom paneli zobrazí niekoľko „kariet“. Tieto karty sú ako rôzne adresy peňaženky, ktoré máte na iných burzách, takže máte k dispozícii „Dollar card“, „Bitcoin card“, „Ripple card“ atď..

Ako nakupovať kryptomenu na Havaji

 1. Naším prvým krokom bude financovanie vašej USD karty. Kliknite na „Pridať prostriedky“
 2. Existujú štyri možnosti pridania prostriedkov na vašu USD kartu: z amerického bankového účtu, z eurového bankového účtu prostredníctvom SEPA, z kreditnej / debetnej karty alebo pomocou kryptomeny. Kliknite na „z bankového účtu v USA“..

  havajský zákon o bitcoinoch

 3. Vyplňte požadované informácie, prijmite zmluvné podmienky a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“. Upozorňujeme, že pole „Pomenovať tento účet“ slúži na výber názvu, ktorý je pre vás ľahký na identifikáciu, a to v prípade, že so svojím účtom podporíte viac bankových účtov. Samotné meno na bankovom účte sa musí zhodovať s menom na vašom starom účte. Po prepojení účtu ho môžete zvoliť ako jednu z možností pri pridávaní prostriedkov na kartu USD. Dokončenie prevodov trvá asi 5 pracovných dní.

  havajské zákony o kryptomene

2. Nákup kryptomeny s USD na udržanie

 1. Akonáhle sú finančné prostriedky na vašej karte, je čas kúpiť si žetóny Ripple. Predpokladajme, že chcete kúpiť XRP v hodnote 20 dolárov. Najskôr musíte tiež vytvoriť karty pre žetóny, ktoré chcete kúpiť. Kartu Ripple vytvoríte kliknutím na „Pridať kartu / menu“ na hlavnom paneli. Pomenujte svoju kartu, v rozbaľovacom zozname vyberte možnosť „XRP“ a potom kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“.

  kúpiť kryptomenu s obhájením

 2. Teraz sa vráťte späť na svoj hlavný panel, kliknite na kartu USD, ako predtým, a dostanete sa na rovnakú obrazovku, z ktorej ste prepojili svoj účet. Teraz však namiesto kliknutia na položku „Pridať prostriedky“ kliknite na „Odoslať na potvrdenie karty“. Zobrazí sa nasledujúca obrazovka:

  coinbase alternatívny havaj

 3. V rozbaľovacom zozname vyberte kartu Zvlnenie. Potom zadajte sumu, ktorú chcete kúpiť (v USD). Zobrazí sa aktuálna sadzba, poplatok a konečná pripísaná suma. Ak je všetko uspokojivé, kliknite na tlačidlo „Potvrdiť“ a transakcia sa dokončí za niekoľko sekúnd. Gratulujem! Teraz ste si kúpili svoju Ripple.

Prechádzanie kryptoburzami ako Kraken alebo hľadanie partnera na Localbitcoins.com sú tiež celkom jednoduché postupy.

Na záver…

Aj keď zákony o kryptomene vytvorili podmienky, ktoré by sa niektorým mohli zdať nepraktické alebo príliš obmedzujúce, obchodovanie s kryptomenami je na Havaji stále úplne legálne. Možno nebudete môcť používať Coinbase po ich vytiahnutí zo štátu, ale máte k dispozícii niekoľko skvelých možností. Poskytovatelia elektronických peňaženiek, ako napríklad Uphold, sú dobrým miestom pre začatie.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nákupu kryptomeny na Havaji, dajte nám vedieť!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector