Vieme, že ste sem prišli, aby ste vedeli, ako kúpiť Monero, a nechceme vás nútiť, aby ste strácali čas, ale predtým by ste mali vedieť, prečo presne ľudia idú a kupujú Monero na prvom mieste.

Anonymita je jednou z atraktívnych funkcií kryptomeny, napriek tomu túto funkciu spĺňa len veľmi málo kryptomien. Monero je však mincou zameranou na súkromie. Poskytuje svojim používateľom úplnú anonymitu a vďaka tomu sa dostal na popredné miesto v kryptopriemysle.

Mince je open-source súkromná minca, ktorú nemožno verejne vysledovať. Na rozdiel od iných blockchainov navrhlo Monero svoju blockchainovú sieť tak, aby bola skrytá, čím zakrývala podrobnosti transakcie odosielateľa.

Ak teda pošlete X množstvo XMR priateľovi, vaša totožnosť a odoslaná suma budú skryté. Cieľ každej transakcie je však viditeľný v jej jedinečnom kryptografickom haši.

Vďaka svojej súkromnej povahe veľa ľudí tvrdilo, že Monero funguje presne tak, ako by mal bitcoin. Napriek tomu veľa ľudí nevie, kde alebo ako kúpiť Monero coin, a preto tento článok.

Ako kúpiť Monero

RÝCHLY SPRIEVODCA: Ako kúpiť Monero

 1. Vytvorte si účet na webovej stránke Kraken
 2. Overte svoj účet odoslaním príslušných dokumentov
 3. Po schválení účtu vyberte fiat platby. Vyberte spôsob platby
 4. Pošlite fiat alebo Kraken a kúpte si XMR
 5. Alebo vyberte vklad Bitcoin
 6. Vytvorte vkladovú adresu a na túto adresu pošlite prostriedky z vašej existujúcej bitcoinovej peňaženky
 7. Preveďte bitcoin na XMR

Choďte do Krakenu

Kde kúpiť XMR – 5 najvýznamnejších búrz

Väčšina špičkových búrz nepodporuje XMR. Napríklad si nemôžete kúpiť Monero na Coinbase. Nasledujúce burzy vám však môžu umožniť nákup MXR.

Metóda NameDepositKúpiť
Kraken

 • Elektronický bankový prevod
 • Bankový prevod (SEPA)
 • Drôtový prenos
 • Ethana Custody
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Binance

výmena binance

 • Bankový prevod (ACH)
 • bankový prevod
 • Kryptomena
 • Debetná karta
 • Drôtový prenos
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Bitfinex

 • Kreditná karta
 • Kryptomena
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

ShapeShift

 • Kryptomena
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

LocalMonero

 • Kryptomena
 • Hotovosť
 • Paypal
 • Kreditná karta
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Sprievodca nákupom XMR krok za krokom 

Rovnako ako iné kryptomeny, aj tu existujú rôzne spôsoby nákupu XRM. Vďaka svojej súkromnej povahe však spoločnosť Monero nezaznamenala veľa adopcií, pokiaľ ide o kótovanie na burzách.

Napriek tomu sa pozrieme na trhové miesta a spôsoby, ako získať Monero.

Krok 1: Vytvorte peňaženku XMR

Predtým, ako získate XRM, možno budete musieť mať peňaženku, v ktorej budete môcť držať svoje mince. Najlepšie urobíte, ak použijete pevnú peňaženku; napríklad Leger vám môže poskytnúť ďalšiu vrstvu zabezpečenia.

Tvrdé peňaženky však môžu byť pekne drahé. Možno sa teda budete chcieť rozhodnúť pre iné alternatívy, ako napríklad použitie oficiálna pracovná plocha Monero peňaženku, alebo môžete tiež použiť peňaženku My Monero alebo peňaženku Exodus.

V peňaženke Exodus môžete tiež jednoducho vymeniť BTC alebo iné meny za XMR.

Krok 2: Nakupujte za peniaze.

Pokiaľ ide o nákup kryptomeny za hotovosť, len veľmi málo búrz vám umožňuje vzájomnú výmenu.

Stále však môžete ľahko kúpiť Monero za USD v bankomatoch Crypto. Možno budete musieť navštíviť coinatmrader.com a nájsť bankomat Monero vo svojej blízkosti. XMR môžete tiež predať za hotovosť, v závislosti od špecifikácií bankomatu.

Krok 3: Nakupujte cez PayPal

Monero môžete kúpiť prostredníctvom služby PayPal (tu tiež bitcoin) pomocou služby Local Monero. Ak to chcete urobiť, budete si musieť otvoriť účet u spoločnosti LocalMonero, ktorá je tiež dodávaná s bezplatnou peňaženkou. Vyberte si spôsob platby na domovskej stránke.

LocalMonero je platforma typu peer-to-peer a môžete si vybrať ľubovoľného obchodníka s dobrou reputáciou a veľkým počtom obchodov, z ktorého môžete nakupovať. Pred kliknutím na nákup si nezabudnite prečítať inzerát predajcu a vyjadriť súhlas s obchodnými podmienkami.

Akonáhle kliknete na kúpiť, je k dispozícii platobné okno, v ktorom musíte zaplatiť. Po uskutočnení platby kliknite na tlačidlo „Zaplatil som“ a váš XMR bude uvoľnený z viazaného účtu.

Môžete si tiež kúpiť bitcoin pomocou svojho PayPalu a previesť ho na Monero.

Krok 4: Nakupujte kreditnou kartou. 

Ak uvažujete o použití svojej kreditnej karty na nákup Monera, môžu vám to umožniť burzy ako Kraken a Bitfinex. Je však vhodné nakupovať bitcoiny pomocou kreditnej karty a potom ich prevádzať na bitcoiny.

Výmeny ako Binance vám neumožnia kúpiť Monero za USD. Na Binance si môžete kúpiť BUSD alebo BTC a prevádzať ich na XMR. Môžete tiež kúpiť bitcoin na CEX.io a poslať ho do svojej peňaženky Binance a konvertovať ho na Monero.

Najlepšie peňaženky na držanie Monera 

Výber správnej Peňaženky na uchovanie mincí závisí od rôznych faktorov. Hardvérová peňaženka ako Ledger sa môže javiť ako správna voľba, ale iba ak je cenovo dostupná a máte významné podiely spoločnosti Monero.

Na uchovanie vašich mincí môže byť vhodná aj peňaženka pre stolné počítače, ako je My Monero, alebo mobilná peňaženka, ako je Exodus, najmä pre ľahký prístup.. 

NameTypeBuy
Moje Monero

Desktopový klient Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Peňaženka Monero GUI

Ako kúpiť Monero

Desktopový klient Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Ledger Nano S

Hardware Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Peňaženka Exodus

 • Mobilné
 • Desktopový klient
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Viac informácií o XMR [FAQS]

Čo je to XMR?

XMR je indikátorom Monera, mince na ochranu súkromia. Monero je známe tým, že je súkromné, nevystopovateľné, zameniteľné a transakcie odolné voči cenzúre. Momentálne je na prvom mieste medzi 100 mincami ako číslo 15 a je možné s nimi obchodovať za ďalšie kryptomeny.

Je XMR dobrá investícia?

Monero nemusí byť také populárne ako ostatné najvyššie mince, ale v kryptomene si dokázalo udržať svoje. Je veľmi populárny medzi tými, ktorí veria v súkromie.

XMR nie je uvedený na mnohých burzách, ale stále môžete obchodovať, nakupovať a držať mince na niektorých burzách, o ktorých sme hovorili skôr. Momentálne patrí medzi 100 najlepších mincí a jeho komunita je dosť silná a nie je kontrolovaná jeho tvorcami. 

Pozri tiež: Predikcia ceny Monero

Je bezpečné kúpiť Monero?

Pretože Monero je mince na ochranu osobných údajov, väčšina kryptografických analytikov tvrdí, že sa používa na tmavom webe. Niektoré burzy tiež nezaradili mincu pre jej funkcie ochrany súkromia.

Aj keď sa Monero, na rozdiel od všeobecného názoru, snaží vytvoriť pre svojich používateľov bezpečnú komunitu. Spoločnosť Monero bola navrhnutá pomocou algoritmu CryptoNight na ťažbu.

Algoritmus sa tiež používa na distribúciu peňazí a poradie transakcií, ako aj na hlasovanie. Súkromie používateľa je chránené pomocou technológie Ring Signature, ktorá zakrýva identitu transakcií a dáva ju vedieť iba odosielateľovi a príjemcovi..

Monero sa dá ľahko ťažiť aj v operačných systémoch ako Windows, macOS, Linux a Android. Vývojári sa tiež usilujú vytvoriť zúčastnenú sieť a jej používatelia určujú rast mince, pretože pre seba nevkladali žiaden majetok.

Aká je najlepšia peňaženka na ukladanie Monera

Existuje niekoľko peňaženiek, ktoré môžete použiť pri ukladaní svojho Monera, ale burza by sa nemala používať na ukladanie vašich mincí, pretože sú otvorené hackerom.

Môžete si zvoliť stolného klienta alebo mobilnú krypto peňaženku. Ale najlepšou peňaženkou na uloženie vašich XMR, keď sa naučíte, ako kúpiť Monero, je hardvérová peňaženka.

Svoje mince môžete ukladať offline a keď potrebujete vykonať transakciu, môžete ich integrovať online. Pomocou hardvérových peňaženiek, ako je Ledger Nano S, môžete svoje mince mať v bezpečí. 

Záver 

Okrem Monera existujú aj ďalšie mince na ochranu súkromia, Dash a Z-Cash. Pokiaľ však ide o kvalitu súkromia a anonymitu, spoločnosť Monero má vysoké hodnotenie. Technológia použitá pri navrhovaní modelu Monero má náskok pred ostatnými.

Vďaka použitiu RingCT, podpisov Ring a tajných adries sa spoločnosti Monero podarilo dodržať slovo, že je mincou ochrany súkromia. Z bezpečnostných dôvodov by ste svoje mince nemali ukladať na burze.

Na ukladanie svojich mincí môžete použiť hardvérovú peňaženku ako Ledger alebo MyMonero.com. Nezabúdajte tiež, že je ťažké získať výmeny, ktoré vám umožnia kúpiť Monero, možno budete chcieť striktne dodržiavať požiadavky potrebné na okamžitý nákup Monera..

V súčasnosti je Monero na 15. mieste zo 100 najlepších mincí na coinmarketcap.com a je na tom lepšie ako iné tokeny na ochranu súkromia. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me