Našli ste teda informácie o platforme Tezos pre dApps a inteligentné zmluvy, chcete investovať do ich tokenu a zaujíma vás, ako Tezos kúpiť. Zistíte, že sa to veľmi nelíši od nákupu iných altcoinov. Pokračujte v čítaní, aby ste získali informácie a podrobného sprievodcu.

Čo je Tezos?

V prvom rade je Tezos platforma, ktorá umožňuje používateľom riadiť blockchain a upravovať jeho sadu pravidiel s minimálnym narušením blockchainu ako celku. Táto schopnosť by umožnila blockchainu upgradovať sa bez potreby jeho rozdelenia na dva samostatné blockchainy (proces známy ako rozdvojenie). Interakcia s blockchainom Tezos vyžaduje, aby používatelia získavali a držali tokeny Tezos (XTZ).

Kde môžem kúpiť Tezos?

V čase písania tohto článku existuje 26 rôznych búrz tezos. Prvých päť z týchto búrz zoradených podľa objemu obchodov sú MXC, Coinbase Pro, BitMax, Kraken a Oceanex.

Môžem kúpiť Tezos na Binance?

V čase písania tohto článku (10. augusta 2019) Binance neobchoduje s tokenmi Tezos XTZ. Celý aktualizovaný zoznam búrz tezos od spoločnosti Crypto Market Cap si môžete pozrieť do kliknutím sem.

Ako kúpiť Tezos XTZ

Prvým krokom je mať peňaženku, kam môžete bezpečne uložiť svoje tokeny po zakúpení kryptomeny tezos. K dispozícii je niekoľko softvérových a hardvérových peňaženiek.

 1. Softvérové ​​peňaženky: Pre používateľov Windows a macOS je na výber medzi Galleon Wallet a Tezbox. Peňaženka Galleon je k dispozícii aj pre systém Linux a k dispozícii je verzia Tezbox pre Android. Tezbox rovnako ako Kukai ponúka aj webovú peňaženku.
 2. Hardvérové ​​peňaženky: Pre tých, ktorí uprednostňujú hardvérové ​​peňaženky, prijímajú Ledger aj Trezor tokeny XTZ.

Po nastavení peňaženky je čas zistiť, ako kúpiť Tezos.

Podrobný návod, ako kúpiť Tezos

Krok 1: Vyhľadanie vášho burzového a obchodného páru:

 1. Zamierte do Kryptomenový trh. Na domovskej stránke zadajte XTZ do vyhľadávacieho poľa vpravo hore.

  kryptotrhový strop

 2. Na nasledujúcej obrazovke sa zobrazia podrobné informácie o tokene Tezos vrátane popisu, aktuálnej ceny (v USD) a objemu trhu. Zobrazí sa tiež cenový graf. Vľavo nájdete prvých desať búrz so zoznamom tez, zoradených podľa objemu trhu, zoznam prieskumníkov blockchainu s tokenmi a informáciami na sociálnych sieťach. Odtiaľ môžete kliknúť a zobraziť podrobný zoznam všetkých búrz so zoznamom XTZ.

  kryptomenový trh tezos

 3. Pri pohľade na celý zoznam búrz môžete tiež vidieť všetky obchodné páry XTZ na každej konkrétnej burze. V ďalšom limite môžete vidieť, že Kraken umožňuje obchodovanie medzi Tezos XTZ a Bricktox (XBT), americkými dolármi, eurami, ethereom (ETH), bitcoinmi (BTC) a kanadskými dolármi. Ak vlastníte niektorý z týchto kryptomien, stačí ich previesť na burzu, ktorú si vyberiete na nákup tezov.

  výmeny tezos

Krok 2: Prevod žetónov na vašu burzu Tezos

V tomto príklade predpokladajme, že chcem kúpiť kryptomenu tezos éterom, a rozhodol som sa tak urobiť pomocou burzy BitMax, ktorá je prvou na zozname s obchodným párom XTZ / ETH. Zistíte, že všetky kryptoburzy dodržiavajú rovnaký základný postup.

 1. Prihláste sa do služby BitMax a na hornom páse kariet kliknite na „Moje aktíva“ a „Vklad“.

  bitmax prihlásenie

 2. V rozbaľovacej ponuke kliknite na ETH.

  ako kúpiť teza

 3. Na tejto výmene vám bude poskytnutá adresa vašej peňaženky Ethereum. Ak je váš ethernet v mobilnej aplikácii peňaženky, ako je Trust Wallet, otvorte peňaženku, vyberte možnosť „odoslať“ a potom naskenujte QR kód, aby ste vložili adresu. Zadajte množstvo éteru, ktoré chcete vložiť, a pošlite ho na server BitMax.

  kde si mozem kupit teza

 4. Ak je váš éter uložený na inej ústredni, službe elektronickej peňaženky alebo webovej peňaženke, skopírujte adresu svojej peňaženky do schránky. V tomto príklade predpokladajme, že máte éterové tokeny uložené na účte Uphold. Postup je veľmi podobný aj pri iných elektronických peňaženkách alebo kryptoburzách.

 5. Prihláste sa do Obdržať, a vyberte svoju kartu ETH. Potom kliknite na „Odoslať do kryptomeny alebo do tokenu utility“.

  kúpiť tezos XTZ

 6. Posuňte sa nadol v zozname, kým neuvidíte ETH, kliknite na ikonu a dostanete sa na obrazovku, kde môžete vložiť adresu svojej peňaženky a zadať množstvo éteru, ktoré chcete vložiť do služby BitMax. Po potvrdení prenosu bude dokončenie prenosu trvať niekoľko minút. Len čo to urobíte, budete mať pripravené svoje éterové tokeny na nákup tezov.

  kúpiť kryptomenu tezos

Krok 3: Obchodovanie s ETH za XTZ

Teraz je čas kúpiť si kryptomeny tezos na svojej obľúbenej kryptoburze.

 1. Vráťte sa späť do BitMaxu a na hornom páse kliknite na „Hotovosť“. Dostanete sa na obchodnú stránku. V tomto príklade sa pozeráme na obchodnú stránku pre pár BTMX / USDT.

  nákup krypto sprievodcu

 2. Pretože náš obchod bude pre éterové tokeny, kliknite na kartu „ETH“ v ľavom stĺpci a do vyhľadávacieho poľa zadajte „xtz“. Po zobrazení XTZ na ňu kliknite a dostanete sa na príslušnú obchodnú stránku.

  bitmax výmena

 3. Na tejto obchodnej stránke pomocou tlačidiel v dolnej časti budete môcť „Kúpiť XTZ“ s vloženým ETH alebo „Predať XTZ“, ktoré už môžete vlastniť, aby ste získali viac ETH.

  ako používať bitmax

  kúpiť tezos xtz

Krok 4: Presuňte svoje tokeny Tezos do svojej osobnej peňaženky

Rovnako ako v prípade iných búrz, BitMax vám neposkytuje súkromné ​​kľúče od vašich peňaženiek. To znamená, že používatelia nie naozaj ich vlastniť. Z tohto dôvodu a z ďalších bezpečnostných dôvodov je dobrou radou nenechávať žetóny dlhšie uložené v peňaženkách na výmenu.

 1. Ak chcete previesť do svojej peňaženky z BitMaxu, kliknite na „Moje aktíva“ a „Vybrať“ na hornom páse domovskej stránky. Zobrazí sa vám obrazovka výberu.

 2. V rozbaľovacej ponuke vľavo vyberte XTZ. Vpravo prilepte adresu svojej softvérovej alebo hardvérovej peňaženky tezos, zadajte množstvo tokenov tezos, ktoré chcete preniesť, vložte alebo zadajte príslušné bezpečnostné kódy a kliknite na tlačidlo „Vybrať“. Po dokončení budú vaše žetóny uložené vo vašej osobnej peňaženke.

  bitmax kryptomena

Záver

Nákup tokenov tezos je celkom jednoduchý proces, ktorý sa nijako nelíši od nákupu iných altcoinov. Ide o hľadanie výmeny s vhodným obchodným párom, prevod vašich existujúcich tokenov do príslušnej peňaženky na tejto burze, uskutočnenie obchodu a nakoniec prevod vašich novo získaných tokenov tezos do vašej osobnej peňaženky. Existuje veľa výmenných a obchodných párov, z ktorých si môžete vyberať, a vykonaním krokov uvedených tu vás delí iba pár minút od vlastnenia Trezoru, ktorý vám umožní komunikovať s blockchainom Trezoru..

Ak máte akékoľvek otázky, zanechajte prosím komentár nižšie!

Pozri tiež:

 • Ako nakupovať altcoiny za USD
 • Ako kúpiť OmiseGO (OMG)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me