Kryptotrh dosiahol od mája 2020 ohromujúcich 267 miliárd dolárov. Stále viac obchodníkov hľadá prostriedky na maximalizáciu odvetvia a zisk z neho. Jedným zo spôsobov, ako môžu obchodníci profitovať z trhu s bitcoinmi, je skrat.

Aj keď by sa nováčikom pri „Krátkych bitcoinoch mohlo zdať ako zvláštny nápad, znamená to jednoducho predaj bitcoinov za nižšiu cenu. Všetci vieme, že prvá obchodná mantra, ktorú by ste ako nováčik počuli, je „buy high-sell low“.

Avšak s skratom predávate bitcoin v nádeji, že jeho cena klesne, a môžete spätne odkúpiť. Obchodníci predávajú rozdiel v trhovej cene. Nováčik sa musí predtým, ako sa do toho pustí, naučiť, ako nakrátko bitcoinovať.

Prvá vec, ktorú musí každý, kto sa chce pustiť do skratovania bitcoinu, napraviť, je motivácia ísť do tohto aspektu obchodovania. Krátenie bitcoinu sa spolieha na predpovedanie medvedieho trhu s bitcoinmi.

Ak sa teda pozriete na bitcoin z pohľadu, že bude klesať na cene, musíte byť informovaný o dianí na trhu..

Pre niektorých obchodníkov, ktorí krátia bitcoiny, to robia ako prostriedok na zabezpečenie proti stratám. Pri učení sa, ako skratkovať bitcoin, teda veľmi záleží na vašej počiatočnej motivácii. 

ako skratovat bitcoin btc

Stručný sprievodca: Ako skrátiť bitcoin na Bitmexe

RÝCHLY SPRIEVODCA: Ako skrátiť bitcoin

 1. 1. Vytvorte si účet na BitMEX a nastavte svoj 2FA2. Analyzujte trh pomocou grafu BitMEX a určte trend.
 2. 3. Vytvorte objednávku na množstvo bitcoinov, ktoré chcete znížiť, berúc do úvahy poplatok za transakciu.
 3. 4. Kliknutím na tlačidlo „Predať / Krátko“ nastavíte svoju objednávku naživo.
 4. 5. Vložte stop loss a pomôžte tak automaticky uzavrieť objednávku, keď dosiahne požadovanú cenu.
 5. 6. Zatvorte objednávku a analyzujte dobu, po ktorú bol váš short aktívny.

Choďte na Bitmex

Kde skratovať bitcoin – 5 najvýznamnejších búrz

Keď obchodník skratuje bitcoin, má v úmysle profitovať z očakávaného poklesu hodnoty bitcoinu. Obchodníci teda kupujú určité množstvo bitcoinov na úver z burzy s cieľom, aby pri poklese ceny bitcoinu vrátili presnú sumu.

To znamená, že ak získate 10 BTC z platformy na krátke BTC, budete si musieť po splnení objednávky prenajať 10 BTC. Aby ste predišli strate, musíte si byť istí, že vaša analýza je správna. 

Existujú rôzne spôsoby, ako skrátiť bitcoin, a my sa ich v krátkosti pozrieme. 

Krátky predaj bitcoinov 

Existuje tiež možnosť skratovania bitcoinu na otvorenom trhu bitcoinových aktív. Obchodníci môžu bitcoiny nakrátko nakúpiť a predať za cenu, s ktorou sú v poriadku, a potom počkať, kým cena klesne, a odkúpiť ich.

Môže to byť také jednoduché ako skratovanie bitcoinu na burze, keď je vysoká; obchodník to prevedie na USDT a potom ich pri poklese kúpi späť, čím získa viac BTC. Existuje vysoká šanca, že pri skratovaní stratíte svoje BTC, a existuje tiež možnosť dosiahnutia zisku. 

Margin Trading

Jedným z bežných spôsobov skratovania bitcoinu je obchodovanie s maržou. Investori si požičiavajú peniaze na platformách obchodovania s maržou a predávajú za trhovú cenu. Investori odkúpia BTC späť, keď cena klesne, a vrátia presnú sumu, ktorú si požičali, pričom si ponechajú svoj zisk.  

Futures Market

Budúce obchodovanie súvisí s nákupom aktíva so zmluvou, ktorá určuje cenu, za ktorú sa investícia v budúcnosti predá. Pri obchodovaní s bitcoinovými futures investor kupuje futures kontrakt BTC s cieľom, aby cena v najbližšej alebo neskoršej budúcnosti vzrástla..

Keď sa cena zvýši, môžete si kúpiť BTC za vopred dohodnutú cenu uvedenú v zmluve o futures, ktorá bude výrazne nižšia ako aktuálna trhová cena. 

Obchodovanie s binárnymi opciami

V prípade binárneho obchodovania si môžu obchodníci vybrať medzi predajnou alebo nákupnou opciou. Opčná zmluva umožňuje obchodníkovi rozhodnúť sa, či v budúcnosti kúpi alebo predá BTC za konkrétnu cenu.

S kúpnou opciou dostane obchodník kúpnu opciu, ktorá uľahčí právo na nákup bitcoinov v budúcnosti, zatiaľ čo opcia s právom predaja vám umožní predať bitcoinové kontrakty v budúcnosti s využitím účtu viazaného na účet..

Pokiaľ však ide o skrat, obchodníci využívajú kúpnu opciu.

Predikčné trhy

Už od vzniku bitcoinu sa predpovedalo, či to bude bublina alebo nie, alebo či sa cena nezrúti. Môžete tiež použiť predikčné trhy na skratovanie BTC.

Obchodník musí len predpovedať percento alebo cenu, o ktorú by bitcoin klesol, a prinútiť ostatných, aby na ňu vsadili. Ak bitcoin poklesne o túto cenu alebo percento, obchodník dostane zisk. 

Ak hľadáte výmeny za krátke bitcoiny, nasledujúce výmeny vám umožnia krátke bitcoiny a ľahko dosiahnete zisky.

Najlepšie výmeny za krátke bitcoiny

Metóda NameDepositKúpiť
Kraken

 • Elektronický bankový prevod
 • Bankový prevod (SEPA)
 • Drôtový prenos
 • Ethana Custody
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Binance

výmena binance

 • Bankový prevod (ACH)
 • bankový prevod
 • Kryptomena
 • Debetná karta
 • Drôtový prenos
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Bitfinex

 • Kreditná karta
 • Kryptomena
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Poloniex

 • Kryptomena
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Podrobný sprievodca skratovaním bitcoinu  

Na rozdiel od bežného obchodovania s bitcoinmi, pri ktorých nakupujete a predávate pomocou stop loss, je obchodovanie s bitcoinovými futures trochu iné. V tejto časti sa pozrieme na to, ako krátiť bitcoiny na burzách a ako krátiť kryptomeny v USA.   

Ako skratovať bitcoin na Binance

Krok 1: Vytvorte si účet na Binance: 

Ak ešte nemáte účet, vytvorte si ho na adrese binance.com/en. Zadajte svoje heslo a nechajte sa overiť poskytnutím potrebných dokumentov v časti „overovacie tlačidlo“, ktoré sa tiež zapne dvojfaktorovou autentifikáciou (2FA).

Ako skratovať bitcoin

Krok 2: Vykonajte analýzu trhu pomocou indikátorov a grafov 

Analyzujte trh pomocou grafov a ukazovateľov. Ako nováčik v kryptomene skúste použiť okno „Základná výmena“. Na určenie cenových trendov môžete použiť grafy Binance.

Indikátor kĺzavého priemeru (MA) sa otvorí automaticky a prostredníctvom červených pruhov môžete ľahko zistiť trend poklesu na Binance, čo naznačuje, že cena sa chystá klesnúť.

Ak chcete predpovedať ceny, je lepšie pozrieť sa na cenový trend týždeň vopred a niekedy mesiac predtým, aby ste predpovedali ďalší pokles.  

Krok 3: Vytvorte krátku objednávku

Binance vám poskytuje dve peňaženky, jednu na burzu a druhú na obchodovanie s maržami. Choďte do svojej výmennej peňaženky a preveďte BTC do svojej margin peňaženky. Kliknutím na tlačidlo „okraj 3x“ získate prehľad o svojej peňaženke.

Prejdite na stránku obchodovania s maržou a vyberte aktívum, ktoré chcete skrátiť, v tomto prípade BTC. Môžete sa rozhodnúť 3x alebo 5x využiť svoje aktívum alebo sa rozhodnúť požičať si a splatiť. Sumu BTC, s ktorou chcete obchodovať, si môžete požičať na strane predaja a zadať sumu, za ktorú chcete predať.  

Krok 4: Monitorujte správanie trhu 

Pamätajte, že obchodujete s požičanými BTC, musíte sledovať trhové správanie. Z tohto dôvodu je nevyhnutné používať stop loss, aby ste zabránili strate všetkých svojich finančných prostriedkov.

Krok 5: Zatvorte objednávku a získajte zisk

Po dôkladnom sledovaní trhu uzavrite objednávku, keď cena BTC klesne na predpokladanú cenu, a požičané BTC splatte. V závislosti od úrovne a objemu overenia sa zisk môže pohybovať od 0,012% do 0,10%.

Ako nakrátko bitcoin na Krakene 

Krok 1: Vytvorte si účet 

Vytvorte si Kraken účet na https://www.kraken.com. Uistite sa, že ste pre svoj účet overili a aktualizovali dvojfaktorové overenie. 

Krok 2: Financujte svoj účet 

Po overení odošlite požadované aktívum (BTC) na svoj účet, aby fungoval ako kolaterál fondu. Ak to chcete urobiť, prejdite na informačnom paneli na stránku „Financovanie“. Hneď ako dorazia vaše prostriedky, kliknite na karte „Obchod“ na svojom paneli, čím sa dostanete na možnosť „Kraken Pro“..

Krok 3: Umiestnite svoju pozíciu na skrat

Ak chcete zvoliť obchodné páry, kliknite na kartu „Trhy“ v ľavom hornom rohu. Získate požadovaný pár aktív, v tomto prípade BTC / USD. Nastavte konkrétnu objednávku s limitnou objednávkou na konkrétnu cenu.

Dostanete výzvu na nastavenie pákového efektu. Zadajte počet jednotiek, ktoré chcete predať, a cenu, za ktorú chcete vstúpiť na pozíciu. Môžete tiež nastaviť načasovanie polohy.

Ak objednávka nie je splnená do času vypršania časovacieho okna, objednávka sa automaticky uzavrie. Kliknite na tlačidlo Predať, aby ste skontrolovali svoju objednávku, a potom kliknite na „Potvrdiť“, aby ste ju pridali do knihy objednávok.

Krok 4: Nastavte svoju Stop Loss

Stop-Loss vás chráni pred stratami, ak trh pôjde proti vám. Ak chcete nastaviť stop loss, vytvorte na karte Kúpiť nákupnú objednávku s rovnakým objemom ako je vaša predajná objednávka.

Kliknite na „Stop-Loss“ spolu s pákovým efektom a zadajte množstvo bitcoinu a cenu, na ktorej by sa mala vaša pozícia uzavrieť, aby sa zabránilo stratám. Potom nastavte časový rámec a kliknutím na kúpiť potvrďte svoju stop loss.

Krok 5: Vezmite zisk

Ak chcete dosiahnuť zisk, vytvorte objednávku limitu nákupu s presným objemom ako skratovaný bitcoin a s vašou cieľovou cenou. Kliknite na kartu „Kúpiť“, ako druhý typ vyberte možnosť „Limit“ a vyberte rovnakú páku ako vaša skratovaná pozícia.

Zaistite, aby bola vaša objednávka na uzavretie rovnaká ako vaša otvorená pozícia. Ponechajte pákový efekt na rovnakej úrovni, na akej ste vytvárali krátke objednávky. Zadajte cenu, za ktorú by sa obchod automaticky uzavrel, keď cena klesne.

Nastavte časový rámec pre obchod a kliknite na kúpiť. Zatvorte svoju pozíciu pomocou objednávky „Market“ namiesto limitnej objednávky, aby ste dosiahli najlepšiu dostupnú cenu a vzali si svoj zisk. 

Viac informácií o skratovaní BTC [FAQS]

Aký je najlepší čas na krátke bitcoiny?

Bitcoin môžete predať nakrátko, ale môžete nakupovať iba vtedy, keď ste si istí, že cena BTC klesne späť na cenu, ktorú ste predpovedali. Nie je konkrétny najlepší čas; musíte urobiť svoju analýzu a uistiť sa, že trend nejde proti vám. 

Existujú nejaké riziká spojené so skratom bitcoinu? 

So skratovaním bitcoinu súvisí niekoľko rizík. Je to preto, že uzatvárate stávku, že cena BTC niekedy v budúcnosti poklesne. Trendy nemusia ísť podľa plánu a môžete utrpieť stratu.

Môže dôjsť aj k zvýšeniu ceny, ktoré môže spôsobiť likvidáciu; poplatky za prevrátenie môžu zabiť mieru vašej pravdepodobnosti, ak cena zostane stabilná.

S pákovými sadzbami, ktoré používate, sú spojené aj riziká, pretože vysoká miera pákového efektu môže spôsobiť, že sa vaša likvidačná cena priblíži k pôvodnej cene, s ktorou ste začali.   

Záver

Pokiaľ ide o investovanie, musíte byť opatrní, pretože vždy existujú určité riziká. Skôr ako začnete obchodovať, musíte mať dostatočné vedomosti. Na krátení podieľa veľa bitcoinových možností a môžete si vybrať z rôznych obchodných a investičných metód. Bitcoinový skrat je možné vykonať kedykoľvek, ale ak si nie ste istí svojimi prognózami, je lepšie sa do toho nepúšťať.

Mali by ste tiež začať s nižšími pákami ako 3x alebo 5x namiesto použitia 10x alebo 20x, pretože by ste sa mohli rýchlejšie likvidovať. Krátkodobý predaj bitcoinov má veľký potenciál na zisk, pretože cena bitcoinu veľmi kolíše. Naučiť sa, ako skrátiť bitcoin, je ľahké; mierne ťažkosti, s ktorými sa nováčikovia môžu stretnúť, spočívajú v získaní správnej analýzy trhu a správnej stratégie výstupu. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me