Podarilo sa vám kúpiť niekoľko stoviek bitcoinov ešte v roku 2010, keď boli prakticky bezcenné a v súčasnosti sa pozeráte na digitálnu menu v hodnote viac ako dva milióny amerických dolárov. Teraz máte na dosah svoj vlastný luxusný byt, auto alebo dokonca súkromný tropický ostrov, ale pýtate sa ako vyplatiť veľké množstvo bitcoinov. V tomto kryptomenovom sprievodcovi sa pokúsime osvetliť tento problém, ktorý by sme si všetci priali mať.

Ako rýchlo vyplatiť veľké množstvo bitcoinov

Jediným najlepším spôsobom, ako vyplatiť veľké množstvo bitcoinov, je niečo, čo sa nazýva OTC (over-the-counter) transakcia. OTC transakcia nastane, keď sú súkromný kupujúci a súkromný predajca prepojení sprostredkovateľom, aby sa uľahčila výmena. Sprostredkovateľ funguje ako dôveryhodný prostredník, ktorý prijíma prostriedky a bitcoin ako prvý, takže žiadna zo strán nebude zneužitá. Keď sprostredkovateľ prijme vklady od ktorejkoľvek strany, potom uľahčí odchod.

V skutočnosti sme v spoločnosti Crypto Coin Society uľahčili mnoho podobných obchodov s našimi sieť súkromných kupujúcich. Ak by ste chceli byť uzavretý s jedným z našich súkromných kupujúcich, potom kliknite na tlačidlo dole na vyplnenie prihlášky a budeme v kontakte, aby sme vám pomohli uľahčiť OTC transakciu a ľahko vyplatiť akékoľvek množstvo bitcoinu.

Na čo treba myslieť skôr, ako vyplatíte bitcoin

Pred vyplatením bitcoinu je potrebné zvážiť niekoľko vecí, najmä vo veľkých množstvách. Musíte myslieť na:

  1. – Kryptomenové limity
  2. – Pohyby bánk
  3. – Dane
  4. – Najlepší spôsob, ako vyplatiť bitcoiny

Riešime každý z nich.

Limity pre výber na krypto burzách

Väčšina kryptomien stanovuje limity na množstvo peňazí, ktoré môžu používatelia každý deň vyberať. Tieto limity môžu byť len pár tisíc dolárov alebo môžu byť oveľa vyššie. Napríklad limit na výber z Coinbase je 10 000 USD za deň. Pre Kraken je limit na kryptomene na úrovni 1 5 000 USD denne (výbery mien Fiat nie sú pre túto úroveň k dispozícii). Kryptoburzy vám zvyčajne umožňujú zvýšiť limity pre výbery aktualizáciou úrovne účtu. Napríklad upgrade účtu Kraken na 2. úroveň umožňuje fiat výbery (až 100 000 USD za deň) a zvyšuje limit denného výberu kryptomeny na 500 000 USD.

Ako vyplatiť veľké množstvo bitcoinov

Ak sa chystáte zarobiť veľké množstvo bitcoinu, uistite sa, že vaše limity pre výber dokážu túto sumu zvládnuť. Prípadne môžete odstúpiť z viacerých búrz namiesto iba jednej. Pretože aktualizácia vášho účtu znamená poskytnúť výmene viac osobných informácií, používatelia, ktorí si želajú zachovať anonymitu, môžu uprednostniť túto poslednú možnosť.

Nezvyčajné pohyby na bankovom účte

Pranie špinavých peňazí je vážny problém. Predpokladajme, že ste už nejaký čas mali svoj bankový účet, udržiavali ste zostatok niekoľko stoviek dolárov naraz a zrazu ste dostali veľmi veľký prevod. Dosť na to, aby ste si kúpili malý tropický ostrov. Je zrejmé, že vaša banka môže mať pre vás nejaké otázky. Môžu vám dokonca zmraziť účet, kým nebudete môcť poskytnúť uspokojivé odpovede na otázku, odkiaľ tieto peniaze pochádzajú.

Skutočne to nie je možné obísť, iba sa pred vykonaním vkladu porozprávať s vedúcimi pracovníkov vašej banky. Povedzte im, že dostanete neobvykle veľké množstvo peňazí, a vysvetlite, odkiaľ tieto peniaze pochádzajú. Ak ich presvedčíte, že prostriedky boli získané legálne, mohli by s tým byť v poriadku. Ak sa banka po vypočutí rozhodne, že vklad neprijíma (niektoré banky absolútne odmietajú prijímať vklady súvisiace s obchodovaním s kryptomenami), nezostáva vám nič iné, ako si založiť účet v inej banke..


Nezabudnite platiť dane zo zárobkov bitcoinov 

Richard Nixon sa samozrejme dostal do veľkých problémov. Ale nesúvisí to s daňami. Pravda je, že príjem veľkého množstva peňazí znamená, že budete musieť platiť viac daní, či už tieto peniaze pochádzajú z kryptomeny alebo nie. Za predpokladu, že už nechcete byť ďalším Al Capone, mali by ste sa určite ohlásiť a zaplatiť dane.

Podávanie správ a platenie daní je všeobecná rada, ale daňové zákony sa môžu líšiť v závislosti od vašej krajiny alebo regiónu. Musíte sa poradiť s účtovníkom alebo právnikom, ktorý sa špecializuje na dane. A čo je ešte lepšie, právnik alebo daňový účtovník, ktorý sa v krypto daniach vyzná alebo sa na ne špecializuje. Ktokoľvek z týchto odborníkov vám môže pomôcť legálne vložiť prostriedky s nižšími daňovými sadzbami, čo by malo viac ako vyrovnať poplatky, ktoré vám budú určite účtovať.

Najlepší spôsob, ako vyplatiť bitcoin

Existuje niekoľko spôsobov, ako previesť bitcoin na fiat menu. Výber najlepšieho spôsobu závisí od toho, či chcete anonymne prevádzať bitcoiny na hotovosť. Existujú dva všeobecné spôsoby prevodu bitcoinov: na burze alebo mimo burzy.

  • Výmena: kryptoburzy ponúkajú výhodu rýchlych, spoľahlivých a bezpečných transakcií. Niektoré z týchto búrz obchodujú v fiat menách a umožňujú vám prepojiť bankový účet, aby ste mohli priamo vyberať. Ak však chcete zvýšiť limity pre výber na rozsah primeraný veľkému množstvu bitcoinov, musíte poskytnúť osobné informácie, ktoré narúšajú anonymitu. Kĺzanie môže byť tiež problémom pri inkasovaní na burze.
  • Výmena: tento typ obchodovania sa deje priamo medzi dvoma ľuďmi. Existujú dve mierne variácie tejto metódy: Jednou z nich je obchodovanie s mimoburzovým brokerom (OTC) a druhou je obchodovanie typu peer-to-peer (p2p). V oboch prípadoch by ste obchodovali priamo s osobou. Rozdiel je v tom, že prvý je profesionálny kryptoobchodník, zatiaľ čo druhý nie. Obchodovanie mimo burzy umožňuje vyššiu úroveň anonymity, musíte však byť veľmi opatrní, s kým obchodujete. Rovnaká anonymita, ktorá vás chráni, ponúka aj vrstvu ochrany pre podvodníkov, ktorí môžu byť za vašimi bitcoinmi.

V poslednej dobe si tretia možnosť získava popularitu a niektorí tvrdia, že je to budúcnosť kryptoobchodovania. Táto tretia možnosť sa snaží ponúknuť to najlepšie z oboch svetov: rýchlosť a bezpečnosť obchodovania na burze s anonymitou možností mimo burzy. Táto alternatíva spočíva v použití decentralizovanej výmeny peer-to-peer. Tieto burzy fungujú podobne ako trhy p2p. Trochu viac k tomu nižšie.

Predpokladajme, že ste ochotní pokračovať vo výbere peňazí. Už ste dostali zelenú od svojej banky, konzultovali ste s právnikom alebo účtovníkom a ste pripravení nahlásiť prostriedky a zaplatiť dane pred odchodom do dôchodku vo Francúzskej Polynézii.

Ako vyplatiť veľké množstvo bitcoinov na burze

Najskôr budete musieť zvoliť kryptoburzu, ktorá obchoduje vo fiat mene. Medzi najobľúbenejšie možnosti patria Kraken, Coinbase a Bitstamp. Ak ešte nemáte účet, musíte si ho zaregistrovať a overiť ho na úrovni potrebnej na výber požadovanej sumy peňazí. Môžete sa dokonca rozhodnúť, že sa neuspokojíte iba s jednou z týchto búrz, ale svoje bitcoiny radšej rozdelíte medzi dve alebo viac z nich a vyberiete súčasne zo všetkých búrz. Takto by ste mohli pridať denné limity výberu z každej výmeny.

najlepší spôsob, ako vyplatiť bitcoiny

Po vytvorení účtu (-ov) môžete zistiť, že pred uskutočnením akýchkoľvek výberov je potrebné vložiť vklad v fiat mene. Ak je to tak, urobte to. Aj malé množstvo postačí. Aj keď to nie je potrebné, môže byť dobré urobiť, aby ste sa ubezpečili, že je odkaz na váš bankový účet nastavený správne.

Keď je všetko pripravené a pripravené na použitie, pošlite svoje bitcoiny do svojej peňaženky na výmenu. Keď budú k dispozícii, vyberte požadovanú sumu na svoj bankový účet a počkajte, kým sa prostriedky zobrazia. Pamätajte, že sprístupnenie prostriedkov môže trvať jeden až päť dní.

Ako vyplatiť veľké množstvo bitcoinov mimo výmeny

Ak požadujete úroveň anonymity, ktorú kryptoburzy neposkytujú, alebo vám pripadajú príliš vysoké poplatky alebo príliš pomalý proces výberu, chcete prejsť mimo burzy.

Ak dávate prednosť obchodovaniu s OTC brokerom, zistíte, že nie sú presne uvedené na žltých stránkach. Jedná sa o ľudí, ktorí sa môžu pravidelne podieľať na obchodoch za milióny dolárov, takže majú tendenciu zostať nedotknuteľní. Ale ak je váš právnik alebo účtovník špecialista na obchodovanie s kryptami, môže vám byť schopný navrhnúť nejaké mená.

Ak je vašou možnosťou výmeny mimo burzy trh p2p, najobľúbenejšími miestami sú Localbitcoins a Paxful. Oba trhy fungujú takmer v ktorejkoľvek krajine sveta a fungujú podobne.

Ak chcete svoje bitcoiny predávať v lokálnych bitcoinoch, musíte si najskôr vytvoriť účet. Po vytvorení účtu budete musieť poskytnúť nejaké osobné informácie, takže proces nebude úplne anonymný, ale nebudete musieť uvádzať toľko podrobností, ako by ste poskytovali na kryptoburzách.

Po nastavení všetkého budete musieť hľadať na trhu osobu, ktorá ponúka na kúpu množstvo bitcoinu, ktoré chcete predať. Akonáhle jednu nájdete, pošlite im žiadosť o obchodovanie a localbitcoiny im pošlú upozornenie.

Po prijatí vašej obchodnej žiadosti pošlete svoje bitcoiny miestnym bitcoinom a tie ich budú držať v úschove. To znamená, že na istý čas nebudete mať svoje žetóny, ale ani kupujúci. Keď dostanete svoju fiat menu (na svojom bankovom účte, PayPal alebo inými spôsobmi), upozorníte miestne bitcoiny a až potom sa tokeny odošlú do peňaženky vášho kupujúceho.

Čo tretia možnosť?

Poslednou možnosťou vyplatenia vašich bitcoinov je použitie decentralizovanej výmeny peer-to-peer. V súčasnosti je najfunkčnejšou z týchto búrz Hodl Hodl. Tieto burzy fungujú podobným spôsobom ako trhy p2p ako Paxful a Localbitcoins, s dvoma kľúčovými rozdielmi. Najskôr namiesto toho, aby samotná burza držala vaše tokeny v úschove, vytvorí sa inteligentná zmluva s viacerými sigmi a úschova sa bude konať tam. Po druhé, môžete si zvoliť, či poskytnete osobné informácie, alebo nie. Inými slovami, obchodovanie na týchto platformách môže byť úplne anonymné. Krivka učenia je o niečo strmšia ako na trhoch p2p a tieto burzy zatiaľ nemajú veľa používateľov. Niektorí odborníci však tvrdia, že budúcnosť kryptoobchodovania bude v tomto druhu zmenárenských služieb.

Na záver…

A takto to zhŕňa to, ako vyplatiť veľké množstvo bitcoinu. Vyplatenie bitcoinu v hodnote miliónov dolárov je určite možné a existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť, v závislosti od vašej potreby rýchlosti, bezpečnosti a anonymity. Nezabudnite sa najskôr porozprávať so svojou bankou, aby ste dostali zelenú pre transakciu, a prekonzultovať to s právnikom alebo účtovníkom, ktorý má odborné znalosti v oblasti daňových zákonov o kryptomene. Nahláste svoje aktíva, zaplaťte dane a užívajte si. Nakoniec, ak vám tento článok pomohol a nakoniec kúpite ostrov Morakorako, premýšľajte o tom, že ma pozvete na víkend!

Ak máte akékoľvek otázky, dajte mi vedieť v komentároch!

Čítajte viac: Ako nakupovať altcoiny za USD

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector