Blockchain je časovo označený rad záznamov dát, ktoré nie je možné vymazať a ktoré sú distribuované a spravované bez centrálneho orgánu. 

Blockchain ako technológia má záznamy, ktoré sa datujú pred niekoľkými desaťročiami, ale preráža sa do existencie a dostať sa do centra pozornosti sa stalo možné s príchodom bitcoinu, ktorý vyvinul a postavil na ekosystéme blockchainovej technológie pseudo osoba / skupina pod meno Satoshi Nakamoto. Od tej doby sa blockchainovej technológii a jej sprievodom dostalo masívneho uznania a výskumu na ich počesť. 

Tu sa trochu zameriame na vedu a históriu blockchainu a potom na tie najlepšie knihy o tabuli pre tých, ktorých želaním je viac skúmať a rozširovať svoj obzor v oblasti technológie blockchain a možno si sami vytvoriť medzeru alebo vytvoriť o rôznych výklenkoch, ktoré už vytvorili predchádzajúci výskumníci a osvojitelia. 

Veda o blockchaine

Podľa Wikipédie je blockchain rastúci zoznam záznamov nazývaných bloky, ktoré sú prepojené pomocou kryptografie. Každý blok obsahuje kryptografický hash predchádzajúceho bloku, časovú značku a údaje o transakcii, čo je každý detail, ktorý sa týka takejto aktuálnej transakcie alebo bloku spojeného s predchádzajúcim, a ten sa všeobecne predstavuje ako Merkleov strom. 

The Science on Blockchain

Blockchain je spravovaný sieťou peer-to-peer a je konštrukčne odolný voči modifikácii svojich údajov. Jedná sa o otvorenú distribuovanú účtovnú knihu, ktorá dokáže efektívne a overiteľným a trvalým spôsobom zaznamenávať transakcie medzi dvoma stranami. Veda o blockchainu spočíva na jeho troch pilieroch, ktoré sú; decentralizácia čo znamená, že riadenie do blokov nie je centrálne riadené, transparentnosť čo vysvetľuje, že všetky transakcie a záznamy sú pravdivé, spoľahlivé a správne a nemennosť, čo predstavuje jeho schopnosť trvalého ukladania údajov, pri ktorých sú vymazané, upravené alebo stratené. 

Kryptografia je na druhej strane metóda ochrany informácií a komunikácie pomocou kódov, aby ich mohli prečítať a spracovať iba tí, pre ktorých sú tieto informácie určené. Blockchain ako technológia je postavená na kryptografii, vďaka čomu je bezpečná, rýchla a hlavne spoľahlivá. Prvé práce na kryptograficky zabezpečenom reťazci blokov sa pripisujú Stuartovi Haberovi a W. Scottovi Stornettovi v roku 1991.

Najlepšie knihy o blockchaine

Blockchain: Plán pre novú ekonomiku

Problém, ktorý dostávame v priestore tech-know, je ten, že väčšina pokukuje po pozretí sa viac o technológii blockchain alebo tí, ktorí si myslia, že ich vedia viac, vidia kryptomeny alebo bitcoiny ako blockchain a naopak. Interpretujú blockchain tak, aby bol postavený iba na zaznamenávanie transakcií bitcoinov a iných kryptomien z jednej peňaženky, ťažobného fondu alebo burzy atď. Do druhej, ale tu to celé pokazili! 

Blockchain bola vyvinutá na pomoc pri overovaní, ukladaní a zabezpečení údajov! Bola postavená tak, aby zapadala do nášho každodenného života a jeho aktivít. Blockchainový ekosystém, v ktorom sa nachádzajú bitcoiny a ďalšie kryptomeny, bol vyvinutý tak, aby vyhovoval významným aspektom ľudského života od sektorov ako poľnohospodárstvo po ťažbu, energetiku, nehnuteľnosti, šport, dopravu, zdravotníctvo, bankovníctvo, výroba, obchodné financovanie a dokonca aj vládu. / verejný sektor. 

BlockChain Bluwprint pre novú ekonomiku

Pravdou je, že blockchain bol postavený tak, aby pokrýval všetky oblasti ekonomiky, aby rástol a vyvíjal sa ako plán, na ktorom bude postavená a prosperujúca omnoho lepšia svetová ekonomika, kde sú všetky súvisiace údaje pre každý sektor šifrované iba pre tých, ktorí sú zapojení do a udržiavané v bezpečí a bez prekážok. V zásade je stručným a priamym slovom blockchain ďalším všetkým! 

Mastering blockchain


Nikto nikdy nevstal v chladné ráno a nestal sa z neho zdatný spisovateľ alebo výrečný rečník / rečník alebo skúsený a úspešný umelec alebo športovec, trvalo mu čas a štúdium, aby zvládli svoje umenie a stali sa v nich profesionálmi. Rovnako je to aj s blockchainom, takže ak chce niekto niekedy ovládnuť blockchainový priestor, jeho technologické know-how, kryptografiu, kódovanie a ďalšie základy blockchainu, očakáva sa, že bude pripravený venovať sa času a samozrejme študovať do oblasti blockchainu. V neskoršej časti tohto článku sa budem venovať najlepším knihám o blockchaine, ktoré treba študovať, aby ste im pomohli zvládnuť umenie a vedu blockchainu..

Najlepšie knihy o blockchaine pre začiatočníkov 

najlepšie knihy o blockchaine

V súčasnosti sú v sérii blockchainov k dispozícii rôzne knihy, ale je potrebné ísť čo najlepšie, aby ste mali úplné pochopenie všetkého, čo sa blockchainu vyžaduje. Zahrnuté budú najlepšie knihy odporúčané pre začiatočníkov; 

 1. Blockchain Melanie Swan: Návrh novej ekonomiky. 
 2. Kniha Daniela Dreschera o základoch Blockchain: Netechnický úvod v 25 krokoch.
 3. Elektronická kniha o blockchaine spoločnosti Cybrosys Technologies. 
 4. Ovládanie bitcoinu od Andreasa M. Antonopoulosa. 
 5. Blockchainová revolúcia od Dona a Alexa Tapscotta. 
 6. Blockchain od Melanie Swan. 
 7. Kniha satoshi od Phila Champagne. 
 8. Blockchain od konceptu po realizáciu, Debajani Mohanty. 
 9. Blockchain pre všetkých od Sir John Hargrave. a,
 10. Základy bitcoinov a blockchainov: Úvod do kryptomien a technológie, ktorá ich poháňa, Anthony Lewis. 

Každá z týchto kníh určite rozšíri vaše vedomosti o blockchaine bez ohľadu na úroveň, v ktorej ste boli pred ich prečítaním.

Najlepšie knihy o vývoji blockchainu 

Tá kniha o blockchaine

Tu vidíme mojich sedem najlepších odporúčaní týkajúcich sa najlepších kníh o blockchaine pre vývojárov, ktorí sa chcú ponoriť do vývoja a rozširovania blockchainu. Zahŕňajú; 

 1. Predstavujeme Ethereum a Solidity: Základy programovania kryptomeny a blockchainu pre začiatočníkov od Chrissa Dannena.
 2. Blockchain Science od Rogera Wattena Hofera. 
 3. Kniha o blockchaine: hodinový úvod od Jonathana Morleyho. 
 4. Aplikácie podporujúce blockchain: Pochopte ekosystém blockchainu a ako ho dosiahnuť, aby fungovali podľa vás David Metcalf, Max Hooper a Vikram Dhillon. 
 5. Vývojár blockchainu: Praktický sprievodca návrhom, autor: Elad Elton. 
 6. Príručka vývojárov blockchainu: vývoj inteligentných aplikácií s technológiami blockchain od Brenn Hill a kol.
 7. Programovanie bitcoinu: Naučte sa, ako programovať bitcoiny od nuly od Jimmyho Songa. 

Programovanie botcoinu

Tieto knihy obsahujú všetko potrebné pre programátorov, ktorí sa rozhodli vedieť a prispieť k rozvoju blockchainového ekosystému. 

Predtým vydané knihy o blockchaine

Poďme sa dobre pozrieť na zopár najlepších ponúk vydaných minulý rok pre tých, ktorí chcú práve vydané knihy, ktoré sú samozrejme aktuálne a obsahujú viac informácií a výsledkov o blockchaine; 

 1. Blockchainová bublina alebo revolúcia: súčasnosť a budúcnosť blockchainu a kryptomien od Aditya Agashe, Neel Mehta a Parth Detroja. 
 2. Základy blockchainu: Sprievodca budovaním gramotnosti v ekonomike, technológiách a podnikaní blockchainu od Behiny Waterburyovej, Billa Wagnera a Toma Serresa. 
 3. Blockchain: The Next Everything od Stephena P. Williamsa. 
 4. Legal Tech, Smart Contracts a Blockchain upravené Corrales Compagnucci a ďalšími. 
 5. Základy bitcoinu a blockchainu: Netechnický úvod pre začiatočníkov v oblasti technológie blockchain … Arthur T. Brooks. 

Tieto knihy sú čerstvo upečené a obsahujú revidované a revidované výsledky rôznych výskumov uskutočňovaných na blockchainovom technologickom ekosystéme, všetkých jeho základoch a dokonca aj o jeho vývoji. 

Záver 

Aby ste zvládli umenie a vedu o blockchaine, musíte sa v prvom rade pripraviť na to, aby ste si ho mohli preštudovať. Tento článok priniesol spravodlivosť v dobrých a odporúčaných knihách o blockchaine, a to tak v oblasti jeho vývoja, histórie, ako aj pre začiatočníkov. Užite si jazdu. Ak chcete mať prístup k týmto knihám, môžete si ich kedykoľvek vyhľadať v jednotkách PDF alebo v knihách Amazon.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector