Počas posledných niekoľkých rokov kryptotrh čoraz viac ovplyvňoval svetové finančné systémy. Po kryptomene je Defi alebo decentralizované financovanie druhou najneoddeliteľnejšou súčasťou krypto ekosystému a približne 50% trhu Defi kapitalizuje spoločnosť Uniswap, ktorá práve v septembri minulého roku uviedla na trh svoju pôvodnú mincu UNI. Takže dnes vám predstavujeme Uniswap predikcia cien na rok 2021, 2022,2023.

Najskôr však trochu nahliadnite do obsahu článku.

Čo je Defi?

V priebehu rokov sa kryptotrh veľmi vyvinul. Na trh došlo k mnohým silným prírastkom a medzi nimi je najvýznamnejšie uvedenie Defi alebo decentralizovaného financovania. Defi je druh financovania, ktoré na rozdiel od všetkých tradičných financií nevychádza zo žiadnych centrálnych sprostredkovateľov, ako sú banky a burzy..

Naopak, Defi je úplne decentralizovaný. Pracuje prostredníctvom softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý môže byť ovplyvnený iba konsenzom jeho používateľov. Prvou firmou, ktorá spustila protokol Defi, bolo Veritseum v roku 2013. V súčasnosti je však Ethereum najslávnejším protokolom Defi na svete. Po uvedení na trh v roku 2015 Ethereum úplne ovládlo trh Defi.

Ethereum a spustenie Uniswap

Rozumieť Uniswap sme povinní krátko preskúmať Ethereum, platformu, na ktorej je Uniswap postavený.

Ethereum je v podstate univerzálna open-source platforma, ktorá umožňuje ľuďom vytvárať viacúčelové decentralizované aplikácie. Niektoré z jeho funkcií sú:

Bankovníctvo pre všetkých: Na rozdiel od bánk nepotrebujete na používanie Etherea nič iné ako internet. Ethereum nepredstavuje žiadne hraničné obmedzenia a na jeho platformu má prístup každá bežná osoba z ktorejkoľvek časti sveta.

Súkromnejší internet: Ethereum nevyžaduje, aby pre vás fungovali akékoľvek osobné údaje, pretože predpokladá vybudovanie ekonomiky založenej na hodnote, nie na dohľade.

Sieť typu peer-to-peer: V systéme Ethereum nie je potrebné na vykonávanie transakcií najímať žiadnych sprostredkovateľov alebo sprostredkovateľov. Čo znižuje náklady na tento proces a tiež to uľahčuje.

Odolné voči cenzúre: Jedným z definujúcich prvkov Defi je, že žiadna inštitúcia alebo vláda nemôže zabrániť ľuďom využívať ich služby.

  1. Predikcia ceny Chainlink na roky 2021 – 2025 LINK dosiahne 100 dolárov?
  2. Predikcia ceny dogecoinu na roky 2021 – 2025 | Môže DOGE niekedy dosiahnuť 1 $?

Čo je to Uniswap


Hayden Adams, bývalý strojný inžinier v spoločnosti Siemens, vytvoril Uniswap a spustili ju v novembri 2018. Investovalo do nej veľa slávnych kapitalistických investorov, ako napríklad Andreessen Horowitz, Square Ventures LLC, ParaFi a Paradigm Venture Capital. Ale najväčšou investíciou bola nadácia Ethereum, ktorá investovala 100 000 dolárov do Uniswap.

Napriek odstráneniu rôznych prekážok pre centralizované inštitúcie majú decentralizované výmeny (DEX) aj svoje vlastné problémy, ktoré je potrebné vyriešiť. Najvýznamnejšie z nich súvisia s likviditou. To je miesto, kam skočí Uniswap. Umožňuje DEX zameniť tokeny bez toho, aby sa spoliehali na likviditu vytvorenú kupujúcimi a predávajúcimi, a táto výmena tokenov do istej miery rieši problémy s likviditou na burzách..

Uniswap je založený na protokole Ethereum a umožňuje používateľom vykonávať výmenu tokenov ERC20. Na rozdiel od iných podobných platforiem Uniswap neúčtuje žiadne poplatky a funguje ako verejný statok. Vďaka Uniswap môžu používatelia vykonávať transakcie bez potreby akýchkoľvek sprostredkovateľov, čo znižuje náklady na proces.

Jednou z najvýraznejších funkcií, ktoré Uniswap obsahuje, je matematická rovnica. Robí to tak, že namiesto toho, aby nechala kupujúcich a predávajúcich určovať ceny, platí rovnica (X * Y = K), sám vyváži hodnotu obchodovaných tokenov.

Uniswap je ďalej najväčší protokol Defi na svete a je v ňom uzamknutých 2,94 miliárd dolárov. Predstavuje 49,6% z celkového trhu Defi.

Najprv V2 a teraz V3:

Po prvom uvedení na trh v roku 2018 spoločnosť Uniswap uviedla na trh verziu V2 v máji 2020, čo bola zjavne iterácia jej blockchainu V1 na reťazci

a teraz sa zvyšuje naliehavosť V3, ktorá už bola ohlásená. Verzia 3 (V3) programu Uniswap zníži náklady na tento proces a vďaka vylepšeniu bude rýchlejší a spoľahlivejší. Spustiť by sa mohlo do polovice roka.

Uniswap cenové faktory

Pre mince UNI sú dva najdôležitejšie faktory všeobecné trhové prostredie a uvedenie Uniswap V3, ktoré budú hrať rozhodujúcu úlohu pri určovaní ceny mince UNI..

Aj keď bitcoin po prekonaní cenovej hladiny 40 000 dolárov prežíva pomerne ťažké obdobie, trhové prostredie nie je stále príliš zlé, v skutočnosti vyzerá podľa niektorých opatrení celkom dobre.

Ako dva hlavné regulačné úrady sú v čele SEC a OCC dvaja výkonní riaditelia v oblasti kryptomeny, Gary Gensler a Michael S. Barr. Vyzerá to, že kryptomena sa posilní, keď sa o to postará Bidenova správa.

Predtým, ako bola V2 uvedená na trh, viedla trh k búrke. Existuje teda veľká pravdepodobnosť, že spustenie Uniswap V3 sa môže pre UNI ukázať ako mimoriadne prospešné.

Uniswap cenová analýza a história

Prešiel naživo v septembri 2020, token UNI je druhou najväčšou mincou Defi podľa trhovej kapitalizácie, hneď za Chainlinkom.

Minca je v súčasnosti na absolútnej vzostupnej sérii, pretože len nedávno dosiahla svoje historické maximum a čo mnohí predpovedali na najbližších pár mesiacov, UNI ju už dosiahla.

UNI práve včera prekročila psychologickú cenovú hladinu 15 dolárov, keď sa dostala na cenu 15,50 dolárov (historické maximum). Uniswap sa 1. januára obchodovalo na cenovej úrovni 4 USD a teraz sa obchoduje na cenovej úrovni 14 USD. Medzitým sa rozrástla o približne 300% a keď sa pozrieme na týždenník cenový graf vidíme, že UNI prechádza rastom približne o 180%.

Ďalej, trhový strop UNI tiež vzrástol o 350%, keďže 1. januára bol jeho trhový strop okolo 1 miliardy dolárov a teraz je okolo 4 miliárd dolárov. Výslovne to znamená, že neustále rastúci sentiment rastu mince prinúti kupujúcich do nej investovať vo veľkom meradle, čo určite povedie k tomu, aby mince UNI dosiahla nebývalé maximá..

Predtým, ako vám odhalíme naše Uniswap predikcia ceny, Poďme sa pozrieť na to, čo hovoria ďalšie projekty o minci UNI.

Uniswap predikcia ceny na roky 2021-2024 od Tradingbeasts

Pokiaľ ide o rok 2021 Obchodné zvieratá predpovedá, že mince sa budú obchodovať medzi maximom 19 497 dolárov a minimom 13,258 dolárov a so zmenou 16,31% bude mať priemerná cena mince po celý rok 15 598 dolárov.

V roku 2022 sa bude UNI obchodovať v priemere na 20 793 dolároch a bude sa miešať niekde medzi maximom 25 991 dolárov a minimom 17 674 dolárov a uvidí zmenu o 55,06%..

Počas celého roka 2023, ako predpovedal Tradingbeast, bude UNI mierne pokrivkávať medzi 21 078 a 30 997 dolárov a medzitým sa bude obchodovať v priemere 24 797 dolárov so zmenou ceny o 84,92%.

Pre rok 2024 Tradingbeasts navrhuje UNI, aby sa zamiešalo medzi maximom 34 955 dolárov a minimom 23 770 dolárov s priemernou cenou 27 964 dolárov a zmena ceny bude 108,53%..

Predikcia ceny UNI do roku 2025, Walletinvestor

Podľa Walletinvestor, UNI má do roku 2026 prekročiť 50 USD, medzitým vzrastie o viac ako 300%.

Naša predpoveď ceny Uniswap

Po zvážení všetkých faktorov, ktoré môžu z dlhodobého hľadiska ovplyvniť hodnotu UNI, robíme nasledujúce predpovede:

Uniswap predikcia ceny na rok 2021

Podľa našej technickej analýzy predpokladáme, že UNI sa bude obchodovať niekde medzi 13 762 a 20 238 dolármi a v priemere sa bude mince obchodovať okolo 18 864 dolárov počas celého roku 2021.

Uniswap predikcia ceny 2022

V priebehu roku 2022 sa UNI odhaduje na kulhanie medzi minimom 19 892 dolárov a maximom 24 978 a jeho priemerná cena bude 21 743..

Predikcia ceny UNI 2023

S priemerom 24 897 dolárov sa predpokladá, že sa Uniswap v priebehu celého roku 2023 zamieša niekde medzi 23 463 a 30 970 dolárov.

Uniswap predikcia ceny – často kladené otázky

Je Uniswap dobrou investíciou?

Dlhodobá stratégia investovania do Uniswap vyzerá nádejne. Podľa našej projekcie Uniswap prekoná hranicu 50 dolárov v priebehu nasledujúcich 2 – 3 rokov.

Uniswap prekoná cenovú hladinu 1 000 dolárov?

V nasledujúcich piatich rokoch bude veľmi nepravdepodobné, že Uniswap dosiahne 1 000 dolárov. Nemôže byť ťažké dosiahnuť 100 dolárov do roku 2025, ale 1 000 dolárov je mierne optimistická ašpirácia za päť rokov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector