Coinmama VS Coinbase: Najlepšie porovnanie výmeny kryptomien

Ak sa chcete zapojiť do obchodovania s kryptomenami, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je získať nejaké kryptomeny. Ak ich chcete získať, môžete si ich zarobiť prijatím platby v kryptomene za tovar alebo službu, ktorú poskytujete. Alebo si môžete kedykoľvek kúpiť kryptomenu pomocou svojej fiat meny. Existuje niekoľko webových stránok, na ktorých to môžete urobiť, a niekoľko spôsobov platby. Dva z mien, ktoré sa častejšie objavujú pri prezeraní stránok na nákup kryptomien, sú Coinmama a Coinbase. V tomto článku urobíme a Coinmama vs Coinbase porovnanie, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorá z nich je pre vás výhodnejšia.

coinmama vs coinbase

Čo je Coinbase?

Coinbase je tu už nejaký čas. Bola založená v roku 2012 a ide o službu výmeny kryptomien so sídlom v San Franciscu. Je to jedna z najznámejších búrz kryptomeny na svete. Je to úschovná výmena, čo znamená, že poskytujú krypto peňaženky pre všetkých svojich používateľov a všetky zakúpené alebo obchodované tokeny sa v týchto peňaženkách ukladajú, kým ich používateľ neprenesie do svojich osobných peňaženiek..

Coinbase je obľúbený medzi začínajúcimi obchodníkmi s kryptami, pretože na rozdiel od mnohých iných búrz ponúka jednoduché, ľahko pochopiteľné používateľské rozhranie vhodné pre začiatočníkov.

čo je coinbase

Je Coinbase bezpečný?

Rovnako ako všetky depozitné burzy, ktoré v danom okamihu ukladajú kryptomeny používateľov v hodnote miliónov dolárov, je Coinbase lákavým cieľom pre hackerov. Musí však ešte utrpieť akékoľvek významné hackerstvo. Implementovali niekoľko dôležitých bezpečnostných opatrení. Najskôr je väčšina finančných prostriedkov uložená v offline šifrovaných peňaženkách a tieto peňaženky sú rozdelené medzi niekoľko rôznych miest. Kvôli zvýšenej bezpečnosti je dvojfaktorová autentifikácia (2FA) povinná pre všetkých používateľov. Pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť Coinbase uviedla, že sa ich minulý rok v júni stali terčom hackerov, bezpečnostný tím však pokus zablokoval bez toho, aby došlo k odcudzeniu kryptomeny. Takmer každá recenzia spoločnosti Coinbase, ktorá nájdete, bude vysoko hovoriť o ich bezpečnosti.

Poplatky za Coinbase

Všetky nákupy a predaje kryptomeny si vyžadujú zaplatenie poplatku. To je bežné pri každej výmene. Zistenie poplatku za transakciu na Coinbase však môže byť pre začiatočníkov trochu mätúce. Je to tak preto, lebo poplatky Coinbase sa líšia podľa množstva kryptomeny, ktorú kupujete, a spôsobu platby.

Napríklad, ak kupujete bitcoin v hodnote 100 USD a platíte na bankovom účte v USA, poplatok by bol 2,99 USD. Ak ale platíte kreditnou kartou, poplatok by bol 3,99 USD. To si vyžaduje určité zvyknutie.

Čo je Coinmama?

Coinmama je webová služba, ktorá umožňuje používateľom nakupovať kryptomenu. Je registrovaná na Slovensku a začala svoju činnosť v roku 2013. Jej pôvodným zámerom bolo umožniť používateľom ľahký a rýchly nákup bitcoinov. Neskôr boli pridané ďalšie kryptomeny. Coinmama však nie je úplná kryptoburza. To neumožňuje ani obchodovanie s tokenmi, ani výber kryptomeny do fiat meny.

čo je coinmama

Je Coinmama v bezpečí?


Môžete si prečítať recenziu spoločnosti Coinmama alebo dve, ktoré uvádzajú, že nie je tak bezpečná ako iné burzy kryptomeny, pretože neumožňuje ďalšie bezpečnostné funkcie, ako je dvojfaktorová autentifikácia (2FA) alebo e-mailová autentifikácia. Aj keď to v minulosti určite platilo, už to tak nie je. V súčasnosti je nastavenie 2FA nielen možné, ale je to aj povinné. Vďaka týmto a ďalším opatreniam je spoločnosť Coinmama rovnako bezpečná ako iné platformy na obchodovanie s kryptomenami.

Poplatky Coinmama

Poďme z toho hneď teraz: Obchodovanie na burze Coinmama je drahšie ako na mnohých iných weboch. V hre sú dva rôzne poplatky. Spoločnosť Coinmama si najskôr účtuje poplatok za sprostredkovanie vo výške 5,9%, ktorý sa už uplatňuje, keď vám web ukáže svoje obchodné ceny.

Okrem poplatku za sprostredkovanie je tu tiež poplatok 5% za spracovanie kreditnej karty. Cena, ktorú zaplatíte spoločnosti Coinmama pri nákupe kryptomien, bude nakoniec o 10,9% vyššia ako aktuálna trhová cena. Ostatné výmeny sú hlboko pod tým.

Teraz, keď sme sa v tomto porovnaní Coinmama vs Coinbase stretli s dvoma náprotivkami, poďme ich postaviť zoči-voči do rôznych aspektov a uvidíme, ktorý z nich vyjde navrch:

Coinmama VS Coinbase: Head-to-Head

1. kolo: Typ služby

Coinbase je úplná burza kryptomien, ktorá vám umožňuje nakupovať kryptomeny s fiat menou, obchodovať s jedným druhom kryptomeny za druhým a vyberať kryptomeny do fiat meny. Nakúpené tokeny sa ukladajú do peňaženiek Coinbase, kým sa ich používateľ nerozhodne preniesť do svojich osobných peňaženiek.

Coinmama nie je technicky burza kryptomien, ale skôr sprostredkovateľská služba. Keď kupujete bitcoiny na Coinmame, v skutočnosti kupujete token skôr od samotnej Coinmamy ako od iného používateľa. Aj keď je to vo všeobecnosti rýchlejšie, sprostredkovateľské služby sú vo všeobecnosti nákladnejšie ako burzy. Zakúpené tokeny sa priamo vkladajú do osobných peňaženiek používateľa. V tomto ohľade Coinmama funguje podobne ako mimoväzobné výmeny, ako napríklad Changelly.

Čo Coinmama neumožňuje, je obchodovanie s krypto tokenmi alebo výber kryptomeny na fiat. Jediné, čo tu môžete urobiť, je nákup kryptomien pomocou kreditnej karty.

Za ponuku celej škály obchodných služieb sa toto kolo dostáva do Coinbase.

2. kolo: Bezpečnosť

Obe platformy v súčasnosti ponúkajú podobné bezpečnostné opatrenia a protokoly. Pred prvým nákupom bude potrebné nastavenie 2FA. Ani jedna z týchto služieb neutrpela žiadne veľké hackerstvá s odcudzením kryptomeny ich používateľom.

Druhé kolo v tejto vzájomnej súťaži je remízou.

3. kolo: spôsoby platby

Coinmama vám umožňuje nakupovať kryptomeny kreditnými kartami alebo v eurách prostredníctvom SEPA prevodu. Coinbase ponúka oveľa širší výber. Platby na Coinbase je možné realizovať z bankových účtov v USA, kreditných kariet, vkladov SEPA, SWIFT, PayPal a ďalších..

Coinmama VS Coinbase 3. kolo ide do Coinbase s rukami dolu.

4. kolo: Ľahké použitie a rýchlosť

Spoločnosť Coinbase je známa tým, že je pre začínajúceho kryptoobchodníka ľahšia ako mnoho iných búrz, a to pomocou jednoduchého a ľahko pochopiteľného používateľského rozhrania. Je to jedna z výmen priateľskejších pre začiatočníkov.

Ale Coinmama je na úplne inej úrovni ľahkosti. Veľkou časťou tohto ľahkého použitia je skutočnosť, že na Coinmame môžete robiť jednu vec a len jednu vec. A táto jedna vec je prezentovaná spôsobom, ktorý je ľahko pochopiteľný a ľahko sa sleduje.

Pokiaľ ide o rýchlosť transakcií, spoločnosť Coinmama má výhodu v spoločnosti Coinbase kvôli svojej sprostredkovateľskej povahe. Keďže kupujete svoju kryptomenu priamo od spoločnosti Coinmama, vaše tokeny sa odošlú do vašej peňaženky okamžite, ako dôjde k platbe. Coinbase obchody nie sú v žiadnom prípade pomalé. Len nie sú také rýchle.

Toto kolo končí s miernou výhodou pre Coinmama.

5. kolo: Anonymita

Niektorí ľudia si želajú nakupovať, obchodovať a predávať kryptomeny anonymne. Aj keď väčšina z nich požaduje anonymitu z legitímnych bezpečnostných dôvodov, existuje veľa z nich s pochybnejšími motívmi.

Ak patríte k ľuďom, ktorí potrebujú anonymné obchodovanie, máte tu šťastie. V súlade s platnými zásadami boja proti praniu špinavých peňazí spoločnosti Coinmama aj Coinbase dodržiavajú prísne nariadenia KYC (Know Your Customer). Predtým, ako začnete nakupovať, bude od vás vyžadované overenie totožnosti prostredníctvom vládou vydaného dokladu totožnosti. Takže v oboch prípadoch je anonymné obchodovanie č.

Toto kolo sa končí remízou.

6. kolo: Dostupnosť

Používatelia z približne 190 krajín si môžu na Coinbase vytvárať účty zadarmo. Vo väčšine týchto krajín však Coinbase ponúka iba služby peňaženky. Prístup k nákupu, obchodovaniu a výberu kryptomeny je v súčasnosti obmedzený na asi 30 krajín.

Coinmama je k dispozícii v asi 190 krajinách sveta.

Toto kolo ľahko smeruje do Coinmamy.

7. kolo: Uvedené tokeny

Aj keď ani jedna z týchto služieb neponúka obzvlášť veľký výber kryptomien (sú ich koniec koncov tisíce), existuje rozdiel.

Spoločnosť Coinmama vám umožňuje kúpiť osem rôznych tokenov: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), Qtum (QTUM) a Cardano (ADA). Ale po zakúpení jedného tokenu ho nebudete môcť vymeniť za ďalší na Coinmame.

Coinbase uvádza 18 rôznych tokenov a niekoľko z nich je možné zakúpiť priamo pomocou kreditnej karty alebo iným spôsobom platby, ktorý môžete použiť. Po zakúpení je možné jeden token ľahko vymeniť za druhý.

Pretože Coinbase uvádza viac tokenov na priamy nákup a ponúka obchodovanie iným, berie toto kolo.

8. kolo: Poplatky

Ako je uvedené vyššie, spoločnosť Coinmama účtuje obchodný poplatok 5,9% a ďalších 5% za spracovanie kreditnej karty (tento posledný poplatok sa nebude vzťahovať, ak platíte SEPA prevodom), v celkovom objeme 10,9% nad trhovou hodnotou. To je veľmi vysoké.

Poplatky na Coinbase nie sú najľahšie pochopiteľné, pretože závisia od krajiny, kde žijete, od tokenu, ktorý kupujete, a od spôsobu platby. Ale sú všeobecne oveľa nižšie ako tie na Coinmame. Toto kolo ide do Coinbase.

9. kolo: Mobilné aplikácie

Mnoho ľudí rád nakupuje, obchoduje a predáva kryptomeny na cestách, takže mobilné aplikácie sú pre nich veľkou výhodou.

Coinmama je iba web. Coinbase má dobre navrhnutú a ľahko použiteľnú mobilnú aplikáciu pre zariadenia so systémom Android aj iOS. Toto kolo predvolene smeruje na Coinbase.

mobilná aplikácia coinbase

10. kolo: Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora je vo svete kryptoobchodovania všeobecne stále veľkým problémom. Mnoho webov neponúka vôbec žiadnu zákaznícku podporu.

Oba weby poskytujú príručky a návody na transakcie, ktoré môžete vykonať. Sprievodcovia Coinbase sú obzvlášť užitoční.

Coinmama aj Coinbase ponúkajú zákaznícku podporu. V oboch prípadoch je lepšou možnosťou e-mailová podpora, pretože telefonická podpora je v najlepšom prípade fľakatá. Coinmama zvyčajne odpovedá na e-maily do 24 hodín, zatiaľ čo Coinbase je o niečo pomalší, odpoveď trvá 24-72 hodín.

Coinbase má teda na webe lepších sprievodcov, ale Coinmama má rýchlejšie e-mailové odpovede. Toto posledné kolo nazvime remízou.

Coinmama VS Coinbase: Na záver …

Najprv si to spočítajme hlava na hlave:

Okrúhly coinmama

Coinmama

coinbase

Coinbase

Nakreslite
1: Typ služby X
2: Bezpečnosť X
3: Spôsoby platby X
4: Ľahkosť a rýchlosť X
5: Anonymita X
6: Dostupnosť X
7: Uvedené tokeny X
8: Poplatky X
9: Mobilné aplikácie X
10: Zákaznícka podpora X

Coinbase trvá päť kôl, zatiaľ čo Coinmama dve a tri kolá sú nerozhodné. S týmito výsledkami by sa zdalo ako nenápadné zvoliť Coinbase. A v mnohých prípadoch by to bola pohodlnejšia voľba. Pamätajme však na problém s dostupnosťou. Ak žijete mimo krajín, ktoré majú povolené nakupovať kryptomeny, musíte použiť web Coinmama alebo inú stránku.

Nakoniec Coinmama aj Coinbase ponúkajú rýchly a ľahký spôsob nákupu kryptomeny. Každý z nich je vynikajúcou voľbou ako vstupná brána do kryptosveta. Ak bol tento sprievodca porovnaním Coinmama VS Coinbase nápomocný, alebo ak máte nejaké otázky, zanechajte prosím svoje komentáre nižšie!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map