Je GDAX bezpečný v roku 2021? Analyzuje sa bezpečnosť a obchodovanie Coinbase Pro

GDAX bol vždy dôležitou súčasťou kryptosveta a ľudia si vždy kladú rovnakú otázku: „Je GDAX bezpečný?“ a chápeme to, so všetkými problémami, ktoré kryptotvorná sféra prežila, niet divu, že sa ľudia boja úplne zaviazať k čomukoľvek.

Preto vám v tomto článku ukážeme niektoré funkcie GDAX a poskytneme vám informácie, ktoré dokazujú, či je jeho použitie skutočne bezpečné..

Výmena kryptomeny alebo výmena digitálnych mien (DCE) je obchod, ktorý zákazníkom umožňuje obchodovať s kryptomenami alebo digitálnymi menami za iné aktíva, napríklad za bežné nekryté peniaze alebo iné digitálne meny..

Burzou kryptomien môže byť tvorca trhu, ktorý zvyčajne berie spready bid-ask ako transakčnú províziu za svoju službu alebo ako zodpovedajúca platforma jednoducho účtuje poplatky.

Burzu GDAX vlastní a prevádzkuje najdôveryhodnejšia a najpopulárnejšia burza kryptomien na svete, Coinbase. 98% prostriedkov kryptomeny zákazníkov je uložených v bezpečnom offline chladiarenskom úložisku. Zvyšné online krypto fondy sú plne poistené.

je gdax bezpečný?

Čo je GDAX?

GDAX je burza kryptomien, ktorá umožňuje ľuďom nakupovať, predávať a obchodovať s rôznymi digitálnymi mincami. Spoločnosť GDAX, ktorá bola uvedená na trh v roku 2016, predstavuje globálnu burzu digitálnych aktív. Ľudia, ktorí vytvorili GDAX, sú súčasťou rovnakej spoločnosti, ktorá prevádzkuje Coinbase, ktorá je dnes jedným z najväčších burzových maklérov na svete.!

Platforma je v podstate prostredníkom medzi kupujúcimi a predávajúcimi a na oplátku – GDAX zarába svoje peniaze účtovaním poplatkov za transakcie. Napríklad, ak chce John kúpiť nejaké bitcoiny a Jenny chce predať, zhoduje sa s nimi burza GDAX!

Zakladatelia chceli poskytnúť svojim 13 miliónom používateľov Coinbase pokročilejšiu obchodnú platformu. Dôvod je ten, že Coinbase vám umožňuje iba nakupovať a predávať kryptomeny. Na druhej strane vám GDAX umožňuje obchodovať s nimi v reálnom čase pomocou rôznych obchodných nástrojov.

Aj keď sa GDAX snaží zamerať na skúsenejšieho obchodníka, na vkladanie a výber prostriedkov je stále možné použiť spôsoby platby v reálnom svete, napríklad bankový účet.!

Skvelé je, že ak máte účet Coinbase, automaticky máte tiež účet GDAX! Všetko, čo musíte urobiť, je zadať rovnaké prihlasovacie údaje, aké používate na Coinbase!

Rovnako ako Coinbase, aj GDAX má dnes jeden z najväčších objemov obchodovania v priemysle kryptomien. V čase písania článku v júli 2018 mala burza v priemere okolo 100 miliónov dolárov v denných obchodoch. Najviac, čo sa kedy na GDAXe obchodovalo, je 650 miliónov dolárov za jediný deň, čo dosiahol koncom roka 2017!

Takže teraz, keď viete, čo je GDAX a ako začali, ďalšia časť mojej recenzie GDAX bude hovoriť o ich nedávnom rebrandingu na Coinbase Pro!

je gdax bezpečný?


Aký bezpečný je teda GDAX?

To závisí od vášho zorného uhla a od toho, ako charakterizujete ohrozenie vašej finančnej bezpečnosti. Ktorých aktérov klasifikujete ako hrozby; hackermi, spoločnosťami a vládami? Ktorý z týchto subjektov by ste chceli mať prístup k vašim údajom a finančným prostriedkom? Toto všetko a ešte viac skúmame v časti „Je GDAX bezpečný?“.

GDAX bola rebrandovaná na Coinbase Pro 29. júna 2018. Bohužiaľ, ľudia neustále googlujú GDAX, takže v rámci tohto článku budeme Coinbase Pro označovať ako GDAX. Spoločnosť GDAX alebo Global Digital Asset Exchange vždy vlastnila spoločnosť Coinbase. GDAX sa pôvodne volal Coinbase Exchange, názov sa prvýkrát menil v roku 2016.

Spoločnosť Coinbase bola založená v roku 2012 Brianom Armstrongom a Fredom Ehrsamom a do roku 2015 potrebovali rozšíriť svoje podnikanie tak, aby zahŕňalo funkcie pre príležitostných obchodníkov a investorov, inštitucionálnych obchodníkov a aktívnejších obchodníkov a investorov. Vytvorili burzu GDAX, aby umožnili vysoko aktívnym obchodníkom obchodovať s bitcoinmi a altcoinmi.

Keďže GDAX patrí spoločnosti Coinbase, má všetky zvončeky a píšťalky považované za banku a nachádza sa v San Franciscu v Kalifornii v USA. Coinbase je registrovaná ako spoločnosť Money Services Business v spoločnosti FinCEN.

Spoločnosť Coinbase sa tiež riadi zákonom o bankovom tajomstve, zákonom USA Patriot Act a rôznymi zákonmi a predpismi o prevode peňazí štátu. Spoločnosť Coinbase tiež dodržiavala IRS, aby na požiadanie odovzdala všetky príslušné daňové informácie.

Fondy kryptomeny uložené online Coinbase sú poistené syndikátom Lloyd’s of London. Pretože sa jedná o banku poistenú FDIC, všetky zostatky peňaženky v USD sú poistené až do výšky 250 000 USD.

Medzi investorov Coinbase patria Fred Wilson, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures (USV), Ribbit Capital, Draper Fisher Jurvetson (DFJ), New York Stock Exchange (NYSE), USAA a niekoľko bánk.

Aj keď sa 250 000 dolárov zdalo byť dobrým štandardom, bol zatienený kryptomenovou peňaženkou Civic, ktorá teraz poskytuje krytie 1 000 000 dolárov pri používaní svojej peňaženky. Aj keď je typ poistenia drasticky odlišný, slúži rôznym účelom a je potrebné ho preskúmať.

Na čo sa zameriavame, je zvýšenie sumy štvornásobku, ktoré ponúka jednoduché použitie peňaženky. Nie sú potrebné žiadne ďalšie podmienky. Peňaženku tiež uzatvára Lloyd’s of London a poskytuje ju Coincover.

je gdax bezpečný?

Zabezpečenie GDAX / Coinbase Pro

Všetky produkty Coinbase ponúkajú podporu prostredníctvom telefónu a e-mailu. Telefonická podpora má právo umierajúceho zákazníka, čo hackeri môžu veľmi ľahko zneužiť. Táto služba uľahčuje starším aj mladým používateľom pocit, že sú v dobrých rukách.

Rozprávať s človekom, aj keď neslušným, je vždy lepšie ako hovoriť s robotom. Aj keď to upokojí používateľov, otvára to aj účty na vykorisťovanie prefíkanými hackermi pomocou sociálneho inžinierstva. Používatelia tiež majú zdvihnutú obranu, ak dostanú hovor z inej ústredne, ale ak vám zavolá Coinbase, je pravdepodobnejšie, že splníte určité požiadavky..

Ak sú všetky veci rovnaké, samotná Coinbase má nejaké pôsobivé zabezpečenie a je v bezpečí. Majú neuveriteľne veľkú skupinu kryptomeny svojich zákazníkov, 98 percent je offline a v chladiacich peňaženkách. Táto chladiarenská offline peňaženka je uložená v bezpečných trezoroch a bezpečnostných schránkach po celom svete, čo neumožňuje jediný bod zlyhania..

Aj keď Coinbase používa SMS 2FA, obe tieto metódy sa ukázali ako neisté, ale môžu za to koncoví používatelia, nie výmena. Zavedené systémy sú navrhnuté tak, aby poskytovali falošný pocit bezpečia a nútili koncového používateľa voči tvrdým útokom, ktoré majú oportunistickejšiu povahu. Na rozdiel od tvrdenia proti sofistikovaným hackerom, ktorí vedia preniknúť do systémov.

Coinbase používa na zabezpečenie účtov používateľov viacero metód 2FA. Najjednoduchší spôsob, ktorý sa používa, je prijímanie SMS správ na váš mobilný telefón. Tieto správy SMS obsahujú číslo, ktoré je potrebné zadať po prihlasovacích údajoch. Táto metóda bola vždy nebezpečná.

Ďalšou metódou je použitie aplikácie Google 2FA alebo Authy ako ďalšej vrstvy zabezpečenia vášho telefónu. Tieto programy generujú ďalší kód, ktorý je potrebné zadať v čase prihlásenia. Aj keď sa to zdá byť bezpečné, profesionálni počítačoví zločinci nemajú problém s prístupom k týmto údajom.

je gdax bezpečný?

GDAX / Coinbase Pro Security 2.0

Ďalej sa musíme pozrieť na to, čo Coinbase Pro robí správne s analýzou na reťazci. Z obchodného hľadiska bolo získanie spoločnosti Neutrino vynikajúcou voľbou pre spoločnosť Coinbase. Majú dlhú históriu používania analytiky údajov na hlásenie správania a aktivít veľkých skupín používateľov.

Využitie technológie získanej z Neutrino, Spoločnosť Coinbase je tým, že má túto domácu spoločnosť, o krok pred svojou konkurenciou. Pretože sa spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami snaží byť bankou, je príliš veľká na to, aby zlyhala, vyžaduje bezpečnostné opatrenia.

Aj keď je medzinárodné bankovníctvo založené na podvodoch, daňových únikoch a zjavnej korupcii, je takmer nemožné niekoho chytiť. Čo sa stalo s dokumentom Panama Papers? Lepšia otázka je; kde je vraj torrent, ktorý novinár údajne použil? Tieto dokumenty sa mali stať virálnymi?

Blockchain je na druhej strane vysledovateľný, vysledovateľný a identifikovateľný. Vďaka tomu môžu sofistikované metódy ako coin coin a Ricochet veľmi rýchlo umyť vaše bitcoinové BTC a ďalšie meny, ale vo vašej krajine to môže byť nezákonné.

To, čo robí Neutrino dokonalým pre Coinbase, je ich dlhá história práce s analytikou dát. Aj keď to vyplýva z spolupráce s vládami, ktoré majú cit pre porušovanie ľudských práv.

Reťazová analýza je od základu navrhnutá tak, aby porušovala práva na súkromie. Každá transakcia, ktorá vstúpi do alebo z nej vystúpi, bude skenovaná a nahlásená orgánom činným v trestnom konaní.

Akú lepšiu skupinu ľudí teda použiť ako Hackerský tím, ktorým nevadí porušovanie ľudských práv a neprekáža im ani napísanie kódexu porušujúceho vaše práva.

Dobrou správou je, že došlo k určitej reakcii a členovia hackerského tímu boli odstránení. Coinbase však stále vlastní Neutrino a bude naďalej porušovať digitálne práva skenovaním každej transakcie. Konečným cieľom týchto porušení je získať inštitucionálne obchody a dokázať, že kryptomeny si zaslúžia reguláciu ako bezpečnejší a kontrolovateľnejší spôsob transakcie..

Ďalšou úžasnou funkciou by mohlo byť použitie softvéru Clearview na rozpoznávanie tváre, ktorý umožní okamžité overenie. Toto je určite marketingový krok, ktorý by vytvoril dôveru v značku Coinbase spolu so zhromaždením množstva údajov o ich používateľoch, ktoré by sa mohli predať alebo k nim získať prístup na základe súdneho príkazu. Či už je to tak alebo onak, ide o býčie prípady bitcoinovej ceny.

Počítače sú skutočne neinteligentné a robia iba to, čo sa im hovorí, a my sa osobne nemôžeme dočkať, kedy dôjde k hacknutiu. Niečo také “Hackerka finguje odtlačky prstov nemeckej ministerky pomocou fotografií jej rúk

je gdax bezpečný?

Hacky GDAX / Coinbase Pro

Aj keď je Coinbase bezpečná burza a pravdepodobnosť hacknutia celej burzy je veľmi nízka, nie je to nemožné. Pravdepodobnosť hacknutia jednotlivých koncových používateľov je astronomicky vyššia.

Šance na hackerstvo koncových používateľov závisia od spôsobu ich interakcie so spoločnosťou v súvislosti s kryptomenami a tiež od toho, aké mince vlastníte. Poskytovatelia mobilných telefónov v súčasnosti nepomáhajú pri riešení problému, ale jednoducho chcú viniť aj používateľa.

Na spôsobe podnikania telekomunikačných operátorov za posledných 40 rokov sa toho veľa nezmenilo. Technológia sa zlepšila, ale stále používajú rovnaký doklad totožnosti, väčšina spoločností má stále rovnaké alebo podobné autentifikačné protokoly na používanie svojich sietí. A ich infraštruktúra sa na backende nezlepšila.

Toto je dokonalá živná pôda pre sociálnych inžinierov na hacknutie ľudí, ako aj systémy zavedené na zabezpečenie telekomunikačných sietí. Ak by ste chceli lepšie porozumieť tomu, ako sú telekomunikačné siete nastavené a čo ich robí zraniteľnými, mali by ste si prečítať Ghost in the Wires: My Adventures as the World’s Wanted’s Most Wanted Hacker od Kevina Mitnicka.

Ak sa chcete podrobnejšie venovať výskumu sociálneho inžinierstva, pozrite si podcasty sociálneho inžiniera alebo si môžete prečítať knihy od Christophera Hadnagyho. Mitnickove knihy The Art of Intrusion, The Art of Deception sú lepšie, ale suchšie.

Ak máte vizitky, denne rozdávate väčšinu svojich údajov. Niekto musí počkať pred vašou kanceláriou a uniesť vašu sieť mobilných telefónov a vaše účty môžu byť vyčerpané. To je zjednodušená verzia.

Najlepšie urobíte, ak použijete horák alebo telefón, ktorý nie je zaregistrovaný. V niektorých krajinách je to nezákonné, pretože vláda vás musí kvôli svojej bezpečnosti sledovať v prípade, že dôjde k náhodnému činu so známymi zločincami, teroristami alebo bojovníkmi za slobodu. Dobrou knihou pre zabezpečenie kryptomeny je The Art of Invisibility.

je gdax bezpečný?

Zlomené trhy GDAX / Coinbase Pro Crypto’s

GDAX raz prelomil trh s éterom, obchodný pár ETHUSD klesol z 317 USD na 0,10 USD, čo bol problém ovplyvňujúci mnoho mien a búrz a Coinbase by sa nemala cítiť príliš zle. V roku 2019 mal Bitstamp to isté problém: nelikvidné trhy a netrpezliví predajcovia, ktorým to nie je jedno.

Keďže množstvo peňazí ICO sa pohybovalo okolo rokov 2017 – 2019, nie je prekvapením, že sa tieto udalosti udiali. Pri pohľade na rok 2020 je súčasná havária v súlade s S&P500 nás núti ukazovať prstom na BITMEX a ďakovať svojim technikom za nekompetentnosť, inak by bitcoin šiel na 0 dolárov a hudba by prestala.

Tím Bitmex má dôveryhodnú výhovorku pre zastavenie obchodovania, pretože 13. marca o 02:16 UTC a 12:56 UTC utrpel dva útoky DDoS. V jednom okamihu zostalo na celú knihu objednávok BitMEX len asi 20 miliónov dolárov ponúk. Je dobré, že Bitmex klesol a trh mal čas na stabilizáciu.

Keď sa to dialo, DeFi tiež ťažko zlyhával, pretože bol príliš komplikovaný. Jedinému inteligentnému človeku v miestnosti sa podarilo kúpiť Ethereum ETH v hodnote miliónov dolárov za 0,00 USD. Aj keď sa to zdá byť šialené, s inteligentnými zmluvami nie je nič nemožné. Pozrite sa na predchádzajúce hackery, ktoré sú riešené poistením a tlačou peňazí.

je gdax bezpečný?

Záver

Na záver k otázke „Je GDAX bezpečný?„GDAX alebo Coinbase Pro sa vždy považovali za centralizovaného, ​​zlého kamaráta, ktorý pracuje so zlou ríšou známou ako americká vláda. Názory na cypherpunk neexistujú dvoma spôsobmi. Majú pravdu, ale čo z toho? Zastavia ich názory ľudskú chamtivosť? Nie.

Zatiaľ čo cypherpunci s prvou adopciou môžu čerpať a vypisovať ceny bitcoinu a baviť sa so štruktúrou kryptotrhu, skutočné peniaze investovali do infraštruktúry trhu s bitcoinmi a kryptomenami. Spoločnosti ako Coinbase prevádzkujú efektívne podniky, ktoré musia zostať v čiernom, inak im bude krach. Aby sme zostali v čiernom, budú porušené práva niektorých používateľov, aby sa zabezpečilo dodržiavanie predpisov z tradičného bankového sveta.

Práva budú pošliapané kryptomenami, ktoré sa stanú hlavným prúdom, pretože koncoví používatelia odmietajú používať tvrdé peňaženky a namiesto toho riskujú všetko ich obchodovanie s finančnými prostriedkami alebo ich požičiavanie. Koncoví používatelia sa navyše odmietajú dozvedieť o etikete peňaženiek a skutočných osvedčených postupoch v oblasti zabezpečenia a zabezpečenia, aj keď sú nepríjemní a sú stratou času. A nakoniec, nákupcovia kryptomeny radšej rozdajú svoje údaje KYC, ako ťažia kryptomeny.

Našťastie Coinbase bezpečne spravuje vaše fondy, ukladá vaše kryptomeny a takmer vás ochráni. Takže v skutočnosti odovzdá vaše údaje väčšine vlád, ktoré o to požiadajú, len aby boli všetci v bezpečí. Používanie Coinbase je v bezpečí, pokiaľ sa nedostanete naštvaný, pretože FDIC kryje krach banky, nie nedbalosť koncového používateľa.

Tiež v prípade, že vás hacker skutočne napadne, vymaže vás digitálny život, kým s vami hackeri nebudú hotoví. Digitálne siete sú nastavené tak, aby vám pomohli obnoviť heslo, a nie získať späť účet. Môže trvať niekoľko dní, kým sa vaše problémy vyriešia. Potom by ste boli na mizine a mali by ste všetky svoje nahé fotky online.

Máte nastavenú hardvérovú peňaženku, ktorá nebude prepojená s ničím, čo je s vami spojené. Používanie predplatených kreditných kariet, telefónov so spaľovačmi alebo našich obľúbených, používanie ťažobných súprav zriadených pod fiktívnou spoločnosťou na súkromné ​​a anonymné vypaľovanie fiatov do kryptomien.

Anonymita je voľba, zatiaľ čo analytika Blockchain môže vidieť všetko, o čom nevie, kto je kto. Pokiaľ im to nedovolíte.

Používanie alebo nepoužívanie Coinbase Pro musí byť informovanou voľbou a nemusí byť definitívne. Môže to byť prípad od prípadu. Jediná vec, ktorú môžeš urobiť pre zabezpečenie budúcnosti, v ktorej chceš žiť, je žiť taký život, aký chceš, aby žili ostatní, a požiadať pár ľudí, aby sa k tebe pripojili.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map