Výber správnej kryptomenovej burzy, ktorá spĺňa vaše investičné potreby, je zásadný. Či už nakupujete, predávate alebo iba obchodujete, každá burza má svoje vlastné súbory rozdielov, ktoré môžu byť dôležitejšie v závislosti od toho, čo sa snažíte urobiť. Ak chcete porovnať rozdiely medzi dvoma najbežnejšími kryptoburzami, prečítajte si celú našu stránku Kraken vs Poloniex sprievodca, aby ste si mohli vybrať ten, ktorý vám vyhovuje.

Hlavné rozdiely

Kraken a Poloniex mali úplne odlišné trajektórie rastu. Krakenu sa podarilo udržať si vlastníctvo a vrchné vedenie burzy od začiatku v roku 2011. Na trhových podmienkach sa zaznamenali povodne a suchá obchodníkov a investorov, ktoré sa na obe burzy hrnuli. Výber najlepšej výmeny je dôležitý

Poloniex na druhej strane od začiatku v januári 2014 mnohokrát zmenil majiteľa. K ich cti sa im podarilo udržať sa nad vodou aj napriek tomu, že stratili +/- 98% z ich objemu globálneho obchodovania na burze. Trápení regulačnými orgánmi a vyradením z trhu účinne znížili objem obchodov na dnešnú úroveň.

Zdá sa, že ako fénix, Poloniex vstáva z popola a tlačí sa k novému životu. Zrušili zákazy KYC, zakázali americkým obchodníkom a investorom a pridali nové kolo mincí. TRXMarket bol premenovaný na Poloni DEX. Poloni DEX ponúkol bezplatný zoznam všetkých tokenov TRX-20.

Kraken má na druhej strane veľmi prísne overovacie procesy, ktoré sa vzpierajú účelu krypto étosu. Kraken má obchodovanie s maržami pre občanov Spojených štátov, čo ho robí prijateľnejším pre zverejňovanie. Bezpečnosť a bezpečnosť mincí tromfuje všetko na svete kryptomien.

Porovnávacia tabuľka Kraken vs Poloniex

KrakenPoloniex
Kraken Poloniex
Kraken vs Coinbase poloniex
Naše hodnotenie: 5 Naše hodnotenie: 5
Spoločnosť Luanch: 2011 Spoločnosť Luanch: 2012
Sídlo spoločnosti: San Francisco, Kalifornia Sídlo spoločnosti: Seychely
Typ výmeny: Globálna spotová a globálna maržová kryptomenová burza vrátane USA. Typ výmeny: Globálny spot a mimo USA Marginová kryptomena
Dostupné kryptomeny: 32 Dostupné kryptomeny: 49
Obchodné páry: 131 Obchodné páry: 100
Spôsob nákupu / vkladu: Kryptomena, bankový prevod Spôsob nákupu / vkladu: Kreditná karta, kryptomena
Metóda predaja / výberu: Bankový prevod, kryptomena Metóda predaja / výberu: Kryptomena
Poplatky: Nízka Poplatky: Nižšie
Zabezpečenie: Vynikajúci Zabezpečenie: Skvelé
Dôvera komunity: Skvelé Dôvera komunity: Skvelé
Vyžaduje sa overenie: Áno Vyžaduje sa overenie: Nie
Zákaznícka podpora: Dobre Zákaznícka podpora: Dobre
Mobilná aplikácia: Nie Mobilná aplikácia: Áno
Priatelia pre začiatočníkov: Nie Priatelia pre začiatočníkov: Nie
Navštívte Exchange Navštívte Exchange

Čo je Kraken?

Kraken vs Coinbase

Kraken je kryptoburza, ktorú založil Jesse Powell v júli 2011. Jesse Powell pracoval na Mt. Gox, cítil, že prostredie výmeny informácií by sa dalo vylepšiť pomocou správne implementovaných bezpečnostných kontrol a zlepšenej zákazníckej skúsenosti. Exchange Kraken dodnes nezažil od svojho vzniku jediný hack. Ich zákaznícka skúsenosť bola napätá kvôli množstvu používateľov v roku 2017, ale na stabilných trhoch sú ich zákaznícke služby rýchle. Kraken sa nachádza v San Franciscu v Kalifornii.

Kraken je na prvom konci a prináša kryptomeny inštitucionálnym masám. Boli prvou kryptoburzou, ktorej obchodné údaje sa zobrazovali na termináloch Bloomberg. Kraken je tiež na čele regulácie, pretože súdnym správcom ustanoveným tokijskou vládou a nemeckou bankou Fidor regulovanou BaFin.

Kraken bol jednou z prvých búrz kryptomeny, ktorá kryptokomunite a občanom USA ponúkla pákový efekt. Je to tiež prvá kryptomenová burza, ktorá prešla kryptograficky overiteľným auditom dôkazov o rezervách.

Medzi investorov spoločnosti Kraken patria Blockchain Capital, Digital Currency Group, Hummingbird Ventures, Money Partners Group a SBI Investment.

Čo je Poloniex?

poloniex

Poloniex je burza s kryptomenami, ktorú založil Tristan D’Agosta v roku 2014. Burze sa pod jeho dohľadom podarilo zabezpečiť viac ako 50% objemu globálneho obchodovania na burze..


Poloniex mal rôznorodú ponuku altcoinov. KYC nebolo potrebné, ak majiteľovi účtu neprekážal maximálny výber 2 000 dolárov za deň. Obchodovanie s pôžičkami a maržami bolo k dispozícii všetkým. Dosiahli to tým, že boli burzou Crypto to Crypto a neboli onrampom, ktorý obchodoval fiat.

26. februára 2018 spoločnosť Circle oznámila, že kúpi burzu kryptomeny Poloniex za sumu 400 miliónov dolárov. To začalo zostupnú špirálu pre výmenu a kruh. Rok 2018 bol pre Poloniex zaujímavým rokom, začali s vyraďovaním z burzy a kvôli dodržiavaniu predpisov vyžadovali úplný obchod KYC na svojej platforme. Poloniex tiež musel uzavrieť svoje obchodné a úverové služby pre občanov USA. Spoločnosť Circle presunula legálne sídlo burzy z Delaware na Bermudy.

Poloniex bol potom rozdelený z kruhu, aby vytvoril Polo Digital Assets, Ltd. v októbri 2019. V tomto čase mala burza niečo viac ako 1% z globálneho objemu obchodovaného na burze. Justin Sun, zakladateľ krypto platformy Tron TRX, a nemenovaná ázijská investičná firma získali Poloniex za 400 miliónov dolárov. Spoločnosť Circle efektívne premrhala 18 mesiacov, aby prerobila svoje investície, čo bola pre spoločnosť Circle monumentálna strata a videla odvíjanie ich stability.

Spoluzakladateľ spoločnosti Circle Sean Neville odstúpil, ale v predstavenstve spoločnosti Circle zostane ako nezávislý riaditeľ. Ďalej bude pokračovať v spolupráci so spoločnosťami Circle a Coinbase na projekte stabilných mincí USDC. Tento kruh musel od mája 2019 prepustiť 40 zamestnancov, 30 zamestnancov bolo prepustených pred predajom Poloniexu a 10 bolo prepustených po odstúpení spoločného riaditeľa.

Aby sme boli spravodliví, spoločnosť Circle výrazne zlepšila výmenu, zlepšila podporu a vytvorila mobilnú aplikáciu a zároveň sa zaoberala regulačnými obavami. Nanešťastie si kúpili vrchol býčieho trhu v roku 2017 a museli trpieť na trhu s netvormi medveďmi, a to od začiatku roku 2018 do konca roku 2019. Čo ešte viac zhoršuje predaj, keď ďalej kapitulovali na konci trhu.

Všetci Američania majú od 1. novembra 2019 zakázaný vstup do Poloniexu. Poloniex prešiel z globálnej kryptoburzy na americkú kryptoburzu a späť na globálnu kryptoburzu so silným tlakom na čínsky trh. Čínski investori a obchodníci majú prístup k Poloniexu z pwang.com, webovej stránky s presmerovaním, ktorá umožňuje čínskym obchodníkom a investorom dostať sa na burzu. Poloniex bude akceptovať aj čínske doklady totožnosti.

Noví majitelia plánujú minúť 100 miliónov dolárov na vývoj a zlepšenie výmeny so 100 a viac zamestnancami na plný úväzok. Aby založili svoj nový Poloniex a vrátili burze zašlú slávu. Od 21. októbra 2019 do 31. decembra 2019 znížili všetky spotové poplatky na 0%, aby vrátili obchodníkov a investorov späť na platformu, ako aj zrušili účty, ktoré nie sú zakázané spoločnosťou KYC. Všetky účty iné ako KYC môžu vyberať 10 000,00 dolárov za deň, účty iné ako KYC nemôžu obchodovať s maržami. Poloniex sa teraz nachádza na Seychelách, preto podrobnosti o súkromnom investorovi nie sú k dispozícii.

Kraken vs Poloniex: Recenzie

Krakenova recenzia

Kraken vs Poloniex

Systémy Kraken sú určené pre hlavné ligy obchodovania a investovania. Ich systémy sú zložené z bezpečnostných prvkov, ktoré boli zabudované tak, aby vynútili bezpečnosť používateľov.

Aj keď je história podpory spoločnosti Kraken v najlepšom prípade slabá až priemerná, stále reaguje na sťažnosti alebo problémy s lístkami / používateľmi. Urobili veľa práce na tom a ich posledné štatistiky ukazujú zlepšenie.

Kraken má primeranú páku až 5-násobok zostatku na vašom účte. Profesionálni obchodníci s jamami si myslia, že štvornásobné obchodovanie nie je hazardné hry, a väčšina profesionálnych obchodníkov s forexom udržuje limity marží na 10-násobku. Kraken má dvojnásobnú obchodnú maržu ako Poloniex na 2,5-násobku.

Na Krakene môžete obchodovať s nasledujúcimi aktívami; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) Monero (XMR), Ethereum Classic (ETC), Augur (REP), Ripple (XRP) a Bitcoin Cash (BCH)

Kraken používa Krypto hodinky za svoje mapovacie služby. Aj keď to nie je dobré porovnanie s Tradingview v programovateľnosti alebo Coinigy pre celkový počet búrz, služba Cryptowatch je stále vynikajúca a ľahko obchodovateľná. Všetky aktíva spoločnosti Krakens môžu byť mapované v obchodoch Tradingview alebo Coinigy. Investor alebo obchodník by tiež mohol obchodovať so všetkými aktívami pomocou Coinigy’s API.

Kraken Pros

 • Profesionálne obchodné rozhranie
 • Veľké množstvo kryptomien a obchodných párov
 • Najväčšia likvidita na trhoch EUR
 • Nikdy k hacknutiu nedošlo
 • Americké obchodovanie s maržou

Kraken Cons

 • Časy overenia sú dlhšie
 • Problémy so serverom, keď má trh obrovské výkyvy
 • podpora

Navštívte Exchange

Recenzia Poloniex

Kraken vs Poloniex

Na burzách s kryptomenami bolo vždy strašidelné obchodovať. Bude plánovaná údržba naposledy, čo uvidíte pozitívny zostatok na účte? Systémy Poloniex v ich súčasnom stave sú predmetom, na ktorý musia obchodníci a investori vážne myslieť.

Dňa 30. decembra 2019 Poloniex oznámil únik údajov o 5,5% e-mailov a hesiel ich používateľov (môže to byť iba chyba používateľa, je známe, že koncoví používatelia všade používajú rovnaké heslo a na všetko zvyčajne používajú jednu e-mailovú adresu), tento je údajne spojená s inou kompromitovanou výmenou.

12. februára 2020 medzi 17:53 UTC a 18:05 UTC sa vyskytla chyba v kóde na vykonanie objednávky výmen. Odpoveďou Poloniexu bolo zvrátiť každý uskutočnený obchod a zmraziť výbery. Súhlasíme so zmrazením výberov na ochranu obchodníkov a finančných prostriedkov investora v prípade hacknutia.

Väčšina zodpovedných a zodpovedných búrz vedie k finančnej strate chybného kódu v poistnom fonde. Finančné neškodenie obetiam ploštice, ale aj odmeňovanie obchodníkov, ktorí mali šťastie na zisk, to sa stalo s programami GDAX a Ethereum Flash Crash (nebol to chybný kód, ale trhové podmienky, napriek tomu bol stanovený štandard a prezident).

Poloniex sa aktívne snaží priviesť späť obchodníkov. S 3 výsadkovými kampaňami USDT a TRX20. TRXMarket bol premenovaný na Poloni DEX, ktorý ovláda najväčší decentralizovaný trh Tron TRX. Zrušili zákaz všetkých účtov iných ako KYC a pre účty iné ako KYC implementovali maximálny limit výberu 10 000 dolárov. Implementácia pwang.com pre ľudí v Číne bolo použitie Poloniexu majstrovským ťahom.

História podpory spoločnosti Poloniex je vzhľadom na ich veľkosť horšia ako Kraken, v jednom okamihu mali 50+% objemu globálnej výmeny, čo je vysoká hodnota pre každú burzu kryptomien. V rámci Circle vylepšili svoje služby a účty, ktoré nepoužívajú KYC, odstránili veľa frustrácie z výmeny. Máme podozrenie, že väčšina problémov pochádzala z účtov iných ako KYC na býčím trhu v roku 2017, ale len čas ukáže, či to bude pre nich opäť problém.

Poloniex má obmedzený pákový efekt až 2,5-násobok zostatku na vašom účte, má však lepší výber mincí. Na Poloniexe môžete obchodovať s nasledujúcimi aktívami; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), USD mince (USDC), Monero (XMR), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) a bitcoinová hotovosť (BCHABC), bitcoin SV (BCHSV), Dash (DASH), Cosmos (ATOM), Stellar (STR), EOS (EOS) a dogecoin (DOGE).

Poloniex používa Tradingview pre svoje mapovacie služby. Služba je obmedzená a neporovnáva sa dobre s pôvodnou službou Tradingviews. Všetky aktíva uvedené na Poloni DEX nie sú k dispozícii na mapovanie v Tradingview ani Coinigy. Poloni DEX tiež používa obmedzenú verziu Tradingview.

Coinbase Pros

 • Profesionálne obchodné rozhranie
 • Veľké množstvo kryptomien a obchodných párov
 • Účty iné ako KYC
 • Nízke poplatky
 • Globálne obchodovanie s maržami okrem USA.
 • Poloni DEX

Coinbase Cons

 • podpora
 • Bezpečnosť
 • Poistný fond

Navštívte Exchange

Poplatky

Krakenove poplatky

Kraken má povesť lacnejšej burzy v porovnaní s inými burzami, ale nie proti Poloniexu. Kraken slúži obchodníkom a investorom, ktorí si viac uvedomujú bezpečnosť, navyše sú fondy kryptograficky overiteľné pomocou auditu kontroly rezerv. Tieto podmienky stoja za to.

Krakenove poplatky aby bolo možné efektívne obchodovať na ich platforme, musia byť skontrolované a pochopené. Ponúkané úrovne môžu pre profesionálneho obchodníka alebo investora zmeniť mesačný zisk. Náklady na obchodovanie môžu byť astronomické vzhľadom na obchodnú bilanciu používateľov, ak sa neberú do úvahy.

Poplatky za Poloniex

Poloniex agresívne hľadá podnikanie od obchodníkov a investorov. Z tohto dôvodu sú ich poplatky mimoriadne konkurenčné. Za tieto znížené náklady sa robia kompromisy. Poloniex je menšia burza s menším objemom Coinmarketcap, a FTX Volume Monitor oba umiestňujú Kraken nad Poloniex.

poloniex poplatky

Bezpečnosť a dôvera

Je Kraken bezpečný?

Kraken je jednou z najbezpečnejších búrz na trhoch s kryptomenami, pričom neutrpel jediný hack. Toto je zámerné a nie náhodné. Inžinieri z Krakenu si našli čas a navrhli systém, ktorý funguje a je z veľkej časti použiteľný.

Ďalšou úžasnou funkciou je Zámok globálnych nastavení. Táto funkcia blokuje adresy IP, ktoré nie sú spojené s účtom.

To môže byť sfalšované / vyrobené tak, aby vyzeralo, že sa používa iná adresa ako skutočná pôvodná adresa, čo znamená, že niekto v Spojených štátoch môže vyzerať, že z Rakúska pracuje cez internet. Muselo by ísť o cielený útok a vo veľkej miere pravdepodobne o chybu používateľa. To by nemalo nič spoločné s Krakenom.

Kraken umožňuje použitie 2FA, vďaka čomu je hacknutie vášho účtu ťažšie, ale nie nemožné.

Je Poloniex bezpečný?

Poloniex nie je taký bezpečný ako Kraken. Ak vezmeme do úvahy, ako 12. februára 2020 zvládli internú chybu a nekompenzovali používateľom účinky týchto chýb pomocou poistného fondu, máme obavy z ponechania finančných prostriedkov na tejto burze. Ich umiestnenie tiež sťažuje hľadanie právnych riešení problémov.

Poloniex používa pre nové adresy IP e-mail 2FA. Poloniex odošle e-mail na váš registrovaný e-mailový účet. Bude obsahovať sériu čísel, ktoré je možné zadať po prihlasovacích údajoch. To je bezpečné, pokiaľ niekto nenarazí na váš e-mailový účet a nenájde starý e-mail Poloniex alebo ak nezmeníte svoje krypto záujmy online. Môžete tiež použiť 2FA na ďalšie uzamknutie účtu v Poloniexe.

Kraken vs Poloniex: Záver

Toto sa scvrkáva na to, ako investor alebo obchodník interagujú s burzou a s dostupnými trhmi. Kraken aj Poloniex majú svoje príslušné trhy. Kraken sa zameriava na Ameriku a Poloniex sa posunul smerom k Číne.

Kraken je spoľahlivejšia výmena jednoducho preto, lebo vidíme, čo ich vedenie urobilo v minulosti, a môžeme predvídať, čo pravdepodobne urobia v budúcnosti. Nevidíme problém v používaní Poloniexu, pretože obchodovanie s investičnou platformou je lacnejšie, ale dôrazne by sa neodporúčalo ponechať si prostriedky na burze dlhodobo.

Aby sme boli spravodliví, nedôverujeme ani Krakenu, nie vašim kľúčom, ani vášmu kryptomene. V prípade potreby by sa mali použiť obe burzy, inokedy by mali byť zakúpené mince v hardvérových peňaženkách. Iba vtedy, keď sa mince majú predať okamžite, mali by byť na burze.

Sme si istí, že využívame obe výmeny. Ak investor alebo obchodník dodržiava správnu kryptohygienu; jednoducho použite hardvérovú peňaženku, zálohujte hardvérovú peňaženku a nikdy nenechávajte prostriedky na burze. Zabezpečte výmenu pomocou 2FA a vytvorte zálohu 2FA.

Pozri tiež:

 • Kraken vs Coinbase
 • Bitstamp vs Kraken

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector