V roku 2021 došlo k obnoveniu záujmu o bitcoiny a kryptomeny všeobecne. Či už je to preto, že veľa ľudí očakáva obdobie vysokej inflácie, akonáhle sa ekonomiky na celom svete začnú znovu aktivovať a chcú si strážiť svoje peniaze, pretože očakávajú, že cena bitcoinu dosiahne novú rekordnú hodnotu alebo z iného dôvodu, veľa ľudí hľadá nakupovať bitcoiny v týchto dňoch.

A priznajme si to. Ak prechádzate túto stránku a čítate tento článok, pravdepodobne ste jedným z nich.

Ak ste teda hľadali miesta na nákup bitcoinov, pravdepodobne ste už o tom počuli Paxful a zaujíma nás, či je to bezpečné, podvod alebo legitímna možnosť nákupu bitcoinu. Čítajte ďalej a prečítajte si Paxful recenziu, ktorá vám pomôže rozhodnúť sa, či je pre vás.

paxful review

Čo je Paxful?

Paxful je online trh, kde môžu používatelia nakupovať a predávať bitcoiny. Nejde presne o burzu kryptomien, ale skôr o trh peer-to-peer.

Inými slovami, Paxful robí to, že pomáha ľuďom, ktorí chcú kúpiť bitcoin, dostať sa do kontaktu s ľuďmi, ktorí ich chcú predať, a pomôcť im uskutočniť transakciu..

Spoločnosť Paxful bola založená v roku 2014 ako platobný procesor s názvom easybitz.com. V roku 2015 sa rebrandovali na Paxful a spustili služby zamerané na zlepšenie použiteľnosti bitcoinu v reálnom svete, vrátane peer-to-peer trhu, ktorý uľahčí nákup bitcoinov. Toto je v súčasnosti hlavná činnosť spoločnosti Paxful.

Hlavnou výhodou spoločnosti Paxful oproti iným podobným stránkam je počet dostupných platobných možností. Zatiaľ čo väčšina búrz má tri alebo štyri spôsoby platby (kreditná / debetná karta, bankové prevody, bankové prevody a kryptomeny), Paxful ich má viac ako 330.

Pre koho je Paxful?

Paxful je bitcoinové trhovisko, takže je určené pre ľudí, ktorí si chcú kúpiť bitcoin. Ale existujú tisíce miest, kam to človek môže ísť urobiť.

To, čo odlišuje Paxful od všetkých ostatných búrz a trhových miest typu peer-to-peer, je počet platobných možností, ktoré Paxful ponúka.

V čase písania tohto článku existuje viac ako 330 platobných možností, vrátane bankových prevodov, kreditných kariet, hotovosti (vo viac ako 160 fiat menách), PayPal a darčekových kariet z niekoľkých obchodov vrátane spoločností Walmart a Amazon..

Povedzme, že člen rodiny vám dal darčekovú kartu Walmart, ale vo Walmarte nie je nič, čo by ste si chceli kúpiť. Žiaden problém. Môžete prejsť na Paxful a pomocou svojej darčekovej karty kúpiť bitcoiny.

Paxful Review: Prehľad funkcií

 • Bezpečné trhovisko typu peer-to-peer pre nákup a predaj bitcoinov: Samotný Paxful má bezpečnostné protokoly na rovnakej úrovni ako špičkové burzy kryptomien a pre vyššiu bezpečnosť môžete povoliť 2FA na prihlásenie, nákup, predaj alebo dokonca všetky z nich . Avšak povaha Paxful typu peer-to-peer znamená, že musíte dávať pozor na potenciálnych podvodníkov.
 • Mobilná aplikácia: K dispozícii pre zariadenia so systémom Android aj iOS, umožňuje vám nakupovať a predávať bitcoiny a funguje tiež ako bitcoinová peňaženka.
 • Podmienená služba: Počas transakcie spoločnosť Paxful bezpečne drží príslušné bitcoiny, kým obe zúčastnené strany nepotvrdia splnenie všetkých podmienok.
 • Mnoho platobných možností: toto je jedna z funkcií, kde je Paxful hlavou a ramenami nad všetkými ostatnými burzami a trhmi s kryptomenami. K dispozícii je viac ako 330 možností platby: bankové prevody, online peňaženky a platobné procesory, hotovosť, darčekové karty, debetné alebo kreditné karty, ďalšie kryptomeny, tovar, aktíva a mnoho ďalších.

Ako používať Paxful

Táto Paxful recenzia by nebola úplná bez základných pokynov, ako ju používať. Tu je niekoľko všeobecných pokynov pre nákup bitcoinov na Paxful.

Krok 1: Vytvorte si účet

 • Prejdite na web Paxful a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť účet“ vpravo hore.

paxful review

 • Zadajte svoj e-mail, vytvorte si bezpečné heslo a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť pasívny účet“

 • Ďalším krokom je potvrdenie vašej e-mailovej adresy. Na adresu, ktorú zadáte, bude zaslaný e-mail. Nájdite ho a potvrďte kliknutím na odkaz. Získate tak základnú úroveň overenia.

 • Po overení vášho e-mailu sa zobrazí výzva na overenie vášho ID a adresy, aby ste mohli využívať všetky výhody svojho účtu Paxful.

Krok 2: Nákup prvých bitcoinov

 • Na hlavnom paneli sa zobrazuje šesť najlepších platobných možností, ktoré sa momentálne používajú vo vašej krajine alebo regióne. Vľavo vidíte aktuálnu cenu bitcoinu vo vybratej mene a koľko bitcoinu by ste za konkrétny objem meny dostali. Tu vidíme, že 100 USD vás dostane 0,00850436 BTC. Predpokladajme, že chcete v darčekových kartách Amazon použiť 100 USD.

 • Darčekové karty Amazon sú priamo v prvej šestici možností. Pre zábavu však kliknite na tlačidlo „Zobraziť všetko“.
 • V tomto poli môžete použiť vyhľadávací panel a napísať „Amazon“. Pozrime sa však, čo sa stane, keď kliknete na „Darčekové karty“. Upozorňujeme, že je k dispozícii 120 rôznych možností darčekových kariet.

 • Existuje veľa možností darčekových kariet, napríklad Walmart, iTunes, náplne T-Mobile, Barnes & Noble, Calvin Klein, Victoria’s Secret a mnoho ďalších. Amazon je úplne hore, takže do toho kliknite a kliknite na neho.

 • Teraz sa vrátite na hlavný panel. Teraz je ale vybratou možnosťou platby „Amazon Gift Card“. Kliknite na možnosť „Hľadať ponuky“.

 • Teraz uvidíte zoznam predajcov, ktorí sú ochotní poslať vám bitcoiny výmenou za vašu darčekovú kartu Amazon v hodnote 100 USD. Hlavné veci, ktoré musíte skontrolovať, sú počet označení „palec hore“, ktoré má predajca (vysoký počet znamená, že je oveľa menej pravdepodobné, že narazíte na podvodníka), či už sú online alebo nedávno (robia transakcie rýchlejšie), ak mať akékoľvek podmienky a cenu. Vyhľadajte najvýhodnejšiu ponuku pre vás a kliknite na možnosť Kúpiť.

 • Táto posledná obrazovka vám umožňuje potvrdiť, že chcete začať túto transakciu, a poskytuje pokyny, ako ju dokončiť pomocou služby úschovy Paxful. Postupujte podľa všetkých krokov a svoje bitcoiny budete čoskoro mať v peňaženke Paxful.

Alternatívy k Paxful

Spomedzi trhov typu peer-to-peer je hlavnou konkurenciou spoločnosti Paxful LocalBitcoins. Až donedávna mali tí druhí výhodu, že ponúkali možnosť anonymného obchodovania.

LocalBitcoins však nedávno začal vyžadovať KYC, takže výhoda zmizla. Ak potrebujete nakupovať anonymne, môžete zvážiť Coinswitch, ale majú oveľa menej možností platby.

Ďalšou nevýhodou Paxfulu je, že nejde o kryptoburzu. Je to užitočné, ak chcete kúpiť bitcoin za niektoré ďalšie kryptomeny (je ich tam uvedených 26) alebo predať bitcoin za jeden z týchto tokenov.

Ale nemôžete napríklad kúpiť litecoin s Ripple, aj keď sú oba uvedené. Ak sa chcete zapojiť do obchodovania s kryptami, budete potrebovať poriadnu burzu, napríklad Binance, Kraken alebo Coinbase Pro.

Paxful Review: FAQs

Je Paxful legitímny a bezpečný?

Samotný Paxful je úplne legitímny. Sú obrovským trhom, kde sa každý deň uskutoční viac ako 20 000 transakcií. Ich funkcia úschovy tiež pomáha chrániť používateľov pred podvodníkmi.

Vyskytli sa však správy o podvodníkoch používateľov. To neznamená, že je na vine samotný Paxful alebo nie. Myslite na to ako na eBay. eBay je legitímny, existujú však používatelia, ktorí nie sú dôveryhodní.

Je Paxful bitcoinová peňaženka?

Áno a nie. Paxful je online trhovisko pre nákup bitcoinov. Poskytujú však svojim používateľom adresu peňaženky zadarmo.

Mobilná aplikácia Paxful je tiež plne funkčná bitcoinová peňaženka, ktorá vám umožní nakupovať a predávať bitcoiny prostredníctvom trhu Paxful..

Ako Paxful zarába peniaze?

Možno si kladiete otázku, ako Paxful zarába peniaze, ak sú transakcie peer-to-peer. Odpoveď je, že za niektoré operácie si účtujú poplatky. Ľudia, ktorí si kupujú bitcoiny, neplatia žiadne poplatky.

Používatelia predávajúci bitcoiny napriek tomu platia poplatok. Poplatok za predaj bitcoinu bude závisieť od spôsobu platby, od 0,5% pri bankových prevodoch až po 5% v prípade darčekových kariet Google Play a iTunes.

Existujú aj poplatky za výber za daň. Za odoslanie bitcoinu do externej peňaženky sa účtuje poplatok, ktorý sa pohybuje od 0,001 do 0,0005 BTC podľa toho, koľko vyberáte.

Potrebujete ID pre Paxful?

Áno. Pre prístup ku všetkým funkciám, ktoré ponúka Paxful, a splneniu všetkých podmienok pre nákup alebo predaj bitcoinov budete potrebovať e-mail, ID a overenie adresy.

Na záver

V dnešnej dobe existuje veľa spôsobov, ako môžete kúpiť bitcoin. Môžete si vybrať zo stoviek rôznych búrz s kryptomenami, mnohých peer-to-peer trhovísk a v niektorých mestách po celom svete existujú dokonca aj bitcoinové bankomaty a pokladne, kde môžete uskutočniť nákup..

Trhiská typu peer-to-peer ponúkajú jednoduchosť: pomáhajú ľuďom, ktorí chcú predávať, nadväzujú kontakty s ľuďmi, ktorí chcú nakupovať. V mnohých prípadoch poskytujú aj služby úschovy, aby sa minimalizovalo riziko podvodu používateľov.

To, čo mala táto recenzia Paxful objasniť, je to, že hlavnou výhodou, ktorú má Paxful oproti všetkým ostatným burzám a trhom typu peer-to-peer, je počet platobných možností, ktoré máte k dispozícii..

Takže bez ohľadu na to, či máte okolo seba nejaké peniaze navyše alebo máte darčekovú kartu a neviete, čo s nimi, Paxful vám umožní, aby ste pomocou nich dostali nejaké bitcoiny do rúk.

Tak čo si myslíte? Ste v pokušení použiť túto darčekovú kartu spoločnosti Hotels.com, ktorú máte ležať, na vstup do kryptomeny? Ak je to tak, choďte do Paxfulu a začnite.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me